*

Αποστολέας Θέμα: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;  (Αναγνώστηκε 252564 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #154 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 01:51:47 μμ »
κάτω τα χέρια από τον ΑΣΕΠ.
βολέψτε όσους θέλετε, αλλά κάτω τα χεράκια από το ασεπ
++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:04:25 »

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #155 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 01:52:47 μμ »
Άρα η προυπηρεσία περισσότερο ή λιγότερο βαραίνει σε όλους τους πιθανούς τρόπους διορισμού. Άρα ουσιαστικά και πάλι άνθρωποι που δεν πρόλαβαν τις "καλές εποχές" για να μαζέψουν προυπηρεσία αποκλείονται απόλυτα από το να μπορέσουν με κάποιο τρόπο να διοριστούν ως εκπαιδευτικοί.
Βγάζει λοιπόν μάτι ότι μία τέτοια πρόταση κατατίθεται από συγκεκριμένη ομάδα αναπληρωτών που δουλεύουν χρόνια αφού είναι κομμένη και ραμμένη στο να βολεύει μόνο τη δική τους περίπτωση.

green Κι εγω τα ίδια λέω αλλά βγαίνω κακιά στο τέλος. Επιτελους, ας διοριστούν όσοι είναι αδιοριστοι από τον προηγούμενο ασεπ και μετά ένα σύστημα δίκαιο για ΟΛΟΥΣ που θα δίνει σε ΟΛΟΥΣ τη δυνατότητα να διοριστούν.

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #156 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:15:36 μμ »
πρωτα να διοριστουν αυτοι που τοσα χρονια περιμενουν ...Επειτα το πιο δικαιο ειναι 60-40 ,πινακας επιτυχοντων ασεπ και προυπηρεσια .Παντως η δοε αυτο προτεινει

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #157 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:21:10 μμ »
Δεν καταλαβαίνω γιατί τσακωνόμαστε.Αφού όλοι το ίδιο λέμε. Ένα σύστημα που να χωρά παλιούς και νέους. Να τελειώνουν όλες οι εκκρεμότητες και να περάσουμε σε ένα δίκαιο σύστημα για όλους. Ένα σύστημα. Και οι παλιοί έχουν δίκιο και οι νέοι. Όσο για τους βολεμένους αν παρατηρήσετε τους πίνακες με προσοχή θα δείτε ότι έχουν ήδη διοριστεί. Εγώ άλλους βολεμένους δε βλέπω. Ποιους εννοειτε?
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:04:25 »

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 676
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #158 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:24:22 μμ »
Παιδιά, συγγνώμη, έχουμε εναπομείναντες διοριστέους από το 40% που περιμένουμε να διοριστούν μαζί με το 60% του τελευταίου ΑΣΕΠ και δεν τους αναφέρει κανείς! Κι αντίθετα προωθούν 24μηνα και 30μηνα που τόσα χρόνια διορίζουν σε κάποιες ειδικότητες, ενώ υπάρχουν οι παραπάνω εναπομείναντες. Εξοργιστικό. Πρέπει να τελειώσει με εναπομείναντες 60-40 του 2008 και μετά οι άλλοι.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #159 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:29:06 μμ »
Kαταρχην ολους τους προωθει αν ειδες truth !! Kαι επειτα υπηρχε καποια ρυθμιση παλιοτερα για 30μηνο και 24μηνο, υπηρχαν ανθρωποι που καθορισαν τη ζωη τους με βαση αυτους τους νομους. Σταματηστε πια αυτο το μενος με το 24μηνο!

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #160 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:29:36 μμ »
Φυσικά και πρέπει να διοριστούν όλοι οι ασεπιτες.επρεπε ήδη να έχουν διοριστεί. Και αυτοί και τα 24μήνα και τα 30 μήνα και όποια άλλη εκκρεμότητα μου διαφεύγει. Δεν υπάρχει κανείς που να διαφωνεί με αυτό. Αυτά τα κατά προτεραιότητα και είναι βλακείες. Όλοι μαζί παιδιά Όχι ο ένας απέναντι στον άλλο.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 676
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #161 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:33:44 μμ »
Kαταρχην ολους τους προωθει αν ειδες truth !! Kαι επειτα υπηρχε καποια ρυθμιση παλιοτερα για 30μηνο και 24μηνο, υπηρχαν ανθρωποι που καθορισαν τη ζωη τους με βαση αυτους τους νομους. Σταματηστε πια αυτο το μενος με το 24μηνο!
Δεν είπα να μη διοριστεί το 24μηνο αλλά αυτοί είναι έξτρα κι αν πρέπει να διοριστεί το 24μηνο μια φορά, το 40% που επίσης έκανε προγραμματισμό ζωής πρέπει να διοριστεί 2 φορές, δλδ να προηγηθεί. Δεν μπορεί να έχω αδιόριστους διοριστέους 40% σε μια ειδικότητα  και να διορίζω 24μηνο σε μια άλλη. 5 χρόνια τώρα διορίζεται 24μηνο από άλλους σε βάρος του 40-60% με υπόλοιπο. Άδικο;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 676
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #162 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:36:16 μμ »
Φυσικά και πρέπει να διοριστούν όλοι οι ασεπιτες.επρεπε ήδη να έχουν διοριστεί. Και αυτοί και τα 24μήνα και τα 30 μήνα και όποια άλλη εκκρεμότητα μου διαφεύγει. Δεν υπάρχει κανείς που να διαφωνεί με αυτό. Αυτά τα κατά προτεραιότητα και είναι βλακείες. Όλοι μαζί παιδιά Όχι ο ένας απέναντι στον άλλο.
Η σειρά είναι 60-40 και έπονται 24μηνα, 30μηνα. Κι αυτή τη στιγμή 1. έχουμε σε κάποιες ειδικότητες αδιόριστους διοριστέους 60-40, 2. στις ανακοινώσεις (διεκδικήσεις αλλά και εξαγγελίες) δεν αναφέρεται πουθενά το 40%. Το βρίσκεις δίκαιο αυτό;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #163 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:40:41 μμ »
Αυτό το έχω ξανακούσει και μου κάνει εντύπωση.Νομίζω πως είναι θέμα κενών και πιστώσεων και όχι  βυσματος. Αν είναι θέμα βυσματος τότε να απαιτήσουμε να σταματήσει. Το πιο σημαντικό είναι να απαιτήσουμε διορισμούς κενά υπάρχουν φαντάζομαι. Αλλά Καλό είναι να μην αναθεωρήσουμε έτσι εύκολα παλιούς νέους Κατηγορίες φεκιτες κτλ. Όλοι το ίδιο πονάμε.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #164 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:42:30 μμ »
Καθόλου δίκαιο. Όλες οι εκκρεμότητες. Όλες.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος animanim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Je suis εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #165 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:44:41 μμ »
Όλοι μαζί παιδιά Όχι ο ένας απέναντι στον άλλο.

