*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2015  (Αναγνώστηκε 403741 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1246 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 12:52:33 πμ »
Καλά, πήγαινε στη διδε που παρουσιάστηκες, γιατί συνήθως έχουν ένα τετραδιάκι όπου υπογράφουμε.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:59:43 »

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1247 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 12:58:18 πμ »
Αν το τραβήξει , μίλα με το Υπουργείο.  Το φοβούνται, όπως ο διαολος το λιβάνι, γιατί δε θέλουν να φαίνεται ότι χάνουν τον έλεγχο. Γλύφουν προς τα πάνω και δαγκώνουν προς τα κάτω. Μη ψαρώνεις.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1248 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 01:01:16 πμ »
Σήμερα έγραψα το όνομά μου,που ανήκω,το τηλέφωνό μου,το τηλ κ φαξ του σχολείου κ την υπογραφή μου...ούτε ημερομηνία...μου είπαν να γραψω ό,τι έγραφαν οι προηγούμενοι...κ γεια σας...σιγά μην πάω κιόλας!θα τους παρω τηλεφωνο κ αν χρειαστεί τότε θα παω...δε μου είπαν να ξαναπαω...κ ήμουν η 30η που υπεγραφα...

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1249 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 08:12:42 πμ »
συν-Περιστέρια μου Καλημέρα!!
Σημερα είναι Τεταρτη!! Μπορει το ΣτΕ να βγαλει το συχωροχαρτι για να προχωρησουμε.
οι ΔΔΕ τα εχουνε δει όλα, τα σχολεια είναι μισο αδεια , μιας και εμεις δεν ειμαστε ουτε εδω ουτε εκει - καπου και οι διευθυντες εχουν το δικιο τους, ΑΛΛΑ βλέπουν το δεντρο και χανουν το δασος. Θελουν και καποιοι (οχι ολοι) να δειξουν στους αλλους οτι το δικο τους σχολειο λειτουργει.
Μην το ψαχνετε αρχηγοί. Η βαρκα εχει παρει νερο κι μπαταιρνει.
Σε αυτη την φωλια όλοι λερώσαμε άλλοι εσκεμμένα (Τηλ. στον βουλευτη, στον ταδε..κλπ) άλλοι εν αγνοια μας ( αποσπασεις με μόρια!!!!)
Ενα Περιστερι πάνω ενα κατω δεν κανει την διαφορα. Απλά κάποια Περιστερια θα πρεπε ναναι και να φαινονται ασπρα.
Ασε που με τον αριθμο των εκπαιδευτικών η αυξηση του ωραρίου είναι προ των πυλων. Μεχρι και 10 -τι λεω 20 ωρες πρεπει να μας το αυξησουμε και ναμαστε ταυτοχρονα και Χιο Και Ιο και Σαμο και Πειραια και Αργυρουπολη και Μπουρναζι.
Χαρα στα περιστερια λοιπον που τα καλυψε καλυτερη φωλια.



μετα τις 100 σελιδες βγαινει η αποσπαση. Κουραγιο










« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2015, 08:17:09 πμ από asterix »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:59:43 »

Αποσυνδεδεμένος georgia14

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1250 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 09:32:20 πμ »
http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=64243194

ΣΤΟ ΣΤΕ
Αίτημα για κατ' εξαίρεση προσλήψεις
Στο Συμβούλιο της Επικρατείας ξεκίνησε χθες η διαδικασία που προβλέπει ότι σε προεκλογική περίοδο μπορούν να γίνουν κατ' εξαίρεση προσλήψεις και υπηρεσιακές μεταβολές στο Δημόσιο και στον ευρύτερο δημόσιο τομέα, στους Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης κ.λπ., μόνον εφόσον προηγηθεί θετική γνώμη της αρμόδιας τριμελούς επιτροπής του Ανωτάτου Δικαστηρίου που να πιστοποιεί την αναγκαιότητά τους.

Στην επιτροπή του ΣτΕ, η οποία συγκροτήθηκε αμέσως μετά την προκήρυξη των βουλευτικών εκλογών, προεδρεύει η σύμβουλος Επικρατείας Μαρία Καραμανώφ.
Μέχρι τώρα έχουν κατατεθεί οκτώ αιτήσεις για κατ' εξαίρεση προσλήψεις.
Συγκεκριμένα:
Το υπουργείο Εσωτερικών ζήτησε την πρόσληψη 55 υπαλλήλων, εκ των οποίων 32 θα είναι με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου για την κάλυψη αναγκών λόγω του κύματος των μεταναστευτικών ροών στα σύνορα και 6 υπαλλήλων για το κέντρο υποδοχής μεταναστών της Λέσβου.
Ακόμη, το ίδιο υπουργείο ζήτησε την πρόσληψη 17 δημοτικών αστυνομικών, όπως και τη μετάταξη ενός υπαλλήλου.
Επίσης το υπ. Παιδείας έχει ζητήσει την αναστολή των πάσης φύσεως υπηρεσιακών μεταβολών και προσλήψεων εκπαιδευτικού προσωπικού.
Παράλληλα, το αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας ζήτησε την πρόσληψη 51 υπαλλήλων με 8μηνες συμβάσεις εργασίας με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, ενώ ο Δημοτικός Οργανισμός Εκπαίδευσης Παιδιού, Αθλητισμού και Πολιτισμού του Δήμου Βόλου έχει ζητήσει την πρόσληψη 83 υπαλλήλων με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου, όπως επίσης και ο Δήμος Κισσάμου.
Ακόμη ο Δημοτικός Οργανισμός Κοινωνικής Αλληλεγγύης Ναυπλιέων ζήτησε την πρόσληψη υπαλλήλων για 11μηνη απασχόληση, ενώ το Κέντρο Μελέτης Χορού Ισιδώρας και Ραϋμόνδου Ντάνκαν ζητάει την άδεια για να προκηρύξει τη διαδικασία πρόσληψης καθηγητών χορού.
Μ. ΜΠΕΝΕΑ

