*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ  (Αναγνώστηκε 376859 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος oti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #322 στις: Απρίλιος 24, 2015, 10:43:00 πμ »
Σχετικά με τα ΣΔΕ η αλήθεια είναι αυτή που αναφέρθηκε πιο πάνω, δλδ ότι βάσει σύμβασης δεν έχουμε ακόμα απαιτητό χρέος, άρα δεν μπορούμε να προβούμε σε επίσχεση! βέβαια, αν γινόταν κάτι μαζικό -παρόλο που δεν θα ταν 100% νόμιμο- θα ταν διαφορετικά τα πράγματα!


Τι εννοείς ότι βάση σύμβασης δεν έχουμε ακόμα απαιτητό χρέος; Πότε κατά τη γνώμη σου θα έχουμε απαιτητό χρέος; Στις 1/7;
Δηλαδή κατά τη νομική σου κρίση και διαβάζοντας τη σύμβαση μας λες ότι το Ινεδιβιμ θα μας κάνει και χάρη αν μας πληρώσει αύριο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:08:58 »

Αποσυνδεδεμένος valeriaa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #323 στις: Απρίλιος 24, 2015, 11:08:42 πμ »
Καλημέρα, επειδή καλό είναι να μην βλέπουμε μόνο το δέντρο αφήνοντας το δάσος, θα μου επιτρέψετε να επαναφέρω την πρότασή μου - σας ευχαριστώ [& συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι]

...αν 1 φορά μας "καίει" το θέμα της έγκαιρης πληρωμής μας, πόσες φορές μας "τσουρουφλάει" (όπως λένε και στο χωριό μου) το θέμα του ΙΚΑ-ΤΕΒΕ?
Δηλ. αν αύριο μας πληρώσουν, αυτό σημαίνει ότι λύθηκαν τα προβλήματά μας?
[Όχι ότι δεν έχουμε άμεση ανάγκη τα δεδουλευμένα Νοεμ-Δεκ 2014!!!]:
Αν είναι όμως να γίνει κάτι δυναμικό από μέρους μας, ας μπουν στο "κάδρο" των διεκδικήσεών μας όλα τα βασικά μας θέματα:
1. επαναφορά στο ΙΚΑ
2. άμεση καταβολή δεδουλευμένων
3. προσλήψεις από την αρχή του σχολικού έτους &
4. επαναφορά μοριοδότησης στους πίνακες αναπληρωτών.

Αξίζει να αγωνίζεσαι για πρώην κεκτημένα, που παραμένουν δίκαια & αναγκαία!

...

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #324 στις: Απρίλιος 24, 2015, 11:15:14 πμ »
Σε χθεσινή τηλεφωνική επικοινωνία μου μου είπαν ότι ζήτησαν να κοπούν και νέα τιμολόγια Ιανουαρίου και Φεβρουαρίου. Και θα πληρώσουν Νοέμβριο - Δεκέμβριο μαζί με Ιανουάριο Φεβρουάριο όταν έχουν λέφτά.
Αυτό σημαίνει λεφτά πριν ολοκληρωθεί η σύμβαση δύσκολα θα πάρουμε γιατί μπαίνει ήδη Μάιος και ακόμα δεν έχουν σταλθεί τιμολόγια. Μέχρι να στείλουν όλα τα σχολεία να ελεχθούν να εγκριθούν να βγει στο διαύγεια και να πληρωθούν ένα δίμηνο σίγουρα χρειάζεται και λεφτά να έχουν.
Το άλλο θέμα που θα προκύψει είναι ότι αν κάποιος από αυτούς τους 4 μήνες έχει να πάρει 3000 Ευρώ μεικτά και άνω θα του ζητήσουν και ασφαλιστική ενημερότητα εκτός από φορολογική για να τον πληρώσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2015, 11:43:24 πμ από rainbowman »

Αποσυνδεδεμένος erani

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #325 στις: Απρίλιος 24, 2015, 12:55:41 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη διαδικασία εγγραφής στο "πρώην" ΤΕΒΕ; (Με ενημέρωσαν ότι ξεπέρασα τις 5000).Πρώτα έναρξη στην εφορία και μετά ΤΕΒΕ; Εμφανίζουμε τη σύμβαση (από Νοέμβρη) ή όχι; Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει το όριο των 10000 και όχι των 5000;Ή δεν  γλιτώνουμε την εγγραφή για φέτος;
Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:08:58 »

