*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 251619 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 03:27:03 μμ »
Συναδελφοι, καλο μηνα!
 Εχει δημιουργηθει ενα τεραστιο προβλημα με τα ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΠΡΟΣΛΗΦΘΗΚΑΜΕ ΜΕΣΩ ΠΔΕ!!!!!!!! Θα μας πληρωσουν με τα παρουσιολογια απο τη στιγμη που καναμε αναληψη στα σχολεια!!!!! ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΑΣ ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ!!!!! Ειναι διασταυρωμενο!!! Ξεσηκωθειτε ολοι και στειλτε μνμ στον υπουργο ή παρτε τηλ υπουργειο. ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ 1 ΕΩΣ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ , αναλογα ποτε μας τοποθετησαν σε σχολειο. ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΝΜ ΣΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ... ΣΤΕΙΛΤΕ ΟΛΟΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!
κάνεις μεγάλο λάθος και μην ξεσηκώνεις άδικα κόσμο...
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:07:29 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 05:56:31 μμ »

Εγώ ήθελα να μάθω πώς έγινε η διασταύρωση!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 07:26:45 μμ »
Εμάς μας είπαν ότι μας καλύπτει η διεύθυνση για τις δυο μερες του Σεπτεμβρίου

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 09:29:02 μμ »
Εμάς μας είπαν ότι μας καλύπτει η διεύθυνση για τις δυο μερες του Σεπτεμβρίου
Ακριβώς έτσι είναι. Τις πρώτες μέρες που δεν είχατε τοποθετηθεί ακόμα σε σχολείο οι μέρες κ ώρες θα καλυφθούν από την ΔΔΕ. Εσείς θα υπογράψετε στην κατάσταση του παρουσιολογίου από την ημέρα που πήγατε και παρουσιαστήκατε στο σχολείο.
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:07:29 »

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 10:04:10 μμ »
κάνεις μεγάλο λάθος και μην ξεσηκώνεις άδικα κόσμο...
γιατι να ξεσηκωθω και εγω και οι αλλοι χωρις λογο; ετσι μου ειπε ο υπευθυνος στην δδε ανατολ αττικης κ.Καλιτζής. παρτε τηλ να σας το επιβεβαιωσει 2103576083. αν δεν ξερουν τι τους γινεται δεν φταιμε εμεις. εμενα μου ειπε οτι απο περυσι οι αναπληρωτες των δημοσιων επενδυσεων πληρωνονται με παρουσιολογιο απο τη στιγμη αναληψης στο σχολειο και οχι στη διευθυνση. αν σας αναστασωσα, αυτος φταιει. και στους αλλους συναδελφους μου της ανατολ. αττικης τα ιδια ειπε. αν οι αλλες διδε πληρωσαν κανονικα, αυτος δεν το εχει σκοπο και θα πρεπει να το ψαξουμε ειδικα οσοι προσληφθηκαμε στη διδε αυτη. οι αλλοι ας ρωτησουν στις αντιστοιχες δδε για σιγουρια...

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 11:26:55 μμ »
όσοι είμαστε δημοσίων επενδύσεων δεν πληρωθεί ακόμα δεν μπορεί όλες οι ΔΔΕ να εχουν στείλει ενημέρωση κι αυτός να λεει άλλα

συγκεκριμένα εγώ σαν αναπληρώτρια που έχω αναλάβει τα παρουσιολόγια στο δικό μου σχολείο τα email που λαμβάνω είναι από την μηχανοργάνωση της ΔΔΕ

Αποσυνδεδεμένος eles

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 01:46:59 πμ »
γιατι να ξεσηκωθω και εγω και οι αλλοι χωρις λογο; ετσι μου ειπε ο υπευθυνος στην δδε ανατολ αττικης κ.Καλιτζής. παρτε τηλ να σας το επιβεβαιωσει 2103576083. αν δεν ξερουν τι τους γινεται δεν φταιμε εμεις. εμενα μου ειπε οτι απο περυσι οι αναπληρωτες των δημοσιων επενδυσεων πληρωνονται με παρουσιολογιο απο τη στιγμη αναληψης στο σχολειο και οχι στη διευθυνση. αν σας αναστασωσα, αυτος φταιει. και στους αλλους συναδελφους μου της ανατολ. αττικης τα ιδια ειπε. αν οι αλλες διδε πληρωσαν κανονικα, αυτος δεν το εχει σκοπο και θα πρεπει να το ψαξουμε ειδικα οσοι προσληφθηκαμε στη διδε αυτη. οι αλλοι ας ρωτησουν στις αντιστοιχες δδε για σιγουρια...
[/quote
εμενα παντωσ απο ανατ αττικη μου ειπαν οτι θα πληρωθουμε κανονικα

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 02:16:51 πμ »
eles με ποιον μιλησες στην ανατολ αττικη; με την κ Φιακά;
εισαι σιγουρη οτι καταλαβες οτι θα πληρωθεις απο τη μερα παρουσιας σου στη δδε;
εγω παρουσιαστηκα 29-9 και πηγα στο σχολειο στις 7-10.
ο κ. Καλιτζής που μου μιλησε εκ μερους της κ. Φιακά μου ειπε πως θα με πληρωσει από τις 7-10 και μετα.
επειδη εκανα φασαρια, με παρεπεμψε στα εκπαιδευτικα θεματα στα οποια υπευθυνη ειναι η κ Μπαρατση, η οποια και δεν ασχοληθηκε με το θεμα. βαρεθηκα να με στελνει ο ενας στον αλλο και αυτος να μου λεει πως χωρις παρουσιολογια δεν πληρωνει...

