*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1234505 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

fileprovider

  • Επισκέπτης
λέτε ψέματα οδηγει από google chrome μπαινει http://www.adjustice.gr/webcenter/faces/wcnav_externalId/search-caselaws?_adf.ctrl-state=r1yxpm642_116&_afrLoop=50873427219242918#!....
έπειτα μπαίνει και με αλλους τρόπους : πληκτρολογείς διοικητικο πρωτοδικειο αθηνων-κεντρικη σελιδα ,μετα Αναζήτηση Νομολογίας, αριστερά βάζεις τον αριθμο της αποφασης και στο βγάζει..μην μας περνάτε για κρετίνους!!!δεν απαιτεί κωδικούς και ούτε έχει όλα τα ονόματα των προσφυγέντων αλλά το πρώτο και στη συνέχεια τον αριθμό όσων έχουν προσφύγει...π.χ (Παπαδόπουλος) και 150 άτομα κλπ...αλήθεια αν βγει ο αναδρομικός διορισμός σου στη διάυγεια,γιατί θα βγει, δεν θα είναι κρυφός μην τρελαθούμε κιόλας...δεν θα γράφει το δημόσιο  έγγραφο πως διορίστηκες δυνάμει δικαστικών αποφάσεων; τότε θα θες να φυγουράρει το όνομά σου;

Ο σύνδεσμος είναι αυτός!

http://www.adjustice.gr/webcenter/faces/wcnav_externalId/search-caselaws?_adf.ctrl-state=dp8jv7qd4_116&_afrLoop=51041363585303578#!

Αν έβαζες αυτόν εξαρχής δεν θα σου ελεγε κανένας τίποτα.
Δεν περιμένω αναδρομικό διορισμό. Και φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα με κάτι το οποίο είναι δημόσιο. Στο είπα εξαρχής.
Το σίγουρο πάντως είναι πως έχω μάθει να διαβάζω τα κείμενα ως ολότητα και όχι αποσπασματικά. Αναπαραγάγω λοιπόν το κείμενο μου στα σημεία ενδιαφέροντος

Μόνο που στους συνδέσμους που μας παραθέτεις όπως σου έδειξε και ο Stelios η σελίδα δεν οδηγεί πουθενά, πολυ απλά γιατί για να οδηγήσει, απαιτείται μάλλον πρόσβαση με κωδικούς για σύνδεση από εξουσιοδοτημένο χρήστη, ο οποίος τους έχει μόνο αυτός κατόπιν σχετικής άδειας από το site φαντάζομαι.



Επίσης προτάσεις του στυλ

πες μου πως ανεβάζω μια φωτο εδω τεχνικά, τι πατάω διαδοχικα;

και

μπορεί να μας πληροφορήσει κάποιος
αν οι αποφάσεις των αναδρομικών διορισμών έχουν εκδοθεί και από άλλα διοικητικά εφετεία της χώρας, ή μόνο από την Αθήνα;

Εντελώς φιλικά μην απορεις αν μείνουν αναπάντητες.

Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Μπορεί  να μας πληροφορησει κάποιος αν έχει παρέλθει το προβλεπόμενο από το νόμο χρονικό διάστημα για άσκηση έφεσης από το Υπουργείο για τις αποφάσεις των αναδρομικών διορισμών;

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Όταν δεν πάει ο Μωάμεθ  στο βουνό πάει το βουνό στον Μωάμεθ ...πήρα τηλέφωνο σε δικηγορικό γραφείο που έχει κερδίσει αναδρομικούς διορισμούς (σε πμ σας λέω ποιο είναι για να μην θεωρηθει διαφημιση)....μου είπε πως ομαδικες΄προσφυγές δεν αναλαμβάνει διότι παρήλθε ο έυλογος χρόνος; 60 ημέρες από την έκδοση της απόφασης (του ΣτΕ) είναι ....στην τελική όμως την ορίζει και την κρίνει το διοικητικό εφετείο σε κάθε προσφυγή που θα γίνει μετά ...μόνο ατομικά αναλαμβάνει με ρίσκο προσωπικό κόστος δυσβάστακτο, αν είναι ατομική

Αποσυνδεδεμένος koctas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Οχι δεν ειναι 60 ημερες...νομιζω ειναι 1 ετος και το εφετειο εχει δεχθει ολες τις προσφυγες μεχρι τα μεσα του 2016...αυτη την εντυπωση εχω...Παντως τωρα εχει περασει πλεον το "ευλογο" χρονικο διαστημα...


