*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό  (Αναγνώστηκε 205851 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #462 στις: Ιούλιος 10, 2017, 05:35:13 μμ »
Μπορείς σε παρακαλώ να μας παραθέσεις τα κομμάτια των προηγούμενων αποφάσεων που κάνουν αυτό που λες; Γιατί εγώ δεν έχω δει πουθενά για πρόταξη, πόσω μάλλον των επιτυχόντων του τελευταίου ΑΣΕΠ.
Προφανώς, τα ελληνικά σου δεν σε βοηθούν. Δεν ανέφερα χρονολογία. Ο τελευταίος διαγωνισμός σχετίζεται με το αίτημα των προσφευγόντων. Μην διαβάζεις μόνο σου δικαστικές αποφάσεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:53:36 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #463 στις: Ιούλιος 10, 2017, 05:57:48 μμ »
Προφανώς, τα ελληνικά σου δεν σε βοηθούν. Δεν ανέφερα χρονολογία. Ο τελευταίος διαγωνισμός σχετίζεται με το αίτημα των προσφευγόντων. Μην διαβάζεις μόνο σου δικαστικές αποφάσεις!

Επειδή προφανώς τα ελληνικά σου και το συντακτικό σου είναι πολύ προηγμένα για μένα και χρειάζομαι να μου τα απλουστεύσεις λίγο, ας επιμείνω. Μπορείς να μου δείξεις τα αποσπάσματα όλων των προηγούμενων αποφάσεων που μιλάνε για πρόταξη επιτυχόντων; Έτσι για να δούμε πόσο καλή είναι η δικιά σου κατανόηση των δικαστικών αποφάσεων...

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #464 στις: Ιούλιος 10, 2017, 08:50:50 μμ »
Επειδή προφανώς τα ελληνικά σου και το συντακτικό σου είναι πολύ προηγμένα για μένα και χρειάζομαι να μου τα απλουστεύσεις λίγο, ας επιμείνω. Μπορείς να μου δείξεις τα αποσπάσματα όλων των προηγούμενων αποφάσεων που μιλάνε για πρόταξη επιτυχόντων; Έτσι για να δούμε πόσο καλή είναι η δικιά σου κατανόηση των δικαστικών αποφάσεων...
Με έχεις προκαλέσει και άλλες φορές να κοινοποιήσω νομικό υλικό. Πρώτον, είναι παράνομο. Αν το θέλεις τόσο πολύ, κάντο εσύ! Δεύτερον, το τζάμπα έχει πεθάνει προ πολλού και οι "εξυπνάδες" δεν με συγκινούν. Δική σου η επιλογή!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #465 στις: Ιούλιος 10, 2017, 09:37:52 μμ »
Με έχεις προκαλέσει και άλλες φορές να κοινοποιήσω νομικό υλικό. Πρώτον, είναι παράνομο. Αν το θέλεις τόσο πολύ, κάντο εσύ! Δεύτερον, το τζάμπα έχει πεθάνει προ πολλού και οι "εξυπνάδες" δεν με συγκινούν. Δική σου η επιλογή!

Επειδή κι άλλες φορές έχεις πει αερολογίες και μιας και έχεις δίκιο ότι είναι παράνομη η κοινοποίηση νομικού υλικού, θέλω απλά να μου πεις αριθμούς αποφάσεων και αριθμό σκέψεων, ώστε μετά μην ανησυχείς, θα τις βρω μόνος μου. Το "τσάμπα" δεν έχει πεθάνει για όλους, έχει πεθάνει για τους περισσότερους και ο νοών νοείτο. Κάποιοι που παρασέρνουν τους περισσότερους, οι ίδιοι τη βγάζουν τσάμπα. Απλά μη θεωρείς ότι αυτά μένουν κρυφά και δε μαθαίνονται. Έχουν γνώση οι φύλακες. Περιμένω λοιπόν να μου πεις τους αριθμούς αυτών των "παλαιότερων αποφάσεων" και σου υπόσχομαι ότι αν έχεις δίκιο, θα το παραδεχτώ δημόσια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:53:36 »

