*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02 αίτηση για πρώτη φορά ή πίνακες-ημερομηνία κτήσης πτυχίου ή ορκωμοσίας;  (Αναγνώστηκε 2673 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φέτος τελείωσα το μεταπτυχιακό μου και  έκανα τα χαρτιά μου για ΠΕ02 για πρώτη φορά. Πτυχίο πήρα πριν μερικά χρόνια. Κατά την αίτηση ο υπεύθυνος υπάλληλος (ο οποίος βαριόταν και με έβαλε να του διαβάζω όλες τις πληροφορίες της αίτησης, ακόμα και τα επίσημα στοιχεία, χωρίς να τα βλέπει) με ρώτησε τι ημερομηνία να βάλει κτήσης πτυχίου. Είχα μαζί μου το αντίγραφο και του είπα την ημερομηνία ορκωμοσίας. Σήμερα που βγήκε ο πίνακας, διαπίστωσα ότι μια συμφοιτήτριά μου, με την οποία ορκιστήκαμε την ίδια μέρα και είχε μικρότερο βαθμό πτυχίου βρισκόταν 300 νούμερα μπροστά. Διαπίστωσα ότι δεν είχε την ίδια ημερομηνία ορκωμοσίας αλλά μια ημερομηνία 2 μήνες νωρίτερα. Μίλησα μαζί της και τη ρώτησα, έτσι μου είπε πως όταν έκανε πρώτη φορά τα χαρτιά της της σημείωσαν ως ημερομηνία κτήσης τη μέρα που ανακοινώθηκε ο βαθμός του τελευταίου μαθήματος και όχι αυτή της ορκωμοσίας. Το ίδιο συνέβη και με μα άλλη γνωστή, όπως μου είπε και η ίδια. Άλλοι μου είπαν ότι επίσης έχουν δηλώσει ημερομηνία ορκωμοσίας. Τι συμβαίνει; πρέπει να κάνω ένσταση γιατί έγινε λάθος ή αυτό που συμβαίνει δε στέκει; γιατί προφανώς όλοι έχουμε περάσει το τελευταίο μας μάθημα πριν ορκιστούμε. Π.χ. εγώ δύο μήνες πριν. Μάλιστα αν δηλωνόταν αυτή η ημερομηνία θα ήμουν 350 θέσεις μπροστά. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Φέτος τελείωσα το μεταπτυχιακό μου και  έκανα τα χαρτιά μου για ΠΕ02 για πρώτη φορά. Πτυχίο πήρα πριν μερικά χρόνια. Κατά την αίτηση ο υπεύθυνος υπάλληλος (ο οποίος βαριόταν και με έβαλε να του διαβάζω όλες τις πληροφορίες της αίτησης, ακόμα και τα επίσημα στοιχεία, χωρίς να τα βλέπει) με ρώτησε τι ημερομηνία να βάλει κτήσης πτυχίου. Είχα μαζί μου το αντίγραφο και του είπα την ημερομηνία ορκωμοσίας. Σήμερα που βγήκε ο πίνακας, διαπίστωσα ότι μια συμφοιτήτριά μου, με την οποία ορκιστήκαμε την ίδια μέρα και είχε μικρότερο βαθμό πτυχίου βρισκόταν 300 νούμερα μπροστά. Διαπίστωσα ότι δεν είχε την ίδια ημερομηνία ορκωμοσίας αλλά μια ημερομηνία 2 μήνες νωρίτερα. Μίλησα μαζί της και τη ρώτησα, έτσι μου είπε πως όταν έκανε πρώτη φορά τα χαρτιά της της σημείωσαν ως ημερομηνία κτήσης τη μέρα που ανακοινώθηκε ο βαθμός του τελευταίου μαθήματος και όχι αυτή της ορκωμοσίας. Το ίδιο συνέβη και με μα άλλη γνωστή, όπως μου είπε και η ίδια. Άλλοι μου είπαν ότι επίσης έχουν δηλώσει ημερομηνία ορκωμοσίας. Τι συμβαίνει; πρέπει να κάνω ένσταση γιατί έγινε λάθος ή αυτό που συμβαίνει δε στέκει; γιατί προφανώς όλοι έχουμε περάσει το τελευταίο μας μάθημα πριν ορκιστούμε. Π.χ. εγώ δύο μήνες πριν. Μάλιστα αν δηλωνόταν αυτή η ημερομηνία θα ήμουν 350 θέσεις μπροστά. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

