*

Αποστολέας Θέμα: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας  (Αναγνώστηκε 26264 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος φαλιτσα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 15, 2015, 09:52:00 μμ »
Σας ξαναγραφω οτι ειμαι ανπληρωτρια εκπαιδευτικος με 20 ετη προυπηρεσιας (ιδωτικη+δημοσια) τρια χρονια που ειμαι αναπληρωτρια στο δημοσιο δεν μου αναγνωριζαν καθολου μισθολογικα την προυπηρεσια μου και ημουν στο βαθμο ΣΤ.Απο τοτε που το υπουργειο παιδειας εβγαλε αυτες τις δυο εγκυκλιους,μου αναγνωριζουν ολη την προυπηρεσια μου αλλα με κατατασσουν στο βαθμο Δ δηλαδη μισθολογικα μου αναγνωριζουν μονο 7 ετη.Οσο για τη διευκρινιστικη εγκυκλιο η πρωτοβαθμια διευθυνση στην οποια ανηκω τα εριχνε στο υπουργειο και το υπουργειο στην διευθυνση.Ασχοληθηκα πολυ με το θεμακαι τελικα πιστευω πως η δευκρινιστικη εγκυκλιος εφυγε απο το υπουργειο πολυ προχειρα χωρις να σκεφτουν ή να γνωριζουν οτι και στους εκπαιδευτικους με δημοσια προυπηρεσια αναγνωριζονται μισθολογικα μονο 7 ετη.Πηρα τηλεφωνο στο υπουργειο και απεφευγαν να μου δωσουν διευκρινισεις εγω τους απαντησα πως δεν φταινε οι εκπαιδευτικοι για τις δικες τους αποφασεις και πως πρεπει για ολους τους αναπληρωτες να μετραει μισθολογικα ολη η προυπηρεσια τους.Το εχω ψαξει πολυ παντως η δικη μου διευθυνση με πληρωνει μονο για τα 7 ετη δεν ξερω αν αλλες διευθυνσεις εχουν θεσει σε εφαρμογη την εγκυκλιο αλλα δεν το νομιζω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:15:08 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 15, 2015, 10:57:16 μμ »
Απο τοτε που το υπουργειο παιδειας εβγαλε αυτες τις δυο εγκυκλιους,μου αναγνωριζουν ολη την προυπηρεσια μου αλλα με κατατασσουν στο βαθμο Δ δηλαδη μισθολογικα μου αναγνωριζουν μονο 7 ετη.
φαλίτσα, εννοείς στον βαθμό Ε2. Αν είσαι στον Δ σου αναγνώρισαν 9 έως και 14 χρόνια...

Αν πάντως σε άλλους τα αναγνώρισαν όλα τα χρόνια μιλάμε για μπάχαλο...

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 15, 2015, 11:37:24 μμ »
Σας ξαναγραφω οτι ειμαι ανπληρωτρια εκπαιδευτικος με 20 ετη προυπηρεσιας (ιδωτικη+δημοσια) τρια χρονια που ειμαι αναπληρωτρια στο δημοσιο δεν μου αναγνωριζαν καθολου μισθολογικα την προυπηρεσια μου και ημουν στο βαθμο ΣΤ.Απο τοτε που το υπουργειο παιδειας εβγαλε αυτες τις δυο εγκυκλιους,μου αναγνωριζουν ολη την προυπηρεσια μου αλλα με κατατασσουν στο βαθμο Δ δηλαδη μισθολογικα μου αναγνωριζουν μονο 7 ετη.Οσο για τη διευκρινιστικη εγκυκλιο η πρωτοβαθμια διευθυνση στην οποια ανηκω τα εριχνε στο υπουργειο και το υπουργειο στην διευθυνση.Ασχοληθηκα πολυ με το θεμακαι τελικα πιστευω πως η δευκρινιστικη εγκυκλιος εφυγε απο το υπουργειο πολυ προχειρα χωρις να σκεφτουν ή να γνωριζουν οτι και στους εκπαιδευτικους με δημοσια προυπηρεσια αναγνωριζονται μισθολογικα μονο 7 ετη.Πηρα τηλεφωνο στο υπουργειο και απεφευγαν να μου δωσουν διευκρινισεις εγω τους απαντησα πως δεν φταινε οι εκπαιδευτικοι για τις δικες τους αποφασεις και πως πρεπει για ολους τους αναπληρωτες να μετραει μισθολογικα ολη η προυπηρεσια τους.Το εχω ψαξει πολυ παντως η δικη μου διευθυνση με πληρωνει μονο για τα 7 ετη δεν ξερω αν αλλες διευθυνσεις εχουν θεσει σε εφαρμογη την εγκυκλιο αλλα δεν το νομιζω

Τα αναγνωρισαν λεμε παρτε τηλεφωνο σε αλλες βθμιες να μαθετε

Αποσυνδεδεμένος φαλιτσα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 15, 2015, 11:38:07 μμ »
Εμεις οι αναπληρωτες αλλαζουμε μονο βαθμους και οχι κλιμακια οπως γινεται με τους μονιμους γιατι αν γινοταν η αξιολογηση εμεις δεν θα αξιολογουμασταν αρα εμεις δεν εξελισσομαστε στα κλιμακια οπως οι μονιμοι και αυτο ειναι σωστο γιατι ετσι και αλλιως απολυομαστε ειτε ειμαστε καλοι στην δουλεια μας ειτε οχι εγω ειμαι στο Δ0

