*

Αποστολέας Θέμα: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο  (Αναγνώστηκε 29847 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xariclia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 03, 2014, 08:19:13 μμ »
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ο Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Κώστας Κουκοδήμος, με αφορμή κακόβουλα σχόλια στον ηλεκτρονικό τύπο , που στόχο είχαν να διαστρεβλώσουν τις δηλώσεις του για την προσχολική εκπαίδευση, σημείωσε τα εξής: «Η αναφορά μου στις δραστηριότητες της προσχολικής αγωγής και εκπαίδευσης  σαφώς και δεν αφορούσε τους συναδέλφους νηπιαγωγούς, των οποίων το έργο τιμώ και δεν υποτιμώ. Ο σχολιασμός , που παρακολούθησα , στον ηλεκτρονικό τύπο ήταν εξ ολοκλήρου αποσπασματικός και επιδίωξε να προκαλέσει τεχνητή ένταση στους κόλπους της διδασκαλικής κοινότητας. Εάν αποδοθεί σωστά , από τους όψιμους κριτές, η δήλωσή μου, γίνεται κατανοητό ότι εστίασα στο γεγονός ό,τι τα παιδιά δεν μαθαίνουν κάτι σε σχέση με τα εξειδικευμένα αντικείμενα φυσικής αγωγής που χρησιμοποιεί ένας αθλητής και με τα οποία ο καθηγητής φυσικής αγωγής θα τα φέρει σε επαφή. Η συνεργασία νηπιαγωγού και καθηγητή φυσικής αγωγής συμβάλλει στην ισόρροπη ψυχοσωματική ανάπτυξη του παιδιού και αυτό είναι το ζητούμενο.            Ως γυμναστής και επί μακρόν πρωταθλητής του στίβου δεν μπορώ παρά να αναγνωρίζω την αξία και τη σπουδαιότητα των έξι πρώτων χρόνων ζωής των παιδιών, τόσο σε πνευματικό όσο και σε σωματικό επίπεδο.»

ΠΗΓΗ:http://xenesglosses.eu/2014/08/dilosi-k-koukodimou-me-aformi-kakobou/

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:49:35 »

Αποσυνδεδεμένος Χόμπιτ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 03, 2014, 08:26:42 μμ »
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ο Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Κώστας Κουκοδήμος, με αφορμή κακόβουλα σχόλια στον ηλεκτρονικό τύπο , που στόχο είχαν να διαστρεβλώσουν τις δηλώσεις του για την προσχολική εκπαίδευση, σημείωσε τα εξής: «Η αναφορά μου στις δραστηριότητες της προσχολικής αγωγής και εκπαίδευσης  σαφώς και δεν αφορούσε τους συναδέλφους νηπιαγωγούς, των οποίων το έργο τιμώ και δεν υποτιμώ. Ο σχολιασμός_ , που παρακολούθησα , στον ηλεκτρονικό τύπο ήταν εξ ολοκλήρου αποσπασματικός και επιδίωξε να προκαλέσει τεχνητή ένταση στους κόλπους της διδασκαλικής κοινότητας. Εάν αποδοθεί σωστά_, από τους όψιμους κριτές, η δήλωσή μου, γίνεται κατανοητό ότι εστίασα στο γεγονός ό,τι τα παιδιά δεν μαθαίνουν κάτι σε σχέση με τα εξειδικευμένα αντικείμενα φυσικής αγωγής που χρησιμοποιεί ένας αθλητής και με τα οποία ο καθηγητής φυσικής αγωγής θα τα φέρει σε επαφή. Η συνεργασία νηπιαγωγού και καθηγητή φυσικής αγωγής συμβάλλει στην ισόρροπη ψυχοσωματική ανάπτυξη του παιδιού και αυτό είναι το ζητούμενο.            Ως γυμναστής και επί μακρόν πρωταθλητής του στίβου δεν μπορώ παρά να αναγνωρίζω την αξία και τη σπουδαιότητα των έξι πρώτων χρόνων ζωής των παιδιών, τόσο σε πνευματικό όσο και σε σωματικό επίπεδο.»

