*

Αποστολέας Θέμα: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι  (Αναγνώστηκε 103575 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #252 στις: Αύγουστος 23, 2014, 10:01:37 μμ »
Πάντα η ΔΟΕ είχε ισχυρές προσβάσεις και ανθρώπους σε καίρια πόστα στο ΥΠΑΙΘ συγκριτικά με την ΟΛΜΕ. Αυτό συμβαίνει και στο επιτελείο του Λοβ υπάρχει ισχυρή προσωπικότητα από το χώρο της αθ/μιας. Δε νομίζω να θιγούν οι δάσκαλοι.
Ενοποίηση ΠΕ & ΔΕ θα παίξει μόνο σε διοικητικό επίπεδο, αν παίξει.

Αυτό ξαναπέστο!
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:09:57 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #253 στις: Αύγουστος 23, 2014, 10:04:10 μμ »
Παίδες,
εγώ ειρωνικά τα έλεγα στο προηγουμενο μήνυμα, μην ξεσπάσει διαμάχη μεταξυ δασκαλων κ καθηγητών από το τιποτα..

Το εχω ξαναπει νομίζω, με ενοχλει βαθυτατα η νοοτροπια του υπουργειου μ'ενα σμπαρο 5 τρυγονια, τουτεστιν,
"βουλώνω τρύπες οπως μπορώ, τους βαζω αμα λάχει να καθαριζουν κ τουαλέτες, και σπερνω ωραιοτατες διχονοιες αναμεταξύ τους για να κανω τη δουλεια μου..."
Ειλικρινα δεν ξέρω τι κουνελάκι θα σκεφτουν ακομα να μας ξεφουρνίσουν από το καπέλο τους...

ενώ εμείς μέσα στην σύμπνοια είμαστε...
Ο Λοβέρδος ας πούμε ήρθε στο Υπουργείο ήξερε τα πάντα και εφαρμόζει το διαίρει και βασίλευε...
Ολες οι δηλώσεις του ας πούμε δεν είναι συνοθύλευμα τι λέει ο καθένας και ο άλλος για να τους έχει όλους ευχαριστημένους στα λόγια...

ΥΓ. Μια χαρά θέλουμε και παίζουμε το παιχνίδι γιατί η νοοτροπία μας είναι χώσε το κορόιδο... (με εξαιρέσεις πάντα βέβαια). Αρκετά με το όλο οι άλλοι μας βάζουν....Αν αύριο βγει και πει μια ειδικότητα να δώσει ώρες για να μην απολυθεί καμία αλλή δεν υπάρχει περίπτωση να βρει ειδικότητα... Τέτοιο είμαστε και καλά μας κάνουν... απλώς όποιος ξεβολεύται σκούζει...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2014, 10:06:00 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος raclette

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • ό,τι να'ναι αυτή η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #254 στις: Αύγουστος 23, 2014, 10:05:12 μμ »
συμφωνώ και επαυξάνω

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #255 στις: Αύγουστος 24, 2014, 05:24:00 μμ »
Μα δε διαφωνώ. Ξέρω ότι ο Patreas έχει αποκαλύψει πολλά και γνωρίζει καλά τα εκπαιδευτικά ζητήματα.
Ούτε σύγκριση έκανα, ούτε παραλληλισμό.

Δες το αλλιώς: Όπως κάποιοι κρέμονται από το τι θα πει ο κάθε αιρετός για να μάθουν,
έτσι στο pde πολλά αναμένουμε να τα μάθουμε από τον Patrea.

Τώρα το έσωσα; ;D  Πάντως σίγουρα δεν το έγραψα ως αρνητικό σχόλιο. Είμαι πάντα καλοπροαίρετος. :)

 ;D ;D

Καμία αιρεσι-μότητα για την καλή προ-αίρεση του Lasid.

- Αιρεσιμότητα; Υπάρχει τέτοια λέξη;
- Υφάρχει, υφάρχει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:09:57 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #256 στις: Αύγουστος 24, 2014, 05:52:08 μμ »
;D ;D

Καμία αιρεσι-μότητα για την καλή προ-αίρεση του Lasid.

