*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 215487 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 07:12:20 μμ »
Τους ρωτησες γιατι λοιπον δεν εκδωσανε τα πτυχια αυτων των 2 κατευθυνσεων; Οταν αποφοιτησεις και δεν εκδωσουν το πτυχιο σου, να δουμε τι σχολια θα κανεις τοτε συναδελφε!

Το πανεπιστήμιο φοβάται "στάση πληρωμών". Καλό θα ήταν έως ότου λυθεί το ζήτημα της αναγνώρισης του μεταπτυχιακού τίτλου, οι συνάδελφοι που δεν έχετε καλύψει τις οικονομικές εκκρεμότητες να μην πληρώσετε. Πλέον αποτελεί βεβαιότητά μου ότι το πανεπιστήμιο εκβιάζει μέσω της καθυστέρησης , για να αναγνωριστούν και άλλα τμήματά του.
Δε μπορώ να εξηγήσω γιατί δεν μου απαντούν σε δύο email μου, για το που είναι ακριβώς το πρόβλημα και δεν εκδίδουν πτυχία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mafeira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 07:32:35 μμ »
Εγώ αναμένω και δε προχωράω σε καμία πληρωμή αν και νομίζω ότι για τις δύο κατευθύνσεις που είχαμε από παντού την πληροφόρηση ότι αναγνωρίζεται θα μπορούμε να ζητήσουμε αποζημίωση. Δυστυχώς εγώ έχω την αίσθηση ότι όλες οι κατευθύνσεις έχουν πρόβλημα αφού για όλες επανεξετάζεται το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 07:38:05 μμ »
Δε θέλω να πιστέψω ότι θα χρειαστεί να ζητήσουμε χρήματα πίσω. Το βλέπω και δύσκολο να μας τα επιστρέψουν. Το θέμα είναι να λυθεί το ζήτημα. Εμένα με προβληματίζει το ότι οι υπάλληλοι του ΔΟΑΤΑΠ μας άγχωσαν και δεν ήταν καθησυχαστικοί.

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #185 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 07:46:20 μμ »
Δε θέλω να πιστέψω ότι θα χρειαστεί να ζητήσουμε χρήματα πίσω. Το βλέπω και δύσκολο να μας τα επιστρέψουν. Το θέμα είναι να λυθεί το ζήτημα. Εμένα με προβληματίζει το ότι οι υπάλληλοι του ΔΟΑΤΑΠ μας άγχωσαν και δεν ήταν καθησυχαστικοί.

Πώς θα πάρουμε πίσω τον κόπο, χρόνο, άγχος, κούραση κτλ κτλ; Η αναγνώριση πρέπει να γίνει και θα γίνει. Εννοείται ότι θα προσφύγουμε δικαστικώς. Αυτή τη στιγμή κινδυνολογούμε γιατί το πανεπ. δεν μας έχει ενημερώσει για τις εξελίξεις. Μα κανένας να μην ξέρει τι έγινε σήμερα ή έστω τι θα γίνει από δω και πέρα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #186 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 08:05:27 μμ »
Βαδίζουμε σε ομιχλώδες τοπίο. Έλλειψη ενημέρωσης από ένα πανεπιστήμιο λαλίστατο κατά τα άλλα. Μας είχαν πει συνάδελφοι ότι 28/11 θα γνωρίζουμε. Έμαθε κανείς; Εγώ από το πρωί που επικοινώνησα με email με την ακαδημαϊκή σύμβουλο και την κα Λεωνίδου απάντηση δε πήρα. ούτε καν ένα email απάντησης. Μήπως γίναμε φορτικοί τώρα; Γνωρίζουν ότι μας παραπλάνησαν με το ότι το πρόγραμμα αναγνωρίζεται από το ΔΟΑΤΑΠ; Εμένα η απάντηση του πανεπιστήμιου, ότι το ζήτημα θα λυθεί δεν με καλύπτει , διότι επέλεξα να κάνω μεταπτυχιακό αναγνωρισμένο και όχι υπό αναγνώριση. Μη τα ρίχνουν όλα στο ΔΟΑΤΑΠ. Γιατί δεν μας ενημέρωσαν από 18 Ιουνίου που δημιουργήθηκε το ζήτημα; Μας άφησαν να δώσουμε εξεταστική χωρίς να μας πουν την εμπλοκή

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 08:40:14 μμ »
Προσωπικά όπως και πολλοί άλλοι δεν πληρώνουμε. Να σώσουμε οτι μπορούμε να σώσουμε από τα λεφτά μας.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #188 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:37:36 μμ »
συγνώμη συνάδελφοι για την παρέμβαση ελπίζω όλα να πάνε καλά και μάλιστα σύντομα
των προηγούμενων πώς τα αναγνώρισαν εκεί δεν υπήρχε πρόβλημα??

