*

Αποστολέας Θέμα: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)  (Αναγνώστηκε 3065 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mist84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Don't Worry Be Happy..!!
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας! Θέλω να ρωτήσω τους συνάδελφους αναπληρωτές Γεωπόνους, εάν το μεταπτυχιακό προσμετρείται στη μισθολόγια ή στο κλιμάκιο! Διότι σήμερα μου ανακοινώθηκε ότι επειδή το μεταπτυχιακό μου δεν είναι Ειδικής Αγωγής τότε δεν το λαμβάνουν υπόψη τους! Βέβαια το μεταπτυχιακό μου είναι συναφές με το πτυχίο μου! Γνωρίζει κανείς? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 25, 2014, 12:57:00 πμ »
αν και δεν ανήκω στην ειδικότητα...μέχρι και πέρσυ οι αναπληρωτές πέρναμε 2 χρόνια πλασματικής προϋπηρεσίας λόγω μεταπτυχιακού (παλαιότερα λαμβάναμε επίδομα μεταπτυχιακόυ)οπότε και αλλάζαμε μισθολογικό κλιμάκιο. Καποια στιγμή την άνοιξη του 2014 ψηφίστηκε ότι από την στιγμή που δεν αποτελει προσον διορισμού σε θέση αναπληρωτή δεν θα "πριμοδοτείται". Γι αυτό  στην περίπτωση των μεταπτυχιακών Ειδικής και μόνο για τους αναπληρωτές ειδικής (από τη στιγμή που αποτελεί προσόν διορισμού) προσμετράται στο μισθολογικό κλιμάκιο
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος mist84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Don't Worry Be Happy..!!
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 25, 2014, 01:16:47 πμ »
Οπότε είχανε δίκιο! Σε ευχαριστώ πολύ roialim για το χρόνο σου!

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 25, 2014, 11:00:18 πμ »
ισχύει δεν μας το αναγνωριζουν μονο στην ειδικη αν εχει καποιος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 12:28:57 πμ »
Σου συνιστώ να κάνεις αμεσότατα ένσταση, διότι σε άλλες δευτεροβάθμιες σε πληροφορώ ότι έχουν αναγνωριστεί τα μαστερ όλων των ειδικοτητων ως συναφή από το ΠΥΣΔΕ άσχετα αν είναι στην ειδική ή όχι. Για τους εκπαιδευτικούς ισχύει διαφορετικό πλαίσιο για το επίδομα μαστερ και το παίρονουν όλοι όσοι έχουν μαστερ στην ειδικότητα. Δεν ισχύει αυτό που λένε ότι θα πληρωθείς το μαστερ μόνο αν το ζητάει η προκήρυξη.

Επομένως δύο πράγματα συμβαίνουν ή η δευτεροβάθμια δεν ξέρει τι κάνει ή οι άλλες δευτεροβάθμιες έχουν άδικο. Για του λόγου το αληθές αν ψάξεις λίγο στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ στις δευτεροβάθμιες με το τίτλο: αναγνώριση συνάφειας μεταπτυχιακού, θα δεις ότι έχουν αναγνωριστεί όλα τα μαστερ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mist84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Don't Worry Be Happy..!!
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 12:58:38 πμ »
Σου συνιστώ να κάνεις αμεσότατα ένσταση, διότι σε άλλες δευτεροβάθμιες σε πληροφορώ ότι έχουν αναγνωριστεί τα μαστερ όλων των ειδικοτητων ως συναφή από το ΠΥΣΔΕ άσχετα αν είναι στην ειδική ή όχι. Για τους εκπαιδευτικούς ισχύει διαφορετικό πλαίσιο για το επίδομα μαστερ και το παίρονουν όλοι όσοι έχουν μαστερ στην ειδικότητα. Δεν ισχύει αυτό που λένε ότι θα πληρωθείς το μαστερ μόνο αν το ζητάει η προκήρυξη.

Επομένως δύο πράγματα συμβαίνουν ή η δευτεροβάθμια δεν ξέρει τι κάνει ή οι άλλες δευτεροβάθμιες έχουν άδικο. Για του λόγου το αληθές αν ψάξεις λίγο στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ στις δευτεροβάθμιες με το τίτλο: αναγνώριση συνάφειας μεταπτυχιακού, θα δεις ότι έχουν αναγνωριστεί όλα τα μαστερ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο.. Με μια πρόχειρη ματιά στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ υπάρχουν αποφάσεις που ισχύουν μετά την ΚΥΑ (που "καταργεί" τα μεταπτυχιακά) και οι οποίες αναγνωρίζουν μεταπτυχιακά που μάλιστα δεν είναι καν συναφή με το βασικό τίτλο σπουδών! Και φυσικά μετά από αυτό θα κάνω ένσταση και βλέπουμε.. Θα σας κρατώ ενήμερους! Και πάλι σε ευχαριστώ για την πληροφορία!

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 09:46:03 πμ »
Συμφωνω με Φοιβο εμενα μου το αναγνωρισαν

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 04:53:56 μμ »
μα ελεος βρε φοιβο τι γινεται εμενα περυσι οκ το βαζανε φετος οταν παρουσιαστηκα στην ιδια ΔΔΕ μου ειπαν μονο το μαστερ ειδικης θα το ψαξω κι εγω

ευχαριστουμε για την ενημερωση

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 06:35:59 μμ »
΄τελικά τι ισχυει. ουτε εμενα μου αναγνωρισαν το μεταπτυχιακο.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος peteruoi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση μεταπτυχιακού στην ΠΕ 14.04 (αναπληρωτής)
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 06:51:49 μμ »
Παιδιά για να μη ξημεροβραδιαζόμαστε στη Διαύγεια μπορείτε να μας στείλετε 3-4 links με τέτοιες αναγνωρίσεις για να τις πάμε στη πρωτοβάθμιά μας να μας το αναγνωρίσουν και μας; Κανονικά έπρεπε να γίνει χαμός γιατί δε μπορούμε να διεκδικήσουμε αναδρομικά τα λεφτά μας αφού δε μας άφησαν να κάνουμε αίτηση για την αναγνώρισή τους... Και το πρόσθετο κλιμάκιο ισχύει από τη στιγμή της αίτησης...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.