*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015  (Αναγνώστηκε 79428 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος diontsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #266 στις: Αύγουστος 30, 2014, 02:54:49 μμ »
επίσης ρώτησα γνωστό αιρετό  ::) αν έχουμε ανακατατάξεις στον πίνακα την τετάρτη και μου είπε και αυτός πως δεν νομίζει να συμβεί γιατί δεν υπάρχει χρόνος. επίσης και από άλλες πηγες.. άκουσα το ίδιο και πως δεν υπάρχει πολιτική βούληση για να ανοίξουν οι πινακες, και είναι άλλωστε και παράνομο σύμφωνα με το νόμο και πως σίγουρα δεν προλαβαίνει να αλλάξει το νόμο ή να ψηφίσει άλλο. επίσης ο νόμος αναφέρει πως ο κάθε υπουργός μπορεί να παρατείνει την περίοδο διεξαγωγής του ασεπ. άρα λοιπόν? δεν έχει νόημα αυτό που λέει. μάλλον θέλει να δείχνει αρεστός σε όλους και απλά θα μας γλυκάνει με τις πολλές προσλήψεις και μετά θα ασχολούμαστε με τη μετακόμιση... και του χρόνου πάλι...
ελπιζω να ειναι ετσι τα πραγματα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:46:43 »

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #267 στις: Αύγουστος 30, 2014, 03:03:31 μμ »
αληθεια δεν ξέρω ποια απο ολες τις πλευρές είναι η δίκαιη... αλλα δεν νομιζω ότι μια ανακαταταξη που απλα μας τιμωρει ειναι δικαιη... άλλωστε ολοι οσοι φυγατε μακρυά από τα σπίτια σας ουσιαστικά διορισμό θέλετε... έτσι δεν είναι? τα μόρια αυτά δεν θα φέρουν διορισμό αλλά θα τιμωρήσουν εμάς που βαδίζαμε με βάση ένα καθεστώς που ισχύει. ο κύριος λοβέρδος αφού μπορεί να βρει 10000 πιστώσεις για μονίμους ας διορίσει όσους είναι στις λίστες χρόνια και ας τιμωρήσει εμας που μείναμε πίσω σε μόρια με αναπλήρωση.. όχι όμως να μας αφανίσει με μια απόφαση. έχω δώσει και εγώ δύο φορές ασεπ με όλες τις θυσίες που ξέρουμε όλοι.
τέλος πάντων ας μην γκρινιάζω. θέλω να πιστέυω πως δεν θα μας κάνει άνω κάτω μια βδομαδα πριν... να ξέρω να παραιτηθώ τελικά από τη δουλειά μου ή όχι βρε παιδια?
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #268 στις: Αύγουστος 30, 2014, 03:05:37 μμ »
αληθεια δεν ξέρω ποια απο ολες τις πλευρές είναι η δίκαιη... αλλα δεν νομιζω ότι μια ανακαταταξη που απλα μας τιμωρει ειναι δικαιη... άλλωστε ολοι οσοι φυγατε μακρυά από τα σπίτια σας ουσιαστικά διορισμό θέλετε... έτσι δεν είναι? τα μόρια αυτά δεν θα φέρουν διορισμό αλλά θα τιμωρήσουν εμάς που βαδίζαμε με βάση ένα καθεστώς που ισχύει. ο κύριος λοβέρδος αφού μπορεί να βρει 10000 πιστώσεις για μονίμους ας διορίσει όσους είναι στις λίστες χρόνια και ας τιμωρήσει εμας που μείναμε πίσω σε μόρια με αναπλήρωση.. όχι όμως να μας αφανίσει με μια απόφαση. έχω δώσει και εγώ δύο φορές ασεπ με όλες τις θυσίες που ξέρουμε όλοι.
τέλος πάντων ας μην γκρινιάζω. θέλω να πιστέυω πως δεν θα μας κάνει άνω κάτω μια βδομαδα πριν... να ξέρω να παραιτηθώ τελικά από τη δουλειά μου ή όχι βρε παιδια?
Όχι και να παραιτηθείς....  όλα θα δείξουν τον Σεπτέμβριο!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2014, 03:08:08 μμ από marcy »
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος diontsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #269 στις: Αύγουστος 30, 2014, 03:12:20 μμ »
αληθεια δεν ξέρω ποια απο ολες τις πλευρές είναι η δίκαιη... αλλα δεν νομιζω ότι μια ανακαταταξη που απλα μας τιμωρει ειναι δικαιη... άλλωστε ολοι οσοι φυγατε μακρυά από τα σπίτια σας ουσιαστικά διορισμό θέλετε... έτσι δεν είναι? τα μόρια αυτά δεν θα φέρουν διορισμό αλλά θα τιμωρήσουν εμάς που βαδίζαμε με βάση ένα καθεστώς που ισχύει. ο κύριος λοβέρδος αφού μπορεί να βρει 10000 πιστώσεις για μονίμους ας διορίσει όσους είναι στις λίστες χρόνια και ας τιμωρήσει εμας που μείναμε πίσω σε μόρια με αναπλήρωση.. όχι όμως να μας αφανίσει με μια απόφαση. έχω δώσει και εγώ δύο φορές ασεπ με όλες τις θυσίες που ξέρουμε όλοι.
τέλος πάντων ας μην γκρινιάζω. θέλω να πιστέυω πως δεν θα μας κάνει άνω κάτω μια βδομαδα πριν... να ξέρω να παραιτηθώ τελικά από τη δουλειά μου ή όχι βρε παιδια?
μια εβδομαδα υπομονη.......εδω κανουμε χρονια κ χρονια, συνηθεια εγινε πια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:46:43 »

