*

Αποστολέας Θέμα: Αδιόριστος Γυμναστής  (Αναγνώστηκε 7241 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gthomaidis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αδιόριστος Γυμναστής
« στις: Ιούλιος 06, 2014, 02:00:25 μμ »
Γειά σας ! Ειμαι απόφοιτος της Γυμναστικής Ακαδημίας Βελιγραδίου πριν 14 χρόνια περίπου πηρα το πτυχίο μου .Δεν ξέρω ποιά ειναι η διαδικασία να γραφτώ στους πίνακες αδιόριστων καθηγητών καθώς και στην επετηρίδα που μου ειαν οτι υπάρχει .Ακόμα αν υπάρχει σύλλογος αδιόριστων αποφοίτων Φυσικής Αγωγής .Γενικά τι μπορώ να κάνω για να βρω θέση εργασίας.Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αδιόριστος Γυμναστής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:38:23 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος Γυμναστής
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 06, 2014, 02:11:10 μμ »
Αρχικά να σε καλωσορίσω στο pde. Αν και δεν είμαι γυμναστής, θα σου πω όσα γνωρίζω συνάδελφε.

Για να κάνεις αίτηση και να ενταχθείς στους πίνακες αναπληρωτών, πρέπει να έχει αναγνωρίσει το πτυχίο του Βελιγραδίου η χώρα μας. Αν είχες σπουδάσει σε χώρα μέλος της ΕΕ θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα.

Επετηρίδα δεν υφίσταται εδώ και 15 χρόνια. Μέσα στον Ιούλιο αναμένουμε την εγκύκλιο αναπληρωτών, τότε μπορείς να κάνεις αίτηση...αν φυσικά έχεις ήδη αναγνωρισμένο το πτυχίο σου.

Για τους συλλόγους αποφοίτων φυσικής αγωγής θα σου πούνε αναλυτικά συνάδελφοι γυμναστές.

Εφόσον είσαι πτυχιούχος επί 14 χρόνια, θα μπορούσες ήδη να έχεις αναγνωρίσει το πτυχίο και να έχεις διοριστεί.
Άφησες πολλά χρόνια να περάσουν χωρίς να ασχοληθείς με κάποια εργασία σύμφωνα με το βασικό σου πτυχίο.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος Γυμναστής
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 06, 2014, 05:04:12 μμ »
μιλας γα εναν κλαδο που δεν εχει εκπροσωπηση.. Μιλας για εναν κλαδο που εχει αδιοριστο 250 απο 30 μηνο και 185 απο 24 +ασεπ. Δεν βλεπω καμια προοπτικη στον κλαδο μας για να κανεις τα χαρτια σου να κυνηγησεις το ονειρο. Εχω 18 χρονια πτυχιο 2 επιτυχιες ασεπ και 8 χρονια προυπηρεσια και δεν ξερω εαν δουλευω του χρονου. Τοσο απλα!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος bkont

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος Γυμναστής
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 07, 2014, 01:09:50 πμ »
Γειά σας ! Ειμαι απόφοιτος της Γυμναστικής Ακαδημίας Βελιγραδίου πριν 14 χρόνια περίπου πηρα το πτυχίο μου .Δεν ξέρω ποιά ειναι η διαδικασία να γραφτώ στους πίνακες αδιόριστων καθηγητών καθώς και στην επετηρίδα που μου ειαν οτι υπάρχει .Ακόμα αν υπάρχει σύλλογος αδιόριστων αποφοίτων Φυσικής Αγωγής .Γενικά τι μπορώ να κάνω για να βρω θέση εργασίας.Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Να σε καλωσορίσω και εγώ με την σειρά μου συνάδελφε. Όπως είπε ο συνάδελφος lasid ,πρωτίστως πρέπει να αναγνωρίσεις το πτυχίο σου- αν δεν το έχεις κάνει ήδη- και αν επιθυμείς να κάνεις αίτηση ως ωρομίσθιος ή ως αναπληρωτής αρχικά αναμένοντας την εγκύκλιο που θα βγει μέσα σ αυτόν τον μήνα λογικά.
Ο κλάδος μας  τα τελευταία χρόνια , δυστυχώς δεν έχει ουσιαστική εκπροσώπηση, έχοντας περάσει από 40 κύματα που δεν είναι της παρούσης να αναλύσω... η κατάσταση είναι πάρα πολύ δύσκολη έως απελπιστική θα έλεγα, ωστόσο δεν χάνεις τίποτα να κάνεις την αίτηση σου να δείς που βρίσκεσαι ....
Συνάδελφος σου, με πτυχίο 1992 , 10 χρόνια προϋπηρεσία, ευρισκόμενος μέσα στους 100 πρώτους από τους 250 αδιόριστους του πίνακα του 30 μηνου που ανέφερε ο έτερος συνάδελφος  troktiko...
έτσι για να κατανοήσεις περίπου που βρισκόμαστε ως κλάδος....σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλή δύναμη σε ότι κι αν κάνεις..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αδιόριστος Γυμναστής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:38:23 »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος Γυμναστής
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 07, 2014, 01:21:53 μμ »
Μακαρι η προσπαθειες που γινονται απο Π.ΕΝ.Ε.Λ.Φ.Α. προς πολλες κατευθυνσεις να εχουν αντικρυσμα! Δεν ειναι η ΦΑ να εχει μια ωρα στο λυκειο!  Τα παιδια μας χρειαζονται ασκηση! Δυστυχως καναμε και εμεις τα λαθη μας σαν κλαδος. Πατε μπαλες παιξτε! ομως δεν ειναι ολοι το ιδιο. Η πολιτεια πρεπει να το δει αυτο! κατεχω και ενα μεταπτυχιακο στην διατροφη και θα πω οτι η ασκηση ειναι το καλυτερο φαρμακο για ολα! Ετσι απλα! οποιος εχει αντίρρηση δεν ξερει τι χανει!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος Γυμναστής
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 07, 2014, 02:15:41 μμ »
Με όλο το θάρρος, είπες ότι πήρες πτυχίο 18 χρόνια πριν και έχεις δέκα χρόνια προϋπηρεσία ως αναπληρωτής. Σ' όλη τη δεκαετία του 2000, που γίνονταν διορισμοί από τον Ενιαίο, ειδικά πριν τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2004, με Ολυμπιακές Παιδείες και όλα τα συναφή, πώς και δε διορίστηκες;
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Αδιόριστος Γυμναστής
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 09, 2014, 03:36:58 μμ »
Να σε καλοσωρισω και εγω με τη σειρα μου και να σου πω οτι αρχικα πρεπει να παρεις αναγνωριση του πτυχιου σου απο το ΔΕΟΤΑΠ που ειναι ο αρμοδιος φορεας αναγνωρισης πτυχιων εξωτερικου .Αν σερφαρεις θα βρεις τηλ επικοινωνιας και πληροφοριες της διαδικασιας.Τα πραγματα ομως για τους καθηγητες της Φ.Α είναι πολύ δυσκολα καθως σε ολα τα ΠΥΣΔΕ ΠΥΣΠΕ με βαση τους πινακες Γ υπαρχουν παντού πλεονασματα και οι αναπληρωτες που απασχολουνται είναι πολύ λίγοι.Αν εχεις ειδικευση στην ειδικη αγωγη εχεις περισσοτερες πιθανοτητες .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 395
Σύνολο: 395

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.