*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 216055 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #644 στις: Ιούνιος 29, 2015, 12:07:41 μμ »
Τι γίνεται ρε παιδιά με τις αναγνωρίσεις του Ιανουαρίου?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #645 στις: Ιούνιος 29, 2015, 01:16:17 μμ »

Παιδιά εγώ τέλειωσα τον Απρίλιο και η βαθμολογία εκδόθηκε 11 Μαϊου και ενώ μου είχαν πει ότι σε δέκα με 15 μέρες το μέγιστο  θα είχε σταλεί στον Δοαταπ έφτασε 5 Ιούνη μετά από τσακωμό πολύ γερό και ψέματα ότι ενώ είχε σταλέι μαθαίνω ότι δεν είχε σταθεί τελικά να φτάσουν 5 Ιουνίου στην Αθήνα. Πιέστε τους γιατί δεν θα βγάλετε άκρη είναι σίγουρο. Εμένα ήθελαν να τα στείλουν μαζικά με των αποφοίτων του Μαίου και ενώ τους είχα εξηγήσει το λόγο που βιαζόμουν. Άσε που ημερομηνία έκδοσης πτυχίου έγραφε 4 Μαίου. Μήνυση ήθελαν αλλά ποιος μπλέκει...

Θα σε δυσαρεστήσω, αλλά γίνεσαι πτυχιούχος, όχι την ημέρα που δίνεις το τελευταίο μάθημα, αλλά την ημέρα που ανακοινώνεται η τελευταία βαθμολογία. Αν, λοιπόν, η βαθμολογία ανακοινώθηκε 11 Μαΐου, τότε ήσουν πτυχιούχος. Αν το μεταπτυχιακό σου έχει ημερομηνία έκδοσης πτυχίου πριν από την ημερομηνία ανακοίνωσης του τελευταίου μαθήματος, επίσης μπορεί να σου δημιουργηθεί πρόβλημα, αν το ψάξει κάποιος άλλος συνάδελφος τον οποίο μπορεί να προσπεράσεις λόγω 1-2 ημερών.....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #646 στις: Ιούνιος 29, 2015, 11:35:53 μμ »
Θα σε δυσαρεστήσω, αλλά γίνεσαι πτυχιούχος, όχι την ημέρα που δίνεις το τελευταίο μάθημα, αλλά την ημέρα που ανακοινώνεται η τελευταία βαθμολογία. Αν, λοιπόν, η βαθμολογία ανακοινώθηκε 11 Μαΐου, τότε ήσουν πτυχιούχος. Αν το μεταπτυχιακό σου έχει ημερομηνία έκδοσης πτυχίου πριν από την ημερομηνία ανακοίνωσης του τελευταίου μαθήματος, επίσης μπορεί να σου δημιουργηθεί πρόβλημα, αν το ψάξει κάποιος άλλος συνάδελφος τον οποίο μπορεί να προσπεράσεις λόγω 1-2 ημερών.....
Για την Ελλάδα πτυχιούχος γίνεσαι όταν αναγνωριστεί από τον ΔΟΑΤΑΠ (ημερομηνία αναγνώρισης)

Συνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #647 στις: Ιούνιος 29, 2015, 11:57:58 μμ »
Για την Ελλάδα πτυχιούχος γίνεσαι όταν αναγνωριστεί από τον ΔΟΑΤΑΠ (ημερομηνία αναγνώρισης)

Δεν αντιλεγω. Όμως για οποιοδήποτε πανεπιστήμιο του κόσμου (και παρουσιαστε μου κάτι διαφορετικό) δεν γίνεσαι πτυχιούχος όταν δίνεις το τελευταίο μάθημα, αλλά όταν ανακοινωθούν όλες οι βαθμολογίες. Και αυτό ισχύει και για τα προπτυχιακά και για τα μεταπτυχιακά προγράμματα.
Όταν, λοιπόν, υπάρχει έννομο συμφέρον μπορεί κάποιος να ζητήσει και να λάβει αντίγραφα των αναρτήσεων των βαθμολογιων, με τις ημερομηνίες που έγιναν αυτές, και να τις αντιπαραβάλει με την ημερομηνία κτησδης πτυχίου μου/σου/του/της.... Αν υπάρχει θέμα......
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #648 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:37:43 πμ »
Το αφερέγγυο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συνεχίζει τα πτυχία μαζικά στο Δοαταπ όταν κραταει 60 Ευρώ για κόστος αποστολής; Οι άνθρωποι συνεχίζουν να εκμεταλλεύονται χωρίς ντροπή τους φοιτητές τους. Το είχα πάθει και εγώ. Φουλ ανοργάνωτοι και απατεώνες

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #649 στις: Ιούνιος 30, 2015, 08:17:35 μμ »
Για την Ελλάδα πτυχιούχος γίνεσαι όταν αναγνωριστεί από τον ΔΟΑΤΑΠ (ημερομηνία αναγνώρισης)