Αποσυνδεδεμένος evita1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1251 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 09:39:42 πμ »
Καλημέρα σας. Χθες κάναμε ανάληψη υπηρεσίας στην ΔΔΕ ανατολ. Θεσσαλονίκης και μας είπαν θα ενημερωθούμε για το τι θα κάνουμε. Σήμερα στο τηλέφωνο μου είπαν 'δεν έχετε καμία σχέση με μας, επικοινωνήστε με την οργανική σας' ....τι κάνουμε; τον διευθυντή μου τον ενημέρωσα χθες...είμαστε καλυμμένοι; ισχύει η διευκόλυνση για τις επόμενες μέρες ; επικοινώνησε κανείς με ΔΔΕ Ημαθίας;

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 788
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1252 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 10:30:00 πμ »
καλημέρα!
θαθελα να εκφρασω τη συμπαράστασή μου σε όλους τους συν/φους που αγωνιούν κ παρακολουθούν την εξέλιξη των αποσπάσεων.
ΔυστυχώΣ η τύχη της εργασιακής μας πορείας εξαρτάται από πολυ "μικρούς" συμφεροντολόγους :-\
είμαι μόλις 9 χρόνια στη δ.εκπ/ση, αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ
κουράγιο!
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος zuzuna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1253 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 10:34:46 πμ »
Καλημέρα! Λέτε να εχουμε καμια εξέλιξη σημερα; Αχ, ειμαστε κι εμείς που εκτός των άλλων περιμένουμε ΚΑΙ τις εσωτερικές αποσπασεις.

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1254 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 10:35:13 πμ »
Καλημέρα σας. Χθες κάναμε ανάληψη υπηρεσίας στην ΔΔΕ ανατολ. Θεσσαλονίκης και μας είπαν θα ενημερωθούμε για το τι θα κάνουμε. Σήμερα στο τηλέφωνο μου είπαν 'δεν έχετε καμία σχέση με μας, επικοινωνήστε με την οργανική σας' ....τι κάνουμε; τον διευθυντή μου τον ενημέρωσα χθες...είμαστε καλυμμένοι; ισχύει η διευκόλυνση για τις επόμενες μέρες ; επικοινώνησε κανείς με ΔΔΕ Ημαθίας;
Ποιος σου το είπε αυτό;Χτες μας είπαν ότι περιμένουμε αποσπάσεις σπίτι μας!
Και σήμερα μια φίλη μου τηλεφώνησε και της είπαν το ίδιο!Μήπως μίλησες με κανένα άσχετο;;;;;
Στο είπαν παραπάνω από ένας;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος adou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1255 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 10:46:08 πμ »
ολοι νιπτουν τας χειρας τους και ψαχνουν να βρουν ποιος θ αναλαβει την ευθυνη μια και η ανακοινωση του υπουργειου ερμηνευεται κατα το δοκουν η ανατ. θεσ/νικη λεει οτι ανηκουμε στις οργανικες και λογικα σημερα θα επρεπε να ειμαστε στα σχολεια και μας παραπεμπει στις δ/σεις μας ανα την ελλαδα

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1256 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 10:47:40 πμ »
ο καιρος γαρ εγγύς:

Μπράτης
Συγκροτήθηκε η επιτροπή...ας ελπίσουμε μέσα στη μέρα να δώσει την έγκριση!!!
Στο Συμβούλιο της Επικρατείας ξεκίνησε χθες η διαδικασία που προβλέπει ότι σε προεκλογική περίοδο μπορούν να γίνουν κατ' εξαίρεση προσλήψεις και υπηρεσιακές μεταβολές στο Δημόσιο και στον ευρύτερο δημόσιο τομέα, στους Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης κ.λπ., μόνον εφόσον προηγηθεί θετική γνώμη της αρμόδιας τριμελούς επιτροπής του Ανωτάτου Δικαστηρίου που να πιστοποιεί την αναγκαιότητά τους.Στην επιτροπή του ΣτΕ, η οποία συγκροτήθηκε, προεδρεύει η σύμβουλος Επικρατείας Μαρία Καραμανώφ........

Αποσυνδεδεμένος gedegede

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1257 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 10:49:40 πμ »
 :o :P 8)  αυτη ειναι η τριμελης επιτροπη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1258 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 10:50:52 πμ »
ολοι νιπτουν τας χειρας τους και ψαχνουν να βρουν ποιος θ αναλαβει την ευθυνη μια και η ανακοινωση του υπουργειου ερμηνευεται κατα το δοκουν η ανατ. θεσ/νικη λεει οτι ανηκουμε στις οργανικες και λογικα σημερα θα επρεπε να ειμαστε στα σχολεια και μας παραπεμπει στις δ/σεις μας ανα την ελλαδα
Στο είπαν και σένα;;;;;;;;;;;;;; :o
Από που;Από το ΠΥΣΔΕ;;;
Εμείς τι κάνουμε τώρα;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Sanfran

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2015
« Απάντηση #1259 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 10:57:02 πμ »
Επιβεβαιώνω και εγω τα τεκτενομενα στη Θεσ/νικη...γραει το κοντερ των αδειων...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 508

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.