*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 215986 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απο όσο ξέρω χρειάζονται δυο με τρεις μήνες τουλάχιστον απο τη στιγμή που ο φάκελος καταχωρειται ως πλήρης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως αυτό ισχύει για την περίπτωση του Σεπτεμβρίου που υπήρχε πρόβλημα; Οι υπόλοιποι είχαν προλάβει να πάρουν την αναγνώριση σε δύο μήνες από την υποβολή του πτυχίου από το πανεπιστήμιο..

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Πολύ καλός μου φίλος που τελείωσε πέρυσι τον Μάιο πήρε την αναγνώριση μέσα σε 40 ημέρες. Τώρα, γιατί ανέκυψε αυτό το ζήτημα δεν γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Πολύ καλός μου φίλος που τελείωσε πέρυσι τον Μάιο πήρε την αναγνώριση μέσα σε 40 ημέρες. Τώρα, γιατί ανέκυψε αυτό το ζήτημα δεν γνωρίζω.
Καλησπέρα tsoklis και εμένα μου εμφάνισε στις 23/04 φάκελος πλήρης και και το μεταπτυχιακό μπήκε στον φάκελο στις 9/01. Τους πήρα τηλ. στις 23/04 και μου είπαν ότι σε 15 μέρες να τους ξανακαλέσω γιατί δεν προλαβαίνουν να περάσουν τα στοιχεία στην on line πορεία της αίτησης και ότι ίσως να έχει μπει η υπογραφή της αναγνώρισης. Σήμερα προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά οι γραμμές ήταν κατειλλημένες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Καλησπέρα tsoklis και εμένα μου εμφάνισε στις 23/04 φάκελος πλήρης και και το μεταπτυχιακό μπήκε στον φάκελο στις 9/01. Τους πήρα τηλ. στις 23/04 και μου είπαν ότι σε 15 μέρες να τους ξανακαλέσω γιατί δεν προλαβαίνουν να περάσουν τα στοιχεία στην on line πορεία της αίτησης και ότι ίσως να έχει μπει η υπογραφή της αναγνώρισης. Σήμερα προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά οι γραμμές ήταν κατειλλημένες.

Αν μάθεις νέα σε παρακαλώ ενημέρωσε μας. Πάντως αν επιμένετε για πολλή ώρα στα τηλέφωνα απαντούν. Είναι μόνο δυο οι υπάλληλοι (κάποιες φορές και ένας) και πασχίζουν πραγματικά. Επιπλεον, όποτε και αν εχω μιλήσει μαζί τους, ειναι ευγενέστατοι και εξυπηρετικοί.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Σε ποιό τηλέφωνο καλείτε; Στο γραφείο παραλαβής ή σε κάποιον άλλο υπεύθυνο; Λογικά, μέσα στις επόμενες μέρες θα πρέπει να έχουμε κάποια ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Σε ποιό τηλέφωνο καλείτε; Στο γραφείο παραλαβής ή σε κάποιον άλλο υπεύθυνο; Λογικά, μέσα στις επόμενες μέρες θα πρέπει να έχουμε κάποια ενημέρωση.
Καλημέρα παιδιά, εγώ παίρνω τηλ. στο 2105281000 και εσωτερικό το 306 είναι η κυρία Παφλιώτη (μου είπαν ότι είναι υπεύθυνη για την ειδική). Τώρα θα τους ξαναπάρω.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Surreal, μόλις επικοινώνησα με την κ. Παφλιώτη μέσω e-mail και μου είπε ότι η διαδικασία κρίσης του μεταπτυχιακού βρίσκεται σε εξέλιξη και θα ολοκληρωθεί το συντομότερο δυνατόν, χωρίς ωστόσο να μου διευκρινίζει σε πόσο χρονικό διάστημα. Λογικά, λίαν συντόμως θα έχουμε κάποια ενημέρωση. Προσωπικά πιστεύω ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα μάς έρθει ειδοποίηση να παραλάβουμε την πράξη αναγνώρισης. Αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι περισσότερο, ας κάνει τον κόπο να μάς ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Surreal, μόλις επικοινώνησα με την κ. Παφλιώτη μέσω e-mail και μου είπε ότι η διαδικασία κρίσης του μεταπτυχιακού βρίσκεται σε εξέλιξη και θα ολοκληρωθεί το συντομότερο δυνατόν, χωρίς ωστόσο να μου διευκρινίζει σε πόσο χρονικό διάστημα. Λογικά, λίαν συντόμως θα έχουμε κάποια ενημέρωση. Προσωπικά πιστεύω ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα μάς έρθει ειδοποίηση να παραλάβουμε την πράξη αναγνώρισης. Αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι περισσότερο, ας κάνει τον κόπο να μάς ενημερώσει.
Καλησπέρα παιδιά, tsoklis, επικοινώνησα και εγω σήμερα με την κ. Παφλιώτη τηλεφωνικώς και μου είπε ότι θα έχουμε νεότερα κατά τις 20/5.