Να κάνεις ένσταση την Δευτέρα. Ημερομηνία κτήσης πτυχίου είναι άλλη από την ημερομηνία ορκωμοσίας. Αναγράφεται ξεκάθαρα στο πιστοποιητικό πτυχιούχου.
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος tk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εννοείται ένσταση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φέτος τελείωσα το μεταπτυχιακό μου και  έκανα τα χαρτιά μου για ΠΕ02 για πρώτη φορά. Πτυχίο πήρα πριν μερικά χρόνια. Κατά την αίτηση ο υπεύθυνος υπάλληλος (ο οποίος βαριόταν και με έβαλε να του διαβάζω όλες τις πληροφορίες της αίτησης, ακόμα και τα επίσημα στοιχεία, χωρίς να τα βλέπει) με ρώτησε τι ημερομηνία να βάλει κτήσης πτυχίου. Είχα μαζί μου το αντίγραφο και του είπα την ημερομηνία ορκωμοσίας. Σήμερα που βγήκε ο πίνακας, διαπίστωσα ότι μια συμφοιτήτριά μου, με την οποία ορκιστήκαμε την ίδια μέρα και είχε μικρότερο βαθμό πτυχίου βρισκόταν 300 νούμερα μπροστά. Διαπίστωσα ότι δεν είχε την ίδια ημερομηνία ορκωμοσίας αλλά μια ημερομηνία 2 μήνες νωρίτερα. Μίλησα μαζί της και τη ρώτησα, έτσι μου είπε πως όταν έκανε πρώτη φορά τα χαρτιά της της σημείωσαν ως ημερομηνία κτήσης τη μέρα που ανακοινώθηκε ο βαθμός του τελευταίου μαθήματος και όχι αυτή της ορκωμοσίας. Το ίδιο συνέβη και με μα άλλη γνωστή, όπως μου είπε και η ίδια. Άλλοι μου είπαν ότι επίσης έχουν δηλώσει ημερομηνία ορκωμοσίας. Τι συμβαίνει; πρέπει να κάνω ένσταση γιατί έγινε λάθος ή αυτό που συμβαίνει δε στέκει; γιατί προφανώς όλοι έχουμε περάσει το τελευταίο μας μάθημα πριν ορκιστούμε. Π.χ. εγώ δύο μήνες πριν. Μάλιστα αν δηλωνόταν αυτή η ημερομηνία θα ήμουν 350 θέσεις μπροστά. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;
Ημερομηνία κτήσης πτυχίου είναι όταν δόθηκε το τελευταίο μάθημα . Κάνε ένσταση οπωσδήποτε

Αποσυνδεδεμένος marcella

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Cogito ergo sum...
    • Προφίλ
Νομίζω ότι είναι αυτό που γράφει πάνω στο πτυχίο σου, δηλαδή η ημερομηνία της ορκομωσίας. Και η δική μου η σειρά βάσει αυτού έχει καθοριστεί.

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ημερομηνία κτήσης πτυχίου

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Να κάνεις ένσταση την Δευτέρα. Ημερομηνία κτήσης πτυχίου είναι άλλη από την ημερομηνία ορκωμοσίας. Αναγράφεται ξεκάθαρα στο πιστοποιητικό πτυχιούχου.
Αν ζητηθεί από τη σχολή πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας, σε αυτό αναγράφεται πότε ο/η φοιτητής/τρια έγινε πτυχιούχος, παλιά ημερομηνία κτήσης πτυχίου = ημερομηνία ορκομωσίας, μετά από αυτά:
http://1elmeait.blogspot.gr/2012/03/blog-post_01.html
η ημερομηνία κτήσης πτυχίου δεν ταυτίζεται πλέον με την ημερομηνία ορκομωσίας.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος tk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το δικό μου πτυχίο αναφέρει μόνο ημερομηνία ορκωμοσίας. Είχα όμως μια ανάλογη βεβαίωση που αναφέρει για το τελευταίο μάθημα και έδωσα αυτήν. Από αυτά που είδα έκαναν και άλλοι ένσταση για τον ίδιο λόγο. Θα δω αν θα γίνει δεκτή στον τελικό πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το δικό μου πτυχίο αναφέρει μόνο ημερομηνία ορκωμοσίας. Είχα όμως μια ανάλογη βεβαίωση που αναφέρει για το τελευταίο μάθημα και έδωσα αυτήν. Από αυτά που είδα έκαναν και άλλοι ένσταση για τον ίδιο λόγο. Θα δω αν θα γίνει δεκτή στον τελικό πίνακα.

Η ημερομηνία κτήσης πτυχίου αλλά και ο ακριβής βαθμός, αναγράφονται στο πιστοποιητικό πτυχιούχου, τουλάχιστον για το Καποδιστριακό που γνωρίζω.

Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος ed_23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα!εγώ φέτος έκανα δεύτερη φορά τα χαρτιά μου για αναπληρωτές(ΠΕΟ2)..την πρώτη μου είχαν ζητήσει την ημερομηνία κτήσης πτυχίου!!!και όχι την ημερομηνία ορκωμοσίας, μου το τόνισαν μάλιστα...Και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν φέτος είχατε μεγάλη διαφορά στη θέση σας στην κατάταξη του πίνακα των αναπληρωτών..εγω ενώ πέρυσι ημουν στην 7813 φέτος με έχουν κατεβάσει στην 9003!!! :o ήτανε σοκαριστικό!!!!!έκανα ένσταση..δεν ξέρω αν είναι φυσιολογική αυτή η τόσο μεγάλη διαφορά...

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Θα γίνω λίγο ωμή αλλά δεν μπορώ να μην ρωτήσω:
Ε, και τι έγινε;;;Δηλαδή με σειρά 7.800 κάτι υπάρχει περίπτωση να κληθεί κάποιος αναπληρωτής, ενώ με 9.000 όχι!
Εδώ γελάμε.....
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος ed_23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ενοειται πως δεν τιθεται θεμα προσληψης ως αναπληρωτης...απλα ρωταω γιατι οπως εξηγησα ηταν η δευτερη φορα που εκανα τα χαρτια μου..αν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα καθε χρονο στην καταταξη..απλα ενημερωτικα..χαιρομαι που σε εκανα να γελασεις!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159765
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 244
Σύνολο: 256

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.