*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 849213 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4228 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 09:22:33 πμ »
Πιθανόν να σημαίνει μισθολογικά. Όλοι οι ιδιωτικοί χωρίς δημόσια προϋπηρεσία επέστρεψαν στο ΣΤ! Δε νομίζω ότι αφορά πίνακες αναπληρωτές

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:58:28 »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4229 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 10:43:06 πμ »
MAΚΑΡΙ μόνο αυτο!

Αποσυνδεδεμένος ninaki123456

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4230 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 11:16:20 πμ »
Πάντως αν μπουν στους πίνακες τρελή αδικία...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4231 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 02:27:44 μμ »
Ναι αλλα λέει πλήρης αναγνωριση ???
Πλήρης αναγνώριση διότι θα μετράει μισθολογικά και η προϋπηρεσία που απέκτησαν στα ιδιωτικά μετά τις 30.06.2011 και εφόσον στην πορεία προσελήφθησαν στο δημόσιο. Για κάποιο νομικό λόγο αυτή δεν υπολογιζόταν έως τώρα.

Πάντως αν μπουν στους πίνακες τρελή αδικία...
Μα πολλοί πρώην ιδιωτικοί είναι ήδη στους πίνακες αναπληρωτών και εφόσον πληρούν κάποιες προϋποθέσεις μπορούν και τώρα να συμπεριληφθούν σε αυτούς...

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2014, 02:29:44 μμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:58:28 »

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4233 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 08:47:49 μμ »
Oταν θα παρει δικασιμο η συγκεκριμενη αιτηση ακυρωσης,θα υπαρχει ηδη αποφαση του ΣτΕ-αναμενεται η εκδοση της σε λιγο καιρο- που θα ανατρεπει τον υπαρχοντα τροπο πρόσληψης των εκπαιδευτικων

Αποσυνδεδεμένος black sheep

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4234 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 08:54:28 μμ »
Πανελλήνιος Σύλλογος Αναπληρωτών Αγγλικής
e-mail επικοινωνίας: syllogosagglikis@yahoo.gr
Αθήνα,27/11/2014
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ : <<Στο Συμβούλειο της Επικρατείας για την προϋπηρεσία οι αναπληρωτές αγγλικής>>
Ο Πανελλήνιος Σύλλογος Αναπληρωτών Αγγλικής εκπροσωπούμενος από τη γραμματέα του Γαλανάκη Φωτεινή σε συνεργασία με το Σύλλογο Αναπληρωτών Νηπιαγωγών με εκπρόσωπο την πρόεδρό του Σπανού Μαρία κατέθεσαν αίτηση ακύρωσης ενώπιον του Συμβουλείου της Επικρατείας που αφορά την απόφαση Υπ.αριθμόν 173929/Δ1/27-10-2014 της Γενικής Διεύθυνσης Διοίκησης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και κάθε άλλης συναφούς προγενέστερης ή μεταγενέστερης πράξεως ή παραλήψεως της Διοικήσεως.
Πάγιες θέσεις του συλλόγου αναπληρωτών αγγλικής είναι το ξεκλείδωμα των πινάκων και η προσμέτρηση όλης της προϋπηρεσίας από 1/09/2010 καθώς και η κατάργηση του νόμου 3848 και η επαναφορά του 60%-40% ως τρόπο μόνιμου διορισμού.
Το προσωρινό ΔΣ
ΛΙΘΑΡΗ ΑΡΙΣΤΕΑ
ΠΑΝΑΓΟΥΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΓΑΛΑΝΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ
ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ

Αποσυνδεδεμένος brightside

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4235 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 09:46:25 μμ »
Γνωριζει καποιος αν εχει γινει ή δρομολογειται να παρθει αποφαση για τα απομακρυσμενα σχολεια δευτεροβαθμιας (Θ) σχετικα με τον διπλασιασμο μοριων?

Αποσυνδεδεμένος SAIMOΠΕ17

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4236 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 11:22:09 μμ »
Ειμαστε σε νησι των κυκλαδων δυσπροσιτο ΙΑ για την Α/θμια και δυσπροσιτο Ι γιια την Β/θμια  (10 μορια) στον ιδιο σχολικο χωρο (ακριβως διπλα). Συμφωνα με την ρυθμιση η α/θμια εχει τον διπλασιασμο των μοριων  για την β/θμια τι θα ισχυει τελικα ? Ακουμε συνεχως οτι θα υπαρχει διπλασιασμος κσι για την Β/θμια ισχυει αυτο ? Γνωριζει καποιος κατι?

