*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2027797 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Πλήρης ησυχία για μόνιμους διορισμούς...

anemona

  • Επισκέπτης
Τα έλεγα εγώ.... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Έστω να έβγαιναν να πουν οριστικά αν θα κάνουν ή όχι φέτος..
Μου φαίνεται πως ούτε οι ίδιοι ξέρουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

anemona

  • Επισκέπτης
Αν πας στη γωνία θα δεις ποιος έρχεται....χα,χα,χα...πάντως όχι οι διορισμοί ;D

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Ίσως να μην έρθουν και ποτέ αυτοί..

Αποσυνδεδεμένος Kathrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Στην παρούσα φάση μην ψάχνετε για μόνιμους διορισμούς.Ας επικεντρωθούμε στις φετινές προσλήψεις αναπληρωτών με το νόμο Λοβέρδου.Στον ενδεικτικό πίνακα μοριοδότησης προωθήθηκε το κάθε λογής βύσμα και αλεξίπτωτο:ειδικής αγωγής, τρίτεκνοι που εξαιτίας της προσμέτρησης των δυσπρόσιτων ,έφτασαν στις μπροστινές σειρές του πίνακα( όταν εμείς που έχουμε τελειώσει εδώ και είκοσι χρόνια και έχουμε επιτύχει σχεδόν σε όλους τους ασεπ δεν δουλεύαμε, και μάλιστα βάζοντας το κουτάκι για όλη την Ελλάδα),οι των ιδιωτικών,οι οαδίτες και λοιποί.
 Το  καινούριο πολυνομοσχέδιο προέβλεπε συγκράτηση όλων αυτών των κομητών. Δεν ψηφίστηκε όμως γιατί κάποιοι άσκησαν ισχυρές πιέσεις , μεταξύ αυτών και η πανελλήνια ένωση αδιορίστων και η ολμε που ευαγγελίζονται πάντα την  προϋπηρεσία , χωρίς να ελέγχουν εάν πάρθηκε από κοινές αφετηρίες και πώς αποκτήθηκε.
Ας πιέσουμε με οποιονδήποτε τρόπο να αρθούν οι αδικίες και να ψηφιστούν οι τροποποιήσεις στα πλαίσια άλλου νομοσχεδίου. Είναι κάτι που γίνεται, θέλει όμως μεγάλη ατομική και συλλογική πίεση.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Αν ψηφιστεί σύντομα θα βγουν όμως αυτοί από τους πίνακες..;;

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην παρούσα φάση μην ψάχνετε για μόνιμους διορισμούς.Ας επικεντρωθούμε στις φετινές προσλήψεις αναπληρωτών με το νόμο Λοβέρδου.Στον ενδεικτικό πίνακα μοριοδότησης προωθήθηκε το κάθε λογής βύσμα και αλεξίπτωτο:ειδικής αγωγής, τρίτεκνοι που εξαιτίας της προσμέτρησης των δυσπρόσιτων ,έφτασαν στις μπροστινές σειρές του πίνακα( όταν εμείς που έχουμε τελειώσει εδώ και είκοσι χρόνια και έχουμε επιτύχει σχεδόν σε όλους τους ασεπ δεν δουλεύαμε, και μάλιστα βάζοντας το κουτάκι για όλη την Ελλάδα),οι των ιδιωτικών,οι οαδίτες και λοιποί.
 Το  καινούριο πολυνομοσχέδιο προέβλεπε συγκράτηση όλων αυτών των κομητών. Δεν ψηφίστηκε όμως γιατί κάποιοι άσκησαν ισχυρές πιέσεις , μεταξύ αυτών και η πανελλήνια ένωση αδιορίστων και η ολμε που ευαγγελίζονται πάντα την  προϋπηρεσία , χωρίς να ελέγχουν εάν πάρθηκε από κοινές αφετηρίες και πώς αποκτήθηκε.
Ας πιέσουμε με οποιονδήποτε τρόπο να αρθούν οι αδικίες και να ψηφιστούν οι τροποποιήσεις στα πλαίσια άλλου νομοσχεδίου. Είναι κάτι που γίνεται, θέλει όμως μεγάλη ατομική και συλλογική πίεση.

Απόλυτο δίκιο έχετε κατά τη γνώμη μου...
Όμως η ελλάδα αυτή είναι ( ήταν και παραμένει για ν' ακριβολογούμε).
Αυτό θεωρείται σωστό από την πλειοψηφία σε αυτή τη χώρα, και αυτό γίνεται.
Γι' αυτό ΚΑΙ μέσα από αυτό το forum έχω μιλήσει ξεκάθαρα λέγοντας σε όποιον μπορεί "να ξεχάσει την εκπαίδευση -τουλάχιστον εντός της ελλάδας-και να τρέξει να σωθεί παλεύοντας σε άλλες σοβαρές χώρες για κάτι ουσιαστικό".
Μακάρι να το εμπεδώσουν αυτό όσο περισσότεροι  ( νέοι σε ηλικία και μυαλό εννοώ φυσικά) γίνεται...
Μακάρι...

