*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας ΙΕΚ από το ΑΣΕΠ, για προκήρυξη εκτός εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 20993 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
anthem πώς έκανες αναγωγή της προϋπηρεσίας από ώρες σε ημέρες; Τι έβαλες ως πλήρες ωράριο, αφού δεν υπάρχει πλήρες ωράριο στα ΙΕΚ;
Από που κατάλαβες ότι σου αναγνώρισαν τελικά την προϋπηρεσία των ΙΕΚ; Το ΑΣΕΠ κάνει έλεγχο μόνο των αιτήσεων των πρώτων στην κατάταξη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anthem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
anthem πώς έκανες αναγωγή της προϋπηρεσίας από ώρες σε ημέρες; Τι έβαλες ως πλήρες ωράριο, αφού δεν υπάρχει πλήρες ωράριο στα ΙΕΚ;
Από που κατάλαβες ότι σου αναγνώρισαν τελικά την προϋπηρεσία των ΙΕΚ; Το ΑΣΕΠ κάνει έλεγχο μόνο των αιτήσεων των πρώτων στην κατάταξη.

Δεν έκανα καμία απολύτως αναγωγή. Δεν έβαλα πήρες ωράριο αφού, όπως επανειλημμένα έχω γράψει και σε προηγούμενα μηνύματά μου,  δεν υπάρχει η έννοια τους πλήρους ωραρίου στα ΙΕΚ.

Κατάλαβα πως μου αναγνώρισαν την προϋπηρεσία από τα ΙΕΚ διότι είδα την διαφορά στους μήνες προϋπηρεσίας από τους πίνακες προσωρινούς - οριστικούς του ΑΣΕΠ.

Και ναι, είμαι διοριστέος σε μία από τις τελευταίες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ.

Το είπα και το ξαναλέω: Στείλτε βεβαίωση ΙΕΚ - Ένσημα ΙΚΑ - Συμβάσεις ΙΕΚ και όλα θα πάνε καλά!!!

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
anthem και πόσους μήνες δήλωσες στην αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος anthem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
anthem και πόσους μήνες δήλωσες στην αίτηση;

Αν θυμάμαι καλά, διαίρεσα τα ένσημα / 25.

Αλλά αυτό αφενός δεν ισχύει, αφετέρου δεν υπάρχει πρόβλημα και να κάνεις λάθος αφού ο ΑΣΕΠ στο διορθώνει είτε κατά πάνω είτε κατά κάτω.


Γενικά μην σας αγχώνει αυτό το θέμα.

Το λέω με βεβαιότητα διότι το ίδιο έγινε σε φίλο - συνάδελφο και διοριστέο σε πρόσφατη προκήρυξη του ΑΣΕΠ.

Για την ακρίβεια είμαστε διοριστέοι σε την ίδια προκήρυξη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σ'ευχαριστώ anthem

Αποσυνδεδεμένος Mirto1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,
μπορεί να μου πει κάποιος εάν σε προκυρηξη ΑΣΕΠ ΕΚΤΟΣ εκπαίδευσης αναγνωρίζεται η διδακτική προυπηρεσία ως αναπληρωτής, εκπαιδευτής σε ΙΕΚ/ΣΔΕ/Δα Βιου κ προυπηρεσία σε φροντιστήρια?

Φαίη

  • Επισκέπτης
Καλησπέρα,
μπορεί να μου πει κάποιος εάν σε προκυρηξη ΑΣΕΠ ΕΚΤΟΣ εκπαίδευσης αναγνωρίζεται η διδακτική προυπηρεσία ως αναπληρωτής, εκπαιδευτής σε ΙΕΚ/ΣΔΕ/Δα Βιου κ προυπηρεσία σε φροντιστήρια?
Απ'ό,τι έχω καταλάβει γίνεται.
Για τη Δια Βίου και όσους πληρώθηκαν με ΑΕΔ δεν ξέρω αν γίνεται, δεδομένου ότι δεν είχαν ασφάλιση.
Ας μας απαντήσει κάποιος σε αυτό. :)

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,
μπορεί να μου πει κάποιος εάν σε προκυρηξη ΑΣΕΠ ΕΚΤΟΣ εκπαίδευσης αναγνωρίζεται η διδακτική προυπηρεσία ως αναπληρωτής, εκπαιδευτής σε ΙΕΚ/ΣΔΕ/Δα Βιου κ προυπηρεσία σε φροντιστήρια?

Εάν ενδιαφέρεααι για ΙΔΟΧ αναγνωρίζεται 100%  σε όλες τις προκηρύξεις .

Αποσυνδεδεμένος zisis168

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι εγω κατέθεσα διδακτική εμπειρία σε διαγωνισμό πρόσφατο ασεπ και μου τη μέτρησαν κανονικά!Προσκόμισα τις βεβαιώσεις των ιεκ(αυτες που παίρνουμε με τις ωρες των μαθημάτων κτλ)!απλά εγω με τον υπολόγσιμό που έκανα έβγαλα παραπάνω μήνες και αυτοί μου αφαίρεσαν 2!
Το ασεπ ασχολείται με ένα εύλογο αριθμό επιτυχόντων και πιθανών επιτυχόντων , δεν μπορεί να εξετάσει όλες τις περιπτώσεις των συμμετεχόντων , πολλές φορές γίνονται πολύ πιο παράδοξα πράγματα και νομίζουν όλοι πως είναι οκ.. σε περίπτωση ένστασης όμως θα σου απόρριπταν την προϋπηρεσία .Πάντα να θυμάστε "  καθήκοντα ή έργα συναφή με το αντικείμενο των προς πλήρωση θέσεων .Υπάρχει το τμήμα ελέγχου του Α.Σ.Ε.Π  που κρίνει τέτοιες περιπτώσεις με βάση και αποφάσεις των ολομελειών του .Το ότι έχει την διδακτική , τα stage και το στρατό δεν συνάδει πως αυτές οι προϋπηρεσίες είναι και συναφείς εργασιακές με τις προκηρυσσόμενες θέσεις .Πχ ζητείται θέση πληροφορικής τεχνικού Η/Υ σε ένα υπουργείο , πως ένας δάσκαλος πληροφορικής έχει συνάφεια με το αντικείμενο (το ένα είναι θεωρητικό σε παιδιά και το άλλο είναι καθαρά πρακτικό )? Πχ 2 Ζητείται σε νοσοκομείο Δάσκαλος ειδικής αγωγής ,και φυσικά έχει συνάφεια η διδακτική εμπειρία από την στιγμή που είχε επαφή με παιδιά .Άρα ανάλογα με τις περιπτώσεις και την απλή λογική .Μόνο στην περίπτωση που έλεγε συναφή με το γνωστικό αντικείμενο του τίτλου σπουδών , τότε σε όλες τις προκηρύξεις ασεπ εκτός εκπαίδευσης θα μπορούσε να αναγνωρίζεται η διδακτική προϋπηρεσία (ως αναπληρωτής, εκπαιδευτής σε ΙΕΚ/ΣΔΕ/Δα Βιου , σε φροντιστήρια κτλπ )
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2017, 03:25:09 μμ από zisis168 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159544
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 310
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 292
Σύνολο: 302

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.