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #326 στις: Απρίλιος 24, 2015, 01:35:47 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη διαδικασία εγγραφής στο "πρώην" ΤΕΒΕ; (Με ενημέρωσαν ότι ξεπέρασα τις 5000).Πρώτα έναρξη στην εφορία και μετά ΤΕΒΕ; Εμφανίζουμε τη σύμβαση (από Νοέμβρη) ή όχι; Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει το όριο των 10000 και όχι των 5000;Ή δεν  γλιτώνουμε την εγγραφή για φέτος;
Ευχαριστώ!!!
Πρώτα εφορία μετά τεβε. Καλυτερα να πας σε εναν λογιστη για να κανει εκεινος τις διαδικασίες... δεν εχω ξανακουσει για οριο 10000 , αντα 5000 ισχυε.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #327 στις: Απρίλιος 24, 2015, 02:02:31 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη διαδικασία εγγραφής στο "πρώην" ΤΕΒΕ; (Με ενημέρωσαν ότι ξεπέρασα τις 5000).Πρώτα έναρξη στην εφορία και μετά ΤΕΒΕ; Εμφανίζουμε τη σύμβαση (από Νοέμβρη) ή όχι; Υπάρχει περίπτωση να ισχύσει το όριο των 10000 και όχι των 5000;Ή δεν  γλιτώνουμε την εγγραφή για φέτος;
Ευχαριστώ!!!
δε λες πουθενα στον οαεε περι συμβασης. λες οτι θα κανεις ιδιαιτερα μαθηματα.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #328 στις: Απρίλιος 24, 2015, 07:57:53 μμ »
δε λες πουθενα στον οαεε περι συμβασης. λες οτι θα κανεις ιδιαιτερα μαθηματα.
βρες εναν ΚΑΕ που δεν χρειαζεται να προσκομίσεις σύμβαση . εκπαιδευτικές υπηρεσίες που δεν κατονομάζονται είναι ένας ... 85591000

Αποσυνδεδεμένος dimmos1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #329 στις: Απρίλιος 24, 2015, 10:21:19 μμ »

Τι εννοείς ότι βάση σύμβασης δεν έχουμε ακόμα απαιτητό χρέος; Πότε κατά τη γνώμη σου θα έχουμε απαιτητό χρέος; Στις 1/7;
Δηλαδή κατά τη νομική σου κρίση και διαβάζοντας τη σύμβαση μας λες ότι το Ινεδιβιμ θα μας κάνει και χάρη αν μας πληρώσει αύριο;
Κατ΄αρχάς εάν δεν γνωρίζουμε ένα γνωστικό πεδίο(εν προκειμένω το νομικό)καλό είναι να μην κάνουμε άστοχους σχολιασμούς!

Χάρη δεν μας κάνει να μας πληρώσει, όμως διαβάζοντας με τα καλά Ελληνικά που ελπίζω να γνωρίζουμε όλοι μας, λέει σ΄ένα σημείο της συμβάσεως (δεν τα μεταφέρω αυτολεξεί) ότι η πληρωμή εξαρτάται απ τη ροή χρηματοδότησης της Ε.Ε προς το κράτος (συνεπώς και προς το Ινεδιβίμ), οπότε πως αποδεικνύεις ότι όντως έχει έρθει χρήμα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ ώστε να μας δώσει και σ εμάς (αφού η πληρωμή εξαρτάται απ αυτή τη ροή); Ακόμα, πρέπει να γνωρίζουμε ότι σε μια σύμβαση έργου, εαν δεν αναγράφεται ρητά άλλος χρόνος πληρωμής, ο χρόνος πληρωμής είναι ο χρόνος λήξης του έργου δλδ. 30/06/2015!μ αλλα λόγια το χουν "δέσει" πολύ καλά!!! για να κάνεις οποιαδήποτε νομική ενέργεια πρέπει έίτε να αποδείξεις ότι υπάρχει ροή χρηματική απο Ε.Ε είτε να παρέλθει η 30η Ιούνη τρέχοντος έτους!

