*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2015  (Αναγνώστηκε 393436 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1708
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 18, 2014, 06:58:19 μμ »
αν δεν κάνω λάθος, εξακολουθεί να ισχύει και για τις μεταθέσεις το : βάζω α πειραιά αλλά αν πάρω μετάθεση στην περιοχή αυτή μπορούν τελικά να με στείλουν β πειραιά;  :-\

ευχαριστώ
Θεωρητικά αν πάρεις μετάθεση θα πρέπει να τοποθετηθείς οργανικά στην Α Πειραιά. Θεωρητικά. Αν δεν υπάρχει οργανική (κακώς αν συμβεί αυτό) θα τοποθετηθείς σε λειτουργικό κενό στην Α Πειραιά. Και υπάρχει και η ακραία περίπτωση να τοποθετηθείς σε λειτουργικό κενό στη Β Πειραιά. Είναι όμως σχεδόν αδύνατο να συμβεί αυτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:03:21 »

Αποσυνδεδεμένος penny 11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 10:28:37 πμ »
για τα μόρια παιδιών που σπουδάζουν: το Νοέμβριο 2015 βρίσκεται στο 7ο εξάμηνο (οκτώ εξάμηνα φοίτησης η σχολή), δικαιούμαι μόρια; Ποια η διαφορά με το τελευταίο έτος;

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 12:34:13 μμ »
υποθετει κανεις με ποσα μορια ΠΕ02 θα παρουν σε Κορινθια / Α Ευβοιας;ειμαι σε διλημμα, με 50 μόρια, & θέλω να αποφυγω χωριά
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #157 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 12:47:12 μμ »
υποθετει κανεις με ποσα μορια ΠΕ02 θα παρουν σε Κορινθια / Α Ευβοιας;ειμαι σε διλημμα, με 50 μόρια, & θέλω να αποφυγω χωριά
Με 50 μόρια και να αποφύγεις χωριά το βλέπω δύσκολο, εξαρτάταιι βέβαια και από που προέρχεσαι. Αν προέρχεσαι π.χ. από νησί, πιάσε στεριά και μετά σκέφτεσαι τα υπόλοιπα. Αν όμως θέλεις να πας πιό κοντά στην Αττική (αυτό κατάλαβα από τη στιγμή που ρωτάς για Κορινθία / Εύβοια), και είσαι σε κάποιο πιο μακρινό νομό, αλλά σε πόλη, σκέψου το καλύτερα.
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:03:21 »

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 12:51:35 μμ »
Με 50 μόρια και να αποφύγεις χωριά το βλέπω δύσκολο, εξαρτάταιι βέβαια και από που προέρχεσαι. Αν προέρχεσαι π.χ. από νησί, πιάσε στεριά και μετά σκέφτεσαι τα υπόλοιπα. Αν όμως θέλεις να πας πιό κοντά στην Αττική (αυτό κατάλαβα από τη στιγμή που ρωτάς για Κορινθία / Εύβοια), και είσαι σε κάποιο πιο μακρινό νομό, αλλά σε πόλη, σκέψου το καλύτερα.
ειναι κι αυτό μια σκεψη στις τόσες που κάνω τις τελευταιες μέρες.
η αγνωστη ραχουλα παντα "φοβιζει" από τη γνωστη...
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 12:57:34 μμ »
Πιστευετε οτι θα ηταν καλο-θα βοηθουσε να στελναμε μεηλ στον Λοβ, ο καθενας ξεχωριστα, αφου η ολμε δεν ασχολειται μαζι μας κ να τονισουμε ποσο σημαντικο ειναι να γινουν μεταθεσεις, αφου τα τελευταια χρονια δεν εχουν γινει καθως κ το γεγονος  οτι ειμαστε πολλοι;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 04:45:36 μμ »
για τα μόρια παιδιών που σπουδάζουν: το Νοέμβριο 2015 βρίσκεται στο 7ο εξάμηνο (οκτώ εξάμηνα φοίτησης η σχολή), δικαιούμαι μόρια; Ποια η διαφορά με το τελευταίο έτος;

δικαιούσαι μόρια. Δε θα δικαιούσουν αν το παιδί βρισκόταν στο τελευταίο εξάμηνο την ημερομηνία υποβολής της αίτησης.

Για σχολές της  ημεδαπής μετράμε σε εξάμηνα. Για σχολές της αλλοδαπής μετράμε σε έτη.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #161 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 05:07:08 μμ »
Πιστευετε οτι θα ηταν καλο-θα βοηθουσε να στελναμε μεηλ στον Λοβ, ο καθενας ξεχωριστα, αφου η ολμε δεν ασχολειται μαζι μας κ να τονισουμε ποσο σημαντικο ειναι να γινουν μεταθεσεις, αφου τα τελευταια χρονια δεν εχουν γινει καθως κ το γεγονος  οτι ειμαστε πολλοι;

Ναι

Αποσυνδεδεμένος iliasb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #162 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 05:31:53 μμ »
Συνάδελφοι σας έχω μια ερωτηση που δεν μπόρεσε να μου απαντήσει η διεύθυνσή μου αλλά και το γραφείο μεταθέσεων στο υπουργείο!!!Απλά μου είπαν να προχωρήσουμε τις αιτήσεις και βλέπουμε αν θα τις δεχθεί το συστημα....
Σύζυγοι εκπαιδευτικοί ανήκουν σε διαφορετικά πυσδε και θέλουν να κάνουν αίτηση μετάθεσης με επιλογή συνεξέτασης στην ίδια περιοχή αλλά και στην περιοχή συζύγου.
Ο καθένας δηλαδή θέλει να δηλώσει την περιοχή συζύγου και κάποιες άλλες κοινές περιοχές συνεξέτασης. Το πρόβλημα ειναι η σειρά των προτιμήσεων αφου δηλώνοντας ο ενας σύζυγος την περιοχή του άλλου χαλάει η αντιστοιχία της αρίθμησης των υπόλοιπων επιλογών

Αποσυνδεδεμένος penny 11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #163 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 07:53:51 μμ »
δικαιούσαι μόρια. Δε θα δικαιούσουν αν το παιδί βρισκόταν στο τελευταίο εξάμηνο την ημερομηνία υποβολής της αίτησης.

Για σχολές της  ημεδαπής μετράμε σε εξάμηνα. Για σχολές της αλλοδαπής μετράμε σε έτη.

ευχαριστώ για την απάντηση

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #164 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 09:01:11 μμ »
Καλησπέρα.
Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος για την περιοχή Δευτεροβάθμιας Βοιωτίας; Από Αθήνα τόπος μόνιμης κατοικίας. Αξίζει να την βάλω στην αίτησή μου;

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #165 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 10:18:55 μμ »
Λαζαρε στειλε κ εσυ!κ οι υπολοιποι βρε παιδια!!!!

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #166 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 10:52:54 μμ »
Λαζαρε στειλε κ εσυ!κ οι υπολοιποι βρε παιδια!!!!
Αν και δε νομίζω ν'αλλάξει κάτι, αλλά ποιο είναι το μέηλ του ?

βοτσαλάκι

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2015
« Απάντηση #167 στις: Νοέμβριος 23, 2014, 10:53:40 μμ »
Έχει ακούσει κανείς συνάδελφος αν συζητιέται ποιες ειδικότητες θα πάρουν φέτος πολλές μεταθέσεις;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 569
Σύνολο: 591

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.141 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.