*

Αποστολέας Θέμα: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑΣ- Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης  (Αναγνώστηκε 9343 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Είναι απαράδεκτη η τακτική να μην πληρώνουν τους εκπαιδευτές που συμμετείχαν το Νοέμβριο του 2013 στις εξετάσεις. Μάλιστα οι υπάλληλοι μας παραπέμπουν στο λογιστήριο του Υπουργείου Παιδείας. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για τις εξετάσεις που έγιναν Μάρτιο 2009 και Ιούλιο 2010 δεν έχουν πληρώσει τους εξεταστές. Μάλιστα ζήτησαν πολλές φορές διάφορα στοιχεία για τις πληρωμές που δεν έγιναν ποτέ. Ειδικά για το Μάρτιο 2009 είχε βγει και στη Διαύγεια εντολή πληρωμής. Για την εξεταστική αυτή μάλλον έχουν χάσει όλους τους φακέλους και δεν μπορούν να δώσουν ούτε βεβαίωση συμμετοχής στους εξεταστές.

Αποσυνδεδεμένος marietta_kom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Επιβεβαιώνω όσα αναφέρει η συνάδελφος Libera. Συμμετείχα ως εξετάστρια 3 φορές στις εξετάσεις ελληνομάθειας κι έχω πληρωθεί μόνο την πρώτη (Σεπτέμβριος 2008). Επικοινώνησαν μαζί μου 2 φορές (το Δεκέμβριο του 2010 και το Σεπτέμβριο του 2011) για να τους στείλω ξανά (ενώ τα  είχα στείλει αρχικά και με e-mail) τα στοιχεία μου και τον αριθμό λογαριασμού μου. Είδα το όνομά μου στη διαταγή πληρωμής για την εξέταση του Μαρτίου 2009 αλλά τα χρήματα δεν τα έλαβα ποτέ. Τις βεβαιώσεις όμως για τη συμμετοχή μου στις εξετάσεις τις έστειλαν, συνεπώς δεν ξέρω αν όντως έχουν χάσει τους φακέλους μας.

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ζήτησα βεβαίωση τον περασμένο Οκτώβριο για δύο εξεταστικές και μου είπαν ότι για το Μάρτιο 2009 δεν μπορούν να μου δώσουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marietta_kom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Οι βεβαιώσεις που έχω για τη συμμετοχή μου στις εξετάσεις  του Σεπτεμβρίου 2008 και του Μαρτίου 2009 είναι από την υπεύθυνη του εξεταστικού κέντρου. Η μόνη "επίσημη" βεβαίωση που έχω  από τα κεντρικά είναι για τον Ιούλιο του 2010.

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι βεβαιώσεις που έχω για τη συμμετοχή μου στις εξετάσεις  του Σεπτεμβρίου 2008 και του Μαρτίου 2009 είναι από την υπεύθυνη του εξεταστικού κέντρου. Η μόνη "επίσημη" βεβαίωση που έχω  από τα κεντρικά είναι για τον Ιούλιο του 2010.
Έχεις δίκιο! Εγώ δεν γνώριζα κάτι για τις βεβαιώσεις και ο υπεύθυνος του εξεταστικού κέντρου δε μερίμνησε να μου τη δώσει με αποτέλεσμα τώρα να μην την έχω. Τουλάχιστον ας μας έδιναν τα χρήματα! Στα χρήματα αυτά συμπεριλαμβάνονται και τα οδοιπορικά που μας κάλεσαν στην Αθήνα για ενημέρωση και τα βάλαμε από την τσέπη μας.

Αποσυνδεδεμένος marietta_kom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Έτσι είναι. Κι εμείς είχαμε πάει στη Θεσσαλονίκη για το σεμινάριο. Είναι απαράδεκτοι. Κι έχουν και το θράσος, όταν ξαναβγαίνει προκήρυξη,να σε καλούν στο τηλέφωνο για να  πας ως εξεταστής/στρια...Ενώ σου χρωστάνε χρήματα για τις προηγούμενες... Δεν ντρέπονται λίγο... Εγώ δεν ξαναπήρα μέρος στις εξετάσεις  μετά τον Ιούλιο του 2010.

Αποσυνδεδεμένος marietta_kom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Κι εννοείται ότι δεν έβγαλα άκρη όσες φορές κι αν  πήρα τηλέφωνο,  για να δω τι θα γίνει με την πληρωμή μας...

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απορία: αφού δεν σας πληρώνουν ρε παιδιά, γιατί τους κάνετε τη χάρη και πάτε??? είχα "μπλεχτεί" και εγώ στο παρελθόν σε κάτι ανάλογο και όταν είδα ότι δε βγαίνει άκρη, δεν ασχολήθηκα ξανά...

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑΣ- Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 17, 2014, 04:35:25 μμ »
Θέλω να κάνω μια αφελή ερώτηση. Πήρα μέρος στις εξετάσεις του Νοεμβρίου 2013. Μήπως πληρώθηκε κάποιος , διότι είδα 100,63 € πίστωση από το Υπουργείο Οικονομικών πριν 3 μέρες. Διασταύρωσα ότι δεν προέρχονται από επιστροφή φόρου ή άλλη εκκρεμότητα προς ΔΟΥ. Σε ερώτηση προς την Ελληνομάθεια μου είπαν ότι τις πληρωμές τις κάνει το υπουργείο παιδείας και αυτοί δε γνωρίζουν. Ξέρει κάποιος αν πληρωθήκαμε τελικά;

Φυσικά στις εξετάσεις ΙΟΥΛΙΟΥ 2014 δεν πήρα μέρος και όταν επικοινώνησαν μαζί μου τους είπα ευγενικά ότι δεν θα πάρω μέρος έως να πληρωθώ. Φυσικά αυτό είναι στη διάθεση του καθενός τι θα κάνει, αλλά μη χάνουμε την αξιοπρέπειά μας για 100 η 80 €

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑΣ- Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 17, 2014, 05:06:51 μμ »
Nαι, είναι τα χρήματα του Νοεμβριου. Το ίδιο ποσό πήρα και εγώ. Νομίζω τον προηγούμενο μήνα τα έβαλαν.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑΣ- Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 17, 2014, 05:25:11 μμ »
Nαι, είναι τα χρήματα του Νοεμβριου. Το ίδιο ποσό πήρα και εγώ. Νομίζω τον προηγούμενο μήνα τα έβαλαν.


Σε ευχαριστώ πολύ! είδα "πίστωση " Υπουργείο Οικονομικών και μπερδεύτηκα

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑΣ- Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 12:38:37 πμ »
Εμείς του Ιουλίου του 14..... μας έταξαν μέχρι τέλος Οκτώβρη τα οδοιπορικά και μέχρι τέλος Δεκέμβρη η αμοιβή αξιολογητή. Όποιος του Ιουλίου πληρωθεί ας ενημερώσει. Σε εσάς του Νοεμβρίου του 13 σας έχουν πληρώσει τα οδοιπορικά;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2014, 01:12:05 μμ από pipis75 »

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΟΜΑΘΕΙΑΣ- Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 10:48:33 πμ »
Εμείς του Ιουλίου του 14..... μας έταξαν μέχρι τέλος Οκτώβρη τα οδοιπορικά και μέχρι τέλος Δεκέμβρη η αμοιβή αξιολογητή. Όποιος του Ιουλίου πληρωθεί ας ενημερώσει. Σε εσάς του Νοεμβρίου του 13 σας έχουν πληρώσει τα οδοιπορικά;


Οδοιπορικά όχι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.