Όταν δεν πάει ο Μωάμεθ  στο βουνό πάει το βουνό στον Μωάμεθ ...πήρα τηλέφωνο σε δικηγορικό γραφείο που έχει κερδίσει αναδρομικούς διορισμούς (σε πμ σας λέω ποιο είναι για να μην θεωρηθει διαφημιση)....μου είπε πως ομαδικες΄προσφυγές δεν αναλαμβάνει διότι παρήλθε ο έυλογος χρόνος; 60 ημέρες από την έκδοση της απόφασης (του ΣτΕ) είναι ....στην τελική όμως την ορίζει και την κρίνει το διοικητικό εφετείο σε κάθε προσφυγή που θα γίνει μετά ...μόνο ατομικά αναλαμβάνει με ρίσκο προσωπικό κόστος δυσβάστακτο, αν είναι ατομική

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμενα απο δικηγορικο γραφειο μου ειπαν πως ευλογο διαστημα μετα την εκδοση μιας αποφασης του Στε ειναι τα 2.5 χρονια για να προσφυγεις . Αυτο ισχυει για δημοσιους υπαλληλους ,για εκπαιδευτικους δεν εχει βγει κατι συγκεκριμενο.

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
 Μιλώντας για το θέμα του διορισμού των εκπαιδευτικών στο ραδιόφωνο 24/7 ο Υπουργός Παιδείας δέχτηκε ερώτηση από δημοσιογράφο για το αν στους διορισμούς θα είναι αυτοί που έχουν περάσει τις εξετάσεις του ΑΣΕΠ και περιμένουν τη σειρά τους. Ο Κώστας Γαβρόγλου απάντησε οτι αυτός είναι ένας άλλος χώρος στον οποίο έχουν γίνει διάφορες προσφυγές και αυτοί όταν κερδίζουν τις προσφυγές διορίζονται έτσι και αλλιώς. Εδώ μιλάμε για άτομα που θα ανακοινώσουμε το σύστημα πρόσληψης. Ακούστε τι είπε ο Υπουργός από το 16.45 έως το 17:20

Διαβάστε περισσότερα: https://xenesglosses.eu/2018/05/eipe-ypourgos-paideias-gia-epitychontes-asep-kai-dikastikes-prosfyges/

Αποσυνδεδεμένος vita13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Από την ερώτηση ποιους καταλαβαίνετε ότι αφορά; Ποιοι περιμένουν τη σειρά τους;Εγώ θα νόμιζα ότι αναφέρεται σε επιλαχόντες που έχουν απομείνει να καλύψουν θέσεις που δεν καλύφθηκαν βάσει του αριθμού που είχε προκηρυχθεί κι όχι όσους είναι επιτυχόντες οποιασδήποτε σειράς στην κατάταξη.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
οι επιλαχοντες δεν εχουν κανει προσφυγες,περιμενουν και οταν ερχετε η σειρα του εκαστοτε επιλαχοντα τον καλουν και τονν διοριζουν

Αποσυνδεδεμένος vita13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Η απορία μου βασίζεται στα εξής:
1. όσοι προσέφυγαν για το 60-40 δεν διεκδικούν διορισμό βάσει κάποιας σειράς, αλλά εξαιτίας κάποιας αδικίας του συστήματος
2. σειρά υπάρχει μόνο στον πίνακα επιτυχίας ΑΣΕΠ με κριτήριο την επίδοση. Όλοι οι επιτυχόντες μη διοριστέοι θεωρητικά είναι επιλαχόντες.

Άρα η ερώτηση είτε διατυπώθηκε λάθος, είτε δεν αφορά όσους προσέφυγαν με το 60-40.