- Αιρεσιμότητα; Υπάρχει τέτοια λέξη;
- Υφάρχει, υφάρχει...
Ευχαριστώ πολύ για την κατανοήση patrea! ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #257 στις: Αύγουστος 24, 2014, 06:46:26 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την κατανοήση patrea! ;) ;) ;)

Respect to Lasid. Σήμερα προσπέρασε την bitch σε συνολικό αριθμό posts και βρίσκεται πλέον στην 3η θέση.

Πού είσαι ρε bitch? Κάνε λίγο ... bitchcraft ;)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #258 στις: Αύγουστος 25, 2014, 01:50:20 μμ »
Σήμερα το πρόγραμμα παεριλαμβάνει απλά Μαθηματικά...

1) Ο Λοβέρδος ζητάει να γίνει ΑΣΕΠ για να καλυφθούν 10.000 θέσεις (και για τις δύο βαθμίδες).... Μάλιστα.
2) Ο ΑΣΕΠ στην καλύτερη θα γίνει το 2015 και θα αφορά σίγουρα τα έτη 2015-2016, 2016-2017 και όπως μου σφύριξε ένα καλό πουλάκι σήμερα μιας και δεν το ήξερα (εγώ στον ΑΣΕΠ έχω μείνει στο παλιό ημερολόγιο που γινόταν κάθε 2 έτη πάνω κάτω) σύμφωνα με την παρ. 1α του αρθ μόνου κεφ. Θ2 του Ν. 4093/2012 (ΦΕΚ 222/Α/12-11-2012) που τροποποίησε τον 3848:

"Το Α.Σ.Ε.Π. προκηρύσσει και διενεργεί κάθε τρία (3) έτη διαγωνισμό για την κατάρτιση πίνακα κατάταξης εκπαιδευτικών κατά κλάδο και ειδικότητα με σκοπό το διορισμό ή την πρόσληψή τους στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση,..."

3) Κάθε χρόνο με μια συντηρητικότατη πρόβλεψη θα έχουμε τουλάχιστον 5.000 αποχωρήσεις (αυτά λενε τα νούμερα τα τελευταία χρόνια κατ' έτος... ).

Δηλαδή 5.000 για το 15, αλλες 5 για το 16 και άλλες 5 για το 17...

Ναι αλλά τα φετινά μέχρι τώρα συσσωρευμένα κενά πως θα καλυφθούν του χρόνου άμα κοπούν οι πιστώσεις για αναπληρωτές???

Πάμε τραγουδάκι...

Ένα κι ένα κάνουν δύο
λένε μες στο καφενείο
Μα εγώ, εγώ με σένα
ένα κι ένα κάνουν ένα

Ένα κι ένα κάνουν δύο
λένε στο μηχανουργείο
Μα εγώ, εγώ με σένα
Θεέ μου γίνομαι κανένα

Ένα κι ένα κάνουν δύο
λένε μέσα στο κουρείο
Μα μετά τον Ησαΐα
ένα κι ένα κάνουν τρία
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2014, 01:58:36 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #259 στις: Αύγουστος 25, 2014, 02:16:31 μμ »
Μπα τα καταφέρνουν και μόνοι τους να δουν τις τρύπες...

www.esos.gr/arthra/defterovathmia-ekpaidefsi/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/egkatastauhke-monima-sto-ypoyrgeio-to-myschool-apo-koskino-to-kaue-sxoleio-gia-analogia-mauhtvn-didaskontvn

Τι να συνέβη άραγε;

1) Έτρεξαν το setup και εγκαταστάθηκε; Μπα, είναι στο web.

2) Μετέφεραν τα racks από το Computer Room στον 1ο όροφο; Δύσκολο.

3) Κάτι άλλο;

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #260 στις: Αύγουστος 25, 2014, 02:26:16 μμ »
Τι να συνέβη άραγε;

1) Έτρεξαν το setup και εγκαταστάθηκε; Μπα, είναι στο web.

