*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών χημικών  (Αναγνώστηκε 11756 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Β φάση αναπληρωτών χημικών
« στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 06:53:09 μμ »
Ανοίγω αυτό το θέμα και ας ελπίσουμε η Β φάση να έρθει σύντομα και να είναι πολύ καλύτερη από την Α..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:59:05 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 07:03:28 μμ »
Και να μην ξεχνάμε το σκάνδαλο της 1ης φάσης με τη μερίδα του λέοντος στους βιολόγους!!!

(πλάκα κάνω έτσι  ;D)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 08:51:54 μμ »
Η δεύτερη φάση ήταν πολύ καλύτερη της πρώτης.
Ας ελπίσουμε μία αντίστοιχη και στην τρίτη φάση.

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 05:54:38 μμ »
Απο τον Υπ/νο Εκφε Χανιων και καλο χημικο-πειραματιστη και φιλο συνοδοιπορο στο χωρο των Εκφε...

Dim Marko
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΧΗΜΕΙΑΣ
1 Διασώζονται δυο ναυαγοί σε ένα ερημονήσι πληροφορικάριος ο ένας, χημικός ο άλλος.
Λέει ο πληροφορικάριος - Αν είχα το laptop μου θα έμπαινα στο internet θα έστελνα κανένα mail και αν είχε και σήμα θα σωζόμαστε …
Απαντά ο χημικός - ΚΑΛΑ ΑΣΕ ΕΓΩ, ΞΕΡΩ ΤΙ, ΚΑΙ ΠΟΥ, ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ … μια ζωή υδατάνθρακες λίπη και πρωτεΐνες μου μάθαιναν...
2 Μπαίνουν σε ένα SM δυο φίλοι ο ένας χημικός και ο άλλος πληροφορικός Λέει ο δεύτερος - Ρε Δήμο τι θα πάρουμε πως θα επιλέξουμε πιο είναι ποιο καλό το ..cinex ή το xenic ;;; - Άσε να δω συγκρίσεις κλπ με το laptop μου στο INΤERNET και να στείλω και ένα μήνυμα στη Μαμά μου…
Απαντά ο χημικός - Καλά δεν ξέρεις να διαβάσεις και τα δυο γράφουν την σύσταση στις ετικέτες τους....
Επιλέξτε αγαπητοί τώρα ....ΧΗΜΕΙΑ ή ....
Αφιερωμένο εξαιρετικά στον Υπουργό Παιδείας και σε κάθε ένα που αμφισβητεί το ρόλο της χημείας στη ζωή μας.....

δεν γραφω στο σωστο topic...αλλα ας μεταφερθει....εκει που πρεπει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:59:05 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 11:12:51 πμ »
dora22 αν και χαριτωμένο το κείμενο, αλλά η πλάκα είναι ότι και οι 2 θα πεινούσαν... διότι συνήθως τα ξέρουν όλα θεωρητικά. Αυτός που θα σωζόταν θα ήταν κάποιος μη πτυχιούχος, ή κάποιος τύπου Bear Grylls (βλ. man vs wild  ;D ) που θα τα ήξερε εμπειρικά.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 08:00:46 πμ »
dora22 αν και χαριτωμένο το κείμενο, αλλά η πλάκα είναι ότι και οι 2 θα πεινούσαν... διότι συνήθως τα ξέρουν όλα θεωρητικά. Αυτός που θα σωζόταν θα ήταν κάποιος μη πτυχιούχος, ή κάποιος τύπου Bear Grylls (βλ. man vs wild  ;D ) που θα τα ήξερε εμπειρικά.
Kαλό της dora22 αλλά και εσύ Landau άπαιχτος!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 03:37:00 μμ »
γεια σας απο ακριτικο νησι.....ξερουμε ολοι οτι βιολογοι διαμαρτυρονται για τις ωρες της βιολογιας....που τους παιρνουν οι χημικοι.....λοιπον....
παω στο νησι...στο1 γυμνασιο παιρνω ολες τις χημειες και 2 ωρες βιολογια...συνολο 10h, θα πηγαινα 11ωρες στο 2 γυμνασιο για ολες τις χημειες....και 3 ωρες βιολογιας....και στο λυκειο για 2ωρες χημειας κατ. συνολο 23ωρες.
παω σημερα στο β'γυμνασιο και μου λενε οτι θα εχω 8ωρες γιατι τις 3 ωρες τις ζητησε η βιολογος (αναπληρωτρια)....σωστο!
παω λοιπον στο λυκειο και ζηταω εγω και αλλες ωρες εκτος απο την κατευθυνση.....αλλα εχει παει η κυρια με μηδεν προυπηρεσια (μη τριτεκνη) και πηρε ολες τις βιολογιες και χημειες του λυκειου (απο την πολλη δικαιοσυνη που εχουν και ξεχειλιζει...) και δεν υπαρχουν ωρες για μενα....διαμαρτυρηθηκα επικαλεστηκα τον νομο αλλα η διευθυντρια ψιλοθυμωσε γιατι της χαλαει το προγραμμα.....εγω εχω την δυνατοτητα αξιοκρατικα να παρω τις ωρες μου....αλλα οταν θα παρουν τηλ απο πολυ ψηλα....θα τρεχει και στο διπλανο νησι.
θα πηγαινω εγω σε 3 σχολεια και εκεινη σε 2....αλλα δεν θα την αφησω ετσι....θα τις παρω ολες της χημειες του νησιου και να πηγαινει και εκεινη σε 3 σχολεια....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2014, 03:41:54 μμ από dora22 »