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #270 στις: Αύγουστος 30, 2014, 03:37:24 μμ »
Συγνώμη georgia-georgia, καταλαβαίνω αυτό που λες και είναι λογικό.  Όμως, ήταν γνωστό ότι θα προσμετρηθεί η προϋπηρεσία όσων δουλέψουν αναπληρωτές το 2010-2012 όταν γίνει ο ΑΣΕΠ. Επομένως σίγουρα αυτοί που πήγαν αναπληρωτές αυτά τα χρόνια θα είχαν κάτι παραπάνω σε μόρια από αυτούς που δεν πήγαν. Θα έπρεπε να γράψει κανείς πολύ καλά για να διατηρήσει αν μη τι άλλο τη θέση του. Σωστά? Δεν είπε κανείς ότι θα χαθούν αυτά τα μόρια για πάντα. Επομένως εν γνώση σου έκανες την επιλογή να μην δηλώσεις αναπληρώτρια τα χρόνια αυτά και ήταν λογικό να πράξεις έτσι σύμφωνα με τις συνθήκες που είχες.
Επίσης εγώ δε μιλάω για διορισμό, μιλάω για τον πίνακα αναληρωτών. Αν είναι να ανοίξουν οι πίνακες ας ανοίξουν σωστά.  Όχι μισές δουλειές. Κι εγώ που στα λέω δεν είμαι σίγουρη ότι με συμφέρει, αλλά νομίζω ότι αυτό είναι το σωστό, γιατί απ'όσο θυμάμαι ποτέ κανείς δεν είπε ότι θα χαθούν για πάντα αυτά τα μόρια. Αν το έλεγε, τότε αλλάζει το πράγμα.
;-)
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #271 στις: Αύγουστος 30, 2014, 04:11:04 μμ »
Effie η μοριοδότηση στον πίνακα αναπληρωτών με το παρόν καθεστώς (1 μόριο ανά μήνα) δεν έχει την ίδια βαρύτητα με το 0,1 μόριο ανά μήνα (ή 0,15, 0,2, κ.ο.κ.) που θα ισχύει μετά τον ΑΣΕΠ.