2) Μετέφεραν τα racks από το Computer Room στον 1ο όροφο; Δύσκολο.

3) Κάτι άλλο;

Ναι, βγάζουν δημοσιεύματα για να δούμε πόσο "οργανωμένοι" είναι στο γνωστό κτίριο...

Η πολύ οργάνωση μας έφαγε!

ΥΣ. Απορίες που έχεις κι εσύ ρε παιδί μου...
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #261 στις: Αύγουστος 25, 2014, 02:33:02 μμ »
Τι να συνέβη άραγε;

1) Έτρεξαν το setup και εγκαταστάθηκε; Μπα, είναι στο web.

2) Μετέφεραν τα racks από το Computer Room στον 1ο όροφο; Δύσκολο.

3) Κάτι άλλο;

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ενα σχολείο βλέπει τα του σχολείου... η διεύθυνση τα της Δ/νης...η περιφέρεια φαντάζομαι τα της περιφέρειας... άλλα μέχρι τώρα το Υπουργείο δεν μπορούσε να βλέπει όλους... μάλλον δεν είχε τα δικαιώματα διαχειριστή σε τέτοιο επίπεδο ή δεν ξέραν να τα χρησιμοποιήσουν ή δεν σκέφτηκαν ότι χρειάζονται σε μια εφαρμογή που την έστησαν άτομα κατά εντολή του Υπουργείου....  ;D ;D ;D ;D

ΥΓ.Τι μου λες τώρα και εσύ για web. computer room kai rack... εγώ έχω βασικό πτυχίο στην Ανάπτυξη Βοσκοτοπιών για εκτροφή αιγών... στην αρχή όταν είδα τον διορισμό μου εξεπλάγην... αλλά όσο περνά ο καιρός βλέπω ότι χρειαζόμουν....

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #262 στις: Αύγουστος 25, 2014, 05:46:15 μμ »
Τι να συνέβη άραγε;

1) Έτρεξαν το setup και εγκαταστάθηκε; Μπα, είναι στο web.

2) Μετέφεραν τα racks από το Computer Room στον 1ο όροφο; Δύσκολο.

3) Κάτι άλλο;

δεν τους είχαν δώσει κωδικό, τώρα έχουν  ;D

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #263 στις: Αύγουστος 26, 2014, 02:15:35 μμ »
Aν υποθέσω ότι το παρακάτω ισχύει (αν και το θεωρώ μούφα, μόνο τα έντονα γράμματα δείχνουν καραπροβολή του Luerdi)...

http://www.esos.gr/arthra/defterovathmia-ekpaidefsi/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/ti-eipe-o-a-loberdos-otan-toy-proteinan-na-einai-anoikta-ta-sxoleia-mexri-stis-7-to-brady

Eχω να προτείνω ορισμένες εκπαιδευτικές δραστηριότητες-προγράμματα ...

1) Κυνήγι κλειδιών για άνοιγμα σχολείου και κλέισιμο αυτού... Οι μαθητές θα διοργανώνουν επίσκεψη στο σπίτι του Διευθυντή ή του Επιστάτη να παίρνουν τα κλειδιά να ανοιγοκλείνουν το σχολείο...
2) Βρείτε τον Εθελοντή Εκπαιδευτικό... οι μαθητές βγαίνουν με ντουντούκα στο δρόμο και καλούν εκπαιδευτικούς να προσέλθουν δωρεάν...
3) Εξασκηση στο βλέμμα της Γάτας... οι μαθητές μιας και η ΔΕΗ κοστίζει θα κάνουν τις δραστηριότητες στο σκοτάδι...
4) Εξάσκηση στο να επιβιώνεις μέσα στο κρύο... μιας και το χειμώνα περίπου στις 5 με 6 νυχτώνει οι μαθητές προσαρμόζονται σε συνθήκες ψύχους και προσπαθούν να επιβιώσουν. Εδώ δεν έχει πετρέλαιο το πρωί...

