*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 107047 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #154 στις: Μάρτιος 10, 2015, 11:46:13 μμ »
Παρατήρησα κάτι: Στους πίνακες κατάταξης ΑΣΕΠ ΌΛΩΝ ΤΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΏΝ υπάρχουν προσαυξήσεις προυπηρεσίας, μεταπτυχιακά, διαδακτορικά. Τί γίνεται τελικά;;; ΠΟΙΑ Η ΣΕΙΡΑ κατάταξής μας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:03:05 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #155 στις: Μάρτιος 11, 2015, 12:52:25 πμ »
Τα συνολικά μόρια. Στην τελευταία στήλη βρίσκεται η τελική κατάταξη/σειρά επιτυχίας στο διαγωνισμό.

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #156 στις: Μάρτιος 19, 2015, 07:07:47 μμ »
AΠΟ FACEBOOK

"ΚΛΕΙΣΤΗΚΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΥΡΙΟ 1:30 ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΚΗ για να συζητήσουμε το θέμα των ασεπιτών. Παρακαλώ να είστε όλοι εκεί για να ενημέρωσουμε τον αναπληρωτή υπουργό για τις διεκδικήσεις μας.

ΑΠΟ ΤΟ PDE, TO FACEBOOK KAI TO ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΎΜΕ. ΑΥΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ Η ΑΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΑΣ ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ.

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΚΗ ΕΙΝΑΙ 1.30 ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ"

Αποσυνδεδεμένος korina76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If you're gonna dream, dream high
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #157 στις: Μάρτιος 19, 2015, 11:25:52 μμ »
Ως  παρούσα στη συνάντηση επιβεβαιώνω ότι δεν επρόκειτο για συναντηση της ΠΕΑΔ ούτε της ΠΑΣΑΦ καθώς δεν υπήρχαν αποκλειστικά φιλόλογοι, ήταν συνάντηση επιτυχόντων διαφόρων ειδικοτήτων 2006 και 2008 παρουσία του δικηγόρου μας. Επομένως μόνο με ομαδικό και συναδελφικό πνεύμα μπορούμε να πετύχουμε κάτι. Ζητάμε την αποκατατάσταση μιας αδικίας κι όχι να φαγωθούμε μεταξύ μας. Το ραντεβού με τον κύριο Κουράκη είναι στις 1.30! Μας αφορά όλους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:03:05 »

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #158 στις: Μάρτιος 20, 2015, 04:48:57 μμ »
Συναδελφοι, θα μας ενημερωσετε τι ειπε ο Κουρακης, ο οποιος σε αλλη συναντηση με τον δικηγορο των 36μηνιτων υποτιθεται οτι ηταν θετικος στο να περασει νομοθετικη ρυθμιση για τις μεγαλες προυπηρεσιες;

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #159 στις: Μάρτιος 20, 2015, 06:22:32 μμ »
Χωρίς δασκάλους, νηπιαγωγούς και καθηγητές θα μείνουν μέχρι το τέλος της χρονιάς αρκετά τμήματα καθώς δεν υπάρχει καμιά δέσμευση του Υπουργείου Παιδείας για κάλυψη των εκατοντάδων κενών που υπάρχουν το Μάρτιο.

 
Παράλληλα, τη νέα χρονιά στο θέμα των προσλήψεων εκπαιδευτικών τα πράγματα θα είναι ακόμα δυσκολότερα μια και το ΕΣΠΑ μειώθηκε κατά 40% και η κυβέρνηση αναζητά τρόπους αναπλήρωσης αυτής της μείωσης.
Για τους μόνιμους διορισμούς, οι εκπρόσωποι του Υπουργείου δήλωσαν ότι δε θα υπάρξει καμία αύξηση στον αριθμό των διορισμών στο δημόσιο από αυτούς που είχε καταγράψει στον προϋπολογισμό η προηγούμενη κυβέρνηση αφαιρώντας όμως τον αριθμό της επαναφοράς των διαθέσιμων και της επαναπρόσληψης των απολυμένων.
Ειδικά για την εκπαίδευση, οι εκπρόσωποι του Υπουργείου, χωρίς να μιλήσουν με συγκεκριμένους αριθμούς, δήλωσαν ότι το υπουργείο θα προχωρήσει σε σημαντικό αριθμό διορισμών που θα κινείται στα επίπεδα των χιλιάδων και θα αφορά όλες τις ειδικότητες και την Ειδική Αγωγή, αναλογικά και σε συνάρτηση με τις εκπαιδευτικές ανάγκες.
Στα ζητήματα που τέθηκαν από τα σωματεία για τις απαράδεκτες εργασιακές σχέσεις των αναπληρωτών ΕΣΠΑ, οι εκπρόσωποι του Υπουργείου απάντησαν ότι η κυβέρνηση προσανατολίζεται στη θεσμοθετημένη εναρμόνιση του εργασιακού καθεστώτος των αναπληρωτών με εκείνο των μόνιμων.
Οι διορισμοί θα γίνουν με βάση την επιτυχία στον ΑΣΕΠ του 2008 και την προϋπηρεσία και δεν θα πραγματοποιηθεί άλλος διαγωνισμός ΑΣΕΠ το επόμενο διάστημα. Στο επόμενο διάστημα θα υπάρξει διαβούλευση με τη ΔΟΕ και την ΟΛΜΕ για το θέμα του τρόπου διορισμών στη βάση της ενιαίας λίστας διορισμών.
Παράλληλα το Υπουργείο προσανατολίζεται στη μετατροπή της ποινής των αναπληρωτών σε περίπτωση άρνησης διορισμού σε ένα από δύο χρόνια που είναι σήμερα.


Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B5%CE%BE%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B8%CE%B5%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8E%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD#ixzz3UwZGWPu0
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #160 στις: Μάιος 08, 2015, 01:49:40 μμ »
Συνάδελφοι σας παρακαλω στειλτε μου τα ονοματα και τηλ των δικηγορων (ειμαι πε02) να κιμηθω κι εγω νομικα..

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #161 στις: Μάιος 08, 2015, 02:05:36 μμ »
Συνάδελφοι ποιο είναι το μικρο ονομα του Θεοδωρατου?πηρα τηλ και σε Χατζηφώτη αλλα δυστυχως ειχε κλεισει το συστημα προσφυγων και μου ειπαν να τους ξανακαλεσω σε εναν μηνα..μου ειπαν επισης οτι οι προσφυγες 1ης φασης δεν δικαιωθηκαν δυστυχως και τωρα περιμενουν να δουν τι θαγινει σε αυτην την φαση...εγω εχω θεση 1075 σε ασεπ του 2008.
Επειδή δεν μου απάντησε καποιος πριν πολυ καιρο που ρωτησα ουτε μου εστειλε τα τηλ των δικηγορων τα εψαξα μονη μου τα πραγματα και τα βρηκα!Λοιπον
2 ειναι οι δικηγοροι!Χατζηφώτης Φώτης (210-3643865, 210-3390917): Ξεκινηστε οσοι ενδιαφερεστε για προσφυγες αμεσα γιατι πριν 2 εβδομαδες καταθεσανε τιςπροσφυγες και πολλοι οπως εγω δεν ενημερωθηκαμε απο δυναδελφους και δεν προλαβαμε..αν συγκεντρωθουμε αρκετοι θα πεσει το χρηματικο ποσο και θα ξαναγινει προσφυγη σε εναν μηνα.Οσοι ενδιαφερεστε στειλτε μου π.μ να δουμε ποσοι θα ειμαστε και να ξαναεπικοινωνησουμε .
Αλλος ο Θεοδωρατος Ηλίας (του αφησα μηνυμα στον τηλεφωνητή και περιμενω νεα)Θα τον ξανακαλεσω το απογευμα.( 21095570162 και 6944569845)
ΟΣΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ ΠΜ να δουμε ποσοι ειμαστε στον αριθμο.Καλο ειναι σε 20 ημερες απο σημερα να εχουμε κινητοποιηθει για να προλαβουμε την επομενη προσφυγη.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2015, 02:33:21 μμ από Vania »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #162 στις: Μάιος 13, 2015, 06:49:32 μμ »
Συνάδελφοι, μπορεί καποιος να μου πει ποσοι ακριβώς ήταν οι διοριστέοι το 2008 και πόσοι (24μητες, 30μητες και 40 τοις εκατό) Διοριστηκαν εως σήμερα??Αν όλοι οι διορισμοι γινονταν 100/100 απο ασεπ μεχρι ποιον αριθμο θα έπρεπε να χαμε φτασει στον πίνακα του ασεπ 2008??Ξερει καποιος?Προσπαθώ να βγαλω μια άκρη! :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #163 στις: Ιούνιος 29, 2015, 12:36:59 πμ »
Συναδελφοι ο χατζηφωτης δεχεται ξανα νεες αιτησεις.εγω μιλησα με το γραφειο του κ λογω τραπεζων κλειστων θ καταθεσω τα χρηματα την ερχομενη εβδομαδα..ειμαστε ηδη αρκετοι σε αυτη τη φαση.οσοι θελετε ν συμμετασχετε κινηθειτε αμεσα..κι εμενα δε μ περισσευουν τα 100ευρω που θ δωσω αλλα σιγουρα οι κοποι τοσων χρονων π καναμε ολοι οι επιτυχοντες κ ζηταμε δικαιωση αξιζουν πολλα περισσοτερα!

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOSCHRI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #164 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 01:06:12 μμ »
οι προσφυγές θα συνεχιστούν εφόσον οι αποφασεις δεν συναδουν με την απόφαση του ΣΤΕ

Αποσυνδεδεμένος dimkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #165 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 01:14:08 μμ »
Οσοι φιλόλογοι ενδιαφέρεστε για προσφυγη απευθυνθειτε στο δικηγορικό του Χατζηφώτη.Θα ετομαστεί νέα προσφυγη ως το νούμερο 3000 του ασεπ του 2008





Αποσυνδεδεμένος Μια φορά και ένα σχολείο

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #166 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 11:48:52 μμ »
Οσοι φιλόλογοι ενδιαφέρεστε για προσφυγη απευθυνθειτε στο δικηγορικό του Χατζηφώτη.Θα ετομαστεί νέα προσφυγη ως το νούμερο 3000 του ασεπ του 2008
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι επιτυχούσα ΑΣΕΠ 2008 με σειρά κάτω από το 700. Σε ποια φάση βρίσκονται οι διαδικασίες προσφυγής; Είμαι νέο μέλος, αλλά με παλιούς "Ασεπ-πόνους"

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #167 στις: Μάιος 19, 2016, 11:50:30 πμ »
συναδελφοι εχω φτιαξει με σελιδα στο facebook για τους επιτυχοντες ασεπ 2008!οσοι μπορειτε ακολουθήστε την για να μπορουμε να ενημερωνομαστε για τις εξελιξεις δικαστικες και μη και για οτι μας αφορα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.