*

Αποστολέας Θέμα: A φάση φιλολόγων 2014  (Αναγνώστηκε 252888 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #154 στις: Αύγουστος 22, 2014, 09:59:10 μμ »
Μα βρε Μαρκο δεν εγραψαν τα παιδια κάτι κακό. εξήγησαν απλα πως μπορεί να έγινε η αλλαγή. ούτε ειρωνεία ούτε καποιο σχόλιο ασχημο υπήρξε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:10:02 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #155 στις: Αύγουστος 22, 2014, 10:14:46 μμ »
Δεν μιλουσα προσωπικά. Μια παράκληση έκανα και χαίρομαι που δεν υπάρχει λόγος.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #156 στις: Αύγουστος 22, 2014, 10:19:19 μμ »
Αυτή η τρομερή ευαισθησία πια..Οι πίνακες βρίσκονται εκεί. Δημόσια. Δεν είναι ντροπή να είναι κάποιος ειδική κατηγορία. Δεν έχει να ντραπεί για κάτι ούτε να κρυφτεί. Κι εμένα δικός μου άνθρωπος είναι ειδική κατηγορία και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε να το συζητάει ούτε να το γνωστοποιεί. Λάθος αν θίγονται κάποιοι. Δεν μπορείς όμως να απαγορεύεις σε συναδέλφους να τσεκάρουν στοιχεία. Άλλωστε κάποιοι συνάδελφοι εντόπισαν κατά καιρούς περίεργα πράγματα στους πίνακες και μπράβο τους.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #157 στις: Αύγουστος 22, 2014, 10:21:34 μμ »
Στο θέμα μας.. 8)κάποια ενημέρωση για αριθμό α' φάσης έχουμε??? Για να ξέρουμε τι μας περιμένει σε 2 εβδομάδες... :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:10:02 »

Ρεγγίνα Φιλίππου

  • Επισκέπτης
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #158 στις: Αύγουστος 22, 2014, 10:26:30 μμ »
Γειά σας παιδιά. Καλώς σας βρήκα στο φόρουμ. Αν και καιρό στο χώρο, τώρα αποφάσισα να εγγραφώ. Εύχομαι μια καλή πρώτη φάση αναπληρωτών φιλολόγων.

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #159 στις: Αύγουστος 22, 2014, 10:41:25 μμ »
Αυτή η τρομερή ευαισθησία πια..Οι πίνακες βρίσκονται εκεί. Δημόσια. Δεν είναι ντροπή να είναι κάποιος ειδική κατηγορία. Δεν έχει να ντραπεί για κάτι ούτε να κρυφτεί. Κι εμένα δικός μου άνθρωπος είναι ειδική κατηγορία και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε να το συζητάει ούτε να το γνωστοποιεί. Λάθος αν θίγονται κάποιοι. Δεν μπορείς όμως να απαγορεύεις σε συναδέλφους να τσεκάρουν στοιχεία. Άλλωστε κάποιοι συνάδελφοι εντόπισαν κατά καιρούς περίεργα πράγματα στους πίνακες και μπράβο τους.

Δεν ειπώθηκε κάτι κακοπροαίρετα...Απλώς ρώτησα αν είναι και οι πολύτεκνοι ειδική κατηγορία. Ούτως ή άλλως ο οποιοσδήποτε (εκπαιδευτικός ή μη) έχει πρόσβαση στους πίνακες και μπορεί να δει αν κάποιος ανήκει ή όχι σε ειδική κατηγορία.

Όσον αφορά την α φαση, γιατί αυτό είναι το κυρίως θέμα μας, λογικά 5 Σεπτέμβρη περιμένουμε.Ούτως ή άλλως η Παρασκευή είναι η αγαπημένη τους μέρα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #160 στις: Αύγουστος 22, 2014, 11:10:25 μμ »
Για αριθμό καιγόμαστε...Και δυστυχώς δεν υπάρχει καμία πληροφορία. :'(

