*

Αποστολέας Θέμα: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014  (Αναγνώστηκε 19041 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 810
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« στις: Ιούνιος 27, 2014, 05:59:48 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι έχετε ακουσει ποτε θα γίνουν φέτος οι αιτήσεις αναπληρωτων;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:56:33 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 27, 2014, 06:07:35 μμ »
Οι αιτήσεις ακούγεται ότι θα γίνουν τον Ιούλιο,μέχρι τα μέσα ίσως,δεν έχουμε νεότερη ενημέρωση.Αλλά το θέμα είναι το τι θα γίνει μετά τις αιτήσεις....ειδικά για τους πε 02 που φέτος τα είδαν όλα...Αυτό, νομίζω, κυρίως έχει ενδιαφέρον για τους πε 02!

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 810
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 29, 2014, 08:52:48 μμ »
Ας ελπίζουμε φέτος να είναι καλυτερα τα πραγματα..τοσα κενά δημιουργήθηκαν..καλη υπομονή σε ολους μας συναδελφοι

Αποσυνδεδεμένος thalia24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 07, 2014, 03:57:48 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει σχετικά με την παραμεθόριο.

Εγώ τελείωσα το 2013 Φιλολογία και όπως είναι λογικό έχω μηδενική προϋπηρεσία.

Τώρα που θα βγει η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές, ωρομισθίους κλπ, αν δηλώσω παραμεθόριο υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν καμία ώρα; Οποιαδήποτε πληροφορία άκρως επιθυμητή!!!


Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:56:33 »

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 07, 2014, 04:24:24 μμ »
δυστυχώς όχι, πρέπει να έχεις κάμποσα μόρια και απτη στιγμή που δεν γίνεται διαγωνισμός δεν υπάρχει προοπτική

Αποσυνδεδεμένος thalia24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 07, 2014, 04:41:07 μμ »
και πως θα γίνει μια αρχή με εμάς; ξέρουμε; η μεχρι να γινει και αν ποτε γινει διαγωνισμος ΑΣΕΠ εμεις θα είμαστε άνεργοι;

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 07, 2014, 04:54:39 μμ »
και πως θα γίνει μια αρχή με εμάς; ξέρουμε; η μεχρι να γινει και αν ποτε γινει διαγωνισμος ΑΣΕΠ εμεις θα είμαστε άνεργοι;

Συγγνώμη αλλά δεν κρατιέμαι... :-X Είμαστε εμείς άνεργοι με 2-3 ΑΣΕΠ και ηλικία άντα φεύγα....οπότε....ζητάς αλήθεια απάντηση στην ερώτησή σου???? :o :o

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 07, 2014, 06:10:47 μμ »
Άσε που περιμέναμε τουλάχιστον 1δεκατία μετά το πτυχίο για να πάμε ωρομίσθιοι ΠΔΣ και απλήρωτοι... όλη την χρονιά.
Το μόνο καλό ήταν η φθηνότερη βενζίνη. 

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 07, 2014, 06:32:03 μμ »
και πως θα γίνει μια αρχή με εμάς; ξέρουμε; η μεχρι να γινει και αν ποτε γινει διαγωνισμος ΑΣΕΠ εμεις θα είμαστε άνεργοι;
Έχετε κι εσείς οι νέοι το δίκιο σας, έχουμε κι εμείς οι μεγαλύτεροι το δικό μας...Τί να πω.... Έτσι όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση, θα σε συμβούλευα να ψάξεις για κατι στον ιδιωτικό τομέα ή ακόμα καλύτερα, να κάνεις ένα μεταπτυχιακό σε άλλο αντικείμενο, εκτός εκπαίδευσης. Δυστυχώς, ακόμα και αν διεξαχθεί διαγωνισμός ΑΣΕΠ, θα είναι για ελάχιστες θέσεις.
 Εντελώς φιλικά στα λέω, γιατί κάποτε ήμουν στη θέση σου: Φύγε όσο είναι νωρίς, εμείς φάγαμε τα νιάτα μας.
Εκτός αν έχεις το μικρόβιο της διδασκαλίας και δεν μπορείς να κάνεις διαφορετικά. Αν είναι έτσι τα πράγματα, καλώς όρισες στην παρέα μας και καλό κουράγιο. :)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 07, 2014, 07:47:20 μμ »
και πως θα γίνει μια αρχή με εμάς; ξέρουμε; η μεχρι να γινει και αν ποτε γινει διαγωνισμος ΑΣΕΠ εμεις θα είμαστε άνεργοι;

