*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ 13 ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ  (Αναγνώστηκε 7111 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mixailos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα.Είμαι απόφοιτος Πολιτικών Επιστημών ΠΕ13 και ενδιαφέρομαι να κάνω το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής για να μπορώ να διδάξω μετέπειτα.Θα ήθελα αν κάποιος-α γνωρίζει όντως να μου πει τί γίνεται με τους πίνακες γενικής και ειδικής,σε τι σχολείο μπορείς να διδάξεις, μαθήματα κτλ?
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 13 ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 12, 2016, 12:37:37 πμ »
Καλησπέρα.Είμαι απόφοιτος Πολιτικών Επιστημών ΠΕ13 και ενδιαφέρομαι να κάνω το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής για να μπορώ να διδάξω μετέπειτα.Θα ήθελα αν κάποιος-α γνωρίζει όντως να μου πει τί γίνεται με τους πίνακες γενικής και ειδικής,σε τι σχολείο μπορείς να διδάξεις, μαθήματα κτλ?
Ευχαριστώ πολύ.
Δεν δινεις καλυτερα κατατακτηριες να παρεις κανενα καλυτερο πτυχιο γιατι αν περιμενεις να δουλεψεις σε σχολειο με τις πολιτικες επιστημες σωθηκες.... Τα σχετικα μαθηματα τα παιρνουν β αναθεση οι φιλολογοι.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 13 ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 12, 2016, 12:46:20 πμ »
χαχαχαχα είδες πότε το είχε γράψει ο άνθρωπος;;;;; το 2014!!!!!! ε δε νομίζω πως περίμενε μέχρι τώρα την απάντησή σου.

Αποσυνδεδεμένος Ius_edicendi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 13 ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 24, 2017, 02:37:27 μμ »
''Ξεθάβω'' το συγκεριένο θέμα, για να μην ανοιξω καινουριο.

Καλησπέρα καταρχάς στο forum! Είμαι απόφοιτος Νομικης και κάτοχος μεταπτυχιακού, ωστόσο μετα απο κάποια χρόνια στο δικηγορικό επάγγελμα έχω συνειδητοποήσει ότι δεν είναι για μένα και δεν έχω κίνητρο να παραμείνω σε αυτό, αφού ούτε οι αμοιβες είναι ικανοποιητικές. Ονειρο μου ήταν πάντα να εργαστώ ως καθηγητής, ωστόσο μέχρι τώρα δεν τόλμησα ποτέ να το ακολουθήσω.

Με δεδομένη την κατάσταση σήμερα στη χώρα (έχω επίγνωση πως για τους εκπαιδευτικούς τα πράγματα κάθε άλλο παρά ρόδινα είναι), πιστεύετε αξίζει κανείς να κάνει ένα μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή και να επιδιώξει να ενταχθεί στους πίνακες για τους ΠΕ 13.5 ; Υπάρχουν ρεαλιστικα πιθανότητες να εργαστώ ως αναπληρωτής στην ειδική αγωγή;


Εναλλακτικά πιστεύετε θα ήταν καλύτερο να επιδιώξω να πάρω ένα δεύτερο πτυχίο ως φιλόλογος και να ψάξω για εργασία στον ιδιωτικό τομέα (ιδιαίτερα/φροντιστήρια); Έχω ήδη περάσει σε τμήμα Φιλολογίας και έχω περάσει και κάποια μαθήματα του 1ου εξαμήνου σε αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2017, 04:35:40 μμ από Ius_edicendi »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 13 ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 24, 2017, 03:16:58 μμ »
''Ξεθάβω'' το συγκεριένο θέμα, για να μην ανοιξω καινουριο.

Καλησπέρα καταρχάς στο forum! Είμαι απόφοιτος Νομικης και κάτοχος μεταπτυχιακού, ωστόσο μετα απο κάποια χρόνια στο δικηγορικό επάγγελμα έχω συνειδητοποήσει ότι δεν είναι για μένα και δεν έχω κίνητρο να παραμείνω σε αυτό, αφού ούτε οι αμοιβες είναι ικανοποιητικές. Ονειρο μου ήταν πάντα να εργαστώ ως καθηγητής, ωστόσο μέχρι τώρα δεν τόλμησα ποτέ να το ακολουθήσω.