ΠΗΓΗ:http://xenesglosses.eu/2014/08/dilosi-k-koukodimou-me-aformi-kakobou/
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2014, 08:28:22 μμ από Χόμπιτ »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 03, 2014, 09:00:09 μμ »
Με το που διαβασα την παραπανω δηλωση μου ηρθε αμεσως η σκηνή:

Κουκοδήμος: "Εκανα μα...κία...ε; πως το μπαλώνουμε;"

Σύμβουλοί του:"χαλάρωσε θα το μπαλώσουμε...για να δω τι είπες...Α !να πεις ότι τα παιδια στο νηπιαγωγειο δε μαθαινουν κατι εξειδικευμενο για φυσικη αγωγή και να ανεβασεις και λιγο τις νηπιαγωγούς λέγοντας τες συναδέλφους σιγα ποιος θα το θυμαται αυριο; βγαζουμε κι ενα δελτιο τυπου κι ολα θα τακτοποιηθούν

για την υπολοιπη δηλωση ομως τι λεει;;  «Τα παιδιά, ούτως ή άλλως, δε μαθαίνουν κάτι. Βρίσκονται μέσα σε μια αίθουσα, παίζουν παιχνίδια, ζωγραφίζουν, κ.λπ. Δεν μπορείς να πάρεις μισή ώρα από αυτήν την ώρα, παρουσία της νηπιαγωγού, και να γίνει και το μάθημα αυτό που σας λέω, το οποίο θα είναι προφορικό ουσιαστικά; Δείχνει αθλητικά αντικείμενα στα παιδιά για να τα προκαλέσει να ασχοληθούν με τον αθλητισμό»

 http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AD%CF%89%CF%81%CE%BF-%CE%AC%CE%BB%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%E2%80%A6%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%8D#ixzz39LwjCMhe

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2014, 09:03:58 μμ από dimitra68 »
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 03, 2014, 09:03:16 μμ »
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ο Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Κώστας Κουκοδήμος, με αφορμή κακόβουλα σχόλια στον ηλεκτρονικό τύπο , που στόχο είχαν να διαστρεβλώσουν τις δηλώσεις του για την προσχολική εκπαίδευση, σημείωσε τα εξής: «Η αναφορά μου στις δραστηριότητες της προσχολικής αγωγής και εκπαίδευσης  σαφώς και δεν αφορούσε τους συναδέλφους νηπιαγωγούς, των οποίων το έργο τιμώ και δεν υποτιμώ. Ο σχολιασμός , που παρακολούθησα , στον ηλεκτρονικό τύπο ήταν εξ ολοκλήρου αποσπασματικός και επιδίωξε να προκαλέσει τεχνητή ένταση στους κόλπους της διδασκαλικής κοινότητας. Εάν αποδοθεί σωστά , από τους όψιμους κριτές, η δήλωσή μου, γίνεται κατανοητό ότι εστίασα στο γεγονός ό,τι τα παιδιά δεν μαθαίνουν κάτι σε σχέση με τα εξειδικευμένα αντικείμενα φυσικής αγωγής που χρησιμοποιεί ένας αθλητής και με τα οποία ο καθηγητής φυσικής αγωγής θα τα φέρει σε επαφή. Η συνεργασία νηπιαγωγού και καθηγητή φυσικής αγωγής συμβάλλει στην ισόρροπη ψυχοσωματική ανάπτυξη του παιδιού και αυτό είναι το ζητούμενο.            Ως γυμναστής και επί μακρόν πρωταθλητής του στίβου δεν μπορώ παρά να αναγνωρίζω την αξία και τη σπουδαιότητα των έξι πρώτων χρόνων ζωής των παιδιών, τόσο σε πνευματικό όσο και σε σωματικό επίπεδο.»

