*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)  (Αναγνώστηκε 52136 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nefk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
2700 ευρώ. είναι πολύ ευέλικτοι με τις παρουσίες. θέλουν και αυτοί - όπως κι εμείς - να δουλευουμε όσο το δυνατόν εξ αποστάσεως. το μεταπτυχιακό δεν είναι τυπικά εξ αποστάσεως αλλά ουσιαστικά είναι, με παρουσίες μεσο όρο 1 φορά το μήνα. προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη αν και το αντικείμενο είναι εξαιρετικά περίπλοκο (για μένα). είμαι στην κατευθυνση της σημειωτικής.

η β κατευθυνση αναγνωρίζεται κανονικά.

μονο η β κατευθυνση αναγνωριζεται?οι υπολοιπες? εγω κανω το "Διδασκαλια της Νεας Ελληνικης", δεν αναγνωριζεται? ξερεις κατι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
μονο η β κατευθυνση αναγνωριζεται?οι υπολοιπες? εγω κανω το "Διδασκαλια της Νεας Ελληνικης", δεν αναγνωριζεται? ξερεις κατι?

Εννοει οτι αναγνωριζεται στην ειδικη αγωγη. Επισης, τα μαθηματα γινονται Θεσ/νικη και οχι Φλωρινα.

Αποσυνδεδεμένος nefk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εννοει οτι αναγνωριζεται στην ειδικη αγωγη. Επισης, τα μαθηματα γινονται Θεσ/νικη και οχι Φλωρινα.
οκ απλα τρομαξα!βεβαια δε γινεται να μην αναγνωριζεται μεταπτυχιακο απο ελληνικο πανεπιστημιο!αυτο μου ειχε πει και το Νοεμβρη η γραμματεας..."αναγνωριζεται οπως καθε μεταπτυχιακο ελληνικου πανεπιστημιου"

Αποσυνδεδεμένος mdespoina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ειναι δύσκολο να σε πάρουν σ αυτό το μεταπτυχιακό;πρεπει να έχεις κ άλλο μεταπτυχιακό η να έχεις σχέση με εκπαίδευση;οι αιτήσεις ειναι πολλές

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
σχετικό είναι αυτό που ρωτάς? προσωπικά πιστευω πώς πρέπει να έχεις τουλάχιστον 1 απο τα τρια: προυπηρεσία, μεταπτυχιακό/β πτυχίο, μεγάλο βαθμό πτυχίου και σχετική πτυχιακή.
εξαρταται από τις αιτήσεις που έχει καθε χρόνο. αυτή τη στιγμή είναι νομίζω το πιο φτηνό μεταπτυχιακό που τρέχει.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos93

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή εγώ που θέλω να δηλώσω για την 1η κατεύθυνση, θα πρέπει να ανεβαίνω Φλώρινα μια φορά τον μήνα, έτσι;

Ξέρετε αν έχει βγει η προκήρυξη για το ακαδημαϊκό έτος 2015 - 2016 ; Γιατί δεν την βρίσκω.

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Καλησπέρα!!Ήθελα να ρωτήσω εσάς που παρακολουθείτε ήδη το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό....είναι όντως Σαββατοκύριακα τα μαθήματα;;Εφικτό για κάποιον από Αθήνα;Φλώρινα ή Θεσκη τα μαθήματα;Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κάποιος που να έχει κάνει τη β' κατεύθυνση υπάρχει για να μας πει λεπτομέρειες, εμπειρίες καθώς κι αν του προσέφερε κάτι πέρα φυσικά από την προσωπική εξέλιξη κι απόκτηση γνώσεων (που για μένα είναι πρωταρχικής σημασίας); Φαντάζομαι πως θα ήθελαν κι άλλοι συνάδελφοι να μάθουν τι άλλες πόρτες μπορεί να ανοίξει επαγγελματικά.

Αποσυνδεδεμένος maria Ch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!
θα κάνω αίτηση για την κατεύθυνση της δίγλωσσης ειδικής αγωγής και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.
1) Τα μαθήματα που γίνονται και πόσο συχνά;
2) τα αποτελέσματα πότε ανακοινώνονται;
3) όσοι το παρακολουθείτε ήδη πως είναι; απαιτητικό; το θέμα είναι σαφές;
ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Καλά είναι δυνατόν να πρέπει να καταβάλλουμε 20 ευρώ μόνο και μόνο για να καταθέσουμε τα χαρτιά μασ στο συγκεκριμένο μτπχ;;;

Αποσυνδεδεμένος maria Ch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν τους φτάνουν τα 2700 μάλλον......

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Πέρυσι έκαναν 2500άτομα αιτήσεις είπαν απτην γραμματεία....σκέψου πόσα θα βγάλουν και φέτος που ζητούν αυτά τα 20 ευρώ...

Αποσυνδεδεμένος maria Ch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
για ποια κατεύθυνση έκανες αίτηση πέρυσι; βγήκε κάποια άκρη για το που γίνονται τα μαθήματα και πόσο συχνά στη δίγλωσση ειδική αγωγή;

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Για την ειδική αγωγή...από,τι λένε πο πάνω τα μαθήματα γίνονται θεσκη και είναι αρκετα ευέλικτοι στις παρουσίες τα σκ που γίνονται μια φορά το μήνα νομίζω...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 569
Σύνολο: 587

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.