*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 216047 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #420 στις: Μάρτιος 26, 2015, 08:15:18 μμ »
Θα έρθουν  τα χαρτιά από το Πανεπιστήμιο, θα ελεγχθούν για τυχόν ελλείψεις και μετά θα δεις κάτι στην πορεία της αίτησής σου.
Άρχισε η αναγνώριση;;;; Επιτέλους!!!!! Από το Σεπτέμβρη κι ακόμα περιμένουμε....
Ελπίζω οι απόφοιτοι Φεβρουαρίου να μην έχουν την ίδια καθυστέρηση με εμάς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #421 στις: Μάρτιος 27, 2015, 02:19:34 μμ »
Παράθεση
Θα έρθουν  τα χαρτιά από το Πανεπιστήμιο, θα ελεγχθούν για τυχόν ελλείψεις και μετά θα δεις κάτι στην πορεία της αίτησής σου.
Άρχισε η αναγνώριση;;;; Επιτέλους!!!!! Από το Σεπτέμβρη κι ακόμα περιμένουμε....
Ελπίζω οι απόφοιτοι Φεβρουαρίου να μην έχουν την ίδια καθυστέρηση με εμάς.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ηρέμησα λίγο. Εύχομαι γρήγορα να πάρετε την αναγνώριση. Καταλαβαίνω ότι η αναμονή σας έχει κουράσει.

Αποσυνδεδεμένος xrixri4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #422 στις: Μάρτιος 29, 2015, 09:44:56 μμ »
Τ ο ΔΟΑΤΑΠ παράμενει αργό στις εξελίξεις χωρίς καμία ενημέρωση σε συναδέλφους τηλεφωνικά. Σε  συνάντηση με τον Παπαβλασόπουλο διαβεβαίωσε οτι την πρώτη εβδομάδα του Μαρτίου θα τελειώσει το θέμα. Ο Μάρτιος τελείωσε και κανένας απόφοιτος του Σεπτεμβρίου δεν έχει ειδοποιηθεί. Απορρέει από κάπου τόση χαρά 'η μάλλον δε γνωρίζετε ότι για τα άλλα μεταπτυχιακά δεν υπήρξε πρόβλημα όποτε σε 2 μήνες είναι αναγνωρισμένα. Το δικό μας είχε πρόβλημα και από τη στιγμή που πέρασαν 6 μήνες από τις αιτήσεις μας , συνεχίζει και υφίσταται θέμα.  Αρκετοί από τους φοιτητές προχώρησαν σε στάση πληρωμών εγγράφως στο Παν/μιο μήπως και θορυβηθεί κάποιος και πιέσει τον ΔΟΑΤΑΠ.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #423 στις: Μάρτιος 31, 2015, 12:15:36 μμ »
Τ ο ΔΟΑΤΑΠ παράμενει αργό στις εξελίξεις χωρίς καμία ενημέρωση σε συναδέλφους τηλεφωνικά. Σε  συνάντηση με τον Παπαβλασόπουλο διαβεβαίωσε οτι την πρώτη εβδομάδα του Μαρτίου θα τελειώσει το θέμα. Ο Μάρτιος τελείωσε και κανένας απόφοιτος του Σεπτεμβρίου δεν έχει ειδοποιηθεί. Απορρέει από κάπου τόση χαρά 'η μάλλον δε γνωρίζετε ότι για τα άλλα μεταπτυχιακά δεν υπήρξε πρόβλημα όποτε σε 2 μήνες είναι αναγνωρισμένα. Το δικό μας είχε πρόβλημα και από τη στιγμή που πέρασαν 6 μήνες από τις αιτήσεις μας , συνεχίζει και υφίσταται θέμα.  Αρκετοί από τους φοιτητές προχώρησαν σε στάση πληρωμών εγγράφως στο Παν/μιο μήπως και θορυβηθεί κάποιος και πιέσει τον ΔΟΑΤΑΠ.

