*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)  (Αναγνώστηκε 52253 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zwi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση/ ΠΕ 02
    • Προφίλ
Και εμένα μου είπαν ότι κάποια μαθήματα   θα είναι εξ αποστάσεως και κάποια θα γίνονται σαβ/κα στη φλώρινα.
πάντως μου ακούγεται τρελός ο αριθμός των θέσεων 40 σε κάθε κατεύθυνση  ??? ???
You can lose more than your patience ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Κάθε σ/κ? Για ένα στο μήνα μου είπαν εμένα....

Αποσυνδεδεμένος rodenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μιλησα μαζι τους δυο φορες. Την πρωτη μου ειπαν οτι θα χρειαστει να παω για παρακολουθηση μονο 2-3 φορες μεσα στη χρονια. Τη δευτερη ομως μου ειπαν για μια φορα το μηνα, πραγμα απαγορευτικο για μενα προσωπικα, καθως τα εξοδα ειναι τεραστια. Εχουν επιβεβαιωσει σε καποιον απο σας οτι θα ειναι οντως μια φορα το μηνα ή μηπως δεν ξερουν ακομα και οι ιδιοι;

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Μάλλον, δεν ξέρουν ακόμα....Θα ξαναπάρω από Δευτέρα....Πάει καιρός που πήρα βέβαια και τότε μου είχαν πει για μερικές φορές ίσως. Το ένα σ/κ το μήνα κι εμένα με δυσκολεύει.....2-3 φορές το χρόνο, δε βαριέσαι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rodenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν τηλεφωνησεις τη Δευτερα, πες μας κι εμας! Εμενα μου ειχαν πει οτι η κ. Αλευριαδου ειναι ανενδοτη στο θεμα της μιας φορας το μηνα. Για την Ειδικη αναφερομαι εγω, για τα αλλα δεν ξερω. Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Ναι, εννοείται....Θα ενημερώσω....

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Πρώτον δεν θεωρώ ότι 40 άτομα σε κάθε κατεύθυνση είναι πολλά. Ήδη όπως μου είπε η κα Τερζή στο τηλ έχουν πολλές αιτήσεις για κάθε κατεύθυνση. Η ίδια μου είπε ότι αν θέλεις και για άλλη κατεύθυνση θα πρέπει να καταθέσεις τα δικαιολογητικά εις διπλούν. Τώρα για τα μαθήματα από ότι λέει η προκήρυξη θα είναι και εξ αποστάσεως και από κοντά. Ήδη η τρίτη κατεύθυνση έχει βγάλει και το πρόγραμμα του χειμερινού εξαμήνου με μαθήματα κάθε Σαββατοκύριακο. Μπορείτε να το δείτε  και στη σελίδα τους. Μάλιστα το ένα μάθημα της τρίτης κατεύθυνσης είναι και εργαστηριακό δείτε στο ΦΕΚ.  Δεν πιστεύω ότι και για τις υπόλοιπες κατευθύνσεις  τα μαθήματα θα είναι μόνο ένα σαββατοκύριακο το μήνα. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί στο τηλ δίνουν συγκεχυμένες  πληροφορίες. Θα πάρω να ξαναρωτήσω και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πρώτον δεν θεωρώ ότι 40 άτομα σε κάθε κατεύθυνση είναι πολλά. Ήδη όπως μου είπε η κα Τερζή στο τηλ έχουν πολλές αιτήσεις για κάθε κατεύθυνση. Η ίδια μου είπε ότι αν θέλεις και για άλλη κατεύθυνση θα πρέπει να καταθέσεις τα δικαιολογητικά εις διπλούν. Τώρα για τα μαθήματα από ότι λέει η προκήρυξη θα είναι και εξ αποστάσεως και από κοντά. Ήδη η τρίτη κατεύθυνση έχει βγάλει και το πρόγραμμα του χειμερινού εξαμήνου με μαθήματα κάθε Σαββατοκύριακο. Μπορείτε να το δείτε  και στη σελίδα τους. Μάλιστα το ένα μάθημα της τρίτης κατεύθυνσης είναι και εργαστηριακό δείτε στο ΦΕΚ.  Δεν πιστεύω ότι και για τις υπόλοιπες κατευθύνσεις  τα μαθήματα θα είναι μόνο ένα σαββατοκύριακο το μήνα. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί στο τηλ δίνουν συγκεχυμένες  πληροφορίες. Θα πάρω να ξαναρωτήσω και εγώ.
Μπορούμε δηλαδή να υποβάλλουμε αίτηση για περισσότερες από μια κατευθύνσεις;; Είναι σίγουρο αυτό;; Πάντως, σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους, για μια φορά το μήνα μου είχαν πει κι εμένα...

Αποσυνδεδεμένος zwi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση/ ΠΕ 02
    • Προφίλ
Φυσικά και οι αιτήσεις θα είναι πολλές  όταν το μεταπτυχιακό διαρκεί 3 εξάμηνα, δεν έχει εξετάσεις και είναι και εξ αποστάσεως.
Και εστιάζω στην 2η κατεύθυνση που κάποιος ανέφερε ότι είναι κοντά στις 500 ενώ στις άλλες δυο κατευθύνσεις είναι 120 με 130.
Φανταστείτε που θα φτάσει ο αριθμός μέχρι τη λήξη της προθεσμίας.
Δεν θέλω να φανταστώ ότι θα γίνει με τα μεταπτυχιακά στην Ελλάδα ό,τι γινόταν πριν λίγα χρόνια με τα σεμινάρια.
You can lose more than your patience ...