Με δεδομένη την κατάσταση σήμερα στη χώρα (έχω επίγνωση πως για τους εκπαιδευτικούς τα πράγματα κάθε άλλο παρά ρόδινα είναι), πιστεύεται αξίζει κανείς να κάνει ένα μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή και να επιδιώξει να ενταχθεί στους πίνακες για τους ΠΕ 13.5 ; Υπάρχουν ρεαλιστικα πιθανότητες να εργαστώ ως αναπληρωτής στην ειδική αγωγή;


Εναλλακτικά πιστεύετε θα ήταν καλύτερο να επιδιώξω να πάρω ένα δεύτερο πτυχίο ως φιλόλογος και να ψάξω για εργασία στον ιδιωτικό τομέα (ιδιαίτερα/φροντιστήρια); Έχω ήδη περάσει σε τμήμα Φιλολογίας και έχω περάσει και κάποια μαθήματα του 1ου εξαμήνου σε αυτό.
Υπάρχουν ρεαλιστικα πιθανότητες να εργαστώ ως αναπληρωτής στην ειδική αγωγή;
Οι πιθανοτητες με μεταπτυχιακο ειδικης αγωγης ...με τα σημερινα δεδομενα του κλαδου θα ειχες 100% προσληψη..λογω οτι ο πινακας εχει λιγους με τα προσοντα ειδικης...αν και δεν γνωριζω ποσοι του κλαδου εφετος  εκαναν μεταπτυχιακο...γνωμη μου ειναι αν πραγματικα θελεις να εργαστεις νομιζω οτι αξιζει να το κανεις...

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 13 ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 24, 2017, 05:09:45 μμ »
''Ξεθάβω'' το συγκεριένο θέμα, για να μην ανοιξω καινουριο.

Καλησπέρα καταρχάς στο forum! Είμαι απόφοιτος Νομικης και κάτοχος μεταπτυχιακού, ωστόσο μετα απο κάποια χρόνια στο δικηγορικό επάγγελμα έχω συνειδητοποήσει ότι δεν είναι για μένα και δεν έχω κίνητρο να παραμείνω σε αυτό, αφού ούτε οι αμοιβες είναι ικανοποιητικές. Ονειρο μου ήταν πάντα να εργαστώ ως καθηγητής, ωστόσο μέχρι τώρα δεν τόλμησα ποτέ να το ακολουθήσω.

Με δεδομένη την κατάσταση σήμερα στη χώρα (έχω επίγνωση πως για τους εκπαιδευτικούς τα πράγματα κάθε άλλο παρά ρόδινα είναι), πιστεύετε αξίζει κανείς να κάνει ένα μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή και να επιδιώξει να ενταχθεί στους πίνακες για τους ΠΕ 13.5 ; Υπάρχουν ρεαλιστικα πιθανότητες να εργαστώ ως αναπληρωτής στην ειδική αγωγή;


Εναλλακτικά πιστεύετε θα ήταν καλύτερο να επιδιώξω να πάρω ένα δεύτερο πτυχίο ως φιλόλογος και να ψάξω για εργασία στον ιδιωτικό τομέα (ιδιαίτερα/φροντιστήρια); Έχω ήδη περάσει σε τμήμα Φιλολογίας και έχω περάσει και κάποια μαθήματα του 1ου εξαμήνου σε αυτό.

εδω μπορεις να δεις τους φετινους πινακες και να κανεις τους υπολγισμους σου. νομιζω οτι προλαβαινεις οριακα, αν κανεις μεταπτυχιακο.
http://e-aitisi.sch.gr/eniaios_smea_anap_16/20160913/index.html

Αποσυνδεδεμένος Ius_edicendi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 13 ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 24, 2017, 05:18:26 μμ »
εδω μπορεις να δεις τους φετινους πινακες και να κανεις τους υπολγισμους σου. νομιζω οτι προλαβαινεις οριακα, αν κανεις μεταπτυχιακο.
http://e-aitisi.sch.gr/eniaios_smea_anap_16/20160913/index.html

Ευχαριστώ, τους είδα τους πινακες και τους συνέκρινα και με τις προσληψεις αναπληρωτων που έχουν γίνει, ολοι ολοι από όσο ήδη τοποθετήθηκαν σε σχολεία. Το σκέφτομαι, αρκετα έντονα, το κόστος δεν είναι τόσο θέμα, όσο το αν αξιζει να επενδυσω εκεί ή να στραφώ αλλού (πάλι στα πλαίσια της εκπαίδευσης/διδασκαλίας)

Τι ακριβώς να προλάβω όμως, δεν καταλαβα;

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 13 ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 24, 2017, 05:20:50 μμ »
νομιζω οτι θα προλαβεις να δουλεψεις, αν κανεις μεταπτυχιακο και το τελειωσεις γρηγορα.

Αποσυνδεδεμένος Ius_edicendi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ 13 ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 24, 2017, 05:30:21 μμ »
νομιζω οτι θα προλαβεις να δουλεψεις, αν κανεις μεταπτυχιακο και το τελειωσεις γρηγορα.

Κατάλαβα, ευχαριστώ. Τρία εξάμηνα, συμπεριλαμβονομένης της πρακτικής άσκησης είναι ουτως ή άλλως αυτό που έχω κατά νου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.