*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 216091 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος saloniki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 07:49:03 μμ »
Αγαπητοί φίλοι και συμφοιτητές, μετά απο επικοινωνία που είχα σήμερα με το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας έβγαλα ασφαλές συμπέρασμα πως όλα πάνε καλά, κάτι άλλωστε που το ήξερα, μιας που είχα ψάξει πάρα πολύ καλά αυτό το πανεπιστήμιο πριν ξεκινήσω αυτό το πρόγραμμα. Λοιπόν, το θέμα είναι καθαρά διαδικαστικό και σε λίγες μέρες θα έχουμε και την επίσημη ανακοίνωση. Ας ηρεμήσουμε λοιπόν και κυρίως ας μην αφήσουμε άλλους, που δεν τους πέφτει και λόγος μάλιστα να μας πανικοβάλουν και να μας χαλάσουν τη διάθεση. Σε λίγο καιρό θα είμαστε πτυχιούχοι και μάλιστα θα έχουμε στα χέρια μας ένα χαρτί που το δουλέψαμε πολύ και μας έδωσε πάρα πολλά πιστεύω, κάτι που προσωπικά εμένα με ικανοποιεί αφάνταστα.Σε όσους χαίρονται με αυτή τη κατάσταση εύχομαι καλά χριστούγεννα και ευτιχισμένος ο νέος χρόνος. Και η ευχή για καλά ξεμπερδέματα έπιασε γιατι σύντομα θα έχουμε....καλό απόγευμα συμφοιτητές. Σας καλώ να μην ασχοληθείτε άλλο με το θέμα αυτό. Έχει τελειώσει. Εγώ προσωπικά είναι η τελευταία φορά που γράφω για θέμα αυτό.Θα το δείτε άλλωστε και σύντομα.Καλή συνέχεια σε όλους!
Στο προηγούμενό σου post μιλούσες για μια τραγική κατάσταση και όσα περιέγραφες εκεί συνέβαιναν ακριβώς και σε μένα. Για να μοιραστούμε την αισιοδοξία σου αυτό που σου είπαν από το Πανεπιστήμιο είναι προφανώς κάποια εσωτερική πληροφόρηση που είχαν από ΔΟΑΤΑΠ; Γιατί προσωπικά η εμπιστοσύνη μου προς το πανεπιστήμιο έχει κλονισθεί. Αλλά τι ρωτάω αφού έγραψες ότι δεν θα ξαναγράψεις γι'  αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 07:49:49 μμ »
Κι εγώ τα ίδια έμαθα  :) Καλά χριστούγεννα φίλε


Παρακαλώ πείτε μας περισσότερα! Από που προέκυψε η αισιοδοξία;
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος panos69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 09:28:46 μμ »
Μίλησα με την ακαδημαϊκή σύμβουλο και μου είπε ότι από αυτά που μαθαίνει οι εξελίξεις είναι θετικές και  το θέμα θα τελειώσει σύντομα.
thank you Merlin

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #157 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 09:57:29 μμ »
Στο προηγούμενό σου post μιλούσες για μια τραγική κατάσταση και όσα περιέγραφες εκεί συνέβαιναν ακριβώς και σε μένα. Για να μοιραστούμε την αισιοδοξία σου αυτό που σου είπαν από το Πανεπιστήμιο είναι προφανώς κάποια εσωτερική πληροφόρηση που είχαν από ΔΟΑΤΑΠ; Γιατί προσωπικά η εμπιστοσύνη μου προς το πανεπιστήμιο έχει κλονισθεί. Αλλά τι ρωτάω αφού έγραψες ότι δεν θα ξαναγράψεις γι'  αυτό το θέμα.