οπότε αντί να πουλάμε εξυπνάδα, καλύτερα να συμβουλευόμαστε κάποιον ειδικότερο απ εμάς!!! αυτό προς τον αγαπητό συνάδελφο που πόσταρε αυτό...και σε κάθε άλλο ομοιδεάτη του!!!

Αποσυνδεδεμένος dimmos1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #330 στις: Απρίλιος 24, 2015, 10:31:15 μμ »
Στη συγκεκριμένη κατάσταση που έχει διαμορφωθεί στα ΣΔΕ ως νομικός τί προτείνεις;

Αγαπητέ συνάδελφε καλησπέρα! Δυστυχώς σαν νομικός (όπως αναλύω και πιο πάνω με λίγο έντονο ύφος) δεν έχω κάτι καλό να πώ! Όμως σίγουρα αν δρούσαμε συλλογικά, σε επίπεδο πίεσης θα λειτουργούσαμε καλύτερα. Όπως είπαν και πιο πάνω κάποιοι καλοί συνάδελφοι, εαν όλοι οι σύλλογοι διδασκόντων σε ΣΔΕ(ωρομίσθιοι) ανακοινώναν κοινή επίσχεση εργασίας (παρόλο που εκ πρώτης όψης δεν φαίνεται νομικά ορθό) δεν θα μπορούσαν να κάνουν και πολλά πράγματα οι ιθύνοντες!θα υπήρχε πίεση, πιθανή δημοσιότητα, και δυστυχώς μόνο μ αυτό τον τρόπο στην Ελλάδα πιθανώς να βρείς το δίκιο σου.

Όμως αν παρατηρήσεις καλά και στο φορουμ εδω, θα δείς μια πολυγνωμία η οποία δεν μας βοηθά συλλογικά. Ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του. Εδω δεν πληρωνόμαστε και ο άλλος λέει για το ΙΚΑ! Εδώ ακούγεται ότι το ψήνουν οι μονιμοι να έχουν 2πλάσιες και 3 πλάσιες αποσπάσεις του χρόνου σε ΣΔΕ,που σημαίνει μείωση τουλάχιστον 50% των ωρομισθίων και εμέις ασχολούμαστε με τρίχες...

Αποσυνδεδεμένος oti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #331 στις: Απρίλιος 25, 2015, 10:29:58 πμ »
οπότε πως αποδεικνύεις ότι όντως έχει έρθει χρήμα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ ώστε να μας δώσει και σ εμάς (αφού η πληρωμή εξαρτάται απ αυτή τη ροή);

Αποδεικνύεται από τη Διαύγεια και από όλες τις πληρωμές που κάνει συνεχώς όλους αυτούς τους μήνες το Ινεδιβιμ δίνοντας προτεραιότητα σε οτιδήποτε άλλο πέραν των εκπαιδευτών.

Μάθε λοιπόν πρώτα τα βασικά και μετά ξεκίνα να βρίζεις και να λες και ότι πουλάμε εξυπνάδες, ότι κάνουμε άστοχους σχολιασμούς και επιπλεόν να ειρωνεύεσαι ότι δεν γνωρίζουμε ελληνικά.
Στο κάτω κάτω δικαίωμα του καθένα είναι να κάνει έναν άστοχο σχολιασμό. Φόρουμ είναι, συζήτηση κάνουμε και τον άστοχο σχολισμό κάποιου μπορεί να τον επισημάνει να τον διορθώσει και να τον αξιοποιήσει κάποιος άλλος.

Πάντως φαίνεται σοφή η επιλογή σου να τρέχεις να κάνεις τον δάσκαλο σε ΙΕΚ και ΣΔΕ αντί να δικηγορείς.

Αποσυνδεδεμένος dimmos1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #332 στις: Απρίλιος 25, 2015, 12:46:54 μμ »
Αποδεικνύεται από τη Διαύγεια και από όλες τις πληρωμές που κάνει συνεχώς όλους αυτούς τους μήνες το Ινεδιβιμ δίνοντας προτεραιότητα σε οτιδήποτε άλλο πέραν των εκπαιδευτών.

