*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1239076 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3991
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Νομίζω μέσα ατον Ιανουάριο θα βγει η πρώτη απόφαση.

Είναι υπερβολικά νωρίς. Δεκέμβριο εκδικάστηκε. Θεωρώ οτιδήποτε κάτω από τρίμηνο (και μάλλον λέω λίγο) είναι εξαιρετικά αισιόδοξο (και αρκετά απίθανο).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Ναι του αλλου δικηγορου εκδικαστηκαν.ξερουμε ποιος ειναι ο αλλος δικηγορος?αν ξερει καποιος ας μ στειλει το ονομα σε πμ.εγω ξερω πως εως τελη του επομενου μηνα θ ξερουμε την αποφαση.υπαρχει περιπτωση κατανομης σε περιπτωση δικαιωσης??

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μεταξύ των δικαιωμένων του άλλου δικηγόρου είναι και επιτυχόντες του 06; ή προγενέστερων του 08 ασεπ γενικα; γνωρίζει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μεταξύ των δικαιωμένων του άλλου δικηγόρου είναι και επιτυχόντες του 06; ή προγενέστερων του 08 ασεπ γενικα; γνωρίζει κανείς;

Σημερα μιλησα με δικηγορο Εχει εκδοθει αποφαση για επιτυχοντες ΑΣΕΠ 2006 κοινωνιολογους Αλλα δεν ξερω που πατησε η δικαιωση τους Στο αντισυνταγματικο 24μηνο-30μηνο ;h sth katastrathghsh toy 60-40

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Mε ποιο δικηγόρο είχαν προσφύγει;

Αποσυνδεδεμένος muk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
  https://xenesglosses.eu/2017/02/anadromikos-diorismos-ekpedeftikon/

Διοριστηκαν και 4 φυσικοι αναδρομικα.

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οταν έδωσα στον ΑΣΕΠ ΤΟΥ 2008   και είχα θέση γύρω στο 570 μαζί μου έδωσε και μία άλλη φιλόλογος που είχε μαζέψει τρελά μόρια από πρόσθετη. Αυτή ήταν λοιπόν ανάμεσα στους τελευταίους επιτυχόντες με σειρά 2800...... Είχε γράψει σε όλα σχεδον βάση( 56.....) Είναι λοιπόν διορισμένη με 24 μήνες χωρίς να έχει πάει ούτε 200 χιλιόμετρα μακριά απο το σπίτι της . Τώρα μετά από δύο χρόνια είναι δίπλα στο σπίτι της και με κοιτάει με ένα ύφος......................... Η μόνη δικαίωση για εμάς τους πλέον αδικημένους του ΑΣΕΠ 2008 είναι τα δικαστήρια και η καταβολή των τρελών αναδρομικών.........

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οταν έδωσα στον ΑΣΕΠ ΤΟΥ 2008   και είχα θέση γύρω στο 570 μαζί μου έδωσε και μία άλλη φιλόλογος που είχε μαζέψει τρελά μόρια από πρόσθετη. Αυτή ήταν λοιπόν ανάμεσα στους τελευταίους επιτυχόντες με σειρά 2800...... Είχε γράψει σε όλα σχεδον βάση( 56.....) Είναι λοιπόν διορισμένη με 24 μήνες χωρίς να έχει πάει ούτε 200 χιλιόμετρα μακριά απο το σπίτι της . Τώρα μετά από δύο χρόνια είναι δίπλα στο σπίτι της και με κοιτάει με ένα ύφος......................... Η μόνη δικαίωση για εμάς τους πλέον αδικημένους του ΑΣΕΠ 2008 είναι τα δικαστήρια και η καταβολή των τρελών αναδρομικών.........
εσύ πως αξιοποίησες τη θέση 570, και επομένως τα αντίστοιχα μόρια στους πίνακες των αναπληρωτών αυτά τα 8-9 χρόνια;

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Eχω πάει ωρομίσθια σε Ξάνθη (135χλμ) από το σπίτι μου, ωρομίσθια σε χωριό 5χλμ από τα σύνορα ( 150 ΧΛΜ) από το σπίτι μου και δύο φορές αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου στην ενισχυτική (90 και 80 χλμ αντίστοιχα) Φέτος ούτε στην ενισχυτική.

