*

Αποστολέας Θέμα: ποιες επιπτωσεις παραίτησης ως καθηγητρια αγγλικών? εργοδοτης απειλει με αγωγή  (Αναγνώστηκε 530 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ruyi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα ήθελα να σας ρωτησω αν μπορεί ο εργοδότης μου να κινηθεί νομικά εναντίον μου εφόσον σήμερα τον ενημέρωσα οτι δε θα μπορέσω να εργαστω την περίοδο 23/3-17/5 μιας και μόλις έλαβα ειδοποίηση οτι έγινα δεκτή σε ενα εκπαιδευτικό πρόγραμμα ως σπουδάστρια και αυτό θα απαιτεί την πληρη αφοσίωση μου κι όλο μου το χρόνο.. Ενω τον ενημέρωσα ότι μπορούσε να βρει αντικαταστάτρια απο Φεβρουάριο κιόλας, ήταν ανένδοτος να δούλεψω ως τοτε και αν αποφάσισω να παραιτηθω είπε οτι θα συνεργαστεί με τους γονεις για να μου κανουν αγωγη για εγκατάλειψη καθήκοντος.εργαζομαι 25 ώρες, μονο σε ταξεις για πτυχία αγγλικών και θεωρεί οτι δεν γίνεται δυο μήνες πριν τις εξετάσεις να του κάνω κάτι τέτοιο. Μπορεί να μου κανει κακό??στο κάτω κάτω αν δήλωσω παραίτηση οποιαδήποτε στιγμη τι επιπτωσεις θα εχω μιας και η σύμβαση ορισμένου χρονου μου ισχυει ως 15/5...???????σας παρακαλώ αν γνωρίζετε αξιόπιστα το νομικό κομματι της υπόθεσης να με βοηθησετε..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 352
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 302
Σύνολο: 302

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.