*

Αποστολέας Θέμα: Λογοτεχνία Β' Λυκείου, άγνωστο κείμενο  (Αναγνώστηκε 1495 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Λογοτεχνία Β' Λυκείου, άγνωστο κείμενο
« στις: Μάιος 22, 2015, 12:23:14 μμ »
Το ΦΕΚ με τις οδηγίες αξιολόγησης εχει ημερομηνία 15-5-2015. Οι μαθητές γνώριζαν όλη τη χρονιά ότι θα ειναι διδαγμένο κείμενο και λέγαμε ίσως και παράλληλο. Τωρα, 2 μερες αφού τελείωσαν τα μαθήματα, μας σερβίρουν και άγνωστο κείμενο που απλά αντί να κληρώνεται απο τράπεζα θα το επιλέγουμε εμείς. Τα παιδια όμως που δεν το γνώριζαν; Άντε εγώ έχω δυο μαθητές και τους ειδοποίησα, τους είχα δώσει ευτυχώς και οδηγίες για το πώς αναλύουμε άγνωστο ποίημα, αλλά με δεδομένο ότι θα ειναι διδαγμενο, δε δώσαμε βαρύτητα στο άγνωστο. Ειναι σωστό να αλλάζουν τελευταία στιγμή τον τροπο αξιολόγησης, 15 Μαΐου;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 22, 2015, 12:24:57 μμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Λογοτεχνία Β' Λυκείου, άγνωστο κείμενο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:26:33 »

Αποσυνδεδεμένος elli2702

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λογοτεχνία Β' Λυκείου, άγνωστο κείμενο
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 23, 2015, 11:27:22 μμ »
Το ΦΕΚ με τις οδηγίες αξιολόγησης εχει ημερομηνία 15-5-2015. Οι μαθητές γνώριζαν όλη τη χρονιά ότι θα ειναι διδαγμένο κείμενο και λέγαμε ίσως και παράλληλο. Τωρα, 2 μερες αφού τελείωσαν τα μαθήματα, μας σερβίρουν και άγνωστο κείμενο που απλά αντί να κληρώνεται απο τράπεζα θα το επιλέγουμε εμείς. Τα παιδια όμως που δεν το γνώριζαν; Άντε εγώ έχω δυο μαθητές και τους ειδοποίησα, τους είχα δώσει ευτυχώς και οδηγίες για το πώς αναλύουμε άγνωστο ποίημα, αλλά με δεδομένο ότι θα ειναι διδαγμενο, δε δώσαμε βαρύτητα στο άγνωστο. Ειναι σωστό να αλλάζουν τελευταία στιγμή τον τροπο αξιολόγησης, 15 Μαΐου;
νομιζω οτι ανεκαθεν εβαζαν παραλληλο στα κειμενα.εδω δεν ξερουν τι κατευθυνση θα παρουν και τι υλη θα εχουν λες να καιγονται για τα κειμενα?δικιο εχεις δεν λεω αλλα.....ελλας το μεγαλειο σου!!!!

Αποσυνδεδεμένος almali

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μάθε παιδί μου γράμματα! - ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Λογοτεχνία Β' Λυκείου, άγνωστο κείμενο
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 07:24:35 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω σε όποιον δίδασκε πέρσι λογοτεχνία β΄λυκείου τί γίνεται με το άγνωστο τελικά; Είναι ένα οποιοδήποτε κείμενο άσχετο από το διδαγμένο; Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάποιο θέμα για να πάρω μια ιδέα για τον τύπο των ερωτήσεων; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.