*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 215955 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #462 στις: Απρίλιος 17, 2015, 09:25:28 μμ »
Παράθεση
Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!!!
Θα ήθελα αν κάποιος έχει τελειώσει το μεταπτυχιακό είτε το Σεπτέμβρη 2014 είτε τον Ιανουάριο του 2015 και του έχουν αναγνωρίσει το πτυχίο στο ΔΟΑΤΑΠ, να μας ενημερώσει να δούμε τι πραγματικά συμβαίνει.
Μέχρι και τον Ιούνιο του 2014 όσοι τελείωσαν τους αναγνώρισε το ΔΟΑΤΑΠ το μεταπτυχιακό. Το πόσο σύντομα δεν έχει και τόση σημασία, γιατί φοβάμαι ότι από τότε και στο εξής δεν αναγνώρισαν άλλους τίτλους.
Εγώ προσωπικά που είχα μιλήσει με τον Παπαβλασόπουλο(Νοέμβριο 2014), μου είχε πει ότι υπήρχε κάποιο θέμα με τους τίτλους, που κατά τη γνώμη του θα λυνόταν μέχρι τα Χριστούγεννα. Έτσι δεν αναγνωριζόταν το μεταπτυχιακό εκείνη την περίοδο μέχρι να άλλαζε το Πανεπιστήμιο της Κύπρου κάποια πράγματα που τους είχαν ζητήσει. Στη συνέχεια μου είπε όταν ξαναπήγα το Δεκάμβριο, ότι άλλαξαν από το Πανεπιστήμιο ότι τους ζήτησαν και μένει να συνεδριάσουν εδώ στο ΔΟΑΤΑΠ. Το θέμα είναι τι γίνεται; Λύθηκε το πρόβλημα;
Επίσης από το Πανεπιστήμιο είναι καθησυχαστικοί, Τι άλλο θα είναι με 6000 ευρώ;
Δεν θα' πρεπε και αυτοί να πιέσουν από την πλευρά τους να λυθεί το θέμα όσο πιο σύντομα γίνεται;
Ας μάθουμε λοιπόν πρώτα αν αναγνωρίζεται αυτή τη στιγμή το μεταπτυχιακό και στη συνέχεια βλέπουμε για το πόσο γρήγορα θα γίνει αυτό. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ!!


Αγαπητέ/ή elvide χρόνια πολλά και σε σένα. Σε παραπέμπω σε συνάδελφο που απάντησε πριν λίγες μέρες σε αυτό το Forum:
Παράθεση
Αποσυνδεδεμένος Educator
Νέο μέλος
*
Μηνύματα: 2
Λατρεύω την εκπαίδευση
Προφίλ  Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #432 στις: Απρίλιος 01, 2015, 10:40:37 πμ »
Παράθεση
Συνάδελφοι καλημέρα, ως απόφοιτος του Σεπτεμβρίου από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας μου ήρθε χθες η πράξη αναγνώρισης του μεταπτυχιακού μου από τον ΔΟΑΤΑΠ.  Επομένως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Απλά η σειρά έκδοσης των τίτλων  πάει με τον αριθμό πρωτοκόλλου. Υπομονή για όσους δεν την έχουν λάβει ακόμα και καλή συνέχεια στους υπολοίπους!

Οπότε αυτό που συμπεραίνω εγώ είναι ότι απλώς θα πρέπει να περιμένουμε. Είναι θέμα χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #463 στις: Απρίλιος 17, 2015, 09:52:52 μμ »
Συνάδελφοι καλημέρα, ως απόφοιτος του Σεπτεμβρίου από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας μου ήρθε χθες η πράξη αναγνώρισης του μεταπτυχιακού μου από τον ΔΟΑΤΑΠ.  Επομένως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Απλά η σειρά έκδοσης των τίτλων  πάει με τον αριθμό πρωτοκόλλου. Υπομονή για όσους δεν την έχουν λάβει ακόμα και καλή συνέχεια στους υπολοίπους!

Καλησπέρα
Τι αριθμό πρωτοκόλλου είχες; Πότε κατέθεσες την αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος Fista

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #464 στις: Απρίλιος 18, 2015, 06:42:34 μμ »
Γεια σας,υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας διαφωτίσει σχετικά με την διαδικασία που ακολουθείται αφότου περάσει κάποιος όλα τα μαθήματα;Τι δικαιολογητικά χρειάζονται;Τι παράβολα;Τι οφείλει να στείλει το πανεπιστήμιο σε μας και τι στο Δοαταπ;Εμείς τι έγγραφα πρέπει να συγκεντρώσουμε και να αποστείλουμε;Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #465 στις: Απρίλιος 18, 2015, 11:23:59 μμ »
Παράθεση
Γεια σας,υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας διαφωτίσει σχετικά με την διαδικασία που ακολουθείται αφότου περάσει κάποιος όλα τα μαθήματα;Τι δικαιολογητικά χρειάζονται;Τι παράβολα;Τι οφείλει να στείλει το πανεπιστήμιο σε μας και τι στο Δοαταπ;Εμείς τι έγγραφα πρέπει να συγκεντρώσουμε και να αποστείλουμε;Ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα. Εσύ θα πρέπει να καταθέσεις στο δοαταπ 1. αίτηση που μπορείς να προμηθευτείς κι εκεί 2. υπεύθυνη δήλωση που να βεβαιώνει (αν θυμάμαι καλά) τη γνησιότητα των τίτλων 3. πτυχίο που ήδη κατέχεις 4. φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας και 5. παράβολο από την τράπεζα Ελλάδος (185 € περίπου).
Το πανεπιστήμιο θα στείλει στον δοαταπ τον μεταπτυχιακό τίτλο και ερωτηματολόγιο (;;;) ή κάτι σχετικό. Σε εσένα θα στείλει τον μεταπτυχιακό τίτλο και ένα αντίγραφο με  τα μαθήματα που παρακολούθησες και η βαθμολογία που πήρες.
Δεν χρειάζεται να περιμένεις να στείλει το πανεπιστήμιο τα χαρτιά σου, μπορείς να καταθέσεις τα δικαιολογητικά που σε αφορούν μόλις δώσεις τα μαθήματα.