ΥΓ. Δεν ξέρω ποιοι μιλάνε με τον Luerdi και αν λένε τέτοια πράγματα... αν όντως ισχύουν θα τους έλεγα κάτι... υπάρχουν και τα ΚΑΠΗ για να λέτε ιστορίες για αρκούδες... δεν χρειάζεται να σας χρυσοπληρώνουμε στο Ελληνικό Δημόσιο... έλεος πια με την iδρυματοποίηση αυτού του Υπουργείου... τόσους ανάπηρους εγκεφαλικά ούτε η Ζάκυνθος με τους μαιμού ανάπηρους δεν τους ξεπερνά...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2014, 02:20:33 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #264 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:42:13 μμ »
https://www.youtube.com/watch?v=uy2GpP4lL8U#t=750

60% μείωση στα κενά στα δυσπρόσιτα "βλέπει" ήδη ο Υπουργός, πριν καν ψηφιστεί η ρύθμιση και γίνουν οι συμπληρωματικές αιτήσεις για αυτά.

Φτου σου μην σε ματιάσουμε Υπουργέ μας. Αν και στο 14:20 παραδέχεσαι τι θα γίνει στις 11 Σεπτεμβρίου...

Αποσυνδεδεμένος jerry2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α. Λοβέρδος: Έργα και Ημέραι
« Απάντηση #265 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:47:37 μμ »
Aν υποθέσω ότι το παρακάτω ισχύει (αν και το θεωρώ μούφα, μόνο τα έντονα γράμματα δείχνουν καραπροβολή του Luerdi)...

http://www.esos.gr/arthra/defterovathmia-ekpaidefsi/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/ti-eipe-o-a-loberdos-otan-toy-proteinan-na-einai-anoikta-ta-sxoleia-mexri-stis-7-to-brady

Eχω να προτείνω ορισμένες εκπαιδευτικές δραστηριότητες-προγράμματα ...

1) Κυνήγι κλειδιών για άνοιγμα σχολείου και κλέισιμο αυτού... Οι μαθητές θα διοργανώνουν επίσκεψη στο σπίτι του Διευθυντή ή του Επιστάτη να παίρνουν τα κλειδιά να ανοιγοκλείνουν το σχολείο...
2) Βρείτε τον Εθελοντή Εκπαιδευτικό... οι μαθητές βγαίνουν με ντουντούκα στο δρόμο και καλούν εκπαιδευτικούς να προσέλθουν δωρεάν...
3) Εξασκηση στο βλέμμα της Γάτας... οι μαθητές μιας και η ΔΕΗ κοστίζει θα κάνουν τις δραστηριότητες στο σκοτάδι...
4) Εξάσκηση στο να επιβιώνεις μέσα στο κρύο... μιας και το χειμώνα περίπου στις 5 με 6 νυχτώνει οι μαθητές προσαρμόζονται σε συνθήκες ψύχους και προσπαθούν να επιβιώσουν. Εδώ δεν έχει πετρέλαιο το πρωί...

ΥΓ. Δεν ξέρω ποιοι μιλάνε με τον Luerdi και αν λένε τέτοια πράγματα... αν όντως ισχύουν θα τους έλεγα κάτι... υπάρχουν και τα ΚΑΠΗ για να λέτε ιστορίες για αρκούδες... δεν χρειάζεται να σας χρυσοπληρώνουμε στο Ελληνικό Δημόσιο... έλεος πια με την iδρυματοποίηση αυτού του Υπουργείου... τόσους ανάπηρους εγκεφαλικά ούτε η Ζάκυνθος με τους μαιμού ανάπηρους δεν τους ξεπερνά...
Προτείνω να λειτουργούν τα σχολεία σε 24ωρη βάση να είναι ανοιχτά στην κοινωνία.Το διάβασμα που ρίχνουμε όταν γυρίζουμε στο σπίτι δεν μετράει΄;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159528
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 296
Σύνολο: 320

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.