*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)  (Αναγνώστηκε 52251 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:04:36 μμ »
Παιδιά μίλησα με την Τερζή. Μου ειπε οτι σε καθε ενότητα απαιτείται η φυσική μας παρουσια τουλάχιστον μια με δυο φορες το μήνα, ειτε παρασκευοσαββατοκυριακα ειτε 3 ημερες μέσα στην εβδομάδα. Ξαφνιάστηκε οταν της είπα οτι δεν είμαι απο Φλώρινα, και μου είπε "και πως θα έρχεσαι;"Εχουν γίνει μεχρι στιγμης 600 αιτήσεις και είναι πολυ δυσκολο, γιατι πολλές έχουν και άλλα μεταπτυχιακά.Αν είναι δυνατον ρε παιδιά εμεις πασχίζουμε για το ενα !!! Γενικα, απογοητευτηκα... Εγω παιδιά τα παρατάω, σιγα μην κάτσω να πληρώσω και το ταχυδρομείο!Καλή επιτυχία σε οσους το κάνουν!
Tότε τι λένε για μία φορά το μήνα;;; Υπό αυτές τις συνθήκες ούτε εγώ πρόκειται να στείλω αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος june24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:32:46 μμ »
Tότε τι λένε για μία φορά το μήνα;;; Υπό αυτές τις συνθήκες ούτε εγώ πρόκειται να στείλω αίτηση.
δεν ξερω τι να σου πω, αυτα μου είπε, και εμενα με απογοήτευσε!πρεπει να μεινουμε 2 βραδυα σιγουρα λεει στη φλωρινα  και ισωσ και περισσοτερα αναλόγως τις ωρες που θα αποφασισουν οι καθηγητες, και ισως και μεσα στην εβδομαδα 2 ημέρες. Για την τριτη κατευθυνση τα μαθηματα θα ειναι θεσσαλονικη και οι αιτησεις είναι πιο λίγες. Δεν μπαίνω και εγω στον κόπο να τα στείλω, να τρεχω το χειμώνα στα κατσάβραχα , ασε που δεν θα με πάρουν!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:47:54 μμ »
καλα γιατι δεν το ξεκαθαριζουν αυτο απο την αρχη; ολοι αυτοι οι 600 που λετε το ξερουν οτι θα τρεχουν στην Φλωρινα; ειναι τοσοι πολλοι εκει τριγυρω ακομα κ Θεσ/κη βαζω που μπορουν να τρεχουν με διαμονη κτλπ Φλωρινα; και εχουν ηδη κ μεταπτυχιακο;  :o λεφτα υπαρχουν τελικα  ;D

Αποσυνδεδεμένος june24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:59:32 μμ »
evi06, μαλλον στείλανε τα χαρτιά τους πολύ νωρίς και δεν είχε ξεκαθαριστεί ακόμα το τοπίο για τα μαθήματα, τι να πω, οπως είπες και εσυ λεφτά υπάρχουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 05:25:58 μμ »
Βρε παιδιά εμένα η Τέρζή μου είπε ότι τα μαθήματα μεσοβδόμαδα θα είναι διαδικτυακά. Τώρα ναι πολύ το φοβάμαι και εγώ ότι υπάρχει ζήτηση πολλών υποψηφίων με υπερπληθώρα δικαιολογητικών. Μπορεί και γι' αυτούς που έχουν ήδη μεταπτυχιακό ή μεταπτυχιακά να είναι δύσκολη η μετακίνηση και να αλλάξουν γνώμη, συνυπολογίζοντας και τα έξοδα.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 06:17:21 μμ »
κι εμένα αυτά που λέει η june24 μου είπανε στο τηλέφωνο: μαθήματα το π/σ/κ με φυσική παρουσία αλλά και μεσοβδόμαδα κάποιο/α απόγευμα/τα...
Απογοήτευση... :-\