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Ακόμα και έτσι να είναι (αν και το πανεπιστήμιο αναφέρει ότι είναι όμοια) είναι 90 ects αν και μονοετές......

Συμπληρώνω ότι πουθενά πάνω στον τίτλο δεν αναφέρεται, βέβαια, πόσα credits ή ects είναι, ούτε στην αναγνώριση του (τότε) ΔΙΚΑΤΣΑ. Ούτε στο δεύτερο μεταπτυχιακό μου αναφέρεται κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω ποιός θα κρίνει και πώς θα κρίνει....

Να σας ρωτήσω αυτ'α τα credits, ects που ακριβώς αναγράφονται???????

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα. Επιτέλους, σήμερα μου ήρθε μήνυμα για την πράξη αναγνώρισης.
Στα χέρια μου έχω και επίσημο έγγραφο του Δοαταπ που δικαιολογεί την καθυστέρηση λόγω έλλειψης σφραγίδας ποιότητας του Πανεπιστημίου(το έγγραφο πρωτοκολλήθηκε στις 11/12/2014 και απαντήθηκε σήμερα ταχυδρομικά). Δυστυχώς, λόγω των κακών χειρισμών από το πανεπιστήμιο έχασα αρκετά χρήματα λόγω μη έγκαιρης έκδοσης του πτυχίου μου (είχα ολοκληρώσει το Σεπτέμβρη του 2014). Για το λόγο αυτό ήδη επικοινώνησε δικηγόρος με το νομικό τμήμα του πανεπιστημίου (ήδη τους το είχαμε πει πριν ένα μήνα )και θα καταθέσω μήνυση εναντίον τους. Είμαι σε συνεννόηση με άλλους 3 συναδέλφους για την ίδια κίνηση. Το δύσκολο είναι ότι έχουν έδρα της επιχείρησης την Κύπρο και όχι την Ελλάδα. Το πανεπιστήμιο μας εξαπάτησε.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Apollon, τί εννοείς "λόγω έλλειψης σφραγίδας ποιότητας του Πανεπιστημίου"; Από όσο θυμάμαι, στο forum ανακοινώσεων του Moodle είχαν αναρτήσει σχετικό έγγραφο, με το οποίο μάς διαβεβαίωναν ότι το Πανεπιστήμιο έχει λάβει την τελική έγκριση και έχει διασφαλισμένη την ποιότητα των τίτλων σπουδών που παρέχει. Και γιατί να προκύψει αυτό το πρόβλημα τώρα, αφού οι προηγούμενοι-όσοι τελείωσαν τον Μάιο του 2014-πήραν σε σύντομο χρονικό διάστημα την αναγνώριση; Τουλάχιστον, έχει επιλυθεί το συγκεκριμένο ζήτημα τώρα ή μήπως θα έχουμε κι εμείς που τελειώσαμε τον Ιανουάριο την ίδια κατάληξη; Προσωπικά, έχω στείλει μήνυμα σε μία από τις ακαδημαϊκές συμβούλους του Πανεπιστημίου για το συγκεκριμένο ζήτημα, αλλά δεν έχω λάβει ακόμη καμία απάντηση. Η κ. Παφλιώτη, με την οποία επικοινώνησα μέσω e-mail, δεν μου είπε ότι υπάρχει τέτοιο ζήτημα, αλλά ότι η διαδικασία αναγνώρισης θα ολοκληρωθεί το συντομότερο δυνατόν. Ελπίζω ότι δεν θα βρεθούμε προ εκπλήξεως, γιατί όλοι μας έχουμε επενδύσει χρόνο και χρήμα.

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
είναι σημαντικό να ζητήσουμε ισοτιμία βαθμού?

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
είναι σημαντικό να ζητήσουμε ισοτιμία βαθμού?

Ναι, νομίζω ότι χρειάζεται και, αν δεν κάνω λάθος, στη σχετική αίτηση που υποβάλλεις στον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π., υπάρχει ένα κουτάκι που πρέπει να το συμπληρώσεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159616
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 459
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 415
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.272 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.