*

Αποστολέας Θέμα: A φάση φιλολόγων 2014  (Αναγνώστηκε 252940 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #518 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 09:57:52 πμ »
Aφού είναι μέχρι 5 του μήνα οι συμπληρωματικές, από εβδομάδα να περιμένουμε φάση..Σωστά?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:00:57 »

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #519 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 10:07:12 πμ »
δε νομίζω ότι δεσμέυει αυτό

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #520 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 10:12:19 πμ »
Σήμερα μάλλον θα ανανεωθούν οι πίνακες,έτσι μου είπαν.Προσπαθούν ώστε να βγει φάση την Παρασκευή,αλλά δεν γνωρίζουν αριθμό ούτε αν τελικά τα καταφέρουν.Αυτά με ενημέρωσαν από το υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος anna1994

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #521 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 10:41:58 πμ »
Fiora,ακριβώς όπως τα γράφει με τις αναθέσεις...θα έχουμε τα ίδια με περσινά...προσλήψεις άλλων κλάδων και ελάχιστες φιλολόγων.Δυστυχώς μην περιμένουμε  πολλά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:00:57 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #522 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 10:46:55 πμ »
Fiora,ακριβώς όπως τα γράφει με τις αναθέσεις...θα έχουμε τα ίδια με περσινά...προσλήψεις άλλων κλάδων και ελάχιστες φιλολόγων.Δυστυχώς μην περιμένουμε  πολλά...
Λες?Να μην έχουμε καμιά ελπίδα μετά τις φετινές συνταξιοδοτήσεις?Τότε τι Ασεπ λέει ότι θα κάνει σε μας?Για ποια κενά μιλάει?Μας δουλεύουν?Θα δείξει....

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #523 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 10:48:20 πμ »
Να κάνω μια ερώτηση θα ήθελα και όποιος μπορεί ας μου απαντήσει παρακαλώ. Είναι υποχρεωτικό να κάνω συμπληρωματική αίτηση για δυσπρόσιτα? Στην αρχική μου αίτηση είχα δηλώσει κάποια δυσπρόσιτα και δεν θα ήθελα να προσθέσω άλλα. Πρέπει να τα ξαναδηλώσω? Ευχαριστώ!
Ειρήνη, στην αρχική σου αίτηση, δήλωσες περιοχές, όχι συγκεκριμένα δυσπρόσιτα. Η διαφορά είναι ότι τώρα θα δηλώσεις συγκεκριμένα δυσπρόσιτα σχολεία. Μίληα σήμερα με το υπουργείο και έκανα κι εγώ την ερώτηση αυτή. Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα τα πάντα, αλλά το συμπέρασμα στο οποίο κατέληξα είναι ότι πρέπει να την κάνουμε τη δήλωση για τα συγκεκριμένα δυσπρόσιτα...

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #524 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 11:45:18 πμ »
οι ξενόγλωσσοι θα μας φάνε πολύ λιγότερες θέσεις απο πέρυσι, 400 πήραν σύνταξη και κάποιες εκατοντάδες αποσπάστηκαν στη β΄θμια. Δεν θα μειωθούν σημαντικά οι προσλήψεις μας απο τους ξενόγλωσσους. Κακά τα ψέματα, το καθεστώς με την ανάθεση της Ιστορίας δεν θα αλλάξει εύκολα...

Αποσυνδεδεμένος marcella

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Cogito ergo sum...
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #525 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 12:43:53 μμ »
Ειρήνη, στην αρχική σου αίτηση, δήλωσες περιοχές, όχι συγκεκριμένα δυσπρόσιτα. Η διαφορά είναι ότι τώρα θα δηλώσεις συγκεκριμένα δυσπρόσιτα σχολεία. Μίληα σήμερα με το υπουργείο και έκανα κι εγώ την ερώτηση αυτή. Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα τα πάντα, αλλά το συμπέρασμα στο οποίο κατέληξα είναι ότι πρέπει να την κάνουμε τη δήλωση για τα συγκεκριμένα δυσπρόσιτα...
Τηλεφώνησα κι εγώ στη Διαεύθυνση της περιοχής μου και μου είπαν ότι εφόσον έχω βάλει τα συγκεκριμένα δυσπρόσιτα που με ενδιαφέρουν δε χρειάζεται να τα ξαναδηλώσω βάζοντας τα συγκεκριμένα σχολεία που βρίσκονται εκεί. Επιπλέον, μου είπαν ότι οι προσλήψεις της Παρασκευής θα γίνουν με βάση τις αρχικές αιτήσεις αναπληρωτών που κάναμε και αν και εφόσον δεν καλυφθούν οι θέσεις στα συγκεκριμένα δυσπρόσιτα θα ανατρέξουν στις νέες αιτήσεις. Ωστόσο σκοπεύω να πάω από εκεί αύριο για να σιγουρευτώ.