Αποσυνδεδεμένος asep2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
στην τελική επαφίεται εις τον πατριωτισμόν τον δικαστή αν είσαι με την προσφυγή σου εμπρόθεσμος ή εκπρόθεσμος... :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος koctas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Αρα ο ιδιος ομολογει οτι οι δικαστικες αποφασεις θα εφαρμοστουν...βεβαια θα αντισταθουν οσο μπορουν... αλλα το μοιραιο φυγη αδυνατο...
ΥΓ.Για οσους ρωτατε ...Θεωρω οτι εχει παρελθει το ευλογο χρονικο διαστημα...για προσφυγη...δεν ειναι δικη μου αποψη του δικηγορου μου ειναι ο οποιος το λεει ξεκαθαρα και σε πελατες...


Ο Κώστας Γαβρόγλου απάντησε οτι αυτός είναι ένας άλλος χώρος στον οποίο έχουν γίνει διάφορες προσφυγές και αυτοί όταν κερδίζουν τις προσφυγές διορίζονται έτσι και αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι τώρα πια έχει παρέλθει το εύλογο. Όμως άλλο 1 έτος άλλο 2. Αυτοι πχ που προσέφυγαν στα 2 /2.5 χρονια μετα την εκδοση της απόφασης; πχ καλοκαίρι του 2017; τι γίνεται με αυτους! Το εύλογο χρονικό διάστημα έχει συζητηθεί πολύ και άκρη δε βγάζουμε! Που επιτέλους ορίζεται αυτό, γνωρίζει κανεις;

Αποσυνδεδεμένος vita13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Δεν ορίζεται ρητά στη νομοθεσία το εύλογο. Είναι στην κρίση του δικαστηρίου κι οι δικηγόροι το κρίνουν με βάση άλλες υποθέσεις που έχουν ήδη εκδικαστεί.
Ωστόσο έχω να πω ότι υπάρχει δικηγόρος που εξακολουθεί και δέχεται όσους θέλουν να προσφύγουν.
Και ρωτάω: τελικά κάποιοι "εκμεταλλεύονται" τους επιτυχόντες; ή όσοι είπαν ότι παρήλθε δε ξέρουν καλά τη δουλειά τους;

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Εφόσον δεν ορίζεται ρητά πουθενά το εύλογο, ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Απλά το ποιος είχε δίκιο, θα κριθεί εκ του αποτελέσματος. Αν οι προσφυγές που κατατίθενται τώρα και που θα κατατεθούν στο μέλλον, κριθούν εντός του ευλόγου από το δικαστήριο, προφανώς θα έχει δίκιο ο δικηγόρος που τις κατέθεσε. Αν απορριφθούν, προφανώς θα έχει άδικο. Εφόσον ο οποιοσδήποτε δικηγόρος εξηγεί λεπτομερώς ότι το εύλογο δεν ορίζεται μεν ρητά, αλλά από προηγούμενες αποφάσεις ορίζεται περίπου στο Χ χρονικό διάστημα, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει απαραίτητα ότι το ίδιο θα συμβεί σε αυτή την περίπτωση, τότε προσωπικά δε βλέπω κάτι το μεμπτό. Το όποιο ρίσκο το αναλαμβάνει ο ενήλικας πελάτης, εφόσον επαναλαμβάνω έχουν αναλυθεί πλήρως από τον όποιο δικηγόρο όλα τα δεδομένα.
Δεν ορίζεται ρητά στη νομοθεσία το εύλογο. Είναι στην κρίση του δικαστηρίου κι οι δικηγόροι το κρίνουν με βάση άλλες υποθέσεις που έχουν ήδη εκδικαστεί.
Ωστόσο έχω να πω ότι υπάρχει δικηγόρος που εξακολουθεί και δέχεται όσους θέλουν να προσφύγουν.
Και ρωτάω: τελικά κάποιοι "εκμεταλλεύονται" τους επιτυχόντες; ή όσοι είπαν ότι παρήλθε δε ξέρουν καλά τη δουλειά τους;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 345
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.