Μάθε λοιπόν πρώτα τα βασικά και μετά ξεκίνα να βρίζεις και να λες και ότι πουλάμε εξυπνάδες, ότι κάνουμε άστοχους σχολιασμούς και επιπλεόν να ειρωνεύεσαι ότι δεν γνωρίζουμε ελληνικά.
Στο κάτω κάτω δικαίωμα του καθένα είναι να κάνει έναν άστοχο σχολιασμό. Φόρουμ είναι, συζήτηση κάνουμε και τον άστοχο σχολισμό κάποιου μπορεί να τον επισημάνει να τον διορθώσει και να τον αξιοποιήσει κάποιος άλλος.

Πάντως φαίνεται σοφή η επιλογή σου να τρέχεις να κάνεις τον δάσκαλο σε ΙΕΚ και ΣΔΕ αντί να δικηγορείς.

Το να κάνεις άστοχο σχόλιο είναι φυσικό και αναπόφευκτο. Το να συνεχίζεις όμως στην ίδια ρότα...δείχνει άλλα πράγματα για σένα φίλε oti (ότι να ναι μήπως;;;)! Αν δικηγορώ ή όχι φαντάζομαι οτι δεν απασχολεί κανένα συνάδελφο εδώ μέσα, εκτός από κάποιους....αχαρακτήριστους!ίσα ίσα αν δεν υπήρχε καμπλεξισμός εκ μέρους σου, θα αναγνώριζες το -πιθανό- μεράκι που έχω για την παιδεία...!!!

 Ως προς την διαυγεια αγαπητέ Νεοέλληνα ξερόλα, δεν σημαίνει ότι επειδή αναρτήθηκαν υπάρχουν και χρήματα!είναι διαδικαστικό προαπαιτούμενο για να γίνουν πληρωμές όταν θα υπάρχουν λεφτά!

Ναι πληρώθηκαν οι συνάδελφοι στον άξονα 8 (λίγοι συνάδελφοι). είσαι χαιρέκακος που πληρωθήκαν αυτοί και όχι εσύ; ναι πληρώθηκαν προμηθευτές για αποδείξεις μέχρι ιούνιο του 2014!!! αντιλαμβάνεσαι αυτοί οι άνθρωποι τι φέσι έχουν φάει; είσαι μήπως χαιρέκακος που πληρωθήκαν αυτοί και όχι εσύ πάλι;

Τα δε ελληνικά σου είναι πιθανώς φτωχά, ειδάλλως διαβάζοντας την σύμβαση σου με το ΣΔΕ και τους όρους πληρωμής θα καταλάβαινες αμέσως (όπως οι περισσότεροι συνάδελφοι φαντάζομαι κατάλαβαν) τα λεγόμενα μου περί απαιτητού χρέους, και δεν θα έγραφες αυτά τα.....να μην τα χαρακτηρίσω...σχόλια, που ήταν και η αρχή αυτής της προσωπικής διένεξης!

Άλλο επι προσωπικού δεν ασχολούμαι μαζί σου. Γράψε ότι θες -αν θες- για απάντηση και τέλειωνε...

Αποσυνδεδεμένος dimmos1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #333 στις: Απρίλιος 25, 2015, 12:48:54 μμ »
Υ.Γ Ζητώ συγγνώμη απ τους συναδέλφους για την άσκοπη χρήση του φόρουμ στα τελευταία 2 μυνήματα (το δικό μου και του ετέρου μέλους oti)

Αποσυνδεδεμένος oti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #334 στις: Απρίλιος 25, 2015, 01:30:28 μμ »
Κομπλεξικός, νεοέλληνας, ξερόλας, χαιρέκακος, αγράμματος... Μέσα στο παραλήρημά σου μάλιστα κάπως συμπέρανες ότι στρέφομαι και εναντίον των συναδέλφων του άξονα που πληρώθηκε... Ασχολίαστο...

Αν σε αναστάτωσε τόσο το σχόλιο μου για την επαγγελματική σου εξέλιξη σου ζητώ συγγνώμη. Μην μου πάθεις και τίποτα και το χω κρίμα.