Ρεγγίνα Φιλίππου

  • Επισκέπτης
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #161 στις: Αύγουστος 22, 2014, 11:26:05 μμ »
Καθε χρονο τετοια εποχη περιμενουμε την πρωτη φαση διοτι μαθαμε να περιμενουμε. Η συνηθεια αποδειχθηκε καλος διδασκαλος. Ο καθε τυχαιος υπουργος στηριζεται σε αυτο και το χρησιμοποιει. Περιμενουμε σχεδον υπακουα.. Οι ευαισθησιες μας με οσους νομιζουμε οτι μας θιγουν και με οσους πραγματικα μας θιγουν, αλλοτε εκδηλες, αλλοτε ναυαγισμενες, αλλα το παιχνιδι συνεχιζεται με τους ιδιους ορους.. Πολλοι εγκαταλειπουν σταδιακα το ονειρο της εκπαιδευσης γιατι εχουν ξυπνησει.. Στο σχολειο που εργαστηκα περσι υπηρχε κενο ηδη αρκετες φασεις πριν απο αυτη που με πηραν.. Οποτε ποια ενημερωση μπορει να ειναι εγκυρη στην παρουσα φαση οταν ολα αποφασιζονται τελευταια στιγμη με κριτηριο τις πιο ισχυρες πιεσεις; Κανενας απολυτως προγραμματισμος δεν υπηρξε ποτε στο χωρο, ουτε φαινεται οτι μπορει να υπαρχει στο εγγυς μελλον.. Αυτοι κοιτανε να εξοικονομησουν απο την εκπαιδευση οσα απο ολους τους αλλους χωρους! Μεχρι τελευταια στιγμη ουτε οι ιδιοι εκει στο υπουργειο δεν εχουν ιδεα ποσους θα εχει η πρωτη φαση.. Οσμιζομαι, και μακαρι να διαψευσθω, οτι εμεις οι φιλολογοι θα ειμαστε παλι λιγοι ως πρωτη φαση για να δουμε παλι αναπληρωτες ξενων φιλολογιων να διδασκουν ιστορια, χωρις φυσικα και οι ιδιοι να το επιθυμουν, υποθετω.. :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #162 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:06:34 μμ »
Προσωπικά δεν αφήνω το "όνειρο" της εκπαίδευσης για κανέναν υπουργό και για τίποτε. Αγαπώ αυτό το επάγγελμα αν και δεν πίστευα ποτέ ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο. Πολλοί από εμάς προερχόμαστε από διαφορετικούς χώρους και διαφορετικούς δρόμους ζωής γενικότερα.Το θεωρώ χαζομάρα για τον κάθε κύριο υπουργό εξαίρετοι συνάδελφοι να αποχωρούν..Όχι κύριε υπουργέ..Θα περιμένουμε την α' φάση, την β', την γ'..Δεν είναι ηττοπάθεια..εγώ το βλέπω σαν "ελπίζω γι'αυτό που αγαπώ". Και θεωρώ ότι είναι πολύ σπουδαίο να εργάζεσαι σε αυτό που αγαπάς. Και το λέω διότι στα 35 μου έχω κάνει πολλές δουλειές. Και την χαρά και ζωντάνια που νιώθω στην τάξη δεν την ένιωσα σε κανέναν χώρο. Επομένως θα παρακαλέσω όσους θεωρούν ότι είναι βλακεία να περιμένουμε τις φάσεις εν αγωνίως, να μην επισκέπτονται το forum και να αφήσουν τα πατροναλιστικά σχόλια για τα παιδιά τους.

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #163 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:30:20 μμ »
Προσωπικά δεν αφήνω το "όνειρο" της εκπαίδευσης για κανέναν υπουργό και για τίποτε. Αγαπώ αυτό το επάγγελμα αν και δεν πίστευα ποτέ ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο. Πολλοί από εμάς προερχόμαστε από διαφορετικούς χώρους και διαφορετικούς δρόμους ζωής γενικότερα.Το θεωρώ χαζομάρα για τον κάθε κύριο υπουργό εξαίρετοι συνάδελφοι να αποχωρούν..Όχι κύριε υπουργέ..Θα περιμένουμε την α' φάση, την β', την γ'..Δεν είναι ηττοπάθεια..εγώ το βλέπω σαν "ελπίζω γι'αυτό που αγαπώ". Και θεωρώ ότι είναι πολύ σπουδαίο να εργάζεσαι σε αυτό που αγαπάς. Και το λέω διότι στα 35 μου έχω κάνει πολλές δουλειές. Και την χαρά και ζωντάνια που νιώθω στην τάξη δεν την ένιωσα σε κανέναν χώρο. Επομένως θα παρακαλέσω όσους θεωρούν ότι είναι βλακεία να περιμένουμε τις φάσεις εν αγωνίως, να μην επισκέπτονται το forum και να αφήσουν τα πατροναλιστικά σχόλια για τα παιδιά τους.
συμφωνω απολυτα μαζι σου.εγω είμαι μονιμη αλλα εχω περασει αρκετα χρονια την ιδια αγωνια και καταλαβαινω πως είναι να περιμενεις για να μαθεις αν τελικα θα δουλεψεις η όχι και που θα δουλεψεις και όλα τα σχετικα.οσο πλησιαζει ο καιρος η αγωνια μεγαλωνει.σου ευχομαι μεσα από την καρδια μου καλη επιτυχια και να εισαι εκει που επιθυμεις.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #164 στις: Αύγουστος 23, 2014, 02:22:58 μμ »
Ευχαριστώ πολύ alexis2 :-*

