*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 849171 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1708 στις: Αύγουστος 16, 2014, 12:51:13 μμ »
Υπάρχουν κάποιοι που βλέπουν ότι το θέμα πήγε στην 123η σελίδα και διαβάζουν τα σχόλια, ελπίζοντας ότι θα δουν κάτι σχετικό με την εξέλιξη στον πίνακα αναπληρωτών. Σεβαστείτε τους. Αν θέλετε να συνεχίσετε, να το κάνετε με πμ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:37:40 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1709 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:06:51 μμ »
Miα χαρα παει η συζητηση τσολιαδακι
συζηταμε για να αντιληφθουμε αναμεσα στα αλλα τι γινεται, γιατι γινεται ετσι αυτο που συμβαινει και τι συμφεροντα και πολιτικες τα υπαγορευουν ολα αυτα...απλα καποιοι συναδελφοι αντιλαμβανονται πιο γρηγορα το γιατι και το πως
Καθομαι οποτε μπορω και παρακολουθω τη ματαιοτητα της συζητησης για το διορισμο μας!!! ακομα συζηταμε οτι ΘΕΛΟΥΜΕ να γινει ΑΣΕΠ και να διοριστουν οι 1000 απο τους 70-80000 που θα δωσουν και ειμαστε υπερμαχοι της ιδεας...κι ακομα δεν εχουμε κανει ντου στο υπουργειο να τους ξηλωσουμε ολους εκει πανω...
εχω δωσει 3 ΑΣΕΠ
αξιολογουμαι
εργαζομαι 6 χρονια αναπληρωτρια
και να ειμαι χαρουμενη που θα ξαναδωσω ΑΣΕΠ για να κριθω εκ νεου!;;;;;;αν συνεχιζω να ειμαι ικανη να εργαζομαι ειτε ως μονιμη ειτε ως αναπληρωτρια!!!!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ λοιπον που συναδελφοι σαν τον /την παπαγαλια στελνουν τετοια μνμτ!!!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1710 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:10:51 μμ »
Δε νομίζω το να κάθομαι να συγκρίνω άλλα επαγγέλματα, τους μισθούς, το πόσες μέρες άδεια έχει ο καθένας κλπ μου δίνει κάποια πληροφορία για το τι σειρά θα έχω στον πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1711 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:29:19 μμ »
Nα μπεις στο e-aitisi να δεις τη σειρα σου...αυτα τα φορουμ να τα αξιοποεις αλλιως μπας και βγεις απο τον πινακα κι εσυ και μεις και δουμε καποτε τον εαυτο μας να εργαζεται με το κεφαλι ψηλα κι οχι αναζητωντας την τυχη του στις ιστοσελιδες
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:37:40 »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1712 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:38:35 μμ »
Miα χαρα παει η συζητηση τσολιαδακι
συζηταμε για να αντιληφθουμε αναμεσα στα αλλα τι γινεται, γιατι γινεται ετσι αυτο που συμβαινει και τι συμφεροντα και πολιτικες τα υπαγορευουν ολα αυτα...απλα καποιοι συναδελφοι αντιλαμβανονται πιο γρηγορα το γιατι και το πως
Καθομαι οποτε μπορω και παρακολουθω τη ματαιοτητα της συζητησης για το διορισμο μας!!! ακομα συζηταμε οτι ΘΕΛΟΥΜΕ να γινει ΑΣΕΠ και να διοριστουν οι 1000 απο τους 70-80000 που θα δωσουν και ειμαστε υπερμαχοι της ιδεας...κι ακομα δεν εχουμε κανει ντου στο υπουργειο να τους ξηλωσουμε ολους εκει πανω...
εχω δωσει 3 ΑΣΕΠ
αξιολογουμαι
εργαζομαι 6 χρονια αναπληρωτρια
και να ειμαι χαρουμενη που θα ξαναδωσω ΑΣΕΠ για να κριθω εκ νεου!;;;;;;αν συνεχιζω να ειμαι ικανη να εργαζομαι ειτε ως μονιμη ειτε ως αναπληρωτρια!!!!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ λοιπον που συναδελφοι σαν τον /την παπαγαλια στελνουν τετοια μνμτ!!!
Η αίτηση που έκανες στο ΑΣΕΠ έγραφε πως αν δεν καταλάβεις μία εκ των προκηρυγμένων θέσεων,δεν θα διοριστείς.Τρείς φορές που έκανες αίτηση,δεν το διάβασες;Γιατί διαμαρτύρεσαι;

