*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...  (Αναγνώστηκε 38221 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 12:13:21 πμ »
Μήπως ξέρεις  το παράβολο του διαγωνισμού  πόσο  θα είναι;
 
+1 !!!  ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:04:11 »

Αποσυνδεδεμένος runner

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 12:17:03 πμ »
Μήπως ξέρεις  το παράβολο του διαγωνισμού  πόσο  θα είναι;
 

το ξέρει σε ευρώ, δολλάρια, γιεν κλπ. ξέρει και τον αριθμό λογαριασμού τράπεζας στον οποίο θα καταθέσουμε το παράβολο. ξέρει επίσης και το όνομα της υπαλλήλου στο ταμείο, ώστε να μη χάνουμε χρόνο να τη ρωτάμε.

Αποσυνδεδεμένος Angelcrow

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 01:10:59 πμ »
Μη ξεφεύγουμε απ'το θέμα ...
Αν και γέλασα πολύ .. @afriendforyou , @runner

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 03:20:57 πμ »
Αρχικά, συμφωνώ με την τελευταια φράση του μηνύματος απο gia 96 (μην παίρνεις και πολύ σοβαρά όσα εξαγγέλλει και υπόσχεται συνεχώς ο Υπουργός) καθως και σε αυτά που σε συμβουλεύει/καθοδηγει  ;)

Στο ερωτημα σου, θα ελεγα πως μπορουν να συνδιαστούν με καλη οργάνωση προγράμματος και κυριως "έξυπνη"  ;)
συγγνώμη αλλά για ποιά έξυπνη οργάνωση προγράμματος μιλάς  μπροστά στην αχανή-άπειρη ύλη του ΑΣΕΠ των φιλολόγων...
Επειδή υπόσχεται οτι του κατέβει του Υπουργού, δεν μπορείς να ξεκινήσεις να διαβάσεις οτι σου κατέβει και καλό θα ήταν μέχρι να γίνει ΑΣΕΠ, (αν γίνει) το πρόβλημα της ύλης θα μπορούσαμε να το βγάλουμε και αυτό μείζον θέμα παντού και στα κανάλια όπως με το κλείδωμα προυπηρεσίας.. πάλι θα δίνουμε τσάμπα λεφτά στα φροντιστήρια?? Το θέμα δεν έχει καθόλου ξεκαθαριστεί και εννοείται οτι ο βαθμός δυσκολιας από τον τελευταιο ΑΣΕΠ θα είναι αυξημένος.. 5 χρόνια πέρασαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:04:11 »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 08:12:24 πμ »
Typos72, πώς είσαι τόσο σίγουρος για όσα γράφεις; Έχεις εσωτερική ενημέρωση ή έχουμε χάσει επεισόδια από τις εξαγγελίες/υποσχέσεις Λοβέρδου; Πώς γίνεται να ξέρεις για το χρόνο διεξαγωγής του διαγωνισμού, τα μέτριας δυσκολίας θέματα και την ύλη του διαγωνισμού, αφού δεν υπάρχει καμία, μα καμία τέτοια πληροφορία/ενημέρωση. Μόνο τα θέματα δεν μας είπες! Προτείνω να μας διακρίνει μεγαλύτερη σοβαρότητα και υπευθυνότητα, γιατί κάποιοι πιστεύουν ό,τι γράφεται! Άλλωστε, δεν πρόκειται, σε πιθανές εκλογές το Μάρτη, να ψηφίσουμε το Λοβέρδο, ούτε το συνάφι του, γιατί υπάρχουν χίλιοι άλλοι λόγοι να είμαστε δυσαρεστημένοι, θυμωμένοι και απογοητευμένοι μαζί του! Δε θα τον ψηφίσουμε, αν προχωρήσει σε ΑΣΕΠ! (λέμε τώρα!).
Gia, τους υπάρχοντες αναπληρωτές δεν τους υπολογίζουν πολιτικά,γιατί ξέρουν πως είναι αλλού!Επίσης,μετά την απόφαση του ΣτΕ για τους ασεπίτες,τα χέρια τους νομικά είναι λυμένα,γιατί ξέρουν πως δεν μπορείτε να τους δημιουργήσετε κανένα πρόβλημα.Ο Λοβέρδος έχει επενδύσει πολιτικά στον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ γιατί στόχος του είναι οι νέοι εκπαιδευτικοί που θα συμμετάσχουν στον ΑΣΕΠ και οι εκπαιδευτικοί εκτός συστήματος αναπληρωτών.Θα τους δώσει ξεκάθαρα ελπίδα διορισμού και περιμένει να τον θυμηθούν στην κάλπη!!!
Τώρα για τις πηγές μου,τα έχω πει.Στο Διοικητικής Μεταρρύθμισης υπάρχει ολόκληρο τμήμα που προετοιμάζει εδώ και μήνα τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ!Σας το λέω ειλικρινά:η προκήρυξη του ΑΣΕΠ υπάρχει!Τι άλλο να πω παραπάνω;Όσοι ενδιαφέρεστε,διαβάστε!Απο κει και πέρα είναι δικαιώμα του καθενός,αν με πιστεύει ή όχι.Τι να κάνω,να τον βάλω τιμωρία να κάτσει μ ένα πόδι δίπλα στον πίνακα;(Πλάκα κάνω!)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2014, 09:35:04 πμ από typos72 »