ΠΗΓΗ:http://xenesglosses.eu/2014/08/dilosi-k-koukodimou-me-aformi-kakobou/

Μυρίζομαι γυμναστές ΚΑΙ στα νηπιαγωγεία! Εφόσον δεν απορροφήθηκαν στη δευτεροβάθμια, δημοτικά, ας τοποθετηθούν και στα νηπιαγωγεία, για να διδάσκουν εξειδικευμένα αντικείμενα φυσικής αγωγής  ;D. Επίσης, η συνεργασία νηπιαγωγού-γυμναστή πού ακριβώς κολλάει?  Ας επαγρυπνούν οι νηπιαγωγοί!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:49:35 »

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 03, 2014, 09:34:32 μμ »
Aν αυτό το Δελτιο Τυπου το χει συνταξει ο Κουκοδήμος,εγω να γινω μουσι να με ξουρισεις που ελεγε και ο Χατζηχρηστος

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 03, 2014, 09:50:07 μμ »
Δηλ....τον εχεις για πιο εξυπνο; :o
Ενα ταπεινο μπράβο απ μένα στο συντονιστικό για την επιστολή.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2014, 10:29:50 μμ από xenos »

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 04, 2014, 12:53:30 πμ »
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο υφυπουργός Παιδείας επεσήμανε ότι η εισαγωγή του μαθήματος στα νηπιαγωγεία είναι πιο εύκολη. “Τα παιδιά, ούτως ή άλλως, δε μαθαίνουν κάτι. Βρίσκονται μέσα σε μια αίθουσα, παίζουν παιχνίδια, ζωγραφίζουν, κ.λπ.

Απαραδεκτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ποιους πανασχετους βαζουν σε αυτο το υπουργειο ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!

Παράθεση
Δεν μπορείς να πάρεις μισή ώρα από αυτήν την ώρα, παρουσία της νηπιαγωγού, και να γίνει και το μάθημα αυτό που σας λέω, το οποίο θα είναι προφορικό ουσιαστικά; Δείχνει αθλητικά αντικείμενα στα παιδιά για να τα προκαλέσει να ασχοληθούν με τον αθλητισμό”.

"Προφορικα" θα τα εκτονωσει; Ας κοιταξουν να φτιαξουν κανενα γηπεδο στην αυλη καλυτερα, που τα παιδακια παιζουν ποδοσφαιρο και μπασκετ στο τσιμεντο!

Αποσυνδεδεμένος Nora Kak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 04, 2014, 04:07:22 πμ »
Με τον δείκτη νοημοσύνης που διαθέτει ο Κουκοδήμος.. λέω να τον ξαναστείλουν στο νηπιαγωγείο, μπας και θυμηθεί τι έμαθε..
Ή μήπως δεν πήγε καν νηπιαγωγείο;;;  ;D
Η παιδική ηλικία δείχνει τον άνθρωπο, όπως η αυγή την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 04, 2014, 06:26:30 πμ »
Μυρίζομαι γυμναστές ΚΑΙ στα νηπιαγωγεία! Εφόσον δεν απορροφήθηκαν στη δευτεροβάθμια, δημοτικά, ας τοποθετηθούν και στα νηπιαγωγεία, για να διδάσκουν εξειδικευμένα αντικείμενα φυσικής αγωγής  ;D. Επίσης, η συνεργασία νηπιαγωγού-γυμναστή πού ακριβώς κολλάει?  Ας επαγρυπνούν οι νηπιαγωγοί!

Δεν το καταλαβα αυτο αγαπητη συναδελφισα?θα σας χαλουσε η τοποθετηση μας στα νηπιαγωγεια ?γιατι εγω αλλη εντυπωση εχω απο την 8χρονη εμπειρια μου και συνεργασια με νηπιαγωγους και δασκαλους στο δημοτικο. Νομιζω οτι φανερωνεται πλεον οτι και εσεις και οι δασκαλοι θεωρειται το δημοτικο σχολειο τσιφλικι σας. Οι γυμναστες επισης απο οσο γνωριζω θα μπορουσαν να εχουν απορροφηθει στο δημοτικο οπου δασκαλοι συνεχιζουν παρανομα να κανουν γυμναστικη. Φιλικα παντα απο εναν γυμναστη με8 χρονη προυπηρεσια 2ασεπ επιτυχιες και μεταπτυχιακο στη διατροφη και ασκηση
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 04, 2014, 07:18:18 πμ »
Με τον δείκτη νοημοσύνης που διαθέτει ο Κουκοδήμος.. λέω να τον ξαναστείλουν στο νηπιαγωγείο, μπας και θυμηθεί τι έμαθε..
Ή μήπως δεν πήγε καν νηπιαγωγείο;;;  ;D
Μήπως να πάει στον παιδικό; (και μετά στα μικρά νήπια!)  ;D ;D ;D
  