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1713 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:41:12 μμ »
Με το να κάνουμε ντου δεν θα κερδίσει κανείς τίποτα. Η κατάσταση δεν πρόκειται να αλλάξει, αν περιμένουμε "να ξεσηκωθούμε". Μόνο μπροστά στην κάλπη αλλάζει η κατάσταση και έτσι πρέπει να γίνεται σε ένα δημοκρατικό καθεστώς. Και δεν εννοώ μόνο τις εκλογές σε εθνικό επίπεδο, αλλά και σε επίπεδο συνδικάτου και γενικά.

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1714 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:42:29 μμ »
Υπάρχουν ήδη θέματα για διορισμούς, για ασεπ, για το μέλλον που έχουν οι εκπαιδευτικοί κλπ. Αυτά δηλαδή που συζητάτε εδώ. Θα μπορούσαν κάλλιστα να μεταφερθούν εκεί. Αν δεν υπάρχει ήδη κάποιο σχετικό θέμα, ανοίξτε ένα καινούριο, βάζοντας έναν σαφή τίτλο για το τι μπορεί κανείς να γράψει και να διαβάσει εκεί.
 *Προφανώς ξέρω σε τι site θα μπω για να δω τη σειρά μου και μπορώ επίσης να διακρίνω τη διαφορά μεταξύ ενημέρωσης και συζήτησης. Αλλά μέσα σε ένα φόρουμ που υπάρχουν άπειρα θέματα με συζητήσεις, υπάρχουν και οι τίτλοι, για να διευκολύνουν τους αναγνώστες. Αυτό είπα να τονίσω εγώ και λυπάμαι αν κάποιος δεν κατανόησε την πρόθεσή μου. Καλή συνέχεια και ελπίζω, όταν και αν ψηφιστεί κάτι για το άνοιγμα των πινάκων, την προϋπηρεσία για τα δυσπρόσιτα ή κάτι άλλο, να μη χρειαστεί να μπω σε κανένα θέμα όπως "επίδομα ανεργίας" για να διαβάσω κάτι σχετικό με τις εξελίξεις των πινάκων. ( Αυτό ήταν ένα αστείο, σε περίπτωση που κάποιος δεν το κατάλαβε)  :P

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1715 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:43:28 μμ »
παιδια με τα μεχρι τωρα δεδομενα και τις σταθερες τοποθετησεις του Λοβ για ασεπ στα μ.μ.ε
 νομιζω πως πρεπει να ξεκινησουμε το διαβασμα.
Δεν ειναι χαζος ο ΛΟβ σηκωσε το θεμα ασεπ πολυ ψηλα, δεν θα το εκανε. αν δεν ειχε την
συμφωνη γνωμη μπενι τουλαχιστον

Αποσυνδεδεμένος elenidaskala

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1716 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:49:56 μμ »
Εργασία και ψηλά το κεφάλι στην Ελλάδα; Αυτά τα δυο δεν συμβαδίζουν πλέον εδώ. Η αποδόμηση του κράτους ξεκίνησε από την Παιδεία. Ας αναλογιστεί ο καθένας τις έως τώρα ευθύνες του, αλλά και τις αποφάσεις που θα κληθεί να πάρει σε 1-2 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1717 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:50:33 μμ »
Εγώ δε σε κακολόγησα, απο την ασφάλεια του υπολογιστή του μπορεί ο καθένας να πει πολλά, όσον αφορά αν πείθω για εκπαιδευτικός έλα να με δεις στην τάξη μου να κάνω μάθημα..