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 09:17:02 πμ »
καλημέρα συνάδελφοι!καταλαβαινω την αγωνια σας για το αν θα γινει ή όχι διαγωνισμος και τι πρεπει να κανετε, γιατι το εχω περασει 4 φορες....ευτυχως στο τελος διοριστηκα. εγω θα  σας συμβουλευα να ξεκινήσετε από παιδαγωγικα και διδακτικη, γιατι η υπολοιπη υλη δεν ξερετε αν θα είναι ιδια.εγω ετσι εκανα περιμενοντας την υλη.εγω διαβασα Ματσαγγουρα, αν και πολύ θεωρια....επισης ειχα βρει ένα διτομο εργο για διδακτικη φιλολογων από την ενωση φιλολογων που ειχε εκδοθεί από τις εκδοσεις Πελεκάνος.δυστυχως δεν είμαι στο σπιτι μου που εχω ακριβως τους τιτλους των βιβλιων που εχω διαβασει.μπορω όμως να τα συγκεντρωσω το άλλο Σαββατοκυριακο και να σας τα παραθεσω(αρκει καποιος να μου στειλει ένα μηνυμα για να μου το υπενθυμισει). Επίσης σε οποιο μεγαλο βιβλιο και να πατε θα σας προτεινουν μια πληθωρα από τετοια βιβλια.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 10:07:46 πμ »
Δηλαδή για να καταλάβω! Θα βγει να πει ότι σε 1 ή 2 μήνες θα δώσουμε εξετάσεις χωρίς να έχει δώσει ύλη πιο μπροστά; θα μας τρελάνει τελείως;; και εμείς δηλαδή τί θα γράψουμε αν η ύλη έχει την ίδια έκταση με τους προηγούμενους ασεπ;

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 11:06:32 πμ »
Συναδελφοι , γιατι πιστευετε οτι η υλη θα ειναι πιο περιορισμενη απο τη προηγουμενη φορα?!?!?
Εαν σε μια ειδικοτητα οπως των φιλολογων που
1) ειναι ΠΑΡΑ πολλοί
2) ειναι απο τις ειδικότητες που διαβαζουν πολυ
τους εχεις συγκεκριμενη υλη τοτε θα καταληξεις με μερικες χιλιαδες να σου λενε "ειμαι επιτυχων" και εγραψα 95% κλπ κλπ
Εαν η υλη ειναι χαοτικη, αυτος που δεν θα γραψει θα κατηγορσει τον ευατο του οτι δεν διαβασε αυτο που επεσε στο γνωστικο, ειναι ατυχος κλπ και τελος??!?
Σιγα μην περιοσισει το γνωστικο?!εκει ειναι η ρουλετα?!εκει θα καει κοσμος?!