Ένα απλό παράδειγμα: Αν γράψεις 85% στον ΑΣΕΠ και έχεις 24 μήνες προϋπηρεσία
Με τον ισχύοντα νόμο: έχεις 30 μόρια από τον ΑΣΕΠ+24 μόρια προϋπηρεσίας =54 μόρια στον πίνακα αναπληρωτών.
Με το νέο νόμο Διαμαντοπούλου: έχεις 30 μόρια από τον ΑΣΕΠ + 24 μήνες x 0,30 ανά μήνα= 30+7,2=37,2+άλλα προσόντα που μπορείς να έχεις (π.χ. αγγλικά, κ.λπ.)

Θέλω να πω μ' αυτό ότι η προϋπηρεσία στη μοριοδότηση του νέου νόμου δεν είναι τόσο δεσμευτική όσο ήταν με τον παλιό νόμο, γιατί μπορεί κάποια που έχει μεταπτυχιακό, proficiency και Η/Υ να έχει τα ίδια μόρια με σένα παρότι δεν έχει δουλέψει ούτε ένα μήνα.

Κατά τη γνώμη μου, πάντως, το να αλλάξει ένας νόμος αναδρομικά δεν είναι δίκαιο, όποιος κι αν είναι αυτός ο νόμος, εκτός κι αν είναι προς το θετικό για όλους. Αλλά τέλος πάντων, αυτή είναι μια μεγάλη συζήτηση που όλοι έχουν τα δίκια τους. Το θέμα είναι ότι ο Λοβέρδος παίζει με τα νεύρα μας δύο μήνες τώρα, από την πρώτη μέρα που ανέλαβε δηλαδή. Έχει πει ένα σωρό πα....ές και τρέχουν στο υπουργείο να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα μετά από κάθε του συνέντευξη. Αυτός ο άνθρωπος το μόνο για το οποίο νοιάζεται είναι η πολιτική του επιβίωση και ανέλιξη. Νομίζει τώρα ότι αν τα πει έτσι που να ευνοείται μια ομάδα και μετά τα πει αλλιώς ώστε να ευνοείται η άλλη κάποιος θα του πει μπράβο. Εγώ πλέον θα ασχολούμαι με τις πράξεις του. Όταν έρθει η τροπολογία στη Βουλή την Τετάρτη θα έχουμε μια κάποια εικόνα για το τι σκοπεύει να κάνει. Αλλά από κει και πέρα σας συμβουλεύω να μην πολυσκοτίζεστε με το τι λέει ο Λοβέρδος, γιατί είναι ανακατωσούρας και σουπιά!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #272 στις: Αύγουστος 30, 2014, 04:21:31 μμ »

"Αλλά από κει και πέρα σας συμβουλεύω να μην πολυσκοτίζεστε με το τι λέει ο Λοβέρδος, γιατί είναι ανακατωσούρας και σουπιά!"
ζωγράφισες Demetroula  χχαχααχαχαχχαχαχα





Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #273 στις: Αύγουστος 30, 2014, 05:01:31 μμ »
Συγνώμη georgia-georgia, καταλαβαίνω αυτό που λες και είναι λογικό.  Όμως, ήταν γνωστό ότι θα προσμετρηθεί η προϋπηρεσία όσων δουλέψουν αναπληρωτές το 2010-2012 όταν γίνει ο ΑΣΕΠ. Επομένως σίγουρα αυτοί που πήγαν αναπληρωτές αυτά τα χρόνια θα είχαν κάτι παραπάνω σε μόρια από αυτούς που δεν πήγαν. Θα έπρεπε να γράψει κανείς πολύ καλά για να διατηρήσει αν μη τι άλλο τη θέση του. Σωστά? Δεν είπε κανείς ότι θα χαθούν αυτά τα μόρια για πάντα. Επομένως εν γνώση σου έκανες την επιλογή να μην δηλώσεις αναπληρώτρια τα χρόνια αυτά και ήταν λογικό να πράξεις έτσι σύμφωνα με τις συνθήκες που είχες.
Επίσης εγώ δε μιλάω για διορισμό, μιλάω για τον πίνακα αναληρωτών. Αν είναι να ανοίξουν οι πίνακες ας ανοίξουν σωστά.  Όχι μισές δουλειές. Κι εγώ που στα λέω δεν είμαι σίγουρη ότι με συμφέρει, αλλά νομίζω ότι αυτό είναι το σωστό, γιατί απ'όσο θυμάμαι ποτέ κανείς δεν είπε ότι θα χαθούν για πάντα αυτά τα μόρια. Αν το έλεγε, τότε αλλάζει το πράγμα.
;-)