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #526 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 12:59:39 μμ »
Aφού είναι μέχρι 5 του μήνα οι συμπληρωματικές, από εβδομάδα να περιμένουμε φάση..Σωστά?
Θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητο . Μπορεί να καλέσουν και Παρασκευή , αφού θα καλέσουν από το γενικό πίνακα

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #527 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 01:01:25 μμ »
οι ξενόγλωσσοι θα μας φάνε πολύ λιγότερες θέσεις απο πέρυσι, 400 πήραν σύνταξη και κάποιες εκατοντάδες αποσπάστηκαν στη β΄θμια. Δεν θα μειωθούν σημαντικά οι προσλήψεις μας απο τους ξενόγλωσσους. Κακά τα ψέματα, το καθεστώς με την ανάθεση της Ιστορίας δεν θα αλλάξει εύκολα...
Αφού στο Λύκειο δε θα έχουν φέτος ανάθεση Ιστορίας σίγουρα θα μας φάνε λιγότερες θέσεις

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #528 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 01:34:26 μμ »
Τηλεφώνησα κι εγώ στη Διαεύθυνση της περιοχής μου και μου είπαν ότι εφόσον έχω βάλει τα συγκεκριμένα δυσπρόσιτα που με ενδιαφέρουν δε χρειάζεται να τα ξαναδηλώσω βάζοντας τα συγκεκριμένα σχολεία που βρίσκονται εκεί. Επιπλέον, μου είπαν ότι οι προσλήψεις της Παρασκευής θα γίνουν με βάση τις αρχικές αιτήσεις αναπληρωτών που κάναμε και αν και εφόσον δεν καλυφθούν οι θέσεις στα συγκεκριμένα δυσπρόσιτα θα ανατρέξουν στις νέες αιτήσεις. Ωστόσο σκοπεύω να πάω από εκεί αύριο για να σιγουρευτώ.

Προτείνω να πας να τα δηλώσεις και ονομαστικα, εφοσον βεβαια εισαι διατεθειμενη να πας.
Δεν ξερεις τι γινεται. Αν αργοτερα πουν "μα δεν το ειχατε συγκεκριμενα δηλωσει, κυρια μου, για αυτο πηραμε τον ταδε στο νουμερο 1500...", δε θα μπορεις να κανεις τιποτα.
Εκτος αν δεν δεχεται την αιτηση το συστημα το οποιο θα εξακριβωθει μονο αν δοκιμασεις να τα δηλωσεις!

Αποσυνδεδεμένος marcella

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Cogito ergo sum...
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #529 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 01:37:09 μμ »
Προτείνω να πας να τα δηλώσεις και ονομαστικα, εφοσον βεβαια εισαι διατεθειμενη να πας.
Δεν ξερεις τι γινεται. Αν αργοτερα πουν "μα δεν το ειχατε συγκεκριμενα δηλωσει, κυρια μου, για αυτο πηραμε τον ταδε στο νουμερο 1500...", δε θα μπορεις να κανεις τιποτα.
Εκτος αν δεν δεχεται την αιτηση το συστημα το οποιο θα εξακριβωθει μονο αν δοκιμασεις να τα δηλωσεις!
Έχεις δίκιο. Μόλις μίλησα με τον κο Σχινά στο τηλέφωνο που είχε η εγκύκλιος και μου είπε αυτό ακριβώς. Να πάω δηλαδή και να δηλώσω τα συγκεκριμένα σχολεία που με ενδιαφέρουν.

Αποσυνδεδεμένος JOHN22222

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #530 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 01:53:15 μμ »
Τελικά ξέρει κάποιος με σιγουριά αν θα μετρήσει η προυπηρεσία απο ΦΕΤΟΣ???

Αποσυνδεδεμένος marcella

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Cogito ergo sum...
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #531 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 02:08:19 μμ »
Τελικά ξέρει κάποιος με σιγουριά αν θα μετρήσει η προυπηρεσία απο ΦΕΤΟΣ???
Στην τροπολογία που κατατέθηκε σήμερα, συμπεριλαμβάνεται η αναγνώριση της υπηρεσίας των αναπληρωτών εκπαιδευτικών από εδώ και στο εξής η οποία και θα καταγράφεται στο βιογραφικό τους.
Επίσης, συμπεριλαμβάνεται η αναγνώριση της προϋπηρεσίας για τα έτη 2012-14.
Όχι για το 2010-12 καθώς ήταν να γίνει διαγωνισμός ΑΣΕΠ το 2012 και η πρόβλεψη αυτή του νόμου δεν εκπληρώθηκε.
Φυσικά δεν θα αδικηθούν οι διοριστέοι του 2008-9. Αυτοί θα προταθούν έναντι όλων.


Aυτό έγραψε πριν λίγο ο Λόβερ στο fb.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.