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 01:19:44 μμ »
Gia, τους υπάρχοντες αναπληρωτές δεν τους υπολογίζουν πολιτικά,γιατί ξέρουν πως είναι αλλού!Επίσης,μετά την απόφαση του ΣτΕ για τους ασεπίτες,τα χέρια τους νομικά είναι λυμένα,γιατί ξέρουν πως δεν μπορείτε να τους δημιουργήσετε κανένα πρόβλημα.Ο Λοβέρδος έχει επενδύσει πολιτικά στον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ γιατί στόχος του είναι οι νέοι εκπαιδευτικοί που θα συμμετάσχουν στον ΑΣΕΠ και οι εκπαιδευτικοί εκτός συστήματος αναπληρωτών.Θα τους δώσει ξεκάθαρα ελπίδα διορισμού και περιμένει να τον θυμηθούν στην κάλπη!!!
Τώρα για τις πηγές μου,τα έχω πει.Στο Διοικητικής Μεταρρύθμισης υπάρχει ολόκληρο τμήμα που προετοιμάζει εδώ και μήνα τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ!Σας το λέω ειλικρινά:η προκήρυξη του ΑΣΕΠ υπάρχει!Τι άλλο να πω παραπάνω;Όσοι ενδιαφέρεστε,διαβάστε!Απο κει και πέρα είναι δικαιώμα του καθενός,αν με πιστεύει ή όχι.Τι να κάνω,να τον βάλω τιμωρία να κάτσει μ ένα πόδι δίπλα στον πίνακα;(Πλάκα κάνω!)
Ας υποθέσουμε ότι γίνεται πραγματικά ασεπ: λες ότι θέλει να ικανοποιήσει τους νέους εκτός πινάκων... οκ συμφωνώ κι εγώ το πιστεύω, όμως έτσι όπως είναι ο νόμος 3848 και εάν η δυσκολία είναι μεγαλύτερη από τους προηγούμενους ασεπ ή και ίδια, τότε οι νέοι αυτοί δεν έχουν καμία ελπίδα, το πολύ που μπορούν να γράψουν είναι 75, ό,τι κι αν προσθέσουν σε αυτό το βαθμό δεν μπορούν να φτάσουν ένα παλιό 70άρι συν 16,8 συν συν συν του παλιού αναπληρωτή. Αυτά οι νέοι όταν προκηρυχθεί ασεπ θα τα υπολογίσουν και τότε τι νόημα θα βρουν σε όλο αυτό; Ένας παλιός με ασεπ 73 συν 16,8 συν ό,τι άλλο έχει, φτάνει 90και, και αυτές οι περιπτώσεις δεν είναι κάπου 200; Οι διοριστέοι πόσοι θα είναι; Ζήτημα αν είναι 200. Άρα ένας νέος δεν έχει καμία ελπίδα. Επειδή όμως ο Λοβέρδος επιμένει να τους δώσει και μάλιστα μια ουσιαστική ευκαιρία, και γι' αυτούς ουσιαστικά κάνει τον ασεπ, τι μπορεί να κάνει για να έχουν ελπίδες και να παιχτεί το παιχνίδι με ίσους όρους; Έχει δύο εναλλακτικές (μπορεί να έχει και άλλη που δε σκέφτηκα): ή θα τροποποιήσει το νόμο, αφαιρώντας προύπηρεσίες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο τα οποία όμως θα τον μπλέξουν σε δικαστικές περιπέτειες, ή θα δώσει εντολή τα θέματα να είναι τόσο εύκολα που να φτάσει κανείς εύκολα το 90. Τότε όλα θα έρθουν πάνω κάτω και θα είναι και νόμιμος.
Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα, είναι σκέψεις για το ασεπ που κάνω εδώ και καιρό και ήθελα να τις εκφράσω.

Αποσυνδεδεμένος eva1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 01:45:30 μμ »
Νομιζω οτι το προβαδισμα σε καθε ασεπ το εχουν οσοι εχουν ξαναδωσει γιατι ειναι εξοικειωμενοι με παλια θεματα και επιπλεον το μονο που χρειαζεται ειναι μια συστηματικη και καλη επαναληψη(ολοι εχουμε διαβασει Ματσαγγουρα).Για μενα δυσκολο καποιος νεος να πετυχει στην ειδικη διδακτικη πανω απο 80(και πολυ λεω),συν το το γεγονος οτι οσοι δουλευουν αναπληρωτες ξερουν πολυ καλα αναλυτικα προγραμματα,βιβλια κτλ.Αν γινει τωρα ασεπ πιος νεος αποφοιτος θα προλαβει να προετοιμαστει σωστα?Το πολυ πολυ να πανε φροντιστηριο και αντε να πιασουν τη βαση(και οχι ολοι).