όμως καλή μου ο νόμος δεν προέβλεπε ότι επανέλθουμε στο παλιό σύστημα προσμέτρησης αν δεν γίνει ασεπ. αντιθέτως αναφέρει ότι ο υπουργός μπορεί να καθυστερήσει το διαγωνισμό. ο τρόπος που μετρούνται να μόρια είναι συγκεκριμένος. τα μόρια τα θέλουμε για να διεκδικήσουμε διορισμό. τα συγκεκριμένα όπως προστίθενται καμία αλλαγή δεν θα προσφέρουν. όσο για τη διαφορά στον ασεπ? 1 , 2 και 3 % ? θα βρω τρόπο να το εξασφαλίσω με το διάβασμα ή με το μεταπτυχιακό που κάνω ή τις ξένες γλώσσες που έχω αποκτήσει όσο καιρό δεν επέλεγα να φύγω. αλλά αλήθεια δεν αντέχω τέτοια καμία αντιπαράθεση....!!! ότι είναι να γίνει ας γίνει!
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #274 στις: Αύγουστος 30, 2014, 05:05:05 μμ »
"Αλλά από κει και πέρα σας συμβουλεύω να μην πολυσκοτίζεστε με το τι λέει ο Λοβέρδος, γιατί είναι ανακατωσούρας και σουπιά!"
ζωγράφισες Demetroula  χχαχααχαχαχχαχαχα

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D μπράβο !!! χαχαχαχαχα
μεταξύ μας αλλά υπάρχουν πολλοί που φέρονται με τον ίδιο τρόπο.... ονόματα δεν λέω...  ::) και ποντάρουν στην επιβίωση μας και στο άγχος μας για προσωπικό τους όφελος.
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #275 στις: Αύγουστος 30, 2014, 07:17:00 μμ »
Georgia-georgia δε χρειάζεται να μπούμε σε αντιπαράθεση. Προς Θεού! Δε θα το ήθελα με τίποτα.  Απλή συζήτηση κάνουμε, γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι είμαι χαζή.  Χιχι!
Όντως δεν είχα σκεφτεί αυτό που είπε η Demetroula (η οποία παρεπιπτόντως όντως έγραψε! Χεχε!) με τη μοριοδότηση.
Αν και ο Λοβέρδος δεν ανέφερε ότι αυτό ήταν το πρόβλημά του, αλλά μάλλον ότι είχαν πει ότι δε θα υπολογιστούν καθόλου τα μόρια αυτά.
Τέλος πάντων! Αυτά τα μόρια με κάποιον τρόπο θα πρέπει να υπολογιστούν είτε πριν είτε μετά τον ΑΣΕΠ. Κάποιος δίκαιος τρόπος θα υπάρχει.
Όσο για τον ΑΣΕΠ, δε ξέρω πώς φάνηκε αυτό που είπα, αλλά δε το είπα για σένα προσωπικά,  ούτε και για να μπούμε σε αντιπαράθεση, αλλά για να εκφράσω την άποψη ότι ούτως ή άλλως κάποια στιγμή θα υπολογίζονταν αυτά τα μόρια.
;-)
Πραγματικά δεν έμειναν και πολλές ημέρες. Θα δείξει...
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #276 στις: Αύγουστος 30, 2014, 07:26:46 μμ »
εννοείται πως δεν παρεξηγήθηκα! αν είναι δυνατόν! μακάρι να βρεθεί ο πιο δίκαιος τρόπος και να μη μας χωρίζουν σε στρατόπεδα! καλά αποτελέσματα σε όλες! ευχομαι το αποτέλεσμα να είναι το καλύτερο για τον καθένα μας!
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #277 στις: Αύγουστος 31, 2014, 01:31:12 πμ »
συγγνωμη demetroula αλλα το proficiency και οι Η/Υ μετρανε στους αναπληρωτες???προς το παρον νομιζω πως οχι αλλα μιλας για αργοτερα (μετα το ξεκλειδωμα)???ρωταω γιατι δεν το ειχα ξαναδιαβασει.παντως παιδια οπως και χει ο κυριος υπουργος ξερει να πεταει βομβες και να μας περιπαιζει μια χαρα.εγω προσωπικα θεωρω ολα αυτα που λεει μπαρουφες, ολο λογια ειναι απο πραξεις τιποτα.το μονο που πιστευω οτι μπορει να γινει ειναι ο ασεπ και αυτο οχι επειδη τον επιασε η ευαισθησια του για το δημοσιο σχολειο αλλα γιατι ο μονιμος κοστιζει πολυ λιγοτερο απο τους αναπληρωτες!και επισης ας μην ξεχναμε οτι απο του χρονου δεν θα μπορει πλεον να πληρωνει αναπληρωτες μεσω εσπα.

