*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ  (Αναγνώστηκε 372923 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος κοροιδοκαθηγητη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Κακομοίρη εκπαιδευτικέ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 24, 2014, 12:31:05 μμ »
Τελικά ρε παιδιά έχει πληρωθεί κανείς άλλος?? Πελ/σο, Αθήνα , Κρήτη ας πούμε???????
Πώς λέγεται αυτός που συνεχίζει να μιλάει ακόμα κι όταν κανείς δεν ενδιαφέρεται???
Απ. Καθηγητής!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:25:43 »

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 24, 2014, 12:58:15 μμ »
Τελικά ρε παιδιά έχει πληρωθεί κανείς άλλος?? Πελ/σο, Αθήνα , Κρήτη ας πούμε???????

Aπό Κρήτη όχι. Είχαν πρόβλημα με τις πληρωμές του άξονα 7. Πήρα την Τρίτη τηλέφωνο στο λογιστήριο και δεν είχαν περάσει καμία πληρωμή. Οπότε, μην περιμένεις άμεσα κάτι.

Αποσυνδεδεμένος passde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 25, 2014, 05:45:19 πμ »
Και εδώ Θεσσαλονίκη τίποτα.

Για τον συνάδερφο που ρώτησε: το ποσό στην Διαύγεια είναι τα μεικτά. Οπότε αφαιρείς 20% (ή 26%?) φόρο και βρίσκεις το ποσό που τελικά πήρες.

Για αυτόν που ρώτησε αν αξίζει να δουλεύεις στα ΣΔΕ εξαιτίας του ΟΑΕΕ: η επιβάρυνση είναι 225 ευρώ το μήνα δηλαδή περίπου τα λεφτά που βγαίνουν από 4 διδακτικές ώρες την εβδομάδα.

Άρα για να αξίζει πρέπει να είναι τουλάχιστον 9 ώρες την εβδομάδα για να μένει στο χέρι ένα 300άρι περίπου. Και φυσικά να είσαι σε ΣΔΕ της πόλης σου για να μην υπάρχουν μακρινές μετακινήσεις.

Αν είσαι σε ΣΔΕ εκτός πόλεως τότε τουλάχιστον 12 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος Any26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 25, 2014, 08:29:58 πμ »
Aπό Κρήτη όχι. Είχαν πρόβλημα με τις πληρωμές του άξονα 7. Πήρα την Τρίτη τηλέφωνο στο λογιστήριο και δεν είχαν περάσει καμία πληρωμή. Οπότε, μην περιμένεις άμεσα κάτι.
Και εδώ Θεσσαλονίκη τίποτα.

Για τον συνάδερφο που ρώτησε: το ποσό στην Διαύγεια είναι τα μεικτά. Οπότε αφαιρείς 20% (ή 26%?) φόρο και βρίσκεις το ποσό που τελικά πήρες.

Για αυτόν που ρώτησε αν αξίζει να δουλεύεις στα ΣΔΕ εξαιτίας του ΟΑΕΕ: η επιβάρυνση είναι 225 ευρώ το μήνα δηλαδή περίπου τα λεφτά που βγαίνουν από 4 διδακτικές ώρες την εβδομάδα.

Άρα για να αξίζει πρέπει να είναι τουλάχιστον 9 ώρες την εβδομάδα για να μένει στο χέρι ένα 300άρι περίπου. Και φυσικά να είσαι σε ΣΔΕ της πόλης σου για να μην υπάρχουν μακρινές μετακινήσεις.

Αν είσαι σε ΣΔΕ εκτός πόλεως τότε τουλάχιστον 12 ώρες.

Καλημερα!
Επειδη ειμαι λιγο μπερδεμενη και δεν εχω ξαναδουλεψει στα ΣΔΕ,φανταζομαι το πρωτο βημα ειναι να παρω τη συμβαση στα χερια μου..και μετα εφορια κ ΟΑΕΕ σωστα?Δεν ξερω αν πρεπει να ενταχθω κατευθειαν  στον ΟΑΕΕ βεβαια και αν μου πουνε εκπροθεσμα απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ οτι πρεπει (γιατι θα εχω ηδη καποιο ποσο απο ελευθερια επαγγελματα αφου δουλεψα στα ΚΔΒΜ)  και θα ξεπερνω  το οριο της ΑΕΔ,το 2014 μαζι με τους μηνες  Νοεμβρη-Δεκεμβρη θα πληρωσω και προστιμο στον ΟΑΕΕ? Και με 15 ωρο σιγουρα θα το ξεπερασω κι το 2015 .
οι συμβασεις τι ημερομηνια ληξης εχουν?30/6 ή 21/6?και ποτε περιπου τις υπογραφουμε?και φανταζομαι καθυστερουν οπως ολα...και πιο εκκαθαριστικο ζητανε?του 2014?(για το 2013) αφου δε θα εχουμε κατι αλλο στα χερια μας πριν τον Ιουλιο του 2015..
Ποσο ευκολα και γρηγορα μπορεις να κανεις εναρξη και παυση στην εφορια??
και το πιο σημαντικο απο ολα τι γινεται με τον ΟΑΕΔ??πως θα παρω καρτα ανεργιας ?θα τη δικαιουμαι βασικα?θα μπω στο μητρωο ανεργων?Η θα μου πουνε ελευθερος επαγγελματιας ...δεν ανηκεις σε μας..
Ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:25:43 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 12:14:34 μμ »
Υπήρξε καμιά νέα πληρωμή εκτός από τους συναδέλφους στην Στερεά Ελλάδα?