Αποσυνδεδεμένος june24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:03:52 μμ »
tiel οπως ακριβως τα λες!! :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:29:36 μμ »
Παιδιά μίλησα με την Τερζή. Μου ειπε οτι σε καθε ενότητα απαιτείται η φυσική μας παρουσια τουλάχιστον μια με δυο φορες το μήνα, ειτε παρασκευοσαββατοκυριακα ειτε 3 ημερες μέσα στην εβδομάδα. Ξαφνιάστηκε οταν της είπα οτι δεν είμαι απο Φλώρινα, και μου είπε "και πως θα έρχεσαι;"Εχουν γίνει μεχρι στιγμης 600 αιτήσεις και είναι πολυ δυσκολο, γιατι πολλές έχουν και άλλα μεταπτυχιακά.Αν είναι δυνατον ρε παιδιά εμεις πασχίζουμε για το ενα !!! Γενικα, απογοητευτηκα... Εγω παιδιά τα παρατάω, σιγα μην κάτσω να πληρώσω και το ταχυδρομείο!Καλή επιτυχία σε οσους το κάνουν!

εγώ έχω ήδη ένα μεταπτυχιακό και πήγαινα για το δεύτερο...Αλλά αν απαιτεί τόσο μεγάλη θυσία, σόρυ, αλλά δεύτερη φορά δεν το κάνω....Απλά και να επιλεγώ, δε θα εγγραφώ, Εγώ τότε, μόλις βγήκε η προκήρυξη, έκανα τα χαρτία γιατί μου είπαν ότι σπάνια θα χρειάζεται φυσική παρουσία. Δε μου είπαν έτσι....

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:30:57 μμ »
στην τελική ή το κάνεις εξ αποστάσεως ή όχι, πες από την αρχή ότι δεν είναι εξ αποστάσεως....

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:35:16 μμ »
το διαδικτυακο ποτε ειναι?δεν ξεθαριζεται... ενω θα επρεπε απο την αρχη να ειναι σαφες.

Αποσυνδεδεμένος june24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:46:07 μμ »
και εγω οταν πηρα τηλεφωνο ρωτουσα μονο για τα χαρτιά που πρεπει να στείλουμε (λογω διαδικτύου), και μου λεει η τερζή απ που είσαι;δεν είναι δύσκολο να έρχεσαι  2 φορες το μηνα φλώρινα; με γείωσε!

Αποσυνδεδεμένος bellakabala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 06:10:14 μμ »
Μίλησα πριν τρεις μέρες στο τηλέφωνο κι εγώ με Φλώρινα σχετικά με την κατεύθυνση της δίγλωσσης ειδικής αγωγής και έκανα μία ερώτηση που μας αφορά όλους. Κατά πόσο υπάρχει επίσημη έγκριση του Υπουργείου ώστε το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό να σε εντάσσει στους πίνακες της ειδικής αγωγής. Μου απάντησαν ότι προς το παρόν έχουν λάβει προφορικά θετική απάντηση ,αλλά καλό θα ήταν να τους τηλεφωνήσω μετά τις 15 Σεπτεμβρίου μήπως και έχουν κάποια επίσημη απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 26, 2014, 06:00:43 μμ »
Καλησπέρα...να κάνω μια χαζή ερώτησηqΌταν κάνατε ηλεκτρονικά την αίτηση και το βιογραφικό,μετά τα εκτυπώσατε και τα στείλατε και αυτά με τα υπόλοιπα δικαιολογιτικά ή δεν χρειάζεταιq

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 28, 2014, 06:16:04 μμ »
 Δεν χρειάζεται. Έτσι μου είχαν πει. Εμένα αυτό που με προβληματίζει στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό είναι ότι δεν έχουν βγάλει πρόγραμμα μαθημάτων όπως έχουν κάνει ήδη άλλα μεταπτυχιακά παρόλο που και αυτά δεν έχουν πάρει ακόμη επιτυχόντες. Τι θα γίνει τελικά  πόσες φορές θα χρειαστεί φυσική παρουσία;  Αλλά αφού έχουν τόσες πολλές αιτήσεις σου λέει όλο και θα βρεθούν τα 40 άτομα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 533

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.