Ό,τι σου ανέφεραν οι προηγούμενοι πάνω-κάτω, συν ότι ας ξεχάσουμε τη δουλειά στο δημόσιο για τα επόμενα χ χρόνια. Καλύτερα αναζήτηση άλλων διεξόδων από τώρα, για να μην περάσουν χαμένα τα χρόνια, περιμένοντας ΑΣΕΠ (που και να γίνει, όταν γίνει, άγνωστο για πόσες θέσεις, και με χιλιάδες ενδιαφερόμενους κυριολεκτικά ανά κλάδο).

Αφού τελείωσες φιλολογία, εκτός από ιδιωτική εκπαίδευση, ψάξου και για μεταφράσεις, επιμέλεια/διόρθωση κειμένων κλπ.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος vasia (phil-ergo)

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 07, 2014, 08:18:00 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει σχετικά με την παραμεθόριο.

Εγώ τελείωσα το 2013 Φιλολογία και όπως είναι λογικό έχω μηδενική προϋπηρεσία.

Τώρα που θα βγει η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές, ωρομισθίους κλπ, αν δηλώσω παραμεθόριο υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν καμία ώρα; Οποιαδήποτε πληροφορία άκρως επιθυμητή!!!


Ευχαριστώ πολύ!

Kαλησπέρα thalia  :) , είμαι η Βάσια, τελείωσα φιλολογία Αθήνας, τον Ιούλιο του 2012.
 :-\ Καταλαβαίνω απόλυτα τη θέση σου.
Η αλήθεια είναι ότι το δημόσιο σχολείο είναι κλειστό για εμάς και θα είναι για πολλά χρόνια ακόμη  :( .
Προσωπικά, έδωσα φέτος ξανά πανελλήνιες διαβάζοντας μόνη μου για να περάσω εργοθεραπεία ( με ενδιαφέρει η ειδική αγωγή και από το 1977 έτος πρώτης λειτουργίας της σχολής, έχουν πάρει πτυχίο 1700 άτομα μόνο - είναι και μοναδική σχολή στο τει αθήνας με μεγάλη ζήτηση και καλές απολαβές - ηθικές και οικονομικές- και ελπίζω να μπω στη σχολή ). Προσωπικά, θα σε συμβούλευα να στραφείς στον ιδιωτικό τομέα : φροντιστήρια, ιδιαίτερα  :) και πάνω από όλα να βρεις μια εργασία οπουδήποτε ( ακόμη και άσχετη με το πτυχίο μας ) για να κάνεις μία αρχή  :) και κυρίως αυτή η εργασία να σου δίνει ασφάλιση ( χρήματα καλά είναι δύσκολο να σου δίνει  :P αλλά την ασφάλιση να την κυνηγάς ).
Μην απογοητεύεσαι - ξέρω είναι δύσκολο - αλλά εγώ σκέφτομαι ότι είμαστε σε καλύτερη θέση εμείς που τελειώσαμε γιατί ξέρουμε ότι το δημόσιο σχολείο δε θα μας δεχτεί, και χαίρομαι που είμαι  24 ( γιατί θα ένιωθα πολύ πιο άσχημα αν τελειώνοντας τη σχολή, το δημόσιο σχολείο ήταν ανοιχτό θεωρητικά για όλους, τότε ενδεχομένως να έχανα χρόνια διαβάζοντας για ασεπ και στο τέλος να ήμουν ξεκρέμαστη  :( , αυτό θα με πείραζε πιο πολύ ).
Εγώ έτσι το βλέπω, για αυτό στράφηκα και σε άλλες σπουδές  :D με πιο καλές προοπτικές ( είμαστε και 4000 εν δυνάμει φιλόλογοι / έτος μέσω πανελληνίων - και χωρίς κρίση - πόσους πια να απορροφήσει το ελληνικό δημόσιο σχολείο ;  :P ). Nα σκέφτεσαι θετικά και να κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς για να βελτιώσεις τη θέση σου  :) καλό καλοκαίρι !
i <3 occupational therapy