Υπαρχουν αποφοιτοι σεπτεμβριου εχουν παρει αναγνωριση...δλδ εχει ξεκινησει η διδαδικασια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #424 στις: Μάρτιος 31, 2015, 12:59:18 μμ »
Τ ο ΔΟΑΤΑΠ παράμενει αργό στις εξελίξεις χωρίς καμία ενημέρωση σε συναδέλφους τηλεφωνικά. Σε  συνάντηση με τον Παπαβλασόπουλο διαβεβαίωσε οτι την πρώτη εβδομάδα του Μαρτίου θα τελειώσει το θέμα. Ο Μάρτιος τελείωσε και κανένας απόφοιτος του Σεπτεμβρίου δεν έχει ειδοποιηθεί. Απορρέει από κάπου τόση χαρά 'η μάλλον δε γνωρίζετε ότι για τα άλλα μεταπτυχιακά δεν υπήρξε πρόβλημα όποτε σε 2 μήνες είναι αναγνωρισμένα. Το δικό μας είχε πρόβλημα και από τη στιγμή που πέρασαν 6 μήνες από τις αιτήσεις μας , συνεχίζει και υφίσταται θέμα.  Αρκετοί από τους φοιτητές προχώρησαν σε στάση πληρωμών εγγράφως στο Παν/μιο μήπως και θορυβηθεί κάποιος και πιέσει τον ΔΟΑΤΑΠ.

Κανένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών δεν έχει αναγνωριστεί έως τώρα από τον ΔΟΑΤΑΠ μέσα σε χρονικό διάστημα δύο μηνών. Ακόμα και στο site του ΔΟΑΤΑΠ αναγράφεται, αν θυμάμα καλά, ότι η αναγνώριση των μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών γίνεται σε τρεις μήνες.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #425 στις: Μάρτιος 31, 2015, 01:01:14 μμ »
Τ ο ΔΟΑΤΑΠ παράμενει αργό στις εξελίξεις χωρίς καμία ενημέρωση σε συναδέλφους τηλεφωνικά. Σε  συνάντηση με τον Παπαβλασόπουλο διαβεβαίωσε οτι την πρώτη εβδομάδα του Μαρτίου θα τελειώσει το θέμα. Ο Μάρτιος τελείωσε και κανένας απόφοιτος του Σεπτεμβρίου δεν έχει ειδοποιηθεί. Απορρέει από κάπου τόση χαρά 'η μάλλον δε γνωρίζετε ότι για τα άλλα μεταπτυχιακά δεν υπήρξε πρόβλημα όποτε σε 2 μήνες είναι αναγνωρισμένα. Το δικό μας είχε πρόβλημα και από τη στιγμή που πέρασαν 6 μήνες από τις αιτήσεις μας , συνεχίζει και υφίσταται θέμα.  Αρκετοί από τους φοιτητές προχώρησαν σε στάση πληρωμών εγγράφως στο Παν/μιο μήπως και θορυβηθεί κάποιος και πιέσει τον ΔΟΑΤΑΠ.


Πραγματικά μας δουλεύει το Δοαταπ και το Πανεπιστήμιο. Ο δοαταπ αναγνώρισε 200 αποφοίτους μαζεμένους από την Ασπαιτε για πρόγραμμα πανεπιστημίου της Αγγλίας που ολοκληρώθηκε πριν 2 μήνες. Κατέθεσαν τα χαρτιά τους το Φεβρουάριο και πήραν την αναγνώριση πριν 10 μέρες. Εμάς γιατί αργούν τόσο;
Μου έκανε αρνητική εντ'υπωση ότι το πανεπιστήμιο δεν μας καθοδήγησε σωστά. Στην Ασπαιτε τους υπέδειξαν να κάνουν αίτηση στο Δοαταπ και για την παιδαγωγική επάρκεια και για ισοτιμία βαθμού.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #426 στις: Μάρτιος 31, 2015, 01:03:24 μμ »
Κανένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών δεν έχει αναγνωριστεί έως τώρα από τον ΔΟΑΤΑΠ μέσα σε χρονικό διάστημα δύο μηνών. Ακόμα και στο site του ΔΟΑΤΑΠ αναγράφεται, αν θυμάμα καλά, ότι η αναγνώριση των μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών γίνεται σε τρεις μήνες.


συγγενικό μου πρόσωπο έχει ολοκληρώσει το μεταπτυχιακό της Ασπαίτε (συνεργάζεται με πανεπιστήμιο της Αγγλίας) και μέσα σε δύο μήνες από την κατάθεση του φακέλλου ήρθε η αναγνώριση.

Αυτοί εκεί στο Δοαταπ γιατί δεν σηκώνουν τηλέφωνα;

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #427 στις: Μάρτιος 31, 2015, 01:53:08 μμ »

συγγενικό μου πρόσωπο έχει ολοκληρώσει το μεταπτυχιακό της Ασπαίτε (συνεργάζεται με πανεπιστήμιο της Αγγλίας) και μέσα σε δύο μήνες από την κατάθεση του φακέλλου ήρθε η αναγνώριση.