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #466 στις: Ιούλιος 10, 2017, 09:51:38 μμ »
Επειδή κι άλλες φορές έχεις πει αερολογίες και μιας και έχεις δίκιο ότι είναι παράνομη η κοινοποίηση νομικού υλικού, θέλω απλά να μου πεις αριθμούς αποφάσεων και αριθμό σκέψεων, ώστε μετά μην ανησυχείς, θα τις βρω μόνος μου. Το "τσάμπα" δεν έχει πεθάνει για όλους, έχει πεθάνει για τους περισσότερους και ο νοών νοείτο. Κάποιοι που παρασέρνουν τους περισσότερους, οι ίδιοι τη βγάζουν τσάμπα. Απλά μη θεωρείς ότι αυτά μένουν κρυφά και δε μαθαίνονται. Έχουν γνώση οι φύλακες. Περιμένω λοιπόν να μου πεις τους αριθμούς αυτών των "παλαιότερων αποφάσεων" και σου υπόσχομαι ότι αν έχεις δίκιο, θα το παραδεχτώ δημόσια.
Δώσε τα φιλιά μου στον κύριο Θεοδωρατο. Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με "βαλτους".

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #467 στις: Ιούλιος 10, 2017, 10:13:49 μμ »
Δώσε τα φιλιά μου στον κύριο Θεοδωρατο. Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι με "βαλτους".

Εννοείς τον κύριο Θεοδωράτο που προέτρεψες τους "προστατευόμενους" σου να τον πλησιάσουν μήπως και πλαισιώσει τη νομική ομάδα; Είναι μικρός ο κόσμος, γνωριζόμαστε. Οπότε τις "εξυπνάδες" όπως πολύ σωστά το έθεσες, σε αυτούς που τα καταπίνουν αμάσητα. Ξες ποιους λέω, αυτούς στις κλειστές ομάδες σου, που σου εξασφαλίζουν τις δωρεάν προσφυγές. Επί της ουσίας θα απαντήσεις; Γιατί με το τελευταίο πυροτέχνημα που πέταξες, "με αυτό το νομοσχέδιο πλέον διορίζεστε", ακόμα γελάμε. Βασικά γελάμε με πολλά από τα πράγματα που έχεις πει. Το θέμα είναι μη σε παίρνει κανένας στα σοβαρά και μετά απογοητευθεί...

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #468 στις: Ιούλιος 10, 2017, 10:54:18 μμ »
Εννοείς τον κύριο Θεοδωράτο που προέτρεψες τους "προστατευόμενους" σου να τον πλησιάσουν μήπως και πλαισιώσει τη νομική ομάδα; Είναι μικρός ο κόσμος, γνωριζόμαστε. Οπότε τις "εξυπνάδες" όπως πολύ σωστά το έθεσες, σε αυτούς που τα καταπίνουν αμάσητα. Ξες ποιους λέω, αυτούς στις κλειστές ομάδες σου, που σου εξασφαλίζουν τις δωρεάν προσφυγές. Επί της ουσίας θα απαντήσεις; Γιατί με το τελευταίο πυροτέχνημα που πέταξες, "με αυτό το νομοσχέδιο πλέον διορίζεστε", ακόμα γελάμε. Βασικά γελάμε με πολλά από τα πράγματα που έχεις πει. Το θέμα είναι μη σε παίρνει κανένας στα σοβαρά και μετά απογοητευθεί...
Μην νευριάζεις μέσα στον καύσωνα. Θα πάθεις τίποτα. Φιλαράκο, με συκοφαντεις γιατί δεν σε θέλω στην ομάδα που έφτιαξα στο facebook. Προσωπικά, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις να διοριστεις σύντομα. Κινδυνεύεις να μείνεις με το ΦΕΚ στο χέρι για τα μάτια δύο νηπιαγωγών. Αγωνισου να τελειώσεις και φτιάξε την ζωή σου. Λύσε πρώτα τα προβλήματα σου, γιατί με τα ψέματα που λες μόνο την ζωή σου εμποδίζεις. Σοβαρεψου, γιατί μόνο έτσι θα καταφέρεις κάτι.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #469 στις: Ιούλιος 11, 2017, 01:01:00 πμ »
Μην νευριάζεις μέσα στον καύσωνα. Θα πάθεις τίποτα. Φιλαράκο, με συκοφαντεις γιατί δεν σε θέλω στην ομάδα που έφτιαξα στο facebook. Προσωπικά, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις να διοριστεις σύντομα. Κινδυνεύεις να μείνεις με το ΦΕΚ στο χέρι για τα μάτια δύο νηπιαγωγών. Αγωνισου να τελειώσεις και φτιάξε την ζωή σου. Λύσε πρώτα τα προβλήματα σου, γιατί με τα ψέματα που λες μόνο την ζωή σου εμποδίζεις. Σοβαρεψου, γιατί μόνο έτσι θα καταφέρεις κάτι.