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 04, 2014, 10:42:06 πμ »
Δηλαδή για να καταλάβω... Ο υφυπουργός θέλει να βάλει τους συναδέλφους γυμναστές στο νηπιαγωγείο για να κάνουν μάθημα παράλληλα με τη νηπιαγωγό για μισή ώρα κάθε μέρα ή κάποιες φορές μέσα στην εβδομάδα. Σε πόσα νηπιαγωγεία πρέπει να τρέχει ο γυμναστής για να συμπληρώσει το ωράριό του; Ποιος θα ωφεληθεί από τη συγκεκριμένη ενέργεια;μήπως απλώς πετάει ψίχουλα στους γυμναστές για να φανεί οτι κάνει κάτι; Μήπως δεν γνωρίζει ότι τα περισσότερα νηπιαγωγεία δεν συστεγαζονται με δημοτικά αλλά είναι εντελώς ξεχωριστές σχολικές μονάδες; Πόσους ωρομίσθιους με ψίχουλα μπορεί να ικανοποίησει; Σημειωτέον είχα πάντα άψογη συνεργασία με τους συναδέλφους γυμναστές όποτε έτυχε να συνυπάρχουμε στον προαύλιο χώρο.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 04, 2014, 10:48:53 πμ »
Δεν το καταλαβα αυτο αγαπητη συναδελφισα?θα σας χαλουσε η τοποθετηση μας στα νηπιαγωγεια ?γιατι εγω αλλη εντυπωση εχω απο την 8χρονη εμπειρια μου και συνεργασια με νηπιαγωγους και δασκαλους στο δημοτικο. Νομιζω οτι φανερωνεται πλεον οτι και εσεις και οι δασκαλοι θεωρειται το δημοτικο σχολειο τσιφλικι σας. Οι γυμναστες επισης απο οσο γνωριζω θα μπορουσαν να εχουν απορροφηθει στο δημοτικο οπου δασκαλοι συνεχιζουν παρανομα να κανουν γυμναστικη. Φιλικα παντα απο εναν γυμναστη με8 χρονη προυπηρεσια 2ασεπ επιτυχιες και μεταπτυχιακο στη διατροφη και ασκηση

Συνάδελφε οσο και να μη θελω να μπαινω σε αυτα να σου πω οτι δυστυχώς καποιοι ευτυχώς οχι όλοι οι ΠΕ11 είσαστε λιγο αυθαδεις λιγο ανταγωνιστικοί λιγο θρασείς...και χαλάρωσε λιγο το υφος σου

ΑΚΟΥ λοιπον να σου πω...όταν οι νηπιαγωγοι φωναζουμε ότι χρειαζόμαστε επιπλέον συναδέλφους μεσα στα τμηματα και ξαφνικα ακουμε οτι θα σας στειλουμε γυμναστες...κατι παθαινουμε!!!στη δικια μας τη βαθμιδα κατα επειγουσα προτεραιότητα πρεπει να γινουν προσληψεις περισσοτερων συναδελφων ωστε αφου δεν εχουμε τα καταλληλα κτιρια ώστε να φιλοξενειται μικροτερος αριθμος νηπιων ανα τμημα- τουλαχιστον να μοιραζόμαστε την ταξη με μια άλλη συναδελφο... γιατι αυτο που καιει τις νηπιαγωγούς ειναι το θεμα της ασφαλειας των παιδιων πανω απο ολα!!!
Γερα νά'ρχονται γερά να φεύγουν που έλεγε μια μεγαλύτερη συναδελφος!!!!
εχε υποψη σου οτι το θεμα της ασφαλειας των 5χρονων ειναι τεραστιο και κανεις δε θα ζητησει το λογο απο το γυμναστη αν καποιο 5χρονο παθει κατι
Εγω θα θελα και γυμναστη και καλλιτεχνικων στην ταξη μου ...(πιο συνεργασιμο απο σενα όμως) αφου ομως τα 25 -30 νηπια τα μοιραζομαι με άλλη μια τουλαχιστον συναδελφο!!!
Ο τροπος που το υπουργειο παλι προσπαθει να βολεψει άλλους κλαδους εμενα προσωπικα με αηδιάζει-γιατι δε λαβαινει υποψη του τις πραγματικες αναγκες και κοιταζει να σας βολεψει αποσπασματικα και οπως μπορει-χωρις σχεδιασμό με μακροπρόθεσμο στόχο
Κανενας δεν ειπε να μη δουλεψει καποιος κλαδος...αλλα να απορροφηθει εκει που χρειαζεται και που μπορει να παραξει ουσιαστικό έργο...
ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΙς ΑΝΑΓΚΕς ΣΕ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ να φερει και ειδικότητες...ευχης εργο θα ήταν!
Φιλικά