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 02:53:05 μμ »
Καλημερα!
Επειδη ειμαι λιγο μπερδεμενη και δεν εχω ξαναδουλεψει στα ΣΔΕ,φανταζομαι το πρωτο βημα ειναι να παρω τη συμβαση στα χερια μου..και μετα εφορια κ ΟΑΕΕ σωστα?Δεν ξερω αν πρεπει να ενταχθω κατευθειαν  στον ΟΑΕΕ βεβαια και αν μου πουνε εκπροθεσμα απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ οτι πρεπει (γιατι θα εχω ηδη καποιο ποσο απο ελευθερια επαγγελματα αφου δουλεψα στα ΚΔΒΜ)  και θα ξεπερνω  το οριο της ΑΕΔ,το 2014 μαζι με τους μηνες  Νοεμβρη-Δεκεμβρη θα πληρωσω και προστιμο στον ΟΑΕΕ? Και με 15 ωρο σιγουρα θα το ξεπερασω κι το 2015 .
οι συμβασεις τι ημερομηνια ληξης εχουν?30/6 ή 21/6?και ποτε περιπου τις υπογραφουμε?και φανταζομαι καθυστερουν οπως ολα...και πιο εκκαθαριστικο ζητανε?του 2014?(για το 2013) αφου δε θα εχουμε κατι αλλο στα χερια μας πριν τον Ιουλιο του 2015..
Ποσο ευκολα και γρηγορα μπορεις να κανεις εναρξη και παυση στην εφορια??
και το πιο σημαντικο απο ολα τι γινεται με τον ΟΑΕΔ??πως θα παρω καρτα ανεργιας ?θα τη δικαιουμαι βασικα?θα μπω στο μητρωο ανεργων?Η θα μου πουνε ελευθερος επαγγελματιας ...δεν ανηκεις σε μας..
Ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα
Σημασία έχει το πότε πληρώνεσαι, δηλ. μπορεί να κάνεις μάθημα σε ΣΔΕ το Νοέμ-Δεκ 2014 αλλά δεδομένου ότι θα πληρωθείς το 2015 πρέπει να "μαντέψεις" αν το 2015 θα ξεπεράσεις το όριο της αεδ.
Αν έχεις οαεε, δεν παίρνεις κάρτα ανεργίας.
Σύμβαση δε νομίζω ότι έχει κάποιος στα χέρια του αυτή τη στιγμή για να μας πει ημερομηνία λήξης.

Αποσυνδεδεμένος passde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #76 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 10:59:42 μμ »
Καλά ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας: είστε εδώ μέσα τόσοι συνάδερφοι.

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ?

Δηλαδή ένας λέει μπήκαν λεφτά και ένας λέει δεν μπήκαν. Άλλος χριστιανός δεν υπάρχει να πει κάτι; Τόση αδιαφορία πια;

Δηλαδή γιατί υπάρχει αυτό το μπλόγκ όταν περιμένουμε 5 χρόνια για μια απλή απάντηση;

Συγνώμη για τον εκνευρισμό μου.

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #77 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 11:53:45 μμ »
Συνάδελφοι απο Θεσσαλία με ΑΕΔ πληρώθηκαν την Παρασκευή..όχι όμως ακόμα με ΤΠΥ...

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #78 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 11:55:59 μμ »
Για Μάρτιο-Απρίλιο όμως μόνο....

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #79 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 12:19:45 πμ »
ΜΑΡΤΙΟ-ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΟΝΟ???ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ??

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 12:23:55 πμ »
Οτι είναι κοροϊδία η όλη η ιστορία δεν χωράει αμφοβολία...υπάρχουν πάγια έξοδα κάθε μήνα και ένα ΤΕΒΕ να περιμένει...Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΟΡΟΪΔΙΑ! >:(

Αποσυνδεδεμένος passde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 05:31:07 πμ »
Ευχαριστώ GLIKA για την απάντηση. Μάρτιο-Απρίλιο μόνο!

Κάποιος άλλος από άλλο μέρος της Ελλάδος; Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη με ΑΕΔ και μέχρι σήμερα τίποτα.


Αποσυνδεδεμένος κοροιδοκαθηγητη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Κακομοίρη εκπαιδευτικέ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 07:01:01 μμ »
Ο εμπαιγμός του ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν έχει όρια!!

 Πληρωμή των κακομοίρηδων εκπαιδευτικών του αγίου... ΠΟΤΕ!!
 
Ελπίζω όσοι δουλέψουμε φέτος να κάνουμε κάτι για αυτή την κατάσταση..

Μια ιδέα είναι να απαιτήσουμε από τους τοποθετημένους προέδρους του φανταστικού ινστιτούτου, να μας πληρώσουν και με τόκο για την καθυστέρηση...
Πώς λέγεται αυτός που συνεχίζει να μιλάει ακόμα κι όταν κανείς δεν ενδιαφέρεται???
Απ. Καθηγητής!!

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 08:00:25 μμ »
Πάντως GLIKA κι εγώ από Θεσσαλία είμαι και μέχρι πέρυσι ήμουν με ΑΕΔ και δεν έχει μπει τίποτα από λεφτά στο λογαριασμό μου,πήγα και κοίταξα σήμερα...όπως και σε κανέναν από τους συναδέλφους μου που επίσης ήταν με ΑΕΔ....τι να πω,δε ξέρω τι γίνεται......το θέμα είναι ότι μας έχουν φτάσει στο αμήν....και τους έχουμε και ανάγκη κι από πάνω,αυτό με τρελαίνει...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 379

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.