Αν δεν τα καταφέρω, θα έρθω σε σένα τον έγκριτο νομικό να με συμβουλεύσει για το τι πρέπει να κάνω. Το κάνεις άλλωστε τόσα χρόνια με μεγάλη επιτυχία. Κύριο χαρακτηριστικό σου το ότι πάντα υποστηρίζεις με στοιχεία τα επιχειρήματα σου. Τελικά αυτές οι περίφημες αποφάσεις υπάρχουν και στην πραγματικότητα ή μόνο στη φαντασία σου; Συκοφαντία συνήθως είναι όταν κάποιος λέει ψέματα. Προφανώς δεν περιμένω να παραδεχτείς τίποτα δημοσίως. Μου φτάνει που ξέρεις εσύ ότι είναι ακριβώς όπως τα λέω.

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #470 στις: Ιούλιος 11, 2017, 07:46:26 πμ »
Προσωπικά, πιστεύω ακράδαντα ότι αν συνταχθούν νέοι πίνακες αναπληρωτών, στους οποίους θα έχουν όλοι (και παλαιοί και νέοι, και επιτυχόντες και αποτυχόντες, και πολύτεκνοι και άγαμοι ...) τη θέση τους σύμφωνα με τα αντικειμενικά τους προσόντα, δηλ. τα πτυχία, τα μεταπτυχιακά, τους λοιπούς τίτλους τους, τις επιτυχίες στον ΑΣΕΠ, τις ξένες γλώσσες, την προυπηρεσία με πλαφόν πάντα, τα κοινωνικά κριτήρια, κανείς δεν θα έχει λόγο να προσφύγει!
Και εννοείται πως απ' αυτούς τους πίνακες να γίνονται και οι διορισμοί, εκτός κι αν διεξαχθεί νέος γραπτός ΑΣΕΠ, στις αρχές του 2018, οπότε θα διορίζονται από 'κει οι καλύτεροι από τους επιτυχόντες!

Σωστές οι παρατηρήσεις σας αλλά με το σκεπτικό του Ελληνικού Δημοσίου γενικότερα μην περιμένετε και πολλά.... δεν πάει να έχεις και 5 πτυχία και 3 μεταπτυχιακά και κανα 2 ξενες γλώσσες (εγώ πάντως προσωπικα έχω "μόνο" ένα βασικό πτυχίο), εαν δεν έχεις 3-4 παιδιά ξέρω γω ή προυπηρεσία ή μεγάλο χρόνο ανεργίας τότε στην απ έξω θα είσαι σε οποιοδήποτε Δημόσιο Διαγωνισμό για οποιαδήποτε θέση (εκτός και αν έχεις κονέ αν μιλάμε για καμια θεση εκτος δικαιοδοσιας ΑΣΕΠ). Τι θες να πας οδοκαθαριστής στον Δήμο, τι σε ΚΔΑΠ, τι σε Πρόγραμμα του ΟΑΕΔ, τι σαν μόνιμος μεσα Διαγωγισμού ΑΣΕΠ κριτηρίων σαν απλος υπαλληλος καπου (πχ η περιφημη προκρξη για 404 ατομα στο Υπουργειο Δικαιοσυνης), τι δεν ξέρω και εγώ τι...ΠΑΝΤΟΥ μετράνε πιο πολύ τα κοινωνικά κριτήρια!!! Κατάντησε το όποιο πτυχίο να είναι μια απλή προυποθεση συμμετοχης στον οποιο διαγωνισμο και τιποτα παραπανω. Δεν λέω ίσως είναι σωστό εφόσον υπάρχει μια κρίση στην χώρα. Ίσως είναι πιο δίκαιο γιατί έχουν παιδιά να θρέψουν, ήταν άνεργοι καιρό, έχουν μια ηλικία κτλπ. Ίσως απλά δεν υπάρχει ενδιαφέρον για νέους ή τέλος πάντων για άτομα που δεν είναι απαραίτητα στον τοίχο κολλημένοι κοινωνικά. Εμένα πάντως λίγο άδικο μου φαίνεται εφόσον μιλάμε για θέσεις του Δημοσίου που πρέπει να καλυφθούν απο.....μορφωμένους. Τέλος πάντων. Είδομεν.

