*

Αποστολέας Θέμα: ΕΠΠΑΙΚ 2014-2015, ΠΕ20, ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 2756 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annami2005

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΕΠΠΑΙΚ 2014-2015, ΠΕ20, ΑΣΕΠ
« στις: Σεπτέμβριος 22, 2014, 03:05:58 μμ »
Καλησπέρα, πρώτη φορά γράφω στο forum και θα ήθελα τις γνώμες σας. Φέτος έκανα την αίτηση στην ΑΣΠΑΙΤΕ για το ΕΠΠΑΙΚ Αθήνας και με πήραν. Έχω τελειώσει πληροφορική στα ΤΕΙ Αθήνας. Έχω κάποιες απορίες όμως για να δω αν τελικά θα καταθέσω τα χαρτιά μου ή να το αφήσω να πάρει τη θέση μου κάποιος επιλαχών. Αξίζει τον κόπο? Θα υπάρξει τελικά ασεπ για εμάς της πληροφορικής? κάτι ακούστηκε για τον φετινό Δεκέμβριο ξέρει κανείς κάτι?
Και κάποια πιο λειτουργικά θέματα όσο αφορά το πρόγραμμα εππαικ. Επειδή προέρχομαι από ένα τμήμα που απαιτούσε πολύ δουλειά, διάβασμα, πολλές εργασίες πάρα πολλά εργαστήρια και πολύ αυστηρό σύστημα απουσιών, (έχει τύχει να κάνω και 12 ώρες συνεχόμενες μάθημα) θέλω να δω αν ισχύει και εδώ κάτι τέτοιο. Επειδή είναι και θέματα δουλειάς στη μέση και η συντήρηση ενός σπιτιού, θέλω να μάθω αν ξέρει κανείς για το εππαικ Αθήνας κατά πόσο είναι αυστηροί στο θέμα απουσιών, αν τα μαθήματα διεξάγονται όντως μέχρι τις 20.30 το απόγευμα, πόσο φόρτο εργασίας έχει (έχει ας πούμε εβδομαδιαίες εργασίες?)και αν απαιτεί την αφιέρωση μεγάλου χρονικού διαστήματος για διάβασμα. Επειδή σχολή με σχολή διαφέρει ξαναλέω ότι ρωτάω για την ΑΣΠΑΙΤΕ στην Αθήνα.

Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΠΠΑΙΚ 2014-2015, ΠΕ20, ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:54:05 »

Αποσυνδεδεμένος apaloha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΠΑΙΚ 2014-2015, ΠΕ20, ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 10:43:37 μμ »
Η γνωμη μου ειναι ότι εφόσον σε πήραν, να την κάνεις, δεν προκειται να πάει χαμένη, ακόμη και εαν δεν γινει τωρα ασεπ.
Μπορει να ζοριστεις λιγο εφοσον δουλευεις και εχεις και την ευθυνη ενος σπιτιου, αλλα ολοι πανω κατω το ιδιο ειμαστε.
Στην Ασπαιτε Αθήνας πέρυσι ήταν τρεις φορές την εβδομάδα τα μαθήματα 4-8, και καποια πρωινα αργοτερα που χρειαστηκε (μην φανταστεις πολλα, λιγα), αυτα μου τα είπε μια κυρια στο τηλεφωνο και εγω που ρωτησα. Και εγω στην Αθηνα κληρωθηκα φετος και θα το κανω, ελπιζοντας οτι καπου στο μέλλον θα με ωφελησει. Αντα μπορει να είμαστε και μαζι.
Τωρα για το προγραμμα σπουδων που λες εαν ειναι απαιτητικο, αυτο εξαρταται απο το ποσο εχει μαθει κανεις να δουλευει, τη σχολη εχει τελειωσει, απαιτητικη ή μη. Θαρρω πως θα ειναι ευκολη για εσενα, οποτε μην ανησυχεις επ αυτου. Στις απουσιες πρεπει να μην εχεις κανει παραπανω απο το 1/3 του συνολου. σκεψου εξαλλου οτι οι μηνες που θα ζοριστεις ειναι απο αρχες νοεμβριου μεχρι αρχες ιουνιου και φανταζομαι παιζουν χριστουγεννα και πασχα οφ, οποτε "παιχνιδακι" θα ειναι! αποφασισε το και ελπιζω να σε γνωριζω και απο κοντα!

Αποσυνδεδεμένος evi33

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΠΑΙΚ 2014-2015, ΠΕ20, ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 10:53:03 μμ »
Ό,τι πληροφορίες θέλετε για ΑΣΠΑΙΤΕ αθήνας στειλτε ΠΜ.

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΠΠΑΙΚ 2014-2015, ΠΕ20, ΑΣΕΠ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 24, 2014, 11:02:59 μμ »
Παρακολούθησε το, αξίζει το κόπο. Βολικές συγκοινωνίες (ηλεκτρικός), συνενοήσιμοι καθηγητές (οι περισσότεροι). Το μόνο μου αρκεί είναι να μην κάνεις υπερβολικές απουσίες (π.χ. στις 9 εβδομάδες του εξαμήνου μπορείς να κάνεις 2 εβδ απουσίες για κάθε μάθημα). Και ειδικά για την Αθήνα πιστεύω ότι το επίπεδο σπουδών θα σε ικανοποιήσει (εδώ πολλοί μπορεί να γελάνε). 4-8 είναι το ωράριο, αλλά αν αργήσεις μερικές φορές 1 ώρα πριν ή 1 μετά μην πιστεύεις ότι θα πάρεις και απουσία. Και βεβαρημένο πρόγραμμα να έχεις, με λίγο θράσος ;) θα τα βολέψεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΠΠΑΙΚ 2014-2015, ΠΕ20, ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:54:05 »

Αποσυνδεδεμένος annami2005

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΠΑΙΚ 2014-2015, ΠΕ20, ΑΣΕΠ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 03:50:43 πμ »
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, μάλλον θα το κάνω έτσι όπως τα βλέπω θα έχω ίσως πρόβλημα με το τελευταίο μάθημα (δεν με πειράζει η ώρα που θα πηγαίνω αλλά η ώρα που θα φεύγω και είπα μήπως είναι όπως τα πανεπιστήμια που φεύγει ο καθένας όποτε θέλει) αλλά θα τα βολέψω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159794
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 454
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.