Αυτοί εκεί στο Δοαταπ γιατί δεν σηκώνουν τηλέφωνα;

οπως και να χει , το πανεπιστήμιο δεν εξυπηρετεί σωστά. Τωρά είναι στο δικό μας χερι για το τι θα κανουμε για να επισπευτει η διαδικασία. Αυτοί πήραν τα λεφτά τους, το τι ακολουθεί δεν τους αφορα απ οσο καταλαβα

 
να συμπληρώσω πως στην περίπτωση ασπαιτε δεν υπαρχει καθυστέρηση γιατί πολύ απλα εμπλεκεται ελληνικό δημόσιο ίδρυμα

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #428 στις: Μάρτιος 31, 2015, 03:25:37 μμ »
οπως και να χει , το πανεπιστήμιο δεν εξυπηρετεί σωστά. Τωρά είναι στο δικό μας χερι για το τι θα κανουμε για να επισπευτει η διαδικασία. Αυτοί πήραν τα λεφτά τους, το τι ακολουθεί δεν τους αφορα απ οσο καταλαβα

 
να συμπληρώσω πως στην περίπτωση ασπαιτε δεν υπαρχει καθυστέρηση γιατί πολύ απλα εμπλεκεται ελληνικό δημόσιο ίδρυμα

Το θέμα είναι ότι χάνουμε προκηρύξεις και χρήματα στη δουλειά μας. Προσωπικά εστειλα email στο Δοαταπ πριν τρεις εργάσιμες ημέρες και πάλι πήρα την τυποποιημένη απάντηση ότι "Η διαδικασία αναγνώρισης προχωρά". Στην ερώτησή μου στην Ασπαιτε γιατί τόσο γρήγορα, φυσικά δεν μου απάντησαν.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #429 στις: Μάρτιος 31, 2015, 04:38:59 μμ »
Το θέμα είναι ότι χάνουμε προκηρύξεις και χρήματα στη δουλειά μας. Προσωπικά εστειλα email στο Δοαταπ πριν τρεις εργάσιμες ημέρες και πάλι πήρα την τυποποιημένη απάντηση ότι "Η διαδικασία αναγνώρισης προχωρά". Στην ερώτησή μου στην Ασπαιτε γιατί τόσο γρήγορα, φυσικά δεν μου απάντησαν.

δεν διαφωνώ μ αυτό που λες. γι αυτό θα πρέπει να στελνουμε συνεχεια μειλ τοσο στις συμβουλους όσο και στον δοαταπ

Αποσυνδεδεμένος xrixri4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #430 στις: Μάρτιος 31, 2015, 11:39:03 μμ »
Σύναδελφοι γνωρίζει κάποιος έστω και έναν απόφοιτο του Σεπτέμβρη με την αναγνώριση στα χέρια του; Εγ'ω που είμαι απόφοιτη Σεπτεμβρίου με όσους συναδέλφους μιλάω δεν έχει κανεις τη παραμικρή ενημέρωση. Μας είχαν πει αρχές Μαρτίου κι ακόμα τίποτε. Αν κάποιος γνωρίζει έγκυρα ότι έγινε αναγνώριση να το πει να αισιοδοξούμε κι υπόλοιποι. Εννοείται πάντα για το Μεταπτυχιακό του δικού μας Παν/μιου, όχι για άλλα.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #431 στις: Απρίλιος 01, 2015, 01:02:50 πμ »
2 συνάδελφοί μου από το περσινό σχολείο και άλλοι 2 από το φετινό δεν έχουν ακόμα την παραμικρή εξέλιξη..

Αποσυνδεδεμένος Educator

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #432 στις: Απρίλιος 01, 2015, 10:40:37 πμ »
Συνάδελφοι καλημέρα, ως απόφοιτος του Σεπτεμβρίου από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας μου ήρθε χθες η πράξη αναγνώρισης του μεταπτυχιακού μου από τον ΔΟΑΤΑΠ.  Επομένως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Απλά η σειρά έκδοσης των τίτλων  πάει με τον αριθμό πρωτοκόλλου. Υπομονή για όσους δεν την έχουν λάβει ακόμα και καλή συνέχεια στους υπολοίπους!

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #433 στις: Απρίλιος 01, 2015, 10:46:47 πμ »
Καλημέρα κι απο μένα!
Εγώ κατέθεσα τα χαρτια μου την προηγούμενη εβδομάδα και μου είπαν ότι οι υπάλληλοι που τα ελέγχουν είναι μόνο δύο, οπότε καθυστερούν πολύ να ενημερώσουν την on line πορεία της αίτησης. Επίσης μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν όταν θα ολοκληρωθεί η διαδικασία. Μόνο αν λείπει κάτι θα μου τηλεφωνήσουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 320
Σύνολο: 320

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.