Επίσης γιατί νομίζετε πως αρχές 2018 θα διεξαχθεί κάτι? Εχουν μια δεκαετια που λένε απο χρόνο σε χρόνο. Και εκείνη η χρονιά δεν είναι κατάλληλη για κάτι τέτοιο αμα το δουμε λίγο πολιτικά και οικονομικά. Είναι μία στιγμή που οι δημοσιονομικές Αξιολογήσεις δεν θα έχουν τελειώσει ακόμα (ντορος πολυς εγινε για την 2η προσφατα αλλα επικεινται αλλες 3 ακομα λιγο μικροτερες). Το καλοκαίρι του 2018 καπου θα είναι το τελος. Είναι επίσης η χρονια που τελειωνει το 3ετες Προγραμμα που υπογραφτηκε το 2015 και θεωρητικά θα ξεκινησει η εξοδος στις Αγορές (κατι που πιστευω θα επιτευχθει εστω και με πολυ δυσκολια απ αυτην την Κυβερνηση). Είναι επίσης μια χρονιά που αναλογα με την εκβαση της υπόθεσης θα αποφασιστούν Εθνικες Εκλογες αμεσα ή κανονικα το 2019 οπως προβλεπεται και επιθυμει η Κυβερνηση βασικα. Οποτε δεν πιστευω να ταραξουν τα νερα με καναν Διαγωνισμο Εκπαιδευτικων (θελω να πω, δεν πιστευω να αναστατωσουν αιφνιδιαστικα τους Δανειστες μας....εαν βεβαια το κανουν δεν λεει κανεις οχι). 2019 ή 2020 ίσως που θαναι πιο ηρεμα και ισως οικονομικά πιο καλα. Και καλό διορισμο σαυτους το 2022. Ναι ο ΑΣΕΠ ειδα σε αλλο θεμα εδω περα ειπε πως εαν γινοταν διαγωνισμος για να ολοκληρωθει θα χρειαζοταν εναμιση με δυο χρονια (προετοιμασια διαγωνισμου, γραπτά, διορθωσεις, ενστασεις κτλπ). Τρεχα ψηλα και αγναντευε δηλαδη..... Ας γινει ενας μεσω κριτηριων αλλα δικαιων βασισμενων στα προσοντα κυριως και με τα κοινωνικα στο τελος για να διοριστει κανα ατομο λιγο πιο γρηγορα....Τελος προσευχηθειτε μην βγαλουν κιαλλους υπεραριθμους, μην κλεισουν κιαλλα σχολεια, μην συρρικνωθει κιαλλο ο Δημοσιος Τομεας (φιλικος δεν δειχνει ο Κουλης παντως) κτλπ και περιοριστουν εντελως οι θεσεις. 95.000 άτομα υποβαλλανε αιτηση αναπληρωτη φετος. 95.000. Ασυλληπτος αριθμος...