Αποσυνδεδεμένος saloniki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #189 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 10:27:16 μμ »
Εννοείται ότι από το Πανεπιστήμιο δεν θα έχουμε καμιά ενημέρωση μέχρι να ανακοινώσει επίσημα την απόφασή της η ΕΑΙΠ. Αν έγινε σήμερα η συνεδρίαση και πάρθηκε απόφαση, σίγουρα το Πανεπιστήμιο θα την γνωρίζει. Πότε η ΕΑΙΠ θα ανακοινώσει επίσημα την απόφασή της; Μπορεί τη Δευτέρα, μπορεί την άλλη Δευτέρα. Ψυχραιμία μέχρι τότε.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #190 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 10:33:55 μμ »
στους προηγούμενους πως το αναγνώρισαν; αν δεν αναγνωριστεί θα επιστραφούν τα χρήματα;
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #191 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 12:12:04 πμ »
Γνωρίζουν ότι μας παραπλάνησαν με το ότι το πρόγραμμα αναγνωρίζεται από το ΔΟΑΤΑΠ; Εμένα η απάντηση του πανεπιστήμιου, ότι το ζήτημα θα λυθεί δεν με καλύπτει , διότι επέλεξα να κάνω μεταπτυχιακό αναγνωρισμένο και όχι υπό αναγνώριση. Μη τα ρίχνουν όλα στο ΔΟΑΤΑΠ. Γιατί δεν μας ενημέρωσαν από 18 Ιουνίου που δημιουργήθηκε το ζήτημα; Μας άφησαν να δώσουμε εξεταστική χωρίς να μας πουν την εμπλοκή

Μα το προγραμμα αναγνωριζοταν απο τον ΔΟΑΤΑΠ συναδελφε! Οσον αφορα στις 2 κατευθυνσεις που αφορουν τη συντριπτικη πλειοψηφια των πτυχιουχων του Σεπτεμβριου!!! Τι ζητημα δημιουργηθηκε στις 18/6;

Το Πανεπιστημιο ειναι αυτο που εχει δημιουργησει το προβλημα, διοτι δεν εξεδωσε κανενα πτυχιο προκειμενου να περιμενει μια αποφαση απο την ΕΑΙΠ που δεν επρεπε να εχει καμια σχεση με τις 2 αναγνωρισμενες κατευθυνσεις. Γιατι το Πανεπιστημιο εβαλε στο ιδιο τσουβαλι τα πτυχια μας με τις "υπο αναγνωριση" κατευθυνσεις;;; Εμενα ο υπευθυνος του ΔΟΑΤΑΠ μου ειχε πει τον Οκτωβριο οτι ειχαν ζητησει απο το Πανεπιστημιο να τροποποιησει το λογισμικο του - δεν μου ειχε πει τιποτα για δυνητικη μη-αναγνωριση εφοσον το Πανεπιστημιο συμμορφωνοταν! Ειναι παραλογο το Πανεπιστημιο να δημιουργει προβλημα στους πτυχιουχους των αναγνωρισμενων κατευθυνσεων επειδη περιμενει την αποφαση της ΕΑΙΠ για τ'αλλα προγραμματα.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #192 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 01:21:46 πμ »
Μια διευκρίνηση: υπάρχουν μέιλ του δοατάπ προς συναδέλφους φοιτητές που διαβεβαιώνουν πως αναγνωριζονται ΟΛΕΣ οι κατευθύνσεις του μεταπτυχιακού...

Οποτε δεν ειναι το θεμα οι αλλες κατευθύνσεις...κτ αλλο παιζεται....που προφανώς δεν θα το μάθουμε ποτέ....!

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #193 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 07:05:47 πμ »
Μια διευκρίνηση: υπάρχουν μέιλ του δοατάπ προς συναδέλφους φοιτητές που διαβεβαιώνουν πως αναγνωριζονται ΟΛΕΣ οι κατευθύνσεις του μεταπτυχιακού...

Οποτε δεν ειναι το θεμα οι αλλες κατευθύνσεις...κτ αλλο παιζεται....που προφανώς δεν θα το μάθουμε ποτέ....!

Όχι μόνο email  αλλά και απάντηση σε ερώτηση με αριθμό πρωτοκόλλου. Φαίνεται ξεκάθαρα εκεί ότι πρόκειται για το εξ αποστάσεως. Όμως όταν αρχές Οκτώβρη επικοινώνησα με το ΔΟΑΤΑΠ για να τους στείλω χαρτιά (επειδή το πανεπιστήμιο καθυστερούσε στην έκδοση πτυχίων) αυτοί δεν με άφησαν ούτε να καταθέσω το παράβολο. Επίσης, και οι δύο υπάλληλοι (άνδρας και γυναίκα) την ίδια απάντηση μου έδωσαν. Μάλιστα όταν τους ρώτησα ότι αφού έχω χαρτί περί αναγνώρισης από την υπηρεσία σας, αυτοί μου είπαν ότι το θέμα μας εξετάζεται.
Διαπιστώνω ότι συνέχεια αοριστολογίες μας λένε και μας αποκρύπτουν την αληθινή αιτία καθυστέρησης (αν υπάρχει φυσικά)

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #194 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 09:00:02 πμ »
Αντιμετωπίζει πρόβλημα της Λευκωσίας και κάτι άλλα τύπου Τοr Vergata με ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής αναγνωρίζονται κανονικά. Ελλάς το μεγαλείο σου.

Αποσυνδεδεμένος PK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #195 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 12:29:33 μμ »
Συνάδελφοι επικοινώνησε κάποιος με ΕΑΙΠ, Πανεπιστήμιο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158561
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 531
Σύνολο: 548

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.