θα σου απαντήσω μόνο σε αυτό γιατι πραγματικά το άλλο θέμα έχει λήξει κ δε ξαναμιλάω για αυτό.Μάλλον δε διάβασες καλά τι έγραψα στο πρώτο μου ποστ.Μιλάω καθαρά για τον ΔΟΑΤΑΠ και μόνο.Εκεί επιτεθηκα.Ασφαλώς και είναι τραγική η κατάσταση όταν αρχικά ένας φορέας εγκρίνει ένα πανεπιστήμιο και μετά αλλάζει πορεία.Απο το πανεπιστήμιο εγω προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Δε με ξεγέλασε το πανεπιστήμιο πουθενα.Αυτά τα λίγα.Τέλος καλό όλα καλα όμως.Άντε στο διάβασμα μας τώρα.'Ενας μήνας έμεινε και μετά ξεκούραση και μόνο πρωινή δουλειά επιτέλους.Καλό σου βράδυ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος PK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 10:29:09 μμ »
Για όλους εμάς τα τελευταία μηνύματα αισιοδοξίας είναι όαση. Θα παρακαλούσα όμως αν μπορεί κάποιος να μας πει κάτι παραπάνω. Προσωπικά μπαίνω 100 φορές τη μέρα στο forum μήπως μάθω κάτι καινούριο για το θέμα. Οπότε όποιος έχει πληροφόρηση ας τη μοιράζεται μαζί μας. Καλά Χριστούγεννα κι από μένα μέσα από την καρδιά μου!

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 10:44:02 μμ »
Συνάδελφοι όποιος έχει επίσημη ενημέρωση, ας μας πληροφορήσει!

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 10:40:51 πμ »
Μίλησα με την ακαδημαϊκή σύμβουλο και μου είπε ότι από αυτά που μαθαίνει οι εξελίξεις είναι θετικές και  το θέμα θα τελειώσει σύντομα.

Η κα Τζιακούρα με διαβεβαίωνε από τον Ιούνιο (που είχε βγει ανακοίνωση από το ΕΑΙΠ) ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Φθάσαμε σήμερα και το πρόβλημα συνεχίζει και υπάρχει. Την αναγνώριση το ΔΟΑΤΑΠ θα την κάνει, όχι το πανεπιστήμιο και η Σύμβουλος. Λεφτά θέλουν να μαζέψουν για τις νέες εγγραφές. Εδώ δεν εκδίδει το πανεπιστήμιο ούτε βεβαίωση ότι έχω ολοκληρώσει το μεταπτυχιακό, για τη δουλειά μου.
Δυστυχώς, το πανεπιστήμιο, για δύο ζητήματα δικά μου, ένα με πρόβλημα στο 552 και τώρα με το ΔΟΑΤΑΠ, με αφήνει ακάλυπτο. Τον Ιούνιο αντί να δουν τι γινόταν με το ΔΟΑΤΑΠ, αυτοί οργάνωναν φιέστες και μας έπαιρναν τα χρήματα για ορκωμοσίες και πανηγύρια. Μόνοι τους χτίζουν την αρνητική τους εικόνα.

Αποσυνδεδεμένος moca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #161 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 11:08:45 πμ »
Βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών εμένα μου έστειλαν συνάδελφε με email και την περιμένω και ταχυδρομικά.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #162 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 11:17:47 πμ »
Βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών εμένα μου έστειλαν συνάδελφε με email και την περιμένω και ταχυδρομικά.


Από 20 Οκτώβρη περιμένω και τους ξαναέστειλα και στις 5/11

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #163 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 12:26:31 μμ »
Σε επικοινωνια μαζι τους για τα οικονομικα μου σε συνδυασμο με την εμπλοκη δοαταπ, τους ανεφερα πως θα παγωσω προσωρινα τις πληρωμες μεχρι να υπαρξουν νεα.
Η απαντηση τους : εσεις κυρία τάδε θα πρεπει να τηρείτε κανονικα τις καθορισμενες δοσεις.
Και φυσικα προσθετοντας καθησυχαστικα πως το προβλημα ειναι μια υπογραφη...