έλειπε η αξιολόγηση της πρακτικής στην ουσία ότι τελείωσα, τα μαθήματα είχαν τελείωσει από το γενάρη. Απλά περίμεναν το οκ από τον υπέυθυνο της πρακτικής ότι τέλειωσα αρχές Απρίλη και το πορτοφόλιο ήταν οκ. Όπου το οκ δόθηκε σύμφωνα με αυτούς πάντα 11 Μαϊοιυ. Έπρεπε να είχα πάει Κύπρο από τις 15 Μαη που είχα πει αλλά που να φανταστώ. Φαντάσου να μην τους έκραζα, δεν θα είχαν στείλει σε προσωπικό φάκελο τα χαρτιά και ακόμα θα περίμενα με του Μαίου.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #650 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:25:03 μμ »
Το αφερέγγυο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας συνεχίζει τα πτυχία μαζικά στο Δοαταπ όταν κραταει 60 Ευρώ για κόστος αποστολής; Οι άνθρωποι συνεχίζουν να εκμεταλλεύονται χωρίς ντροπή τους φοιτητές τους. Το είχα πάθει και εγώ. Φουλ ανοργάνωτοι και απατεώνες
Κόλησες στα 60 ευρώ και όχι στα 6000?
Φυσικά και κάνουν πολύ καλά που τα στέλνουν μαζικά.. Δηλαδή αν στέλνανε πρώτα το δικό μου και μετά το δικό σου θα ήταν δίκαιο;; Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Τώρα για τα 60... οκ θα έπρεπε να μην τα ζητήσουν καν.

Αποσυνδεδεμένος hkoukas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #651 στις: Ιούλιος 02, 2015, 12:43:34 μμ »
Καλημέρα συναδελφοι, οσο καλη μερα μπορει να ειναι για τον καθενα μας.

Διαβασα αυτο:
http://www.esos.gr/arthra/38937/doatap-diarkeia-spoydon-ects-apoktitheises-kata-ti-diarkeia-kalokairinis-periodoy

Για μεταπτυχιακούς τίτλους σπουδών, που θα κατατεθούν για αναγνώριση, είναι αποδεκτή η απόκτηση κατά μέγιστο 15 ECTS του συνόλου των πιστωτικών μονάδων σε καλοκαιρινή περίοδο των ακαδημαϊκών ετών 2015-2016 και μετά.


Δηλαδή κάποιος που έχει πάρει 2 μαθήματα και 1 σεμινάριο το καλοκαιρινό τετράμηνο, δηλαδή 21 ECTS, δεν αναγνωρίζονται; Εχω επηρεαστει απο τα γεγονοτα των ημερων και δεν μπορω να σκεφτω με καθαρο μυαλο.

EDIT: ρωτησα την συμβουλο και μου απαντησε οτι ειναι ενημεροι για την συγκεκριμενη ανακοινωση, αφορα την καλοκαιρινη περιοδο 2016 και μετα και οτι θα υπαρξει επισημη ανακοινωση απο το πανεπιστημιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2015, 01:41:05 μμ από hkoukas »

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #652 στις: Ιούλιος 13, 2015, 09:31:15 πμ »
Συνάδελφοι, καλημέρα. Μόλις έλαβα mail με το οποίο με πληροφορούν ότι η πράξη αναγνώρισής μου είναι έτοιμη (απόφοιτος Ιανουαρίου). Εύχομαι σύντομα να λήξει και η δική σας αγωνία. Καλή δύναμη, καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #653 στις: Ιούλιος 13, 2015, 09:33:56 πμ »
Επιτέλους, να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιποι...Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Αποσυνδεδεμένος geoko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #654 στις: Ιούλιος 13, 2015, 03:03:10 μμ »
Καλησπερα σε ολους..
Ειδα πως ο ekat2210 πηρε ηδη ενημερωση πως ελαβε την αναγνωριση του..θα ηθελα να μου απαντησει αν ξερει καποιος αν οι αναγνωρισεις δινονται με διαφορετικη ημερομηνια;;γιατι εχω μαθει πως ολοι του ιανουαριου θα πρεπει να παρουμε μαζι την αναγνωριση..
Κανω λαθος;;χωρις να θελω να θιξω καποιον..αλλα ολοι μαζι δωσαμε εξετασεις..μαζι πηραμε κ τον τιτλο..

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #655 στις: Ιούλιος 13, 2015, 04:05:30 μμ »
Συνάδελφοι, καλημέρα. Μόλις έλαβα mail με το οποίο με πληροφορούν ότι η πράξη αναγνώρισής μου είναι έτοιμη (απόφοιτος Ιανουαρίου). Εύχομαι σύντομα να λήξει και η δική σας αγωνία. Καλή δύναμη, καλή συνέχεια.
Μήπως θυμάσαι πότε κατέθεσες τα χαρτιά σου στο ΔΟΑΤΑΠ;

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #656 στις: Ιούλιος 13, 2015, 06:13:17 μμ »
Έκανα την αίτηση 16/2/2015 και είχα αριθμό πρωτοκόλλου 3906. Ο φάκελός μου ήταν πλήρης από 22/4/2015. Μπήκα τώρα στο σύστημα και είδα ότι φαίνεται Υπογραφή προέδρου από 10/7/2015 και Αποσύνδεση 13/7/2015.

geoko σε καταλαβαίνω που νιώθεις αδικημένος. Θέλω να σε διαβεβαιώσω ότι δεν έκανα τίποτα απολύτως για να προωθηθεί ο φάκελός μου. Το μόνο που έκανα ήταν ένα ταξίδι στην Αθήνα γιατί έμαθα ότι αν στείλω ταχυδρομικά τα δικαιολογητικά, θα καθυστερήσει να μπει στο σύστημα ο φάκελος. Εσύ κατέθεσες ο ίδιος; Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα.

Καλή συνέχεια σε όλους

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #657 στις: Ιούλιος 13, 2015, 06:33:16 μμ »
Κι εμένα είναι ο φάκελός μου πλήρης απο 20/4 αλλά ακόμα δεν έχω νέα τους. Λογικά, όμως, αναμένω κι εγώ μέσα στις επόμενες μέρες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159774
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.