*

Αποστολέας Θέμα: ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 15627 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε ολους,
Το Πανεπιστημιο Λευκωσίας πήρε αναγνώριση απο το ΔΟΑΤΑΠ για τα πτυχιακά προγράμματα σπουδων εξ αποστάσεως:
ΠΤΥΧΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΠΤΥΧΙΟ ΠΡΟΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ.
https://www.facebook.com/universitynicosia/photos/a.169362873103997.38798.169357619771189/783441361696142/?type=1&relevant_count=1

Φανταστείτε τι εχει να γινει απο εδω και περα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elenidaskala

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν θα έχει απήχηση το συγκεκριμένο πρόγραμμα, καθώς τα Παιδαγωγικά Δημοτικής Εκπαίδευσης εδώ και λίγα χρόνια είναι ο ορισμός της μηχανής παραγωγής ανέργων, χωρίς καμία διέξοδο στην αγορά εργασίας.

Για δεύτερο πτυχίο πάντως, όποιος έχει διάθεση, χρόνο και χρήμα ίσως και να αξίζει. Το Λευκωσίας σε αντίθεση με άλλα Πανεπιστήμια κάνει εξαιρετική δουλειά στις Επιστήμες Αγωγής. Ας ταρακουνηθούν οι κηφήνες καρεκλοκένταυροι πανεπιστημιακοί της Ελλάδας.

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν θα έχει απήχηση το συγκεκριμένο πρόγραμμα, καθώς τα Παιδαγωγικά Δημοτικής Εκπαίδευσης εδώ και λίγα χρόνια είναι ο ορισμός της μηχανής παραγωγής ανέργων, χωρίς καμία διέξοδο στην αγορά εργασίας.

Για δεύτερο πτυχίο πάντως, όποιος έχει διάθεση, χρόνο και χρήμα ίσως και να αξίζει. Το Λευκωσίας σε αντίθεση με άλλα Πανεπιστήμια κάνει εξαιρετική δουλειά στις Επιστήμες Αγωγής. Ας ταρακουνηθούν οι κηφήνες καρεκλοκένταυροι πανεπιστημιακοί της Ελλάδας.

Εχεις δικιο. Οι Ελληνες κοιμουνται ακομη τον υπνο του δικαιου.
Η Ευρωπη παει μπροστα και εμεις τιποτα. Το Πανεπιστημιο Λευκωσιας εχει φερθει πολυ εξυπνα.
Σκεψου ομως οτι με 4.000ευρω το χρονο (12.000 συνολικα) ειναι πολυ καλα αν εισαι σπιτι σου, απο το να διαμενεις Ροδο,Αλεξανδρουπολη, Φλωρινα κλπ και να θελεις εναν σκασμο λεφτα για ενοικια,φαγητο.λογαρισμους κλπ κλπ.

Αποσυνδεδεμένος conpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν έχει βγει ακόμα το προπτυχιακό εξ αποστάσεως, θα βγει μάλλον από το 2015. Εσεις που το είδατε γιατί αυτό το λινκ δεν ανοίγει...με ενδιαφέρει πολύ (αν κ το οικονομικό είναι πρόβλημα) .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε ολους,
Το Πανεπιστημιο Λευκωσίας πήρε αναγνώριση απο το ΔΟΑΤΑΠ για τα πτυχιακά προγράμματα σπουδων εξ αποστάσεως:
ΠΤΥΧΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΠΤΥΧΙΟ ΠΡΟΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ.
https://www.facebook.com/universitynicosia/photos/a.169362873103997.38798.169357619771189/783441361696142/?type=1&relevant_count=1

Φανταστείτε τι εχει να γινει απο εδω και περα..
Σίγουρα το προπτυχιακό στην προδημοτική και δημοτική εκπαίδευση είναι αναγνωρισμένο από τον ΔΟΑΤΑΠ; Πού μπορώ να βρω σχετικές πληροφορίες να το σιγουρέψω;

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αφήστε παιδιά... ρώτησα το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σχετικά με το πτυχιακό Προδημοτικής και Δημοτικής εκπαίδευσης  και μου είπε ότι είναι αναγνωρισμένο από τον ΔΟΑΤΑΠ και στοιχίζει 5900 ανά έτος Χ 4 έτη = 23600 ευρώ. Ποιος θα το κάνει ρε παιδιά;;; ο Νιάρχος;;;;  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Ένας ένας στην σειρά για αιτήσεις... μη σπρώχνεστε....

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
 
Αφήστε παιδιά... ρώτησα το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σχετικά με το πτυχιακό Προδημοτικής και Δημοτικής εκπαίδευσης  και μου είπε ότι είναι αναγνωρισμένο από τον ΔΟΑΤΑΠ και στοιχίζει 5900 ανά έτος Χ 4 έτη = 23600 ευρώ. Ποιος θα το κάνει ρε παιδιά;;; ο Νιάρχος;;;;  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Ένας ένας στην σειρά για αιτήσεις... μη σπρώχνεστε....


