*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών χημικών  (Αναγνώστηκε 11762 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 05:46:42 μμ »
οι ωρες τις Χ στο νησι ειναι 20 και οι Β 23.....  εγω εχω 11 ωρες Χ και 9 Β... εκεινη 15 Β και 8 Χ
δεν μετακινηθηκε....συστεγαζονται..... το ενα γυμνασιο και το λυκ....
εγω ειπα να παρουμε τα μαθηματα μας και με αυτον τον τροπο στηριζουμε τους κλαδους μας....και τις αναθεσεις μας. γι'αυτο παραπονεθηκα....και φταιω που φετος διαλεξα 1 γυμνασιο και περιφερομαι σε 3 και θα παω και στο επαλ για συμπληρωση ωρων.....αρα 4.....και δεν με νοιαζει.....
απλα ανεφερα τι συμβαινει γιατι εσεις....μας εχετε τρελλανει που σας παιρνουν τις ωρες οι αλλοι και μιλατε για αξιοκρατια...... δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις.....και μην ονειρευεστε για 52ωρες Β....
εχω καταθεσει τα οπλα...θα παρω τα διπλα μοριακια μου και ευτυχως με στηριζουν....οι φυσικοι......
σημερα με πηγαν και βολτα σε ολο το νησι...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2014, 05:48:38 μμ από dora22 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:09:22 »

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 05:53:01 μμ »
οι φυσικοι δεν ειναι υπεραριθμοι....πηραν αποσπαση αρκετοι ....εχει 1 φυσικο το ενα γυμν, 1 το αλλο και 1 λυκ νομιζω (για το λυκ δεν ειμαι σιγουρη) 1 το επαλ και 1 κενο φυσικου το εσπερινο......αρα μην χαιρεστε....
και ηθελαν να παρουμε τα μαθηματα μας φετος.....και ο ενας τσακωθηκε ασχημα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2014, 05:59:09 μμ από dora22 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 06:07:29 μμ »
οι φυσικοι δεν ειναι υπεραριθμοι....πηραν αποσπαση αρκετοι ....εχει 1 φυσικο το ενα γυμν, 1 το αλλο και 1 λυκ νομιζω (για το λυκ δεν ειμαι σιγουρη) 1 το επαλ και 1 κενο φυσικου το εσπερινο......αρα μην χαιρεστε....
Ντορα δεν βγαινουν τα νούμερα! Αν θέλεις να παραπονεθεις για κατι και να διορθωθει, και για να σε στηρίξω παρακαλώ πες το με πραγματικά στοιχεία!
Ειχες πει ότι καθε ενα από τα δυο γυμνάσια εχει από 8 ωρες χημεία, που σημαίνει από 4 τμήματα στη β και γ γυμνασίου, και οτι οι ώρες χημείας στο λύκειο είναι ´αλλες 10. Ολα αυτά βγάζουν 36 ώρες χημείας. Χωρίς μαλιστα να υπολογιζω καθόλου τα επαλ! Τι συμβαίνει? μήπως εννοείς οτι οι 20 ήταν κενές? οι ´αλλες 16 καλυπτονταν από τους φυσικούς, μάλλον?
Με αυτά τα τμήματα οι ωρες βιολογίας βγαίνουν 52! Οι 23 ήταν κενές? ποιός κάνει τις υπόλοιπες 29?
Εγω τις ονειρεύτηκα? εσυ μας τα είπες!
Χημικός δεν υπάρχει, γεωγραφίες για τον γεωλόγο υπάρχουν! Κάτι δεν μας λες καλά!
Τελικά πόσα τμηματα εχει καθε γυμνασιο ποσα το λυκειο, να δουμε τις ώρες !
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2014, 06:15:46 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 06:15:05 μμ »
οι ωρες τις Χ στο νησι ειναι 20 και οι Β 23.....  εγω εχω 11 ωρες Χ και 9 Β... εκεινη 15 Β και 8 Χ
δεν μετακινηθηκε....συστεγαζονται..... το ενα γυμνασιο και το λυκ....
εγω ειπα να παρουμε τα μαθηματα μας και με αυτον τον τροπο στηριζουμε τους κλαδους μας....και τις αναθεσεις μας. γι'αυτο παραπονεθηκα....και φταιω που φετος διαλεξα 1 γυμνασιο και περιφερομαι σε 3 και θα παω και στο επαλ για συμπληρωση ωρων.....αρα 4.....και δεν με νοιαζει.....
απλα ανεφερα τι συμβαινει γιατι εσεις....μας εχετε τρελλανει που σας παιρνουν τις ωρες οι αλλοι και μιλατε για αξιοκρατια...... δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις.....και μην ονειρευεστε για 52ωρες Β....
εχω καταθεσει τα οπλα...θα παρω τα διπλα μοριακια μου και ευτυχως με στηριζουν....οι φυσικοι......
σημερα με πηγαν και βολτα σε ολο το νησι...
Συγνωμη ντορα αλλα 11 και 8 =19 χ και 15+9=24. Β