Επειδή φοβάμαι ότι ίσως δεν είμαι και πολύ διαφωτιστική μπορείς να τα βρεις και στο site του δοαταπ πιο αναλυτικά www.doatap.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος moca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #466 στις: Απρίλιος 20, 2015, 10:53:15 πμ »
Επιτέλους σήμερα πήρα μνμ για την αναγνώριση με αριθμό πρωτοκόλ. 29/9. Είδα ότι πήραν και άλλοι μνμ οπότε εν αναμονή οι υπόλοιποι...καλημέρα!

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #467 στις: Απρίλιος 20, 2015, 01:37:42 μμ »
Καλημέρα και από μένα. Στην online πορεία αίτησης για αναγνώριση του συζύγου μου με αριθμό πρωτοκόλλου 17/10 γράφει αποσύνδεση οπότε η απόφαση έχει υπογραφεί και αναμένουμε την παράδοσή της. Με ρυθμούς χελώνας μεν αλλά προχωράνε καλά τα πράγματα. :)

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #468 στις: Απρίλιος 20, 2015, 03:24:12 μμ »
Μόλις του ήρθε και μήνυμα στο κινητό να περάσει να παραλάβει την πράξη αναγνώρισης!!!

Αποσυνδεδεμένος elvide

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #469 στις: Απρίλιος 20, 2015, 04:36:00 μμ »
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Απ' ότι κατάλαβα πάνε με ρυθμούς χελώνας αφού τώρα έρχονται οι αναγνωρίσεις γι αυτούς που τελείωσαν το Σεπτέμβριο....
Τέλος πάντων, έστω και έτσι γιατί και ο κόπος μας είναι μεγάλος και το οικονομικό δεν ήταν και μικρή η θυσία που κάναμε (6000 ευρώ). Εύχομαι σε όλους να πιάσει τουλάχιστον τόπο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #470 στις: Απρίλιος 20, 2015, 05:21:53 μμ »
Όπως φαίνεται όλοι σήμερα πήραμε μήνυμα για την ολοκλήρωση της αναγνώρισης. Επιτέλους!!!

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #471 στις: Απρίλιος 20, 2015, 09:21:49 μμ »
Θα ήθελα να μάθω αν με αυτό το μεταπτυχιακό εξ αποστάσεως στην ειδική αγωγή μπορεί κάποιος να υπογράφει σαν ειδικός παιδαγωγός σε αξιολογήσεις και γνωματεύσεις σε δημόσιες υπηρεσίες ; Έχει δηλ. την ίδια ισχύ με έναν πτυχιούχο που έχει τελειώσει τμήμα ειδικής αγωγής και έχει κάνει και πρακτική;


Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3643
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #472 στις: Απρίλιος 21, 2015, 11:37:49 πμ »
Θα ήθελα να μάθω αν με αυτό το μεταπτυχιακό εξ αποστάσεως στην ειδική αγωγή μπορεί κάποιος να υπογράφει σαν ειδικός παιδαγωγός σε αξιολογήσεις και γνωματεύσεις σε δημόσιες υπηρεσίες ; Έχει δηλ. την ίδια ισχύ με έναν πτυχιούχο που έχει τελειώσει τμήμα ειδικής αγωγής και έχει κάνει και πρακτική;

Και εγώ που έχω άλλο μεταπτυχιακό στην ΕΑ υπογράφω κανονικά....

Βέβαια, για να πάρω μετάθεση σε ΚΕΔΔΥ και να κάνω αξιολογήσεις έπρεπε να είμαι 4 χρόνια στην ΕΑ.
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα Μ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #473 στις: Απρίλιος 21, 2015, 05:55:56 μμ »
Συνάδελφοι, Καλησπέρα. Τι  αριθμό Πρ.είχατε εσείς που ειδοποιηθήκατε στις 20/4 για να δω αν πλησιάζει η σειρά μου;

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #474 στις: Απρίλιος 21, 2015, 06:19:58 μμ »
Και εγώ που έχω άλλο μεταπτυχιακό στην ΕΑ υπογράφω κανονικά....

Βέβαια, για να πάρω μετάθεση σε ΚΕΔΔΥ και να κάνω αξιολογήσεις έπρεπε να είμαι 4 χρόνια στην ΕΑ.
Εγώ μιλάω για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.Μπορεί να υπογράφει κάποιος στο δημόσιο τομέα εκτός εκπαίδευσης σαν ειδικός παιδαγωγός με το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό σε θέματα αξιολόγησης και θεραπείας παιδιών ή απλά με αυτό το μεταπτυχιακό μπορεί να μπει στους πίνακες ειδικής αγωγής και να εργαστεί στον ιδιωτικό τομέα;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2015, 06:23:53 μμ από Supreme »

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #475 στις: Απρίλιος 21, 2015, 06:30:07 μμ »
Συνάδελφοι, Καλησπέρα. Τι  αριθμό Πρ.είχατε εσείς που ειδοποιηθήκατε στις 20/4 για να δω αν πλησιάζει η σειρά μου;
Ο δικός μου ήταν 22296.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 187
Σύνολο: 192

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.