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όλα αυτά τα χρόνια δήλωνα όλη την Ελλάδα εκτός από Δωδεκάνησα και Κρήτη.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Eχω πάει ωρομίσθια σε Ξάνθη (135χλμ) από το σπίτι μου, ωρομίσθια σε χωριό 5χλμ από τα σύνορα ( 150 ΧΛΜ) από το σπίτι μου και δύο φορές αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου στην ενισχυτική (90 και 80 χλμ αντίστοιχα) Φέτος ούτε στην ενισχυτική.
δηλαδή από το σχ. έτος 08-09 έως το 16-17 έχεις εργαστεί 4 σχολικές χρονιές; τις άλλες δεν σε κάλεσαν; αρνήθηκες όταν σε κάλεσαν; τι ακριβως συνέβη αν θες να μας πεις

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
εσύ πως αξιοποίησες τη θέση 570, και επομένως τα αντίστοιχα μόρια στους πίνακες των αναπληρωτών αυτά τα 8-9 χρόνια;
Μου αρέσει που εξακολουθείς να πιστεύεις, poypiresia, πως αποτελεί αξιοποίηση του διαβάσματος, της επιτυχίας στον ΑΣΕΠ, της κούρασης, του τρεξίματος κλπ. το να σε καλούν όποτε και όπου τους αρέσει αναπληρωτή/-τρια, τη στιγμή που κάποιοι άλλοι έχουν ήδη διοριστεί, χωρίς διαβάσματα και ΑΣΕΠ, αλλά με "μέσα", "κονέ" και διασυνδέσεις!
Σου το λέμε τόσο καιρό τώρα: είχαμε γράψει πολύ καλά στον ΑΣΕΠ (πολύ κοντά στους διοριστέους) και παρόλ' αυτά δουλεύουμε 5-6 ή 7 μήνες στην καλύτερη και μακριά από σπίτια και οικογένειες, αφού μας παίρνουν τα πρωτεία οι βολεμένοι με τις "τρελές" προυπηρεσίες από ΠΔΣ και ενισχυτική, οι απολυθέντες των ιδιωτικών (που ποιος ξέρει πως μπήκαν σ' αυτά κι αν όντως εργάστηκαν), οι πολύτεκνοι και οι τρίτεκνοι (με το ευνοικότατο 20% επί των προσλήψεων κάθε φορά) και κάνεις πως δεν το καταλαβαίνεις! Στον κλάδο μου αυτό γίνεται κάθε χρονιά και μάλιστα οι βολεμένοι και καλομαθημένοι, που ποτέ τους δεν πήγαν σε σχολείο μακριά από το σπίτι τους, εγείρουν και απαιτήσεις για διορισμό!
Η μόνη αξιοποίηση και δικαίωση αποτελεί ο διορισμός και τίποτε άλλο, που τελικά θα έρθει δια της δικαστικής οδού, όπως φαίνεται!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 07, 2017, 10:42:25 πμ από gia 96 »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν με κάλεσαν άλλες χρονιές ούτε αρνήθηκα ποτέ. Στην Ξάνθη πηγαινοερχόμουν τέσσερις φορές την εβδομάδα δίνοντας το 2010-2011 18 ευρώ στο κτελ Ξάνθης με την έκπτωση που μου έιχαν κάνει 25 τοις εκατό .  Όταν με κάλεσαν δεύτερη φορά ωρομίσθια στο Κάτω Νευροκόπι έιχα σειρά στον πίνακα 1000 και κάτι το 2012-2013. Μετά ξαναδούλεψα 2014 στην ενισχύτική  με σειρά 1200  περίπου και 2016 πάλι στην ενισχυτική με σειρά 1300 και κάτι και φέτος με σειρά 1600 ΠΟΥΘΕΝΑ. Και να σκεφτείτε ότι δεν διορίστηκα με τον Ασεπ του 2008 για 0,50 επειδή δεν είχα κάθόλου προυπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Δεν με κάλεσαν άλλες χρονιές ούτε αρνήθηκα ποτέ. Στην Ξάνθη πηγαινοερχόμουν τέσσερις φορές την εβδομάδα δίνοντας το 2010-2011 18 ευρώ στο κτελ Ξάνθης με την έκπτωση που μου έιχαν κάνει 25 τοις εκατό .  Όταν με κάλεσαν δεύτερη φορά ωρομίσθια στο Κάτω Νευροκόπι έιχα σειρά στον πίνακα 1000 και κάτι το 2012-2013. Μετά ξαναδούλεψα 2014 στην ενισχύτική  με σειρά 1200  περίπου και 2016 πάλι στην ενισχυτική με σειρά 1300 και κάτι και φέτος με σειρά 1600 ΠΟΥΘΕΝΑ. Και να σκεφτείτε ότι δεν διορίστηκα με τον Ασεπ του 2008 για 0,50 επειδή δεν είχα κάθόλου προυπηρεσία.
Είναι όντως να τρελαίνεσαι, Θεοφανώ!
Έχεις προσφύγει; Αν όχι, θα σε συμβούλευα να το πράξεις άμεσα! Μη λυπηθείς τα χρήματα! Αξίζει, γιατί νομίζω πως έχεις βάσιμες ελπίδες και μεγάλες πιθανότητες να διοριστείς!
Αλλιώς θα δουλεύεις στην καλύτερη περίπτωση στην ενισχυτική και οι "έξυπνοι" θα είναι αναπληρωτές και μάλιστα κοντά στο σπίτι τους!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159544
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 313
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 268
Σύνολο: 274

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.