Στην ουσία του πράγματος τώρα απλά αυτοαναιρείσαι με το παραληρηματικό σου κείμενο.
Παραδέχεσαι ότι γίνονται πληρωμές και απλάς ρωτάς αν με πειράζει που γίνονται σε άλλους και όχι σε εμένα.
Παραδέχεσαι δηλαδή ότι αποδεικνύεται η χρηματική ροή, ο όρος της σύμβασης που εξετάζουμε και απλά το γυρνάς στην κλάψα ότι οι προμηθευτές έχουν φάει φέσι.

Αν δεν είχες ...μεράκι για την εκπαίδευση θα νόμιζα ότι κάνεις πρόβα για δικηγόρος του Ινεδιβιμ.

ΥΓ. Λυπάμαι που δεν θα ασχοληθείς ξανά μαζί μου. Θα μου λείψουν οι ύβρεις, η ειρωνία επιπέδου δημοτικού και η αντισυναδελφική σου συμπεριφορά. Βέβαια ούτε εγώ θα ασχοληθώ ξανά μαζί σου. Αν χρειαστώ νομική συμβουλή θα ρωτήσω κάποιον δικηγόρο. Ξέρεις κάποιον με ...μεράκι την δικηγορία και τη νομική υπεράσπιση στην πράξη.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #335 στις: Απρίλιος 25, 2015, 03:15:26 μμ »
Αγαπητέ συνάδελφε καλησπέρα! Δυστυχώς σαν νομικός (όπως αναλύω και πιο πάνω με λίγο έντονο ύφος) δεν έχω κάτι καλό να πώ! Όμως σίγουρα αν δρούσαμε συλλογικά, σε επίπεδο πίεσης θα λειτουργούσαμε καλύτερα. Όπως είπαν και πιο πάνω κάποιοι καλοί συνάδελφοι, εαν όλοι οι σύλλογοι διδασκόντων σε ΣΔΕ(ωρομίσθιοι) ανακοινώναν κοινή επίσχεση εργασίας (παρόλο που εκ πρώτης όψης δεν φαίνεται νομικά ορθό) δεν θα μπορούσαν να κάνουν και πολλά πράγματα οι ιθύνοντες!θα υπήρχε πίεση, πιθανή δημοσιότητα, και δυστυχώς μόνο μ αυτό τον τρόπο στην Ελλάδα πιθανώς να βρείς το δίκιο σου.

Όμως αν παρατηρήσεις καλά και στο φορουμ εδω, θα δείς μια πολυγνωμία η οποία δεν μας βοηθά συλλογικά. Ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του. Εδω δεν πληρωνόμαστε και ο άλλος λέει για το ΙΚΑ! Εδώ ακούγεται ότι το ψήνουν οι μονιμοι να έχουν 2πλάσιες και 3 πλάσιες αποσπάσεις του χρόνου σε ΣΔΕ,που σημαίνει μείωση τουλάχιστον 50% των ωρομισθίων και εμέις ασχολούμαστε με τρίχες...

Πραγματικά τα είπες όλα.
Για αυτό και εγώ ευχήθηκα καλό καλοκαίρι συνάδελφε.
Ποιο σύλλογο εκπαιδευτικών και ποιος ωρομίσθιος.
Άμα μου βρεις ένα σχολείο που μπορεί να κάνει συνέλευση σαν σύλλογος εκπαιδευτών και να αποφασίσει μία έστω διαμαρτυρία.
Στα ΣΔΕ οι περισσότεροι είναι βολεμένοι που βγάζουν έξτρα εισόδημα και σκέφτονται "έχω να παίρνω".
Συνάδελφε δεν υπάρχει ωρομίσθιος ΣΔΕ σαν όρος. Ο χαμάλης ΣΔΕ πρέπει να λέγεται.
Ο άλλος που γκρινιάζει για ΙΚΑ έχει ήδη ΙΚΑ από άλλη δουλειά και δεν τον νοιάζει πότε θα πληρωθεί.
Άμα καίγεται ο άλλος να πάρει τα λεφτά του να σου να σου πω εγώ για πότε θα πληρωνόμασταν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2015, 03:30:08 μμ από rainbowman »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159765
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 252
Σύνολο: 266

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.