*

Αποστολέας Θέμα: Μοριοδότηση Μεταπτυχιακών  (Αναγνώστηκε 2073 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vk87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μοριοδότηση Μεταπτυχιακών
« στις: Μάρτιος 22, 2015, 10:44:56 μμ »
Σύμφωνα με τις εξαγγελίες για το νέο σύστημα προσλήψεων αναπληρωτών διέρρευσε ότι θα μοριοδοτούνται τα μεταπτυχιακά.. Αυτόν σημαίνει ότι θα λαμβάνονται υπ''οψιν για όσους είναι ήδη αναπληρωτές ώστε να έχουν προβάδισμα να διοριστούν ή σημαίνει ότι θα παίρνουν μόρια αυτοί που ειναι απλά στους πίνακες και θα ανεβαίνουν έτσι θέσεις στους πίνακες? Ξέρει κανείς πόσα μόρια θα παίρνει κάποιος?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μοριοδότηση Μεταπτυχιακών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:10:30 »

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μοριοδότηση Μεταπτυχιακών
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 22, 2015, 11:27:56 μμ »
Να μη βιαζόμαστε. Πρώτα ας πουν πόσους και πότε διορίζουν και μετά το πως. Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο, αλλά σκέψεις.

Αποσυνδεδεμένος vk87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μοριοδότηση Μεταπτυχιακών
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 23, 2015, 09:11:00 πμ »
Προσωπικά δεν με αφορά το θέμα του διορισμού αλλά της πρόσληψης ως αναπληρωτής , καθώς είμαι στους πίνακες μηδενικής και βλέπω να είμαι για πολλά χρόνια ακόμα.. Σύμφωνα με αυτά που είχαν πει για τις προσλήψεις οι κάτοχοι μεταπτυχιακών θα πέρνανε κάποια μόρια , όπως είναι και το σωστό νομίζω , καθώς πλέον από τη στιγμή που δεν γίνεται κάποιος ασεπ δεν έχουν απολύτως κανένα προνόμιο σε σχέση με αυτούς που δεν έχουν μεταπτυχιακό τίτλο και αυτό πρέπει να αλλάξει ..Πρέπει τουλάχιστον να δίνουν κάποια μόρια στους πίνακες αναπληρωτών..Τώρα αν θα επαρκούν αυτά ώστε να μπεις σε αίθουσα είναι άλλη ιστορία..

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Μοριοδότηση Μεταπτυχιακών
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 23, 2015, 10:47:57 πμ »
Προσωπικά δεν με αφορά το θέμα του διορισμού αλλά της πρόσληψης ως αναπληρωτής , καθώς είμαι στους πίνακες μηδενικής και βλέπω να είμαι για πολλά χρόνια ακόμα.. Σύμφωνα με αυτά που είχαν πει για τις προσλήψεις οι κάτοχοι μεταπτυχιακών θα πέρνανε κάποια μόρια , όπως είναι και το σωστό νομίζω , καθώς πλέον από τη στιγμή που δεν γίνεται κάποιος ασεπ δεν έχουν απολύτως κανένα προνόμιο σε σχέση με αυτούς που δεν έχουν μεταπτυχιακό τίτλο και αυτό πρέπει να αλλάξει ..Πρέπει τουλάχιστον να δίνουν κάποια μόρια στους πίνακες αναπληρωτών..Τώρα αν θα επαρκούν αυτά ώστε να μπεις σε αίθουσα είναι άλλη ιστορία..

Συμφωνώ απολύτως. Όμως σε κάποιες ειδικότητες ούτε αυτό δεν σώζει την κατάσταση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 536
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.