Οπως και να εχει οι παλιοι επιτυχοντες θα εχουν προβαδισμα.Το αν ο 3848 θα ειναι ταφοπλακα για τους διορισμους θα το διαπιστωσουμε μετα τον ασεπ.(και μαλλον ναι θα ειναι).Θα δωσουμε δηλαδη ολοι για μια θεση αναπληρωσης στην καλυτερη.Αν ομως γινει ασεπ,γιατι ανοιξαν τους πινακες?? :o
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 02:41:17 μμ »
Νομιζω οτι το προβαδισμα σε καθε ασεπ το εχουν οσοι εχουν ξαναδωσει γιατι ειναι εξοικειωμενοι με παλια θεματα και επιπλεον το μονο που χρειαζεται ειναι μια συστηματικη και καλη επαναληψη(ολοι εχουμε διαβασει Ματσαγγουρα).Για μενα δυσκολο καποιος νεος να πετυχει στην ειδικη διδακτικη πανω απο 80(και πολυ λεω),συν το το γεγονος οτι οσοι δουλευουν αναπληρωτες ξερουν πολυ καλα αναλυτικα προγραμματα,βιβλια κτλ.Αν γινει τωρα ασεπ πιος νεος αποφοιτος θα προλαβει να προετοιμαστει σωστα?Το πολυ πολυ να πανε φροντιστηριο και αντε να πιασουν τη βαση(και οχι ολοι).

Οπως και να εχει οι παλιοι επιτυχοντες θα εχουν προβαδισμα.Το αν ο 3848 θα ειναι ταφοπλακα για τους διορισμους θα το διαπιστωσουμε μετα τον ασεπ.(και μαλλον ναι θα ειναι).Θα δωσουμε δηλαδη ολοι για μια θεση αναπληρωσης στην καλυτερη.Αν ομως γινει ασεπ,γιατι ανοιξαν τους πινακες?? :o
Ακριβώς!!!Αν είχε πρόθεση να κάνει ΑΣΕΠ δεν θα άνοιγε τους πίνακες και μάλιστα επιλεκτικά και τόσο αιφνιδιαστικά!!!!!Απλά τα πράγματα..να μας κόβει και λίγο το μυαλό..εδώ ανοίγει πίνακες με το παλιό σύστημα.επαναφέρει την ρύθμιση για τα δυσπρόσιτα που ίσχυε πριν την Διαμαντοπούλου .....όλες αυτές οι ενέργειες δεν παραπέμπουν σε επικείμενο ασεπ.Γνώμη μου...ΑΣΕΠ ΤΟ 2016 Η ΤΕΛΗ 15.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 03:15:46 μμ »
Οι παλαιότεροι μπορεί να έχουν την εμπειρία, αλλά είναι και πιο μεγάλοι και δεν έχουν όρεξη ή χρόνο για σκληρή προετοιμασία. Το πόσοι τελικά θα είναι οι διορισθέντες και οι αναπληρωτές δεν μπορεί να το προβλέψει κανείς, αν και  το κύμα φυγής έχει δημιουργήσει αρκετά κενά. Επειδή όλοι οι διορισμοί θα γίνονται από έναν πίνακα πια, θα είναι πιο πολλοί από παλιά. Τι θέλω να πω: Αν παλαιότερα σε κάποιον διαγωνισμό οι θέσεις ήταν στους ΠΕ02 400, τελικά διόριζαν με το 40%, πολυτεκνίες, 24μηνα κλπ πάνω από 1200.
Όλοι αυτοί θα διορίζονται από έναν πίνακα τώρα. Μαζί με τους αναπληρωτές ο αριθμός αυτών που θα διοριστεί αυξάνεται κατά πολύ. Έτσι θα έχουν και αρκετοί νεότεροι την ευκαιρία  με μια καλή επίδοση στον διαγωνισμό στην χειρότερη περίπτωση για αναπλήρωση που θα τους δόσει την δυνατότητα να προσθέσουν μόρια στην επίδοση που μπορούν να διατηρήσουν 9 χρόνια. Με το παλιό   σύστημα οι νεότεροι θα είχαν ακόμη λιγότερες ευκαιρίες, αφού οι προκυρησσόμενες θέσεις θα ήταν πολύ πιο λίγες και μη ξεχνάτε πως και τότε όσοι είχαν εμπειρία είχαν ένα προβάδισμα και με την προσαύξηση της προυπηρεσίας.
Μην απογοητεύετε τους νέους...  :)
 