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:09:22 »

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 06:17:54 μμ »
τα γυμνασια ειναι μικρα 2 τμηματα εχει η καθε ταξη....και 3 τμηματα Γ το ενα....αρα 4ωρες στο 1. 5 στο αλλο....λυκειο δεν ξερω ακριβως ξερω οτι ειναι 8 ωρες Ακαι Β μπορει και 2 κατ Χ που πηρα εγω.....
Βασιλη αστο δεν πειραζει..... αλλα μου ειπαν αλλα εγιναν.....αυτα ειναι τα στοιχεία.....
δεν εμπλεκονται οι φυσικοι με εμενα και την βιολογο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2014, 06:20:49 μμ από dora22 »

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 06:24:28 μμ »
Συγνωμη ντορα αλλα 11 και 8 =19 χ και 15+9=24. Β
σωστα....να παρουμε τις αναθεσεις μας και μετα να μοιραστουμε τα υπολοιπο ή οτι μεινει να παρω και εγω απο Β......
ετισ δεν ειναι το σωστο Βασιλη....αυτο λεω....αυτο με πειραξε......και πως να το κανουμε ειμαι πιο παλια και με περισσότερα μορια.....και εσενα πιστευω θα σε ενοχλουσε.....
δεν ξερω αλλα....μια βδομαδα ειμαι εδω...οτι μαθω θα σου πω
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2014, 06:26:33 μμ από dora22 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 06:48:58 μμ »
εντάξει να το αφήσω, άλλωστε κατάλαβα, ελπίζω να κατάλαβαν και οι υπόλοιποι.
Όντως πρέπει να είναι άπειρη η Βιολόγος. Από την στιγμή που είσαι και εσύ εκεί, συνήθως υπάρχει συνεννόηση έτσι ώστε όλοι να είναι εντάξει. Οχι όμως επειδή κάποιος έχει περισσότερα μόρια. Δεν ανηκετε στην ίδια ειδικότητα. Είστε ίσοι. ΔΕν έχουμε ίδιο δικαίωμα να διδάσκουμε τα μαθήματα του άλλου. Β ανάθεση τα έχουμε. Και όχι δεν προηγούμαι στην διδασκαλία της χημείας από ένα χημικό.
Οπότε τους Βιολόγους γιατί ακριβώς τους κατηγορείς?
Εγώ νομίζω ότι το ΠΥΣΔΕ δωδεκανήσου σου έπαιξε το γνωστό βρώμικο παιχνίδι του. Μάλιστα μπορώ να σκεφτώ από τα νέα στοιχεία και τι θα σου έλεγαν αν τους πίεζες πολύ. Ασε που εδώ φταίνε και οι διευθυντές.
Δεν θα επιτρέψω όμως να συνεχιστούν αστήριχτες κατηγορίες προς τους Βιολόγους, ενώ μάλιστα τα στοιχεία συνεχίζουν να υποστηρίζουν τους ισχυρισμούς μου!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2014, 07:43:29 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 08:10:05 μμ »
δεν κατηγορω τους βιολογους....εχω φιλους βιολογους....και επειδη εχεις καταλαβει....δεν ειναι ολοι ιδιοι....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2014, 08:13:13 μμ από dora22 »

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 08:33:33 μμ »
τα πράγματα έχουν γίνει αχταρμάς. δεν υπάρχει ένας που να μην γνωρίζει ότι σε απομακρυσμένες περιοχές κάποια λογικά ίσως πράγματα , δεν μπορεί να ισχύουν. Ο κάθε διευθυντής προσπαθεί με την εμπειρία των πάρα πολλών παθημάτων άλλων ετών , να λειτουργήσει το σχολείο του. Και οπωσδήποτε θα κάνει και <λογικές> παρατυπίες. Φτάνει να μην γέρνουν σε μεγάλο αριθμό απομακρυσμένων περιοχών μονόπαντα. Εκεί είναι το ζητούμενο. Κατά τα άλλα η Ντόρα να καεί στην πυρά που τόλμησε να παραπονεθεί ;D Μα και εσύ δεν ήξερες , δεν ρώταγες;
Σημ. Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω ποιος θα κάνει τις χημείες τριών γεμάτων κενών χημείας που περίσσεψαν στην περιοχή μου. (το ξέρω γιατί διάλεξα το τέταρτο!) Δεν νομίζω να δω να προσλαμβάνεται χημικός άλλος εδώ για να είμαι ειλικρινής. Πολύ πιτσιρίκι κυκλοφόρησε! Άντε καληνύχτες.