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #165 στις: Αύγουστος 23, 2014, 03:00:10 μμ »
Προσωπικά δεν αφήνω το "όνειρο" της εκπαίδευσης για κανέναν υπουργό και για τίποτε. Αγαπώ αυτό το επάγγελμα αν και δεν πίστευα ποτέ ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο. Πολλοί από εμάς προερχόμαστε από διαφορετικούς χώρους και διαφορετικούς δρόμους ζωής γενικότερα.Το θεωρώ χαζομάρα για τον κάθε κύριο υπουργό εξαίρετοι συνάδελφοι να αποχωρούν..Όχι κύριε υπουργέ..Θα περιμένουμε την α' φάση, την β', την γ'..Δεν είναι ηττοπάθεια..εγώ το βλέπω σαν "ελπίζω γι'αυτό που αγαπώ". Και θεωρώ ότι είναι πολύ σπουδαίο να εργάζεσαι σε αυτό που αγαπάς. Και το λέω διότι στα 35 μου έχω κάνει πολλές δουλειές. Και την χαρά και ζωντάνια που νιώθω στην τάξη δεν την ένιωσα σε κανέναν χώρο. Επομένως θα παρακαλέσω όσους θεωρούν ότι είναι βλακεία να περιμένουμε τις φάσεις εν αγωνίως, να μην επισκέπτονται το forum και να αφήσουν τα πατροναλιστικά σχόλια για τα παιδιά τους.

+++++++++

Αποσυνδεδεμένος 0401

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #166 στις: Αύγουστος 23, 2014, 03:02:16 μμ »
Εκτιμώ ότι ΣΙΓΟΥΡΑ και φέτος το μάθημα ιστορίας θα το διδάξουν οι των ξένων φιλολογιών.

Ρεγγίνα Φιλίππου

  • Επισκέπτης
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #167 στις: Αύγουστος 23, 2014, 08:57:00 μμ »
Προσωπικά δεν αφήνω το "όνειρο" της εκπαίδευσης για κανέναν υπουργό και για τίποτε. Αγαπώ αυτό το επάγγελμα αν και δεν πίστευα ποτέ ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο. Πολλοί από εμάς προερχόμαστε από διαφορετικούς χώρους και διαφορετικούς δρόμους ζωής γενικότερα.Το θεωρώ χαζομάρα για τον κάθε κύριο υπουργό εξαίρετοι συνάδελφοι να αποχωρούν..Όχι κύριε υπουργέ..Θα περιμένουμε την α' φάση, την β', την γ'..Δεν είναι ηττοπάθεια..εγώ το βλέπω σαν "ελπίζω γι'αυτό που αγαπώ". Και θεωρώ ότι είναι πολύ σπουδαίο να εργάζεσαι σε αυτό που αγαπάς. Και το λέω διότι στα 35 μου έχω κάνει πολλές δουλειές. Και την χαρά και ζωντάνια που νιώθω στην τάξη δεν την ένιωσα σε κανέναν χώρο. Επομένως θα παρακαλέσω όσους θεωρούν ότι είναι βλακεία να περιμένουμε τις φάσεις εν αγωνίως, να μην επισκέπτονται το forum και να αφήσουν τα πατροναλιστικά σχόλια για τα παιδιά τους.

Εννοειται πως δεν ειναι βλακεια η αναμονη και η προσμονη των φασεων. Καλο ειναι να κατανοουμε το περιεχομενο οσων γραφονται

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159746
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 389
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.207 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.