Αποσυνδεδεμένος eles

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 08:57:06 πμ »
Ειμαι σιγουρη. Μιλησαν κ οι αλλες αναπληρωτριες. Μαλιστα μου ειπαν οτι απο 17-9 παιρνω τα μορια κ απο 18 πληρωνομαι. Τι να πω!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2014, 09:04:55 πμ από eles »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 09:05:56 πμ »
eles με ποιον μιλησες στην ανατολ αττικη; με την κ Φιακά;
εισαι σιγουρη οτι καταλαβες οτι θα πληρωθεις απο τη μερα παρουσιας σου στη δδε;
εγω παρουσιαστηκα 29-9 και πηγα στο σχολειο στις 7-10.
ο κ. Καλιτζής που μου μιλησε εκ μερους της κ. Φιακά μου ειπε πως θα με πληρωσει από τις 7-10 και μετα.
επειδη εκανα φασαρια, με παρεπεμψε στα εκπαιδευτικα θεματα στα οποια υπευθυνη ειναι η κ Μπαρατση, η οποια και δεν ασχοληθηκε με το θεμα. βαρεθηκα να με στελνει ο ενας στον αλλο και αυτος να μου λεει πως χωρις παρουσιολογια δεν πληρωνει...

να σημειώσετε στο παρουσιολόγιο ότι κάνατε μάθημα εκείνες τις μέρες που περιμένατε απόφαση πυσδε και θα πληρωθείτε κανονικά
αυτό που σου λεει προφανώς ο υπεύθυνος μισθοδοσίας είναι να του δώσεις παρουσιολόγιο από το σχολείο ότι δούλεψες!είναι θέμα σχολείου τώρα λοιπόν!
τώρα κατά πόσο είναι άτοπο ολο αυτό οκ δεν το συζητάμε!!!!κανείς δεν έχει ευθύνη όμως και όλοι θέλουνε και θέλουμε να πληρωθούμε!

Αποσυνδεδεμένος eles

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 09:22:54 πμ »
οχι δεν μας ειπαν αυτο. Εξαλλου το σχολειο μπορει να σε βαλει απο τη μερα που παρουσιαστηκες

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 10:49:53 πμ »
μα δεν μπορει να μην μου πληρωσει....τις μερες που δεν ειχε καραβι για να παω στο ακριτικό νησί......
πληρωνόμαστε απο την ημερα αναληψης στην δδε....μου ειπε ο υπευθυνος......
απλα θελουν να δουν ποτε παρουσιαστήκαμε......και το σχολειο στελνει πρακτικό ανάληψης....

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 11:00:41 πμ »
να σημειώσετε στο παρουσιολόγιο ότι κάνατε μάθημα εκείνες τις μέρες που περιμένατε απόφαση πυσδε και θα πληρωθείτε κανονικά
αυτό που σου λεει προφανώς ο υπεύθυνος μισθοδοσίας είναι να του δώσεις παρουσιολόγιο από το σχολείο ότι δούλεψες!είναι θέμα σχολείου τώρα λοιπόν!
τώρα κατά πόσο είναι άτοπο ολο αυτό οκ δεν το συζητάμε!!!!κανείς δεν έχει ευθύνη όμως και όλοι θέλουνε και θέλουμε να πληρωθούμε!
ο διευθυντης του ενος σχολειου που ειμαι, γιατι μιλησε με τον υπευθυνο των οικονομικων, αρνειται να με βαλει στο παρουσιολογιο πριν τις μερες που εκανα αναληψη. του λεει δεν ειναι νομιμο. βρειτε τροπο να το φτιαξετε εσεις... ελεος απο τον ενα στον αλλο... λογικα η δδε πρεπει να το φτιαξει με εντολη απο το υπουργειο. ετσι θα τα χασουμε τα λεφτα μας...

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 02, 2014, 11:36:23 πμ »
βρε παιδια πώς ξερουμε ποιοι ειναι μεσω κρατικου και ποιοι ΠΔΕ? εμεις εδω στα γιαννενα σημπληρωνουμε παρουσιολογια αλλα εχουμε πληρωθει κανονικα όλες οι φασεις. αν ηταν λαθος θα πληρονοταν δε θα το ειχαν καταλαβει???
Oleum et operam perdidi!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 399
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 397
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.