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #471 στις: Ιούλιος 17, 2017, 01:13:10 μμ »
 
Παράθεση
Οι αποφάσεις 1882 και 1883/2017 του ΣτΕ απέρριψαν τις αιτήσεις ακύρωσης στην πιλοτική δίκη των αναπληρωτών, πλην, όμως, πρέπει να σημειωθούν τα ακόλουθα σχόλια.
[...]
3. Κατά την μειοψηφούσα γνώμη του αρχαιότερου και εμπειρότερου Συμβούλου η εφαρμογή των μεταβατικών διατάξεων προσκρούει στο άρθρο 103 παρ. 8 Σ που απαγορεύει την καταχρηστική κάλυψη παγίων αναγκών με σχέση εργασίας ορισμένου χρόνου καθώς επίσης προσκρούει και στις αρχές της αξιοκρατίας και της ισότητας. Με άλλα λόγια, η μειοψηφία αυτή, κρίνοντας βάσιμους τους λόγους που προβάλαμε, διετύπωσε το αυτονόητο. Εξάλλου, οι μειοψηφίες του σήμερα είναι οι πλειοψηφίες του αύριο, όταν μάλιστα συνδυάζονται με την 527/2015 και την ειδικότερη σκέψη της περί αναπληρωτών.[...]
.



Κατά την μειοψηφούσα γνώμη του αρχαιότερου και εμπειρότερου Συμβούλου η εφαρμογή των μεταβατικών διατάξεων προσκρούει στο άρθρο 103 παρ. 8 Σ που απαγορεύει την καταχρηστική κάλυψη παγίων αναγκών με σχέση εργασίας ορισμένου χρόνου. δηλαδή εδώ ο δικαστης του ΣτΕ λέει κάτι σχετικό και με το άλλο θέμα μας δηλαδή το 36μηνο...ο δικαστης παραδέχεται πως καλύπτουμε πάγιες και διαρκείς ανάγκες....

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #472 στις: Ιούλιος 17, 2017, 09:37:20 μμ »
Κατά την μειοψηφούσα γνώμη του αρχαιότερου και εμπειρότερου Συμβούλου η εφαρμογή των μεταβατικών διατάξεων προσκρούει στο άρθρο 103 παρ. 8 Σ που απαγορεύει την καταχρηστική κάλυψη παγίων αναγκών με σχέση εργασίας ορισμένου χρόνου. δηλαδή εδώ ο δικαστης του ΣτΕ λέει κάτι σχετικό και με το άλλο θέμα μας δηλαδή το 36μηνο...ο δικαστης παραδέχεται πως καλύπτουμε πάγιες και διαρκείς ανάγκες....

Πρόσεξε μη λέει ότι δεν πρέπει να παίρνουν τους ίδιους και τους ίδιους και σου έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις... Γιατί η μειοψηφούσα γνώμη του αρχαιοτέρου λέει και το άλλο:

Παράθεση
καθώς επίσης προσκρούει και στις αρχές της αξιοκρατίας και της ισότητας

Πάντως νιώθω την ανάγκη να παραδεχτώ και δημόσια, ότι είσαι από τους ελάχιστους που έκανε σωστή ερμηνεία και της 4303 και σωστή πρόβλεψη της φετινής απόφασης. Όπως πολύ σωστά έλεγες τόσο καιρό, όσο δεν έχει διορισμούς, η μεταβατική είναι συνταγματικά ανεκτή...

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #473 στις: Ιούλιος 26, 2017, 10:47:15 μμ »
Τελικά η ΔΟΕ έχει προσφύγει στην Ε.Ε. για ΤΟ 36μηνο.Έτσι διαβασα κάπου. Δε βρίσκω το λινκ  ::)
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #474 στις: Ιούλιος 26, 2017, 11:05:46 μμ »
Τελικά η ΔΟΕ έχει προσφύγει στην Ε.Ε. για ΤΟ 36μηνο.Έτσι διαβασα κάπου. Δε βρίσκω το λινκ  ::)
δεν ξέρω αν εννοείς αυτό:
«Προσφυγή της Δ.Ο.Ε. στην Επιτροπή Αναφορών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου για τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς»
http://www.e-mesara.gr/index.php/2014-01-29-19-20-37/9024-2015-04-01-19-52-33
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2017, 11:12:45 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή 36μηνιτών στο ΥΠΕΠΘ για διορισμό
« Απάντηση #475 στις: Ιούλιος 27, 2017, 06:09:48 μμ »
Ναι αυτό εννοώ.Τι έγινε τελικα; Γιατί ξανακουστηκε
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158533
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.