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λεφτα υπαρχουν παντως!
2700 για το μεταπτυχιακο και κανανε ηδη 500 ατομα?

Αν ηταν γυρω στα 1000 ευρω τα διδακτρα και οχι καθε Σ/Κ να τρεχω στη Φλωρινα ολο το χειμωνα με αλυσιδες στο αμαξι, τοτε θα το σκεφτομουν!

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πρώτον δεν θεωρώ ότι 40 άτομα σε κάθε κατεύθυνση είναι πολλά. Ήδη όπως μου είπε η κα Τερζή στο τηλ έχουν πολλές αιτήσεις για κάθε κατεύθυνση. Η ίδια μου είπε ότι αν θέλεις και για άλλη κατεύθυνση θα πρέπει να καταθέσεις τα δικαιολογητικά εις διπλούν. Τώρα για τα μαθήματα από ότι λέει η προκήρυξη θα είναι και εξ αποστάσεως και από κοντά. Ήδη η τρίτη κατεύθυνση έχει βγάλει και το πρόγραμμα του χειμερινού εξαμήνου με μαθήματα κάθε Σαββατοκύριακο. Μπορείτε να το δείτε  και στη σελίδα τους. Μάλιστα το ένα μάθημα της τρίτης κατεύθυνσης είναι και εργαστηριακό δείτε στο ΦΕΚ.  Δεν πιστεύω ότι και για τις υπόλοιπες κατευθύνσεις  τα μαθήματα θα είναι μόνο ένα σαββατοκύριακο το μήνα. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί στο τηλ δίνουν συγκεχυμένες  πληροφορίες. Θα πάρω να ξαναρωτήσω και εγώ.
εμένα στο τηλέφωνο που πήρα προχθές μου είπαν ότι τα μαθήματα  για την 1η και 2η κατεύθυνση θα γίνονται τα π/σ/κ στην φλώρινα και μάλιστα κάποια μπορεί να είναι και μέσα στην εβδομάδα, εξαρτάται τον καθηγητή, αλλά απόγευμα σίγουρα...  για την τρίτη κατευθυνση θα ειναι στη θεσ/νικη (κυριως)τα μαθηματα.που σημαίνει πολύ μεγάλο κόστος... αν υπολογίσει κανείς  πέρα από τα δίδακτρα και το πήγαινε-έλα και (ισως) διαμονή στη φλώρινα... (εκτός αν κάποιος μένει εκεί πάνω)

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Λεφτα υπαρχουν παντως!
2700 για το μεταπτυχιακο και κανανε ηδη 500 ατομα?

Αν ηταν γυρω στα 1000 ευρω τα διδακτρα και οχι καθε Σ/Κ να τρεχω στη Φλωρινα ολο το χειμωνα με αλυσιδες στο αμαξι, τοτε θα το σκεφτομουν!
αυτός είναι ενας ακομη αποτρεπτικος παραγοντας, οντως...

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
εγώ έκανα τα χαρτιά μου γιατί βασίστηκα στο ότι θα χρειάζεται να πηγαίνω αραιά και πού....όχι κάθε σ/κ. Αν όντως είναι έτσι και να επιλεγώ, δεν εγγράφομαι, είναι τεράστιο το κόστος.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Tiel συμφωνω και εγώ με αυτά που λες. Επίσης να πω ότι έψαξα και το περσινό τους μεταπτυχιακό που είχε να κάνει  με την γνωστική και κινητική ανάπτυξη του παιδιού και είδα ότι όντως είχαν μαθήματα και καθημερινές (κάθε Τρίτη.) Για τον αριθμό των αιτήσεων σε κάθε κατεύθυνση η ίδια η κα Τερζή μου το είπε, μετά από ερώτησή μου φυσικά. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί λένε διαφορετικά πράγματα στον καθένα στο τηλ, εκτός αν σηκώνει ο κάθε άσχετος το τηλ που δεν γνωρίζει για το μεταπτυχιακό. Την πρώτη φορά που κατάφερα να βρω κάποιον στο τηλ -γιατί  προσπαθούσα μέρες και δεν το σήκωναν- μου είπε ο ίδιος ότι ήταν υπάλληλος της γραμματείας και ότι δεν γνωρίζει κάτι για το μεταπτυχιακό και ότι θα πρέπει για πιο συγκεκριμένα να μιλήσω με την κα Τερζή που είναι η  υπεύθυνη, στο τηλ που έγραφε η προκήρυξη.  Πάντως όπως και να έχει θα ξαναπάρω τηλ να ρωτήσω για το πότε γίνονται τα μαθήματα στις άλλες δυο κατευθύνσεις, αν καταφέρω να τους ξαναβρώ στο τηλ γιατί δεν ήταν εύκολο να πιάσω γραμμή. Αν κάποιος έχει ανάλογη ενημέρωση ας το γράψει στο forum.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.