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 07, 2014, 09:40:24 μμ »
 να μην το βάζει κάτω, να πολεμάει γιαυτά που αγαπά.. Καλή τύχη!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 08, 2014, 10:55:35 πμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει σχετικά με την παραμεθόριο.

Εγώ τελείωσα το 2013 Φιλολογία και όπως είναι λογικό έχω μηδενική προϋπηρεσία.

Τώρα που θα βγει η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές, ωρομισθίους κλπ, αν δηλώσω παραμεθόριο υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν καμία ώρα; Οποιαδήποτε πληροφορία άκρως επιθυμητή!!!


Ευχαριστώ πολύ!

καλημέρα. η έλλειψη σχεδίου για το τι θέλουμε ως κράτος να κάνουν οι νέοι πολίτες σε οδηγεί σε αυτόν τον προβληματισμό. μάλλον είσαι και εσύ ένα από τα θύματα αυτής της πολιτικής που κάθε χρόνο "γεννά" 4000 πε02. σκέψου μόνο στα χρόνια που σπούδαζες (αν ήταν 4), απέκτησαν πτυχίο πε02 16000 άτομα από τα οποία τα περισσότερα έχουν εισαχθεί στον πίνακα πε02. βλέπεις να υπάρχει προοπτική; καλύτερα ασχολήσου με κάτι άλλο παρά με την δημόσια εκπαίδευση ή κάνε κάποιο μεταπτυχιακό για να ανοίξεις και άλλες διεξόδους. Η λογική πως αυτό "μου αρέσει αυτό θα σπουδάσω" είναι σεβαστή αλλά πρέπει να είσαι έτοιμος να δεχτείς και τις συνέπειες.

πραγματικά απορώ με τα νέα παιδιά που δηλώνουν τις σχολές χωρίς να λαμβάνουν υπόψη το μετά. δηλαδή τελειώνει κάποιος το λύκειο και λέει θα γίνω ένας από τους τόσους που περιμένουν να εργαστούν στο δημόσιο σχολείο ή ένας από τους χιλιάδες οικονομολογους κτλ; πχ για τις οικονομικές σχολές, μόνο τα τει λογιστικης είναι 12 ή 14. αν πούμε ότι έχουν 2 ορκωμοσίες τον χρόνο μιλάμε για 5000 άτομα με πτυχίο οικονομικών τον χρόνο χωρίς να ληφθούν υπόψη απόφοιτοι αει, ιεκ, ιδιωτικών εργαστηρίων και πανεπιστημίων του εξωτερικου...υπάρχει προοπτική σε αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτησεις αναπληρωτων ΠΕ02 2014
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 09, 2014, 10:35:10 πμ »
Για να έχεις 5000 άτομα με πτυχίο οικονομικών το χρόνο (από ελληνικά αει/τει), θα πρέπει - κατά μέσο όρο - να εισάγονται ετήσια στις αντίστοιχες σχολές περίπου τόσοι (δηλ. 5000). Αυτό προφανώς δεν ισχύει (εκτός αν έχω λάθος πληροφόρηση). Ας μην πετάμε άσχετους αριθμούς ε;  :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 351
Σύνολο: 372

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.