Αποσυνδεδεμένος stairway87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4237 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 01:39:47 πμ »
Καλησπέρα, είμαι καινούρια στο forum. να κάνω μια ερώτηση θέλω. Έχω κάνει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή και τώρα ειμαι στην Αγγλία και δουλεύω, αλλά σκέφτομαι τον Αύγουστο του 15 να κάνω τα χαρτιά μου και να μπω στους πίνακες ειδικής αγωγής για να επιστρέψω ελλάδα (στην ελλάδα έχω τελειώσει φιλολογία παρεμπιπτόντως). Πόσες πιθανότητες έχω να με καλέσουν; γιατί είδα ότι τώρα πριν κανα δυο μέρες ανακοινώθηκε οτι θα παρουν 126 ατομα και κάποια απο αυτά είναι από τους πίνακες γενικής. τι σημαίνει αυτό, οτι όλοι όσοι ήταν στους πίνακες ειδικής έχουν προσληφθει και υπάρχουν κι άλλες θέσεις που καλύπτονται απ' της γενικής; Επίσης, το ότι έχω τελειώσει φιλολογία με περιορίζει στην Ειδική αγωγή Ββάθμιας μόνο; οποιαδήποτε πληροφορία θα με  βοηθήσει πολύ να αποφασίσω αν είναι καλή επιλογή να επιστρέψω η όχι... Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4238 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 01:49:15 πμ »
Καλησπέρα, είμαι καινούρια στο forum. να κάνω μια ερώτηση θέλω. Έχω κάνει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή και τώρα ειμαι στην Αγγλία και δουλεύω, αλλά σκέφτομαι τον Αύγουστο του 15 να κάνω τα χαρτιά μου και να μπω στους πίνακες ειδικής αγωγής για να επιστρέψω ελλάδα (στην ελλάδα έχω τελειώσει φιλολογία παρεμπιπτόντως). Πόσες πιθανότητες έχω να με καλέσουν; γιατί είδα ότι τώρα πριν κανα δυο μέρες ανακοινώθηκε οτι θα παρουν 126 ατομα και κάποια απο αυτά είναι από τους πίνακες γενικής. τι σημαίνει αυτό, οτι όλοι όσοι ήταν στους πίνακες ειδικής έχουν προσληφθει και υπάρχουν κι άλλες θέσεις που καλύπτονται απ' της γενικής; Επίσης, το ότι έχω τελειώσει φιλολογία με περιορίζει στην Ειδική αγωγή Ββάθμιας μόνο; οποιαδήποτε πληροφορία θα με  βοηθήσει πολύ να αποφασίσω αν είναι καλή επιλογή να επιστρέψω η όχι... Ευχαριστώ
Ότι εσύ θες να αφήσεις τη Βρετανία οπου δουλεύεις για να έρθεις στη χρεοκοπημένη Ελλάδα για να βρεις δουλειά;;; Οκ...

Αποσυνδεδεμένος SAIMOΠΕ17

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4239 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 08:34:56 πμ »
Ειμαστε σε νησι των κυκλαδων δυσπροσιτο ΙΑ για την Α/θμια και δυσπροσιτο Ι για την Β/θμια  (10 μορια) στον ιδιο σχολικο χωρο (ακριβως διπλα). Συμφωνα με την ρυθμιση η α/θμια εχει τον διπλασιασμο των μοριων  για την β/θμια τι θα ισχυει τελικα ? Ακουμε συνεχως οτι θα υπαρχει διπλασιασμος και για την Β/θμια  λογω α/θμιας ισχυει αυτο ? Γνωριζει καποιος κατι?

Αποσυνδεδεμένος Pm-B

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4240 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 09:41:48 πμ »
Oταν θα παρει δικασιμο η συγκεκριμενη αιτηση ακυρωσης,θα υπαρχει ηδη αποφαση του ΣτΕ-αναμενεται η εκδοση της σε λιγο καιρο- που θα ανατρεπει τον υπαρχοντα τροπο πρόσληψης των εκπαιδευτικων
Μπορείς να αναφέρεις κάτι περισσότερο σχετικά με το νέο τρόπο πρόσληψης μετά την ακύρωση του υπάρχοντος, όπως λες;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #4241 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 10:01:58 πμ »
Ειμαστε σε νησι των κυκλαδων δυσπροσιτο ΙΑ για την Α/θμια και δυσπροσιτο Ι για την Β/θμια  (10 μορια) στον ιδιο σχολικο χωρο (ακριβως διπλα). Συμφωνα με την ρυθμιση η α/θμια εχει τον διπλασιασμο των μοριων  για την β/θμια τι θα ισχυει τελικα ? Ακουμε συνεχως οτι θα υπαρχει διπλασιασμος και για την Β/θμια  λογω α/θμιας ισχυει αυτο ? Γνωριζει καποιος κατι?
Δεν εχει ανακοινωθει κατι. Ειχε ακουστει απο καποιους οτι ειναι αδικια.το υπουργειο βεβαια δεν ειπε κατι ακομα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 423
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.