*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 215489 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #392 στις: Φεβρουάριος 12, 2015, 02:39:16 μμ »
Mόλις τηλ στον δοαταπ, δεν υπάρχει πρόβλημα με κανένα από τα μεταπτυχιακά της Λευκωσίας. Η αναγνώριση έχει σχέση με την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών, εγώ τα κατέθεσα Σεπτέμβρη 2014, οπότε τώρα περιμένουμε να υπογραφεί η αναγνώριση από τους 3 καθηγητές του συμβουλίου. Τέλος του μήνα θα έχουν καλύτερη εικόνα για την ημερομηνία αναγνώρισης, μέσα στον Μάρτιο θα ολοκληρωθεί η διαδικασία, μου είπαν.

Οπότε, demosthenes, η αναγνώριση του ΠΜΣ σου έχει σχέση με την ημερομηνία που τα κατέθεσες. Γιατί και το δικό μας το πτυχίο, της ειδικής εκπαίδευσης, κατατέθηκε Δεκέμβρη 2014 μαζί με όλα τα μεταπτυχιακά και στην online πορεία του δοαταπ δηλώθηκε ως ημερομηνία κατά την οποία ο φάκελος ήταν πλήρης 14 Ιανουαρίου 2015.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #393 στις: Φεβρουάριος 13, 2015, 11:15:05 πμ »
apollon ευχαριστώ για την απάντηση, όμως άλλο πράγμα ρώτησα

Κατάλαβα λάθος.Συνάδελφε συγνώμη!

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #394 στις: Φεβρουάριος 23, 2015, 11:41:32 μμ »
Μήπως έχουμε νεότερα από τους αποφοίτους του Σεπτεμβρίου όσον αφορά την αναγνώριση; Παρακαλώ ενημερώστε μας αν έχετε κάτι νεότερο.

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #395 στις: Φεβρουάριος 28, 2015, 11:23:19 μμ »
Τι να πω και εγω απορησα οταν μου το ειπε καθως ηταν στην φουρνια των πτυχιων που είχε προκύψει το θέμα με την αξιολόγηση της ΕΑΙΠ και υπηρχε καθυστερηση
Είναι κάποιος από σας που έκανε μεταπτυχιακή εργασία ;
Mόλις τηλ στον δοαταπ, δεν υπάρχει πρόβλημα με κανένα από τα μεταπτυχιακά της Λευκωσίας. Η αναγνώριση έχει σχέση με την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών, εγώ τα κατέθεσα Σεπτέμβρη 2014, οπότε τώρα περιμένουμε να υπογραφεί η αναγνώριση από τους 3 καθηγητές του συμβουλίου. Τέλος του μήνα θα έχουν καλύτερη εικόνα για την ημερομηνία αναγνώρισης, μέσα στον Μάρτιο θα ολοκληρωθεί η διαδικασία, μου είπαν.

Οπότε, demosthenes, η αναγνώριση του ΠΜΣ σου έχει σχέση με την ημερομηνία που τα κατέθεσες. Γιατί και το δικό μας το πτυχίο, της ειδικής εκπαίδευσης, κατατέθηκε Δεκέμβρη 2014 μαζί με όλα τα μεταπτυχιακά και στην online πορεία του δοαταπ δηλώθηκε ως ημερομηνία κατά την οποία ο φάκελος ήταν πλήρης 14 Ιανουαρίου 2015.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #396 στις: Φεβρουάριος 28, 2015, 11:34:25 μμ »
Τι να πω και εγω απορησα οταν μου το ειπε καθως ηταν στην φουρνια των πτυχιων που είχε προκύψει το θέμα με την αξιολόγηση της ΕΑΙΠ και υπηρχε καθυστερηση
Είναι κάποιος από σας που έκανε μεταπτυχιακή εργασία ;
Mόλις τηλ στον δοαταπ, δεν υπάρχει πρόβλημα με κανένα από τα μεταπτυχιακά της Λευκωσίας. Η αναγνώριση έχει σχέση με την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών, εγώ τα κατέθεσα Σεπτέμβρη 2014, οπότε τώρα περιμένουμε να υπογραφεί η αναγνώριση από τους 3 καθηγητές του συμβουλίου. Τέλος του μήνα θα έχουν καλύτερη εικόνα για την ημερομηνία αναγνώρισης, μέσα στον Μάρτιο θα ολοκληρωθεί η διαδικασία, μου είπαν.

Οπότε, demosthenes, η αναγνώριση του ΠΜΣ σου έχει σχέση με την ημερομηνία που τα κατέθεσες. Γιατί και το δικό μας το πτυχίο, της ειδικής εκπαίδευσης, κατατέθηκε Δεκέμβρη 2014 μαζί με όλα τα μεταπτυχιακά και στην online πορεία του δοαταπ δηλώθηκε ως ημερομηνία κατά την οποία ο φάκελος ήταν πλήρης 14 Ιανουαρίου 2015.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #397 στις: Μάρτιος 04, 2015, 10:13:33 πμ »
Κατέθεσα τα χαρτιά μου αρχές Ιανουαρίου και ακόμη περιμένω την αναγνώριση. Επικοινώνησα με το Δοαταπ και δεν μπορούν να μου πουν ακριβής ημερομηνία. Γνωρίζει κάποιος αν είναι υποχρεωμένοι μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα να βγάλουν την αναγνώριση;
 Επίσης, το μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής ΜΕd εκ αποστάσεως , ήταν ήδη αναγνωρισμένο , για ποιο λόγο να ξαναπεράσει από συμβούλιο; Δεν πάει με την Αυτόματη Διαδικασία όπως λέει η Σχηματική Απεικόνιση στο site του Δοαταπ;

Αποσυνδεδεμένος xrixri4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #398 στις: Μάρτιος 04, 2015, 10:34:17 μμ »
Κατέθεσα τα χαρτία μου 8/9/2014. Δεν έχω καμία ενημέρωση από δοαταπ. Σε επισκεψή μου υπάλληλος στις αρχές Φλεβάρη μου είχε πει οτι δεν είχε ξεκινήσει η διαδικασία. Γνωρίζει κάποιος άλλος κάτι ; Έχει πάρει κανείς αναγνώριση από το τετράμηνο του Σεπτέμβρη?