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 03:45:21 μμ »
Τσ τς ... , γίνονται τέτοια πράγματα!  :)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 03:49:02 μμ »
Τσ τς ... , γίνονται τέτοια πράγματα!  :)
Μπαααα  μόνο οι χημικοί τα κάνουν αυτά!!!! :P

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 04:08:19 μμ »
γεια σας απο ακριτικο νησι.....ξερουμε ολοι οτι βιολογοι διαμαρτυρονται για τις ωρες της βιολογιας....που τους παιρνουν οι χημικοι.....λοιπον....
παω στο νησι...στο1 γυμνασιο παιρνω ολες τις χημειες και 2 ωρες βιολογια...συνολο 10h, θα πηγαινα 11ωρες στο 2 γυμνασιο για ολες τις χημειες....και 3 ωρες βιολογιας....και στο λυκειο για 2ωρες χημειας κατ. συνολο 23ωρες.
παω σημερα στο β'γυμνασιο και μου λενε οτι θα εχω 8ωρες γιατι τις 3 ωρες τις ζητησε η βιολογος (αναπληρωτρια)....σωστο!
παω λοιπον στο λυκειο και ζηταω εγω και αλλες ωρες εκτος απο την κατευθυνση.....αλλα εχει παει η κυρια με μηδεν προυπηρεσια (μη τριτεκνη) και πηρε ολες τις βιολογιες και χημειες του λυκειου (απο την πολλη δικαιοσυνη που εχουν και ξεχειλιζει...) και δεν υπαρχουν ωρες για μενα....διαμαρτυρηθηκα επικαλεστηκα τον νομο αλλα η διευθυντρια ψιλοθυμωσε γιατι της χαλαει το προγραμμα.....εγω εχω την δυνατοτητα αξιοκρατικα να παρω τις ωρες μου....αλλα οταν θα παρουν τηλ απο πολυ ψηλα....θα τρεχει και στο διπλανο νησι.
θα πηγαινω εγω σε 3 σχολεια και εκεινη σε 2....αλλα δεν θα την αφησω ετσι....θα τις παρω ολες της χημειες του νησιου και να πηγαινει και εκεινη σε 3 σχολεια....
  Διεκδίκησε τις ώρες  στο λύκειο και αφού πας σε δυο γυμνάσια αν  μπορείς διεκδίκησε και τις χημείες και στο άλλο Λύκειο αν δεν υπάρχει μόνιμος. Επίσης δες το και για υπεύθυνος εργαστηρίου.(Αν είναι αναπληρωτής με μηδενική προϋπηρεσία πάτα στην νομοθεσία και πάρτο. Όσο για τη διευθύντρια αν θέλει μεγαλεία να μάθει να αντιμετωπίζει καταστάσεις, τι σημαίνει με χαλάει το πρόγραμμα; να το ξαναφτιάξει. πέρσι στην Καβάλα σταθερό πρόγραμμα βγάλαμε κατα τον Μάρτη.