 :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος conpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ποιός σου είπε για την τιμή;;;εμένα μου είπαν ότι δεν υπάρχει ακόμα αυτό το πρόγραμμα, αλλά μπορεί να βγεί από το καλοκαίρι...

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
στην ιστοσελίδα τους λένε ότι το πρόγραμμα θα τρέξει από το εαρινό εξάμηνο. όσο για την τιμή, το είδα και εγώ, είναι 5,000 για κάθε χρόνο. conpan, έδωσες κατατακτήριες στο εκπα τελικά;

Αποσυνδεδεμένος conpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
κυριάκο έχεις προσωπικό μήνυμα...αχχ εγώ γιατί δεν το βρίσκω;;;μπορεί να μου βάλεις το link;δηλαδή με αυτό το πτυχίο δε δίνει ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα;;;μόλις το πάρεις,δουλεύεις κανονικά στην ελλάδα σε ιδιωτικό κ δημόσιο τομέα;;;είναι πολλά τα λεφτά, αλλά είναι σημαντικό για εμένα το ότι γίνεται από το σπίτι,γιατί έχω ένα παιδάκι κ οι παρακολουθήσεις είναι λίγο δύσκολες.... άσε που γλυτώνεις τις κατατακτήριες στις οποίες περνάνε 10 στους 100.

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για τις σχετικές πληροφορίες, μίλησα τηλεφωνικώς με τη γραμματεία του Πανεπιστημίου εδώ στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος dimitsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ γι'αυτό το πρόγραμμα, τηλεφώνησα στο γραφείο της Ελλάδας και μίλησα με τη γραμματεία.

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι το εξ αποστάσεως πρόγραμμα για τα παιδαγωγικά του πανεπιστημίου Λευκωσίας θα ξεκινήσει από αυτό το εαρινό εξάμηνο και είναι 5900 ευρώ το χρόνο.

Φυσικά, υπάρχουν και υποτροφίες αν κάποιος έχει πάρει με ''Άριστα'' το απολυτήριο λυκείου ή έχει οικονομικά προβλήματα ή προέρχεται από πολύτεκνη οικογένεια ή άλλα προβλήματα που προκύπτουν από κοινωνικοοικονομικά κριτήρια (π.χ. προστάτης οικογενείας ως απόγονος θανόντος γονέα).

Επίσης, δεν πας στην Κύπρο για τις εξετάσεις, αλλά, απ' όσο θυμάμαι, χρειάζεται μόνο φυσική παρουσία στην Αθήνα. Δεν ξέρω αν αυτές πραγματοποιούνται και σε άλλες μεγάλες πόλεις στην Ελλάδα.

Θεωρείτε εσείς ότι είναι εύκολη ειδικότητα τα παιδαγωγικά?? Τα μαθήματα θα είναι βατά ή θα είναι π.χ. σαν το Χημικό Αθήνας από το οποίο προέρχομαι και το οποίο έφτυσα αίμα για να το τελειώσω??  :-\

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ γι'αυτό το πρόγραμμα, τηλεφώνησα στο γραφείο της Ελλάδας και μίλησα με τη γραμματεία.

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι το εξ αποστάσεως πρόγραμμα για τα παιδαγωγικά του πανεπιστημίου Λευκωσίας θα ξεκινήσει από αυτό το εαρινό εξάμηνο και είναι 5900 ευρώ το χρόνο.

Φυσικά, υπάρχουν και υποτροφίες αν κάποιος έχει πάρει με ''Άριστα'' το απολυτήριο λυκείου ή έχει οικονομικά προβλήματα ή προέρχεται από πολύτεκνη οικογένεια ή άλλα προβλήματα που προκύπτουν από κοινωνικοοικονομικά κριτήρια (π.χ. προστάτης οικογενείας ως απόγονος θανόντος γονέα).

Επίσης, δεν πας στην Κύπρο για τις εξετάσεις, αλλά, απ' όσο θυμάμαι, χρειάζεται μόνο φυσική παρουσία στην Αθήνα. Δεν ξέρω αν αυτές πραγματοποιούνται και σε άλλες μεγάλες πόλεις στην Ελλάδα.

Θεωρείτε εσείς ότι είναι εύκολη ειδικότητα τα παιδαγωγικά?? Τα μαθήματα θα είναι βατά ή θα είναι π.χ. σαν το Χημικό Αθήνας από το οποίο προέρχομαι και το οποίο έφτυσα αίμα για να το τελειώσω??  :-\

παλι εδω πινοκιο????????????/
δεν βαρεθηκες να μπαινεις σε ολα τα site και να γραφεις τα ιδια και τα ιδια ψεμματα?

Αποσυνδεδεμένος dimitsos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Υπάρχει κανένας που να γράφτηκε στο προπτυχιακό των Παιδαγωγικών, να μας πει τις εντυπώσεις του από το πρόγραμμα?? Αν είναι εύκολο, βατό?? Πώς γίνονται οι εξετάσεις??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 538

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.