*

Αποστολέας Θέμα: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.  (Αναγνώστηκε 125294 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #308 στις: Ιούνιος 22, 2015, 04:57:02 μμ »
Με ενδιαφέρει τί μόρια είχαμε μετά το 2010 τα επόμενα έτη. Υποθέτω ότι αυτά τα στοιχεία δεν τα έχουν δώσει στο κοινό ακόμα και ρωτάω αν υπάρχει τρόπος να τα μάθουμε έτσι ώστε να μην κάνουμε αίτηση στα τυφλά. Οι πίνακες θα ξεκλειδώσουν και θα διαμορφωθούν ΑΦΟΥ έχουμε κάνει αιτήσεις, κάτι που μου φαίνεται αδικαιολόγητο. Υπάρχει τρόπος να μάθουμε νωρίτερα κάπως;
Θα πας στο edu.klimaka να δεις όλες τις προσλήψεις απο το 2010-2015 και θα την προσθέσεις στα μόρια του πίνακα στο e-aitisi. Με την προϋπόθεση ότι ο πίνακας θα λειτουργήσει όπως παλιά, το οποιο δεν μας εχει ακομη διευκρινιστεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:11:05 »

lxmix

  • Επισκέπτης
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #309 στις: Ιούνιος 22, 2015, 04:58:22 μμ »
ανοιξε θεμα και ρωτα τους μηχανολους μηπως καποιος συναδελφος εχει τιποτα στοιχεια  από τον κλαδο σου

Κάποιος προσφέρθηκε και με ρώτησε να του πω πόσα μόρια έχω και πόσα χρόνια δούλεψα ώστε σύμφωνα με κάποιο πρόγραμμα που έχει φτιάξει να μου πει πόσα μόρια έχω σήμερα. Πώς γίνεται αυτό;

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #310 στις: Ιούνιος 22, 2015, 05:01:57 μμ »
Κάποιος προσφέρθηκε και με ρώτησε να του πω πόσα μόρια έχω και πόσα χρόνια δούλεψα ώστε σύμφωνα με κάποιο πρόγραμμα που έχει φτιάξει να μου πει πόσα μόρια έχω σήμερα. Πώς γίνεται αυτό;

συγνώμη συναδέλφισσα έχεις προύπηρεσία για να σε ρωτάνε ? ανοιξε θεμα και ρωτα τους μηχανόγους μαζεύουν στοιχεία κι εδω και με αλλο τροπο που επικοινωνουμε διαφοροι συναδελφοι τεχνικων ειδικοτητων μεσω fb άσχετα αν δεν τα αναρτούν

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #311 στις: Ιούνιος 22, 2015, 05:06:55 μμ »
μιας και καταλαβαινω την αγωνία σου και για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος και κουράζουμε τους συναδέλφους
στείλε μου προσωπικο μήνυμα αν θέλεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:11:05 »

lxmix

  • Επισκέπτης
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #312 στις: Ιούνιος 22, 2015, 05:11:41 μμ »
Θα πας στο edu.klimaka να δεις όλες τις προσλήψεις απο το 2010-2015 και θα την προσθέσεις στα μόρια του πίνακα στο e-aitisi. Με την προϋπόθεση ότι ο πίνακας θα λειτουργήσει όπως παλιά, το οποιο δεν μας εχει ακομη διευκρινιστεί.

Ευχαριστώ, ο μόνος τρόπος φαίνεται να είναι αυτός με εξαντλητικό ψάξιμο και αρκετές υποθέσεις. Κοινώς πιασ' τ'αυγό και κούρεφτο! Όμως...

Θέλετε να πιστέψω ότι ΚΑΠΟΥ σε ΚΑΠΟΙΟΝ υπολογιστή του Υπουργείου παιδείας δεν υπάρχει ενημερωμένος πίνακας με τα μόρια όλων των ειδικοτήτων, δηλαδή με το παλαιό σύστημα ας πούμε;

Γιατί δεν τον αναρτούν με μια ανακοίνωση που να λέει ότι υπόκειται σε αλλαγές και χρίζει μελλοντικών διευκρινήσεων έτσι ώστε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να έχουμε μια εικόνα σε περίπτωση που ισχύει όπως παλιά αλλά με ξεκλείδωμα των πινάκων ΚΑΙ να είναι καλυμμένοι και οι ίδιοι;

Μήπως πρέπει να αποταθούμε στους Anonymous ή να προσλάβουμε επαγγελματία hacker για να έχουμε πρόσβαση και  ενημέρωση τελικά;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 22, 2015, 05:14:45 μμ από lxmix »

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #313 στις: Ιούλιος 05, 2015, 03:58:22 μμ »
Κάποιος προσφέρθηκε και με ρώτησε να του πω πόσα μόρια έχω και πόσα χρόνια δούλεψα ώστε σύμφωνα με κάποιο πρόγραμμα που έχει φτιάξει να μου πει πόσα μόρια έχω σήμερα. Πώς γίνεται αυτό;

Για πρόγραμμα υπολογισμού σε Excel δες εδώ

Παράθεση
Πρόγραμμα υπολογισμού προϋπηρεσίας

  ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ONLINE ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΡΧΕΙΟ EXCEL:
  Υπολογισμός Προϋπηρεσίας.xls
 

   ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
 1. Αν θέλετε να βρείτε πόση προϋπηρεσία έχετε σε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα να η λύση! Απλά δηλώστε το πότε διοριστήκατε και πότε απολυθήκατε και θα έχετε -ως εκ θαύματος- την προϋπηρεσία σας σε έτη, μήνες και μέρες. Ρε τι σου είναι η τεχνολογία...
 2. Το πρόγραμμα φτιάχτηκε στο  Excel, το έσωσα "ως ιστοσελίδα", τσεκάροντας το κουτάκι "Προσθήκη αλληλεπίδρασης". Μετά φόρτωσα τη σελίδα στο "Front Page", έκανα λίγες ρυθμίσεις στο αντικείμενο για να βγάλω το ενσωματωμένο μενού και τις μπάρες που είχε και το αντέγραψα με copy - paste σε μια μορφοποιημένη δική μου σελίδα. Είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να δημοσιεύει κανείς online αρχεία του  Excel που περιέχουν τύπους και αναφορές σε κελιά.
 4. Προσοχή όμως!!! Αυτό το πρόγραμμα δουλεύει online μόνο στην περίπτωση που χρησιμοποιείτε τον Internet Explorer της Microsoft. Αν χρησιμοποιείτε πρόγραμμα περιήγησης διαφορετικής εταιρείας δεν θα μπορέσετε να το τρέξετε.
 
 Στην περίπτωση αυτή μπορείτε να κάνετε κλικ εδώ : Υπολογισμός Προϋπηρεσίας.xls [/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t][/t]
[/q][/font][/q]

[/q]


[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2015, 04:01:12 μμ από dpa2006 »

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #314 στις: Ιούλιος 05, 2015, 04:01:41 μμ »

Τελικά τι έγινε με το ξεκλείδωμα των πινάκων;

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #315 στις: Ιούλιος 06, 2015, 01:36:47 πμ »
Τελικά τι έγινε με το ξεκλείδωμα των πινάκων;





Ελα ντέ, περιμένουμε...........................
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #316 στις: Ιούλιος 06, 2015, 12:36:24 μμ »
Τελικά τι έγινε με το ξεκλείδωμα των πινάκων;

Φοβάμαι ότι λόγω των γνωστών προτεραιοτήτων, θα πάει πολύ πίσω όλο το νομοσχέδιο. Αναρωτιέμαι αν θα προλάβει να ψηφιστεί και αν έχει γίνει ή προβλέπεται αποδελτίωση των σχολίων της διαβούλευσης. Πάντως ο υπολογισμός της προϋπηρεσίας θα πρέπει να γίνει ούτως ή άλλως, γιατί και ο Λοβέρδος άνοιξε τους πίνακες για 2 μόνο χρονιές. Είδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #317 στις: Ιούλιος 06, 2015, 01:58:17 μμ »
Φοβάμαι ότι λόγω των γνωστών προτεραιοτήτων, θα πάει πολύ πίσω όλο το νομοσχέδιο. Αναρωτιέμαι αν θα προλάβει να ψηφιστεί και αν έχει γίνει ή προβλέπεται αποδελτίωση των σχολίων της διαβούλευσης. Πάντως ο υπολογισμός της προϋπηρεσίας θα πρέπει να γίνει ούτως ή άλλως, γιατί και ο Λοβέρδος άνοιξε τους πίνακες για 2 μόνο χρονιές. Είδωμεν...
Δηλαδή είμαστε σίγουροι ότι αν μη τι άλλο φέτος θα κάνουμε χαρτιά και θα δούμε την προϋπηρεσία μας και από το 2012 και μετά ή ενδέχεται να το παγώσουν και αυτό?

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #318 στις: Ιούλιος 06, 2015, 04:03:35 μμ »
Το ανοιγμα των πινακων του λοβερδου ειναι νομος του κρατους. Εα αυριο βγει η εγκυκλιος θα το αναγραφει. Για οτιδηποτε διαφορετικο πρεπει να ψηφιστει νεος νομος
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #319 στις: Ιούλιος 07, 2015, 04:53:57 μμ »
Δηλαδή είμαστε σίγουροι ότι αν μη τι άλλο φέτος θα κάνουμε χαρτιά και θα δούμε την προϋπηρεσία μας και από το 2012 και μετά ή ενδέχεται να το παγώσουν και αυτό?

http://e-mesara.gr/index.php/2014-01-29-19-20-37/11320-2015-07-07-09-19-52
Βρήκα αυτό σήμερα από τον Καψαλάκη. Είναι η άποψή του. Τώρα αν έχει παραπάνω ενημέρωση μέσα από το υπουργείο δεν το γνωρίζω και δεν το νομίζω...

Αποσυνδεδεμένος marcella

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Cogito ergo sum...
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 07, 2015, 04:56:45 μμ »
http://e-mesara.gr/index.php/2014-01-29-19-20-37/11320-2015-07-07-09-19-52
Βρήκα αυτό σήμερα από τον Καψαλάκη. Είναι η άποψή του. Τώρα αν έχει παραπάνω ενημέρωση μέσα από το υπουργείο δεν το γνωρίζω και δεν το νομίζω...
Λογικό ακούγεται αλλά κάπως αόριστο...

Αποσυνδεδεμένος MARIAN03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ξεκλειδώνουν οι πίνακες αναπληρωτών.
« Απάντηση #321 στις: Ιούλιος 07, 2015, 05:24:34 μμ »
http://e-mesara.gr/index.php/2014-01-29-19-20-37/11320-2015-07-07-09-19-52
Βρήκα αυτό σήμερα από τον Καψαλάκη. Είναι η άποψή του. Τώρα αν έχει παραπάνω ενημέρωση μέσα από το υπουργείο δεν το γνωρίζω και δεν το νομίζω...

Απ' το στόμα του και στου Θεού τ' αυτί ...... ( γιατί μου φαίνεται  ότι οι  πίνακες των αναπληρωτών είναι μαγεμένοι και δεν ανοίγουν με τίποτα) :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 502

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.