Αποσυνδεδεμένος eva1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 03:48:00 μμ »
Ισα ισα, που αντι να διαβαζω,καθομαι στο πδε γιατι οπως ακριβως λες,δεν εχω ορεξη για διαβασμα.Και οταν θα ξεκινησω και δουλεια θα ειναι ακομη χειροτερα τα πραγματα ;D ;DΑπλα και καλα να μη γραψω θα κρατησω την προηγουμενη επιτυχια,οποτε απο αυτη την πλευρα θα ειμαι καλυμενη..Αντε να δουμε ομως τι θα γινει, αν θα γινει και ποτε...γιατι σε οποιον λεω οτι θα γινει ασεπ γελαει μεχρι δακρυων...

Ξεφυγαμε και απο το θεμα,που ειναι τα βιβλια... :)
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02 -Νέος διαγωνισμός ΑΣΕΠ και βιβλία...
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 05:31:48 μμ »
Ας υποθέσουμε ότι γίνεται πραγματικά ασεπ: λες ότι θέλει να ικανοποιήσει τους νέους εκτός πινάκων... οκ συμφωνώ κι εγώ το πιστεύω, όμως έτσι όπως είναι ο νόμος 3848 και εάν η δυσκολία είναι μεγαλύτερη από τους προηγούμενους ασεπ ή και ίδια, τότε οι νέοι αυτοί δεν έχουν καμία ελπίδα, το πολύ που μπορούν να γράψουν είναι 75, ό,τι κι αν προσθέσουν σε αυτό το βαθμό δεν μπορούν να φτάσουν ένα παλιό 70άρι συν 16,8 συν συν συν του παλιού αναπληρωτή. Αυτά οι νέοι όταν προκηρυχθεί ασεπ θα τα υπολογίσουν και τότε τι νόημα θα βρουν σε όλο αυτό; Ένας παλιός με ασεπ 73 συν 16,8 συν ό,τι άλλο έχει, φτάνει 90και, και αυτές οι περιπτώσεις δεν είναι κάπου 200; Οι διοριστέοι πόσοι θα είναι; Ζήτημα αν είναι 200. Άρα ένας νέος δεν έχει καμία ελπίδα. Επειδή όμως ο Λοβέρδος επιμένει να τους δώσει και μάλιστα μια ουσιαστική ευκαιρία, και γι' αυτούς ουσιαστικά κάνει τον ασεπ, τι μπορεί να κάνει για να έχουν ελπίδες και να παιχτεί το παιχνίδι με ίσους όρους; Έχει δύο εναλλακτικές (μπορεί να έχει και άλλη που δε σκέφτηκα): ή θα τροποποιήσει το νόμο, αφαιρώντας προύπηρεσίες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο τα οποία όμως θα τον μπλέξουν σε δικαστικές περιπέτειες, ή θα δώσει εντολή τα θέματα να είναι τόσο εύκολα που να φτάσει κανείς εύκολα το 90. Τότε όλα θα έρθουν πάνω κάτω και θα είναι και νόμιμος.
Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα, είναι σκέψεις για το ασεπ που κάνω εδώ και καιρό και ήθελα να τις εκφράσω.
Sylla,σε άλλο τοπικ,έχω γράψει πως τα θέματα θα είναι εύκολα και το 90αρι δεν θα φτάνει για διορισμό.Όσο για την προυπηρεσιά,μην μπερδεύεσαι,θα την πάρεις,αν περάσεις την βάση.Επίσης,το 16,8,το έχουν όσοι έχουν συμπληρώσει 120 μήνες διδασκαλία,δηλαδή κανείς.Οι περισσότεροι φτάνουν στους 60 μήνες γεμάτους και θα πάρουν κανά 8αράκι μάξιμουμ.4μόρια το διδακτορικό,2 γλώσσες σε ανώτερο επίπεδο άλλα 4 μόρια και 1 μόριο για υπολογιστές=9αράκι και πέρασες μπροστά!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 468
Σύνολο: 477

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.