*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1234441 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή είμαι ένας από αυτούς και κέρδισε διορισμό μέσω δικαστικών αποφάσεων δεν θέλω να απολυθεί κανένας από αυτούς που λέτε . Εγώ θέλω να διοριστώ δεν με νοιάζουν οι άλλοι .

Και αν σου πει δεν εχω λεφτα για διορισμους...τι θα πεις τοτε? Δεν πειραζει ας συνεχισουν την ζωη τους εκεινοι...προφανως...καρφωνοσαστε καποιοι... 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και αν σου πει δεν εχω λεφτα για διορισμους...τι θα πεις τοτε? Δεν πειραζει ας συνεχισουν την ζωη τους εκεινοι...προφανως...καρφωνοσαστε καποιοι... 8)

Μάλλον υπάρχει μπέρδεμα. Δεν μπορεί να το πει αυτό γιατί το δικαστήριο τον υποχρεώνει να πάρει όσες θέσεις εξήγγειλε. Αν αυτός πήρε κι άλλους το δικαστήριο δεν το νοιάζει.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
oi αποφάσεις είναι εκτελεστές από τη διοικηση και πρεπει να συμμορφωθεί. Το θέμα είναι πως θα γίνει καραμπόλα μεταξύ των επιτυχόντων που δικαιώνονονται και θα δικαιωνονται για όσο ισχύουν οι πίνακες...άσε δε που δεν ξέρουμε τι θα βγάλει το ΣτΕ για ασεπ 2004 και 2006..αν λοιπόν δικαιωθεί ο 250 και διοριστεί τι γίνεται με τον 249 που θα δικαιωθεί πιο μετά; ο Χατζηφωτης μας είπε πως μπορεί να γίνει αίτηση ακύρωσης και να απολυθεί ο 250 π.χ. φαντάζεσθε καραμπόλα!!! να σε διορίσουν και μετά 6 μηνες ή ένα χρόνο να σε απολύσουν και να γυρίσεις και τους μισθούς....

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
oi αποφάσεις είναι εκτελεστές από τη διοικηση και πρεπει να συμμορφωθεί. Το θέμα είναι πως θα γίνει καραμπόλα μεταξύ των επιτυχόντων που δικαιώνονονται και θα δικαιωνονται για όσο ισχύουν οι πίνακες...άσε δε που δεν ξέρουμε τι θα βγάλει το ΣτΕ για ασεπ 2004 και 2006..αν λοιπόν δικαιωθεί ο 250 και διοριστεί τι γίνεται με τον 249 που θα δικαιωθεί πιο μετά; ο Χατζηφωτης μας είπε πως μπορεί να γίνει αίτηση ακύρωσης και να απολυθεί ο 250 π.χ. φαντάζεσθε καραμπόλα!!! να σε διορίσουν και μετά 6 μηνες ή ένα χρόνο να σε απολύσουν και να γυρίσεις και τους μισθούς....

Οσο απολυσανε τους παρανομους συμφωνα με το Στε...με αυτο το πλευρο να κοιμασαι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μάλλον υπάρχει μπέρδεμα. Δεν μπορεί να το πει αυτό γιατί το δικαστήριο τον υποχρεώνει να πάρει όσες θέσεις εξήγγειλε. Αν αυτός πήρε κι άλλους το δικαστήριο δεν το νοιάζει.

Η τροικα θα πει και γιατι δεν απολυεις αυτους που πηρες παρανομως οπως λεει το Στε...πολυ συμπονοια ρε φιλε για τους κουβαλητους...

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Ναι ενταξει τωρα ειναι ομως παρανομοι...Αν εγω κριθω παρανομος εχω συνεπειες... Αν αυριο δικαιωθουν χιλιαδες θα διοριστουν ?

Η σταση πολλων εδω μεσα που ανεχονται την παρανομια εξηγει και την χρεωκοπια της χωρας...
Κανενας δεν ανεχεται την παρανομια συναδελφε.  Απλα προσπαθησε να μπεις στην θεση ανθρωπων που ακολουθησανε πιστα νομους οπως ακολουθεις και εσυ και πολυ καλα κανεις.
Η ελαφροτητα που αντιλαμβανομαστε καποια πραγματα μας εφερε ως εδω και ο παρτακισμος μας.
Καλως η κακως ( προσωπικα θεωρω καλως) την λυση θα την δωσουν τα δικαστηρια σε ολα απο οτι φαινεται.