Τι είπες τώρα; Είπαμε δε ζητάμε διορισμό, δικαίωση ζητάμε. Πώς θα επιτευχθεί αν πάμε όλοι μαζί;

Ας διοριστούν λίγοι για να νιώσουν μοναδικοί  :P

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #166 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 03:32:12 μμ »
Ψυχραιμία  8)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τελικά, πώς θα γίνουν οι μόνιμοι διορισμοί;
« Απάντηση #167 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 03:42:16 μμ »
Συμφωνω απολυτα με Green.υπαρχει περιπτωση ποτε να δοθει προτεραιοτητα στον βαθμο?Ελεος πια!!!!Δηλ αυτος που εγραψε 55 κ εχει γραψει τεραστια προυπηρεσια θα προηγειται αυτου που εγραψε 72 κ για λιγο εμεινε αδιοριστος πριν απο 6 χρονια?Κα στο 40%παλι ο καθαρη προυπηρεσια?Παλι 3 πινακες?Χτυπιομαστε να σταματησουν οι500  πινακες γιατι ανοιγουν παραθυρακια κ μπουκαπορτες κ ξαναερχεται η πεαδ κ ζηταει μια απο τα ιδια?Ντροπη πια,ντροπη...
υγ.Δεν εχω υψηλη βαθμολογια στον ασεπ αλλα πως να το κανουμε δεν μπορω παρα να θεωρησω, αν μη τι αλλο, αξιοκρατικοτατο το οτι θα προηγειται εμου αυτος που εγραψε καλυτερα.
Ελενιτσα 1, δεν φανταζομαι να διαφωνεις με αυτο.Κ επειδη εισαι φιλολογος κ ξερεις τι υλη ειχαμε για διαβασμα θα επρεπε να αναγνωρισεις τον κοπο του αλλου που εγραψε καλυτερα απο εσενα κ να κανεις στην ακρη.Το σχολιο που γραφτηκε περι χομπι πιο πανω (δεν θυμαμαι απο ποιον) το  αντιπαρεχομαι γιατιμαλλον  χαρακτηριζει αυτον που το εγραψε
υγ.Επειδη εχω 2 επιτυχιες στον Ασεπ ,εχω δουλεψει ωρομισθια ,αναπληρωτρια κ πδσ (να μην ξεχναμε οι φιλολογοι το περσινο
  εξευτελιστικο τυρακι της πδς )ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ-ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΟΤΕ.Ειναι δυνατον να συγκρινεται η οποιαδηποτε ΣΙΓΟΥΡΗ αποκτηση προυπηρεσιας με την αβεβαιοτητα του αν θα θυμηθεις την οποιαδηπτε μικρολεπτομερεια του οποιουδηποτε μαθηματος?ΕΝΑΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.


Δεν επιτρέπω σε κανένα να κάνει σχόλια για μένα χωρίς να με γνωρίζει. Συνάδελφοι, αυτή η φαγωμάρα μας οδήγησε σε αυτήν την κατάσταση. Για του λόγου του αληθές δεν είμαι φιλόλογος για να με συγκρίνετε με τους εαυτούς σας. Έχω δουλέψει πολλά πολλά χρόνια στο δημόσιο και έχω 2 επιτυχίες ΑΣΕΠ  και μάλιστα έμεινα για πολύ λίγες θέσεις εκτός διορισμού και πολλά άλλα. Να σεβόμαστε τους συναδέλφους.Όλοι εμείς παλεύουμε τόσα χρόνια και ναι θέλουμε να διοριστούμε με οποιονδήποτε τρόπο.Εκπαιδευτικοί είστε και μάλιστα φιλόλογοι γράφοντας με τόση αγένεια?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158536
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.