Και αυτό με την ασφάλεια του υπολογιστεί λέγεται!

Δεν πηγαίνουμε όμως πουθενά έτσι. Πρέπει πάντοτε να παλεύουμε για το καλύτερο. Αυτό ήθελα να καταδείξω εξ' αρχής.

Αυτό δεν καταδεικνύεται όμως με το να λες για 100 ημέρες το χρόνο άδεια!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1718 στις: Αύγουστος 16, 2014, 03:01:14 μμ »
Δηλαδή πάλι την παπαγαλία πρέπει να ξεκινήσουμε. Γραπτός ασεπ = παπαγαλία και υποκειμενικότητα

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1719 στις: Αύγουστος 16, 2014, 03:11:13 μμ »
Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα συναδερφο nikolopol,o Λοβέρδος δεν μπηκε τυχαια στο Παιδειας.
 Είναι και συνταγματολόγος,δεν ξερω αν με πιανετε....
Όταν λες παπαγαλια τον ΑΣΕΠ,τι εννοεις συναδερφε;Μαθαινεις ένα ποιημα,μια σελιδα και πας και τη γραφεις;! 
Αλλον ΑΣΕΠ εδωσα εγω;;;;Ειπαμε,για να αποδωσεις το"πως" της μαθησης είναι αναγκαιο να κατεχεις το"τι"

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1720 στις: Αύγουστος 16, 2014, 03:37:38 μμ »
παιδια με τα μεχρι τωρα δεδομενα και τις σταθερες τοποθετησεις του Λοβ για ασεπ στα μ.μ.ε
 νομιζω πως πρεπει να ξεκινησουμε το διαβασμα.
Δεν ειναι χαζος ο ΛΟβ σηκωσε το θεμα ασεπ πολυ ψηλα, δεν θα το εκανε. αν δεν ειχε την
συμφωνη γνωμη μπενι τουλαχιστον

πλάκα μας κάνεις αδερφέ? ήταν σταθερός για την εντοπιότητα πόσο καιρό μετά δεν ακούστηκε τίποτα,  μετά πήγε στην μοριοδότηση για κάμποσες μέρες και αυτό δεν ακούγετε πια, μετά πήγε στο άνοιγμα πινάκων σταθερότατος πάει και αυτό, μετά έπιασε τον ασεπ, με πιάνεις έτσι ? Όλα τα θέματα τα έχει πάει ψηλά και μετά στα τάρταρα. Επιμένω ότι πιο πιθανό είναι να μην γίνει ασεπ ούτε το 14 ούτε το 15 με τα μέχρι στιγμής εάν και θα που λέει. Ας δούμε αν την Δευτέρα που τίποτα για αυτό το fake "1:10" και εκεί θα ξέρουμε κάτι παραπάνω.

Προτείνω μπανάκια χαλάρωση και όχι διάβασμα εκτός και αν είναι τίποτα μυθιστορήματα από τον εραστή του dos

Αποσυνδεδεμένος anax

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #1721 στις: Αύγουστος 16, 2014, 03:47:48 μμ »
Αυτό που λες είναι δουλειά που πρέπει να έχει γίνει στο πανεπιστήμιο. Εντρύφησες στα “πως” και στα “τι” κατά την διάρκεια των σπουδών σου, πέρασες από τις εξεταστικές των πανεπιστήμιων. Πόσες φορές πρέπει να γράψουμε εξετάσεις για αποδείξουμε τα αυτονόητα? 
O ασεπ πρέπει να γίνει με μοριοδότηση και να σταματήσει η υποβάθμιση-μηδενισμός των πτυχίων μας και των πανεπιστημίων μας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158542
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 488
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.