Αποσυνδεδεμένος Σοφία Κ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #399 στις: Μάρτιος 05, 2015, 11:47:12 μμ »
Σκέφτομαι να κανω αίτηση εισδοχης για το εαρινό εξάμηνο υπαρχει καποια εμπλοκη με τις αναγνωρισεις; Εχουμε καμια επίσημη απαντηση; Φιλολογος σε απογνωση!

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #400 στις: Μάρτιος 08, 2015, 03:45:11 μμ »
καλησπέρα,
συνήθως ένα τρίμηνο δεν παίρνει η αναγνώριση; ίσως καθυστέρησε λόγω του προβλήματος με εαιπ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2015, 05:42:26 μμ από Maraki_math »

Αποσυνδεδεμένος Σοφία Κ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #401 στις: Μάρτιος 08, 2015, 05:39:37 μμ »
καλησπέρα,
συνήθως ένα τρίμηνο δεν παίρνει η αναγνώριση; ίσως καθυστέρησε λόγω του προβλήματος με εαπ...

Λυθηκε το θέμα επιτέλους;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #402 στις: Μάρτιος 09, 2015, 09:40:53 πμ »
Κατέθεσα τα χαρτιά μου αρχές Ιανουαρίου και ακόμη περιμένω την αναγνώριση. Επικοινώνησα με το Δοαταπ και δεν μπορούν να μου πουν ακριβής ημερομηνία. Γνωρίζει κάποιος αν είναι υποχρεωμένοι μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα να βγάλουν την αναγνώριση;
 Επίσης, το μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής ΜΕd εκ αποστάσεως , ήταν ήδη αναγνωρισμένο , για ποιο λόγο να ξαναπεράσει από συμβούλιο; Δεν πάει με την Αυτόματη Διαδικασία όπως λέει η Σχηματική Απεικόνιση στο site του Δοαταπ;


Επειδή και εγώ θα ειμαι στην επομενη φουρνια αποφοίτων, τους εστειλα χθες μηνυμα, μου απαντησαν:
"Σας ενημερώνουμε ότι η κρίση του προγράμματος δεν έχει περατωθεί ακόμη."

Δεν ξερω αν εννοεί πως δεν έχει συγκληθεί ακόμη συμβούλιο για να αποφασίσει.... :-\


Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #403 στις: Μάρτιος 09, 2015, 11:37:23 πμ »

Επειδή και εγώ θα ειμαι στην επομενη φουρνια αποφοίτων, τους εστειλα χθες μηνυμα, μου απαντησαν:
"Σας ενημερώνουμε ότι η κρίση του προγράμματος δεν έχει περατωθεί ακόμη."

Δεν ξερω αν εννοεί πως δεν έχει συγκληθεί ακόμη συμβούλιο για να αποφασίσει.... :-\

Aυτή ήταν η επίσημη απάντηση της κα Παφλιώτη στο Δοαταπ για το πότε θα αναγνωρισθεί ο τίτλος μου. Δλδ ημερομηνία ακριβής δεν μου είπε.
"Σας ενημερώνουμε ότι η διαδικασία κρίσης του τίτλου σας είναι σε εξέλιξη"

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #404 στις: Μάρτιος 09, 2015, 02:55:05 μμ »
Aυτή ήταν η επίσημη απάντηση της κα Παφλιώτη στο Δοαταπ για το πότε θα αναγνωρισθεί ο τίτλος μου. Δλδ ημερομηνία ακριβής δεν μου είπε.
"Σας ενημερώνουμε ότι η διαδικασία κρίσης του τίτλου σας είναι σε εξέλιξη"

Λεει πως δεν εχουν συνεδριασει ακομα αλλα αναμενεται συντομα γιατι προστιθενται περα απο τους τιτλους σεπτεμβριου και οι τιτλοι ιανουαριου (απο δοαταπ)

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #405 στις: Μάρτιος 11, 2015, 12:28:03 πμ »
Πάντως, εγώ που πήγα σήμερα να ρωτήσω τα διαδικαστικά (γιατί είχα προσπαθήσει στο τηλέφωνο χωρίς αποτέλεσμα) για την κατάθεση των δικαιολογητικών, όταν τους ρώτησα για το επίμαχο πρόβλημα, μου απάντησαν ότι είναι καθαρά διαδικαστικό και ότι στην ουσία δεν υπάρχει ζήτημα. Απλά έχουν πολύ λίγο κόσμο να δουλεύει και έχουν συσσωρευθεί πάρα πολλοί τίτλοι απο τους αποφοίτους του καλοκαιριού και του Σεπτεμβρίου. Οπότε οι απόφοιτοι του Ιανουαρίου αναμένεται να καθυστερήσουν αρκετά. Αυτά από μένα, για ό,τι νεώτερο θα σας κρατάω ενήμερους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.