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #164 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 01:07:43 μμ »
Ο δοαταπ έχει απαντήσει; Κανένα νέο από τον Παπαβλασσόπουλο και με το e-mail
που του είχε στείλει κάποιος συνάδελφος;

Αποσυνδεδεμένος NTs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #165 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 01:16:19 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,

Τα μέλη ενός οργανισμού είναι υποχρεωμένα να καθησυχάζουν όταν αυτό είναι απαραίτητο και πολύ καλά κάνουν (αυτή είναι η δουλειά τους). Η δική μας δουλειά ωστόσο είναι να βρισκόμαστε σε εγρήγορση διότι τίποτε δεν έχει ακόμη οριστικοποιηθεί -και μάλιστα εγγράφως. Μέχρι να βγει η απόφαση την προσεχή Παρασκευή (ίσως και την εβδομάδα που ακολουθεί) καλό είναι να είμαστε σε επικοινωνία μέσα σε αυτό το forum.

Προσωπικά, ολοκλήρωσα το μεταπτυχιακό τον Σεπτέμβριο στην κατεύθυνση "Τέχνες και Εκπαίδευση". Ζήτησα πριν δύο εβδομάδες που ανέκυψε το ζήτημα έστω μια βεβαίωση περάτωσης σπουδών, δεν έλαβα τίποτα, ενώ προ ολίγου έστειλα ένα μήνυμα υπενθύμισης στις Συμβούλους στο οποίο εκτός των άλλων τονίζω ότι πρέπει να διασφαλίσουν όλους όσους μπήκαμε (μέχρι τον Σεπτέμβρη του '14) με τη διαβεβαίωση -τόσο τη δική τους όσο και του ΔΟΑΤΑΠ- ότι όλες οι κατευθύνσεις του μεταπτυχιακού αναγνωρίζονται.

Προς το παρόν δεν έχω λάβει ουδεμία απάντηση. Εάν προκύψει κάτι νεότερο, θα σας κρατήσω ενήμερους.

ΥΓ. Σε περίπτωση που η απόφαση βγει αρνητική, τότε η δικαστική προσφυγή είναι αναπόφευκτη και φυσικά θα απευθύνεται προς αμφότερους, Πανεπιστήμιο και ΔΟΑΤΑΠ.

Αποσυνδεδεμένος PK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #166 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 03:45:05 μμ »
Συνάδελφοι, επικοινώνησε σήμερα κάποιος με πανεπιστήμιο, ΔΟΑΤΑΠ κλπ; Εγώ πήρα πάλι το πανεπιστήμιο και βέβαια μου είπαν τα ίδια "υπομονή μέχρι τέλος του μήνα". Ας συνεχίζουμε να ρωτάμε και να πιέζουμε. Και πολύ βασικό να ενημερώνουμε το forum.

Αποσυνδεδεμένος Str-Teacher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #167 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 05:38:08 μμ »
Σήμερα με πήρε τηλ μία σύμβουλος μετά από mail  που έστειλα προχθές. Είπε πως είναι τυπικό το θέμα  και θα λήξει με τη συνάντηση που είναι προκαθορισμένη στις 28 με την ΕΑΙΠ όπως έλεγε και στο μέιλ που μας έστειλε ο κοσμήτορας. Λέει δε συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας σχετικά με την αναγνώριση, άλλωστε αυτό της ειδικής και της διοίκησης είναι ήδη αναγνωρισμένα και μένει να μπουν στη λίστα και τα υπόλοιπα μεταπτυχιακά του πανεπιστημίου μετά την προκαθορισμένη συνάντηση για να προχωρήσει η έκδοση των πτυχίων και η διαδικασία γενικότερα. Τι να πω... ας δώσουμε μία μικρή πίστωση χρόνου μέχρι το τέλος του μήνα, όπου λογικά θα πρέπει να αποστέλλονται τα πρώτα πτυχία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 477
Σύνολο: 478

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.