Αποσυνδεδεμένος Nora Kak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #278 στις: Αύγουστος 31, 2014, 08:45:41 πμ »
συγγνωμη demetroula αλλα το proficiency και οι Η/Υ μετρανε στους αναπληρωτες???προς το παρον νομιζω πως οχι αλλα μιλας για αργοτερα (μετα το ξεκλειδωμα)???ρωταω γιατι δεν το ειχα ξαναδιαβασει.παντως παιδια οπως και χει ο κυριος υπουργος ξερει να πεταει βομβες και να μας περιπαιζει μια χαρα.εγω προσωπικα θεωρω ολα αυτα που λεει μπαρουφες, ολο λογια ειναι απο πραξεις τιποτα.το μονο που πιστευω οτι μπορει να γινει ειναι ο ασεπ και αυτο οχι επειδη τον επιασε η ευαισθησια του για το δημοσιο σχολειο αλλα γιατι ο μονιμος κοστιζει πολυ λιγοτερο απο τους αναπληρωτες!και επισης ας μην ξεχναμε οτι απο του χρονου δεν θα μπορει πλεον να πληρωνει αναπληρωτες μεσω εσπα.

Στους αναπληρωτές δεν μετράνε, μετράνε στον ΑΣΕΠ. Δίνουν μόρια για πιθανό διορισμό.
Η παιδική ηλικία δείχνει τον άνθρωπο, όπως η αυγή την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος v.femmes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ60 2014-2015
« Απάντηση #279 στις: Αύγουστος 31, 2014, 10:57:26 πμ »
Effie η μοριοδότηση στον πίνακα αναπληρωτών με το παρόν καθεστώς (1 μόριο ανά μήνα) δεν έχει την ίδια βαρύτητα με το 0,1 μόριο ανά μήνα (ή 0,15, 0,2, κ.ο.κ.) που θα ισχύει μετά τον ΑΣΕΠ.

Ένα απλό παράδειγμα: Αν γράψεις 85% στον ΑΣΕΠ και έχεις 24 μήνες προϋπηρεσία
Με τον ισχύοντα νόμο: έχεις 30 μόρια από τον ΑΣΕΠ+24 μόρια προϋπηρεσίας =54 μόρια στον πίνακα αναπληρωτών.
Με το νέο νόμο Διαμαντοπούλου: έχεις 30 μόρια από τον ΑΣΕΠ + 24 μήνες x 0,30 ανά μήνα= 30+7,2=37,2+άλλα προσόντα που μπορείς να έχεις (π.χ. αγγλικά, κ.λπ.)

δίκαι έχεις DEMETROULA, απαξιώνεται η προϋπηρεσια μας! τα νούμερα όμως είναι μικρότερα απ' ότι γράφεις. 24 μήνες=3,6 μόρια, 60 μήνες= 16,8 μόρια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159517
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 268
Σύνολο: 285

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.