Αποσυνδεδεμένος Sarkastikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Κανενας δεν ανεχεται την παρανομια συναδελφε.  Απλα προσπαθησε να μπεις στην θεση ανθρωπων που ακολουθησανε πιστα νομους οπως ακολουθεις και εσυ και πολυ καλα κανεις.
Η ελαφροτητα που αντιλαμβανομαστε καποια πραγματα μας εφερε ως εδω και ο παρτακισμος μας.
Καλως η κακως ( προσωπικα θεωρω καλως) την λυση θα την δωσουν τα δικαστηρια σε ολα απο οτι φαινεται.

Τα δικαστηρια μιλησαν συναδελφε και τους εβγαλαν παρανομους...τι να πω καποιο συνδρομο αυτισμου ισως...

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κανενας δεν ανεχεται την παρανομια συναδελφε.  Απλα προσπαθησε να μπεις στην θεση ανθρωπων που ακολουθησανε πιστα νομους οπως ακολουθεις και εσυ και πολυ καλα κανεις.
Η ελαφροτητα που αντιλαμβανομαστε καποια πραγματα μας εφερε ως εδω και ο παρτακισμος μας.
Καλως η κακως ( προσωπικα θεωρω καλως) την λυση θα την δωσουν τα δικαστηρια σε ολα απο οτι φαινεται.

Μα κα εμεις την πιστη τηρηση των αποφασεων της δικαιοσύνης ζηταμε μεσω της απολυσης τους...

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Prof75 δεν ξέρω αν σκέφτεσαι αυτά που λες . Δεν είπα να μη διοριστώ αφού κέρδισα το δικαστήριο αλλά δεν έχω τέτοιο Μάνος που έχεις εσυ . Μαζί με τον Προϋπηρεσία δεν ξέρω γιατί φωνάζετε . Είπε το υπουργείο ότι δεν θα μας πάρει ;

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μενος

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Prof75 δεν ξέρω αν σκέφτεσαι αυτά που λες . Δεν είπα να μη διοριστώ αφού κέρδισα το δικαστήριο αλλά δεν έχω τέτοιο Μάνος που έχεις εσυ . Μαζί με τον Προϋπηρεσία δεν ξέρω γιατί φωνάζετε . Είπε το υπουργείο ότι δεν θα μας πάρει ;

Το υπουργειο τωρα μπορει να σας παρει...αυριο μεθαυριο αν υπαρχει καμια χιλιαδα δικαιωσεων στα δικαστηρια δεν ξερω τι θα κανει....

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν θα υπάρχουν χιλιάδες διορισμοί . Μέχρι ένα σημείο θα διορίζει από δικαστήρια .

Αποσυνδεδεμένος prof75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν θα υπάρχουν χιλιάδες διορισμοί . Μέχρι ένα σημείο θα διορίζει από δικαστήρια .

Ελα τι λες ?  ;D

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κάποιοι προβαίνουν σε χαρακτηρισμούς για τους δικαιωθέντες. Λέτε ότι έχουν μένος, κακία, δεν κάνουν για εκπαιδευτικοί γιατί δεν έχουν ήθος κλπ κλπ κλπ. Για του ςάλλους που πίνουν στην υγειά των κορόιδων δεν βλέπω να μα τους συστήνετε. Τι είναι αυτοί; Εκτός από οι ξύπνιοι της παρέας. Δεν έχετε σκεφτεί αυτό που κάποιος/οι  λένε σε τόσα μνμ . ότι κάποιων οι ζωές καταστράφηκαν, κάποιοι δεν έκαναν οικογένεια, κουράστηκαν ψυχολογικά, δουλευουν-χωρίς να θέλω να θιξω το επάγγελμα- εργατες ή σερβιτόροι , γιατί άλλοι τους κλεψαν τη θέση, κάποιοι ξεσπιτώθηκαν χωρίς να το θέλουν και έφυγαν εξωτερικό , ενώ, θα μπορούσαν να είναι κοντα στους δικούς τους ανθρώπους και στην πατρίδα τους. Κάποιοι θα μπορούσαν να είχαν διεκδικησει αν ήταν διορισμένοι, και θέσεις ευθύνης, δικαιωμά τους να κυνηγουν την καριέρα τους . Κάποιοι χάσαν πολλά ίσως και όλα, ανάλογα την ηλκία του καθενός, ΚΙ κάποιοι σοβαρά λέτε γιατί δε συμπονούμε αυτούς που μας τα στέρησαν;;;; Λίγο να έρθουμε στα συγκαλά μας όλοι. Μιλάμε για διακιοσύνη όχι για συναισθηματισμούς. ΑΝ θέλω κλάμα βλέπω Φωσκολο. Θέλω ότι στερηθηκα, ή μάλλον ότι μου στερήσανε και μου κλέψανε.. Ξέρω κάποιοι απ το δικό μου δράμα δε θα συγκινηθούν. Κλάινε για άλλους.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 529
Σύνολο: 542

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.