*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 512309 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adreaskoz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #910 στις: Ιούνιος 21, 2017, 10:52:06 πμ »
Συνάδελφε, έτσι γίνεται πάντα. Ζητάνε τις ΑΠΔ των δύο τελευταίων μηνών. Κάνουμε αίτηση στο σχολείο και τις παίρνουμε μετά από 15 ημέρες περίπου. Αφού μας δίνουν περιθώριο απο τα ΚΠΑ 20 ημέρες οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Με τα ένσημα του Ιανουαρίου είχες κάποιο πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:01:23 »

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #911 στις: Ιούνιος 21, 2017, 11:04:48 πμ »
Συνάδελφε, έτσι γίνεται πάντα. Ζητάνε τις ΑΠΔ των δύο τελευταίων μηνών. Κάνουμε αίτηση στο σχολείο και τις παίρνουμε μετά από 15 ημέρες περίπου. Αφού μας δίνουν περιθώριο απο τα ΚΠΑ 20 ημέρες οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Με τα ένσημα του Ιανουαρίου είχες κάποιο πρόβλημα;
Με τα ένσημα ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ όπως έχω ανακοινώσει σε άλλο post το θέμα λύθηκε. Συνάδελφε, δεν ξέρω κατά πόσο αντιλήφθηκες πως γνωρίζω τι ζητάνε εδώ και χρόνια τα ΚΠΑ.Εδώ όμως και 2 χρόνια τις ΑΠΔ δεν τις ζητάνε όλοι και παντού.Μόλις εμφανιστούν στο σύστημα και με ηλεκτρονικό τρόπο μπαίνουν και βλέπουν τις ΑΠΔ του τελευταίου 2μήνου και όλα ΟΚ.ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΠΩΣ Η ΑΠΔ ΜΑΙΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΠΕΡΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΙΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ Η ΑΠΔ ΙΟΥΝΙΟΥ ΠΕΡΙ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΜΕΡΙΑ.Αίτηση έχω κάνει προ πολλού στην ΕΠΑΣ που ανήκω αλλά δεν μπορούν να σου δωσουν τις ΑΠΔ που δεν έχουν καν κατατεθεί ακόμη(ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΤΕΣ ΕΝΩ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 15 ΜΕ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕΣ)
ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ !

Αποσυνδεδεμένος elefdi80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #912 στις: Ιούνιος 21, 2017, 12:39:35 μμ »
Μόλις ενημερώθηκα από το σχολείο μου οτι ήρθε χαρτί απο τη διοίκηση οτι θα πάμε τα ενσημα μέχρι και Απρίλιο, τα οποία φαίνονται στο σύστημα. Μου ειπαν οτι θα ενημερώσουν τα ΚΠΑ, οποτε ψαξτε το λίγο κι εσείς με τα σχολεία σας. Σήμερα είχαν αυτή τη ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #913 στις: Ιούνιος 21, 2017, 12:48:43 μμ »
Μόλις ενημερώθηκα από το σχολείο μου οτι ήρθε χαρτί απο τη διοίκηση οτι θα πάμε τα ενσημα μέχρι και Απρίλιο, τα οποία φαίνονται στο σύστημα. Μου ειπαν οτι θα ενημερώσουν τα ΚΠΑ, οποτε ψαξτε το λίγο κι εσείς με τα σχολεία σας. Σήμερα είχαν αυτή τη ενημέρωση.
Σε ποιο σχολείο πήγε χαρτί αν επιτρέπεται ;; Μήπως μπορούμε να έχουμε πληροφορίες επ΄αυτού για το ποια απόφαση ή ενημέρωση στ'αλθηκε από τη διοικηση,γιατί εγώ προσωπικά σήμερα το πρωί αντιμετώπισα πρόβλημα με υπάλληλο που μου  ζητούσε τις ΑΠΔ επιτακτικά και μου τόνισε πως θα καθυστερήσει η πληρωμή μου(ή δεν θα γίνει) ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΩ ΤΙΣ ΑΠΔ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:01:23 »

Αποσυνδεδεμένος elefdi80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #914 στις: Ιούνιος 21, 2017, 01:03:28 μμ »
Συναδελφε κατα τις 12 με πήραν τηλ και με ενημέρωσαν. Λογικά δεν θα είχε ερθει email το πρωι. Δεν έχω δει το έγγραφο αφού ενηνερωθηκα τηλεφωνικά. Αύριο λογικά θα πάω απο κει και θα σας πω.

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #915 στις: Ιούνιος 21, 2017, 01:24:18 μμ »
Συναδελφε κατα τις 12 με πήραν τηλ και με ενημέρωσαν. Λογικά δεν θα είχε ερθει email το πρωι. Δεν έχω δει το έγγραφο αφού ενηνερωθηκα τηλεφωνικά. Αύριο λογικά θα πάω απο κει και θα σας πω.
Σ΄ευχαριστώ πολύ !! Αλήθεια σε ποια επας εργάστηκες ;

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #916 στις: Ιούνιος 21, 2017, 02:03:59 μμ »
Μόλις γύρισα από ΕΠΑΣ της Αθήνας και είχα την ίδια ενημέρωση. Έχει έρθει έγγραφο και δεν χρειάζονται πλέον οι ΑΠΔ το έχουν κανονίσει είπανε.