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:15:08 »

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 15, 2015, 11:50:45 μμ »
Δε θα αξιολογούνται οι αναπληρωτές;;;; που το είδατε αυτό? Κανονικά θα αξιολογουμασταν. Και στην αξιολόγηση σ ολικής μονάδας συμμετείχαν κανονικά οι  αναπληρωτές. Κλιμάκια μια χαρά αλλάζουν όλοι. Οι βαθμοί έχουν παγώσει. Εγώ πριν λίγες μέρες πήγα από ε0 στο ε1
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 15, 2015, 11:55:39 μμ »
Φαλίτσα, και εγώ αναπληρωτής είμαι. Όντως κλιμάκιο αλλάζουμε. Ισχύουν τα εξής:

2 χρόνια στο ΣΤ
2 χρόνια στο Ε0
2 χρόνια στο Ε1
2 χρόνια στο Ε2

2 χρόνια στο Δ0
2 χρόνια στο Δ1
2 χρόνια στο Δ2
2 χρόνια στο Δ3

Αποσυνδεδεμένος φαλιτσα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 15, 2015, 11:58:17 μμ »
μονο στην αξιολογηση σχολικης μοναδας θα συμμετεχουμε το ειχα διαβασει στο αλφα βητα που το ειχε πει ο Λοβερδος αλλα μου το ειχαν επιβεβαιωσει και συνδικαλιστες εγω παντως δεν εχω αλλαξει ποτε κλιμακιο μονο βαθμο


Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 16, 2015, 12:09:36 πμ »
Καλά για την αξιολόγηση των αναπληρωτών, δεν θα γινόταν. Η απορία μου είναι πως εσύ είσαι στο Δ0 αφού χρειάζονται 8 χρόνια + 1μέρα. Τώρα για τις άλλες βθμιες το πιστεύω ότι αναγνώρισαν μισθολογικά την προϋπηρεσία. Το ερώτημα είναι ποιες βθμιες πράττουν το σωστό;

Αποσυνδεδεμένος φαλιτσα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 16, 2015, 09:51:24 μμ »
θα σου λυθει η απορια γιατι βρισκομαι στο Δ0 με τα 7 ετη προυπηρεσιας που μου αναγνωριζουν αν μπεις στην διευθυνση που θα σου στειλω παρακατω...κοιτα προσεχτικα τον πινακα.Απο 6-8 χρονια μπαινεις στο Δ0.Μετα διαβασε τις διευκρινισεις που δινονται κατω απο τον πινακα για οσους εχουν απλο πτυχιο,μεταπτυχιακο ή διδακτορικο.Μαλλον οι αναπληρωτες εχουν διαφορετικη μισθολογικη καταταξη απο αυτη των μονιμων


Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 16, 2015, 09:57:50 μμ »
Φαλίτσα, και εγώ αναπληρωτής είμαι. Όντως κλιμάκιο αλλάζουμε. Ισχύουν τα εξής:

2 χρόνια στο ΣΤ
2 χρόνια στο Ε0
2 χρόνια στο Ε1
2 χρόνια στο Ε2

2 χρόνια στο Δ0
2 χρόνια στο Δ1
2 χρόνια στο Δ2
2 χρόνια στο Δ3
Οι αναπληρωτες δεν εχουν Ε2. Μετα το Ε1 παμε Δ0. Επισης κλιμακια αλλαζουμε και κατα τη διαρκεια της χρονιας ενω βαθμο, παλι αλλαζουμε, αλλα οχι στη διαρκεια της χρονιας. Καθε Σεπτεμβρη κρινομαστε με βαση προυπηρεσια (πλεον). Το Ε2 των μονιμων ειναι και καλα για αυτους που μετα το Ε1 δε θα προαχθουν στο Δ0 οποτε θα πανε στο Ε2.

Αποσυνδεδεμένος φαλιτσα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 16, 2015, 10:06:55 μμ »
τι να σας πω βρε παιδια... εγω οταν δεν μου αναγνωριζαν καθολου την ιδιωτικη μου προυπηρεσια ημουν στο ΣΤ0.Μετα που εκλεισα 2 χρονια στο δημοσιο με πηγαν στο Ε0 και μετα απο 2 μηνες που βγηκαν οι εγκυκλιοι του υπουργειου για αναγνωριση της ιδιωτικης μου προυπηρεσιας,με τα 20 ετη προυπηρεσια που ειχα με πηγαν στο Δ0 εκει βρισκομαι τωρα...φαινεται πως η καθε διευθυνση κανει ο,τι θελει

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νεότερα για αναγνώριση προυπηρεσίας
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 16, 2015, 11:01:41 μμ »
Οι αναπληρωτες δεν εχουν Ε2. Μετα το Ε1 παμε Δ0. Επισης κλιμακια αλλαζουμε και κατα τη διαρκεια της χρονιας ενω βαθμο, παλι αλλαζουμε, αλλα οχι στη διαρκεια της χρονιας. Καθε Σεπτεμβρη κρινομαστε με βαση προυπηρεσια (πλεον). Το Ε2 των μονιμων ειναι και καλα για αυτους που μετα το Ε1 δε θα προαχθουν στο Δ0 οποτε θα πανε στο Ε2.
Ευχαριστώ Touristakos. Οπότε έτσι δικαιολογείται ότι η φαλιτσα είναι στο Δ0. Πάντως στα διάφορα σάιτ που είδα για τους αναπληρωτές άλλα γράφουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.