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 04:18:39 μμ »
  Διεκδίκησε τις ώρες  στο λύκειο και αφού πας σε δυο γυμνάσια αν  μπορείς διεκδίκησε και τις χημείες και στο άλλο Λύκειο αν δεν υπάρχει μόνιμος. Επίσης δες το και για υπεύθυνος εργαστηρίου.(Αν είναι αναπληρωτής με μηδενική προϋπηρεσία πάτα στην νομοθεσία και πάρτο. Όσο για τη διευθύντρια αν θέλει μεγαλεία να μάθει να αντιμετωπίζει καταστάσεις, τι σημαίνει με χαλάει το πρόγραμμα; να το ξαναφτιάξει. πέρσι στην Καβάλα σταθερό πρόγραμμα βγάλαμε κατα τον Μάρτη.
εσυ...που εισαι φετος; νομιζω οτι παρουσιαστηκαμε μαζι....και εγω διαλεξα το γυμνασιο επειδη νομιζα οτι ηταν ολες οι ωρες μαζι (καταλαβες!!!) και εμεινε το λυκειο και επαλ για σενα; κανω λαθος; ειναι καλα εκει;

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 04:36:30 μμ »
εσυ...που εισαι φετος; νομιζω οτι παρουσιαστηκαμε μαζι....και εγω διαλεξα το γυμνασιο επειδη νομιζα οτι ηταν ολες οι ωρες μαζι (καταλαβες!!!) και εμεινε το λυκειο και επαλ για σενα; κανω λαθος; ειναι καλα εκει;
  Όπως τα λες. Καλά είναι. Μάλλον θα βγουν 24 ώρες μαζί με το εργαστήριο. όλες τις χημείες των λυκείων σύνολο 13, 6 ώρες φυσική επαλ και 2 βιολογία επάλ. θα μπορούσα να μην δεχτώ την βιολογία γιατί υπήρχαν και 2 ώρες ακόμα χημεία γυμνασίου αλλά δεν το έκανα γιατί η βιολόγος είναι πολύ καλό παιδί και δεν θέλω να την τρέχω για δυο ώρες το θεωρώ άδικο..  Αυτό που έκανε ο προιστάμενος  να βάλει το κενό σε ένα σχολείο ήταν λίγο αισχρό. και εγώ αυτό νόμιζα και το είχα βάλει 1η επιλογή για να μην έχω μετακινήσεις. Ευτυχώς εδώ υπάρχει λεωφορείο που μεταφέρει τους μαθητές και λύθηκε το πρόβλημα της μετακίνησης από το ένα χωρίο στο άλλο. Ελπίζω μα μην έχεις προβλήματα με την μετακίνηση.

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 04:41:36 μμ »
  Όπως τα λες. Καλά είναι. Μάλλον θα βγουν 24 ώρες μαζί με το εργαστήριο. όλες τις χημείες των λυκείων σύνολο 13, 6 ώρες φυσική επαλ και 2 βιολογία επάλ. θα μπορούσα να μην δεχτώ την βιολογία γιατί υπήρχαν και 2 ώρες ακόμα χημεία γυμνασίου αλλά δεν το έκανα γιατί η βιολόγος είναι πολύ καλό παιδί και δεν θέλω να την τρέχω για δυο ώρες το θεωρώ άδικο..  Αυτό που έκανε ο προιστάμενος  να βάλει το κενό σε ένα σχολείο ήταν λίγο αισχρό. και εγώ αυτό νόμιζα και το είχα βάλει 1η επιλογή για να μην έχω μετακινήσεις. Ευτυχώς εδώ υπάρχει λεωφορείο που μεταφέρει τους μαθητές και λύθηκε το πρόβλημα της μετακίνησης από το ένα χωρίο στο άλλο. Ελπίζω μα μην έχεις προβλήματα με την μετακίνηση.
μετακινησης δεν εχω....εχει λεωφορειο....απλα θελω 3 ωρες ακομη.....ή θα κανω λιγοτερες....

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 04:56:02 μμ »
μετακινησης δεν εχω....εχει λεωφορειο....απλα θελω 3 ωρες ακομη.....ή θα κανω λιγοτερες....
Αν είναι το ίδιο άτομα που σε πήρε τις τρεις ώρες βιολογίας στο γυμνάσιο και έχει και τις χημείες στο λύκειο θα τις διεκδικούσα και μάλιστα 4 ώρες ( μια ώρα υπερωρία) όχι μόνο επειδή << μου ανήκουν>> αλλά και για λόγους διδακτικούς "να μην κάνεις στον άλλο αυτά που δεν θέλεις να σε κάνουν".

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159781
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 600
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 590
Σύνολο: 600

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.138 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.