Αποσυνδεδεμένος Kathrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Όλα μπορούν να γίνουν! Ύστερα από επικοινωνία με το υπουργείο, μου είπαν πώς πραγματικά ξέρουν ότι προωθούνται τα βύσματα, αλλά τους πρόλαβαν τα γεγονότα, Θέλει κατάδειξη της κατάφωρης αδικίας εις βάρος μας,Ας στείλουμε email παντού,και αν μπορούμε ας συντάξουμε επιστολή με τα ονόματά μας, για να σταλεί κατευθείαν στο προθυπουργικό γραφείο.

anemona

  • Επισκέπτης
Απόλυτο δίκιο έχετε κατά τη γνώμη μου...
Όμως η ελλάδα αυτή είναι ( ήταν και παραμένει για ν' ακριβολογούμε).
Αυτό θεωρείται σωστό από την πλειοψηφία σε αυτή τη χώρα, και αυτό γίνεται.
Γι' αυτό ΚΑΙ μέσα από αυτό το forum έχω μιλήσει ξεκάθαρα λέγοντας σε όποιον μπορεί "να ξεχάσει την εκπαίδευση -τουλάχιστον εντός της ελλάδας-και να τρέξει να σωθεί παλεύοντας σε άλλες σοβαρές χώρες για κάτι ουσιαστικό".
Μακάρι να το εμπεδώσουν αυτό όσο περισσότεροι  ( νέοι σε ηλικία και μυαλό εννοώ φυσικά) γίνεται...
Μακάρι...
++++++++

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Όλα μπορούν να γίνουν! Ύστερα από επικοινωνία με το υπουργείο, μου είπαν πώς πραγματικά ξέρουν ότι προωθούνται τα βύσματα, αλλά τους πρόλαβαν τα γεγονότα, Θέλει κατάδειξη της κατάφωρης αδικίας εις βάρος μας,Ας στείλουμε email παντού,και αν μπορούμε ας συντάξουμε επιστολή με τα ονόματά μας, για να σταλεί κατευθείαν στο προθυπουργικό γραφείο.
Φέτος όμως προλαβαίνουν να αλλάξουν τους πίνακες;;

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όλα μπορούν να γίνουν! Ύστερα από επικοινωνία με το υπουργείο, μου είπαν πώς πραγματικά ξέρουν ότι προωθούνται τα βύσματα, αλλά τους πρόλαβαν τα γεγονότα, Θέλει κατάδειξη της κατάφωρης αδικίας εις βάρος μας,Ας στείλουμε email παντού,και αν μπορούμε ας συντάξουμε επιστολή με τα ονόματά μας, για να σταλεί κατευθείαν στο προθυπουργικό γραφείο.

Επιτρέψτε μου να σας πω ότι η απάντηση που όπως είπατε σας δόθηκε από το υπουργείο, αποτελεί ένα ακόμα ψηφίο του παζλ της σουρρεαλιστικής ελληνικής πραγματικότητας...
Και για να το εξηγήσω λιγάκι:
Το υπουργείο "ξέρει ότι προωθούνται τα βύσματα", αλλά ..... "το πρόλαβαν οι εξελίξεις"....
"Δεν πρόλαβε να κάνει το καλό" δηλαδή...
Ή αλλιώς "αν προλάβαινε θα...."
Οπότε λέει: "Δημοσιοποιήστε το θέμα και θα..."
Δηλαδή: Αν δημοσιοποιηθεί το θέμα.... μπορεί και να αρθούν οι εξελίξεις που δεν τις προλάβανε, να γυρίσει ο χρόνος πίσω ( γιατί το "μας πρόλαβαν οι εξελίξεις" στο μυαλό μου σχετίζεται με τον χρόνο - αν κάνω λάθος διορθώστε με), και να... προλάβουν τελικά να κάνουν αυτό που θα κάνανε αν ...

Με συγχωρείτε που μιλώ κάπως "σκληρά", όμως ο ορθολογισμός είναι αμείλικτος.
Πρόκειται για παραλήρημα κάποιου ανθρώπου που σας απάντησε στο τηλέφωνο, το οποίο εντάσσεται στο γενικότερο διαχρονικό σουρεαλιστικό ελληνικό πλαίσιο ( που όμως γίνεται ακόμα χειρότερο λόγω διακοπής ροής του άφθονου δανεικού).
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2015, 09:31:16 μμ από th1 »

Αποσυνδεδεμένος Kathrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Να δεχτώ ότι είναι έτσι .Βγάλτε το στη φόρα , μη νομίζετε ότι δεν τους καίει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 564

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.