"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 04, 2014, 10:56:49 πμ »
Δεν το καταλαβα αυτο αγαπητη συναδελφισα?θα σας χαλουσε η τοποθετηση μας στα νηπιαγωγεια ?γιατι εγω αλλη εντυπωση εχω απο την 8χρονη εμπειρια μου και συνεργασια με νηπιαγωγους και δασκαλους στο δημοτικο. Νομιζω οτι φανερωνεται πλεον οτι και εσεις και οι δασκαλοι θεωρειται το δημοτικο σχολειο τσιφλικι σας. Οι γυμναστες επισης απο οσο γνωριζω θα μπορουσαν να εχουν απορροφηθει στο δημοτικο οπου δασκαλοι συνεχιζουν παρανομα να κανουν γυμναστικη. Φιλικα παντα απο εναν γυμναστη με8 χρονη προυπηρεσια 2ασεπ επιτυχιες και μεταπτυχιακο στη διατροφη και ασκηση
Μην εχεις αυτο το μονιμως εριστικο και επιθετικο υφος.
Μιλας για νηπιαγωγους και τσιφλικι, που τρεμει καθε μερα το φυλλοκαρδι τους για την ασφαλεια των παιδιων?
Που τους εχουν 25-30 νηπια χωρις υλικοτεχνικη υποδομη και προδιαγραφες ασφαλειας για τα παιδια?
Που τα κενα ειναι τεραστια και δεν υπαρχει ουτε καν ο νηπιαγωγος στην ταξη με αποτελεσμα πολλα νηπιαγωγεια να μην ανοιγουν καν?

Μακαρι να δουλεψουν ολοι οι κλαδοι, ευχης εργον ειναι, αλλα σου φαινεται εσενα αυτο να απορρεει μεσα απο σχεδιασμο απο τη στιγμη που δεν υπαρχουν καν γυμναστες στο δημοτικο? Λιγο οξυμωρο ετσι δεν ειναι?

Καλα κανεις και υπερασπιζεσαι την ειδικοτητα σου αλλα με λιγο μετρο, γιατι βλεπω διαχρονικα στα μηνυματα σου μια μονοδρομη εμμονη για τον κλαδο σου, με αποκορυφωμα την επιμονη σου οτι το 24μηνο προηγειται στους διορισμους των εχοντων ΦΕΚ απο το τελευταιο ΑΣΕΠ.

Ανοιξε τα ματια σου και κοιτα περα απο την καμπουρα σου φιλε μου... γιατι εισαι και μορφωμενος ανθρωπος.
Φιλικα παντα...

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Κουκοδήμος, η γυμναστική και το νηπιαγωγείο
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 04, 2014, 11:50:54 πμ »
Παλι καλα που παραδέχεσαι και εσυ joshoua ότι στο δημοτικό δεν δουλεύουμε καν.Αυτο για αυτους που μιλανε για υπεραριθμιες.  Επειδη οπως ανεφερα η εμπειρια μου ειναι 8 χρονη τα 5 τελευταια σε δημοτικο που ειχανε νηπιαγωγεια γνωριζω πολυ καλα τα θεματα. Οσο για το 24 προηγειται με την γνωμοδοτηση 308/10. Δεν το λεω εγω. Το ΝΣΚ.
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.