Αποσυνδεδεμένος Giorg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #917 στις: Ιούνιος 21, 2017, 05:18:09 μμ »
Τα ΚΠΑ ειναι ενημερωμενα για τους δυο προσφατους μηνες, που δεν απαιτειται να προσκομισουμε. Τους εχουν στειλει εγγραφο και ο υπαλληλος δεν το γνωριζει. Ζητα του να το βρει. Μιλα με τον προισταμενο αν επιμεινει.
Εσυ πηγαινε μονο του Ιανουαριου και του Απριλιου.

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #918 στις: Ιούνιος 21, 2017, 05:41:56 μμ »
Τα ΚΠΑ ειναι ενημερωμενα για τους δυο προσφατους μηνες, που δεν απαιτειται να προσκομισουμε. Τους εχουν στειλει εγγραφο και ο υπαλληλος δεν το γνωριζει. Ζητα του να το βρει. Μιλα με τον προισταμενο αν επιμεινει.
Εσυ πηγαινε μονο του Ιανουαριου και του Απριλιου.
Ο ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ είναι πλέον ορατός μέσα στο σύστημα και δεν χρειάζεται να τον προσκομίσει κανένας συνάδερφος. Τον ΑΠΡΙΛΙΟ τον παρέδωσα μαζί με όλα τα λοιπά δικαιολογητικά.
Για το τελευταίο 2μηνο 'εμπλεξα και φέτος, όπως και κάθε χρόνο με τον ίδιο προκλητικό κι άσχετο υπάλληλο.Να δω τι θα μου πει αν όντως έχει πάει έγγραφο και για το οποίο δεν έλαβε ενημέρωση όπως όφειλε να γνωρίζει.Είναι εκνευριστικός ο τρόπος που σε αντιμετωπίζουν πολλές φορές άνθρωποι-υπάλληλοι οι οποίοι είναι κατώτεροι των περιστάσεων κι εκεί είναι που υπάρχει θυμός και οργή.
Η ταλαιπωρία που μπορείς να υφίστασαι από τέτοια πρόσωπα είναι απόροια της αναξιοκρατίας που επικρατεί.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #919 στις: Ιούνιος 21, 2017, 06:51:44 μμ »
Ο ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ είναι πλέον ορατός μέσα στο σύστημα και δεν χρειάζεται να τον προσκομίσει κανένας συνάδερφος. Τον ΑΠΡΙΛΙΟ τον παρέδωσα μαζί με όλα τα λοιπά δικαιολογητικά.
Για το τελευταίο 2μηνο 'εμπλεξα και φέτος, όπως και κάθε χρόνο με τον ίδιο προκλητικό κι άσχετο υπάλληλο.Να δω τι θα μου πει αν όντως έχει πάει έγγραφο και για το οποίο δεν έλαβε ενημέρωση όπως όφειλε να γνωρίζει.Είναι εκνευριστικός ο τρόπος που σε αντιμετωπίζουν πολλές φορές άνθρωποι-υπάλληλοι οι οποίοι είναι κατώτεροι των περιστάσεων κι εκεί είναι που υπάρχει θυμός και οργή.
Η ταλαιπωρία που μπορείς να υφίστασαι από τέτοια πρόσωπα είναι απόροια της αναξιοκρατίας που επικρατεί.

Να αναρτησω συνάδελφοί το έγγραφο να τελειωνουμε;
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #920 στις: Ιούνιος 21, 2017, 08:02:53 μμ »
Να αναρτησω συνάδελφοί το έγγραφο να τελειωνουμε;
Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο!!! Να το εκτυπώσω και να το πάω αύριο στο κπα για να ησυχάσουμε όλοι!!!
Αν μπορείς συνάδερφε!!!
Ευχαριστώ !!!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #921 στις: Ιούνιος 21, 2017, 11:30:39 μμ »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #922 στις: Ιούνιος 22, 2017, 12:56:44 πμ »
Ευχαριστούμε πολύ porcupinetree.

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές ωρομισθίων εκπαιδευτών ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ
« Απάντηση #923 στις: Ιούνιος 22, 2017, 09:45:27 πμ »
Καλημέρα ευχαριστούμε πάρα πολύ συνάδελφε😊Ερώτηση αν γνωρίζετε ένσημα εκτυπωμενα απο εμας μέσω κλειδαριθμου ΙΚΑ γίνονται αποδεκτά?και επίσης αν τυχόν αναλάβουμε ώρες απο Οκτώβριο καταθέτουμε βεβαίωση ανεργίας μιας και στην αίτηση δεν προλαβαίναμε να φανούμε ως άνεργοι.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 22, 2017, 09:54:00 πμ από vasilisxania »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159458
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 311
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.