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 10:03:22 μμ »
στην πυρα στην πυρα......
τολμω να κανω και περισσότερα....αλλα ετσι μου μας εκαναν...με ενδιαφερουν τα μορια και οι διακοπες ...στα νησια.......
κανει μια ζεστη αυτες τις μερες δεν παλευεται!

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 10:17:48 μμ »
εγω ειπα να παρουμε τα μαθηματα μας και με αυτον τον τροπο στηριζουμε τους κλαδους μας....και τις αναθεσεις μας. γι'αυτο παραπονεθηκα....και φταιω που φετος διαλεξα 1 γυμνασιο και περιφερομαι σε 3 και θα παω και στο επαλ για συμπληρωση ωρων.....αρα 4.....και δεν με νοιαζει.....
απλα ανεφερα τι συμβαινει γιατι εσεις....μας εχετε τρελλανει που σας παιρνουν τις ωρες οι αλλοι και μιλατε για αξιοκρατια...... δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις.....

Βρε dora, ποιος σου πηρε τις ωρες εδω, αφου η Β καλυπτε πληρως το ωραριο της με τις ωρες Β;;;;; Ποιος την εστειλε στο λυκειο να κανει Χ, μονη της πηγε, χωρις αποφαση ΠΥΣΔΕ;;; Το ΠΥΣΔΕ την εστειλε, αυτη εκανε αναληψη υπηρεσιας κι η διευθυντρια δεν θελησε να σ'εξυπηρετησει παιρνοντας ενα τηλεφωνο στο ΠΥΣΔΕ για το παραλογο της αποφασης του!!! Γιατι λοιπον κατηγορησες την αναπληρωτρια που υπακουσε στις εντολες της υπηρεσιας κι οχι τον υπευθυνο, δηλαδη το ΠΥΣΔΕ;;;;; Το οποιο, αντι να βγαλει τα κενα οπως επρεπε --βιολογια στο γυμνασιο και λυκειο για την αναπληρωτρια βιολογο, χημεια στο γυμνασιο και λυκειο συν οση βιολογια περισσευε για την αναπληρωτρια χημικο-- τα εβγαλε με τετοιον τροπο ωστε να εξυπηρετησει τον εναν αναπληρωτη και να χαντακωσει τον αλλον!!! Αν ειχες διαλεξει το λυκειο, εσυ θα ειχες εξυπηρετηθει κι εκεινη θα ειχε χαντακωθει!!!

Εδω μιλαμε για 2 γυμνασια με 12 και 10 ωρες βιολογιας και ενα λυκειο με αλλες 12 ωρες και ισχυριζεσαι οτι παραπονιομαστε αναιτια οτι μας παιρνουν τις ωρες οι αλλες ειδικοτητες;;; Οταν η αναπληρωτρια μπορει να κανει μεχρι 23 ωρες, ποιος κανει τις υπολοιπες;;; Οι φυσικοι, φυσικα!

Γι'αυτο ειπα πριν οτι δεν μπορειτε να εχετε και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο, συναδελφοι: ειτε διεκδικειστε να κανουμε ολοι μας μονο Α αναθεση κι ας πηγαινουμε σε 2-3 σχολεια, ειτε μην παραπονιεστε οταν τα ΠΥΣΔΕ βγαζουν τα κενα οπως θελουν κι οι αλλοι διεκδικουν τις ωρες που θελετε κι εσεις! Ναι, οι μονιμοι θα ξεβολευτουν αρχικα με την Α αναθεση, οταν θα πρεπει να πηγαινουν σε αλλο σχολειο για συμπληρωση ωραριου, αλλα θα συνηθισουν οπως συνηθισαν στην Πρεβεζα!!! Αν δε θελετε να σας τρωνε συνεχεια τις ωρες χημειας στο γυμνασιο οι μονιμοι Φ-Β-Γ, αυτη ειναι η μονη λυση!!!

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 11:09:33 μμ »
Της Ντόρας το ανάγνωσμα ;D ;DΑ ρε Ντόρα φωτιές που άναψες ::)

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών χημικών
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 05, 2014, 12:09:39 πμ »
Ωραία... φιλόλογοι εναντίον ξενόγλωσσων, χημικοί εναντίον βιολόγων και τούμπαλιν και όλοι εναντίον όλων. Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα!!!Μήπως να κράζουμε ομαδικά τους ¨αρμόδιους¨, έστω και απο τον υπολογιστή μας? Τα mail τους τα ξέρετε.Καληνύχτα και συγνώμη που μπήκα στα χωράφια σας... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.13 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.