*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 165769 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Ειναι δυνατόν ο πρόεδρος να ειναι σε άδεια ρε παιδιά;; Περιμένουν τόσες υπογραφές...
Αν ποτέ δυνατόν...
Σήμερα έπαιρνα όλη μέρα τηλέφωνα και κανείς δεν απαντούσε. Ούτε καν στο κέντρο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω με τον math45. όσο για τους υπαλλήλους πρέπει να είναι ελάχιστοι πάντως και αν λείψουν και 3-4 πάει η δουλειά δε βγαίνει για κανένα λόγο. Θα έπρεπε να υπήρχε απόφαση του υπουργείου που να επιτρέπει την βεβαίωση ότι η αναγνώριση βρίσκεται σχεδόν σε τελικό στάδιο. Ειδικά για αυτούς που αναμένουν μια υπογραφή από ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ του Δοαταπ.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Ειναι δυνατόν ο πρόεδρος να ειναι σε άδεια ρε παιδιά;; Περιμένουν τόσες υπογραφές...
Αν ποτέ δυνατόν...
Σήμερα έπαιρνα όλη μέρα τηλέφωνα και κανείς δεν απαντούσε. Ούτε καν στο κέντρο
και να λείπει κάποιος θα τον αντικαθιστά. έτσι γίνεται σε όλες τις υπηρεσίες. άρα μπούρδες πουλάνε

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
και να λείπει κάποιος θα τον αντικαθιστά. έτσι γίνεται σε όλες τις υπηρεσίες. άρα μπούρδες πουλάνε
Έχεις δίκιο. Έτσι επιβάλλεται να γίνεται. Γίνεται όμως;;;
Και όπως λέει και το παρατσούκλι σου...αι σιχτιρ επιτέλους!!! Τους έχουμε πληρώσει για να μας παρέχουν τις υπηρεσίες τους. Δεν το κάνουν τσάμπα. Έλεος πια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Συνάδελφοι είμαι απόφοιτη Απριλίου και εννοείται πως δεν έχω την πράξη αναγνώρισης στα χέρια μου και ούτε πρόκειται για φέτος. Μου το διαβεβαίωσαν σήμερα που πήγα στο Δοαταπ (Εξ' αποστάσεως σχολική ψυχολογία από Λευκωσία) και αυτό γιατί καμία επιτροπή δε συντάσεται εντός Αυγούστου. Οσο για τον πρόεδρο άφαντος εννοείται. Τρεις άνθρωποι ήταν από τους υπέυθυνους σήμερα εκεί. Οι υπόλοιποι άδεια. Τέλος πάντων. Ελπίζω όσοι είναι του Ιανουαρίου τουλάχιστον να προλάβουν γιατί αυτό είναι και το δίκαιο πρώτα από όλα. Εγώ έκανα ταξίδι στην Αθήνα από Πάτρα και σε 20 ημέρες γεννάω μηπως και καταφέρω να δω τι γίνεται αλλά οι εισηγητές ήταν απόλυτοι. Τώρα όσο αφορά τους αποφοίτους Μαίου δε γνωρίζω. Εμένα ο φάκελος ήταν πλήρης από 10/06 και ελέγχθηκαν τα χαρτιά από τον εισηγητή 7/07 με αίτηση από 21 Απριλίου και έχοντας κυνηγήσει θεούς και δαίμονες...Καλή τύχη σε όσους προλαβαίνουν και καλό καλοκαίρι!

Καλησπέρα penaki01.
Με ποιους υπεύθυνος συνομίλησες σήμερα; Οι Παπαβλασόπουλος και Παφλιώτη δέχονται κοινό μόνο κάθε Τετάρτη.
Εάν διαβάσεις παραπάνω το μήνυμα ενός μέλους το οποίο επιδιώκει την αναγνώριση ενός μεταπτυχιακού τίτλου από την Ιταλία, θα διαπιστώσεις ότι σε μεταγενέστερο χρόνο από σένα, έχει κατορθώσει να βρίσκεται κοντά στην παραλαβή της πράξης ισοτιμίας/αναγνώρισης. Σε κάθε περίπτωση, διαπιστώνονται ανακριβείς πληροφορίες και απαιτείται εξακρίβωση άμεσα.

Παράθεση
Καλησπέρα σας συναδελφοι,

Φοβάμαι ότι σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα η μόνη ρεαλιστική μας ελπίδα είναι να αιτηθουμε απευθείας στο υπουργείο παιδείας την δυνατότητα να δοθεί σχετική βεβαίωση από το Δοαταπ ειδικά πχ αν είμαστε σε στάδιο φάκελος πλήρης και εφόσον πρόκειται για αναγνωρισμένο ήδη από προηγούμενες χρονιές μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής. Θα μπορούσαμε ότι έγινε με την αποστολή ομαδικού αιτήματος στο Δοαταπ να το χρησιμοποιήσουμε και να το αποστείλουμε στον υπουργό παιδείας επειγόντως.

Καλησπέρα Math45,
Η αλήθεια είναι ότι αυτή θα είναι η έσχατη μας λύση εάν δεν διαθέτουμε την πράξη αναγνώρισης των μεταπτυχιακών μας τίτλων από τον ΔΟΑΤΑΠ. Προτείνω την άμεση επεξεργασία και συγγραφή αυτού του κειμένου από τα μέλη του θέματός μας με αποδέκτες τον αναπληρωτή υπουργό παιδείας κ. Κουράκη καθώς και στον ίδιο τον υπουργό κ. Μπαλτά.

Εν κατακλείδι συνάδελφοι, αύριο νωρίς το πρωί θα αποχωρήσω από τον τόπο κατοικίας μου και θα μεταβώ στην Αθήνα. Στις 11:00 θα συναντηθώ με τους εισηγητές στον 3ο όροφο (Παπαβλασόπουλο και Παφλιώτη) και θα προσπαθήσω να βρω και την πρόεδρο κ. Αλαχούζου. Θα κοινοποιήσω το αίτημα για έκδοση βεβαίωσης η οποία θα έχει τη νομική ισχύ της κανονικής πράξης αναγνώρισης, ώστε να γίνουν δεκτές οι αιτήσεις μας για ένταξη στους πίνακες ειδικής αγωγής. Μόλις τελειώσει η συνάντηση, θα γράψω απ' ευθείας εδώ.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Να είσαι καλά simple. Αν μπορείς τους ρωτάς γιατί επί πολλές εβδομάδες έχουν κολλήσει οι αναγνωρίσεις στον πρόεδρο για μια και μονο απλή υπογραφή;;;
Θα σου ήμουν ευγνώμων...

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μίλησα με την εισηγήτρια κ. Φουτούλη. Ο κ. Παπαβλασσόπουλος εμένα με είχε δεχτεί την προηγούμενη φορά Τρίτη πάλι που είχα ανέβει. Είναι ευγενέστατος έτσι κι αλλιώς και σε πληροφορώ ότι μου είχε πει ότι δε μπορεί να παρακαμψει αυτούς που ήταν πριν από εμένα αλλά και προφανώς εμένα για άλλους μεταγενέστερους. Διαπιστώνω ότι αυτό δεν έγινε και θλίβομαι ιδιαίτερα. Τέλος πάντων απλά ο δικός μου φάκελος πέρασε στα χέρια του κ. Κατσανεβάκη και της κ. Φουτούλη και για αυτό δεν ενημερώθηκα εξ' αρχής οταν έκανα τα χαρτιά μου αλλά μου ζήτησαν να επικοινωνώ με τον κ. Παπαβλασσόπουλο ενώ δεν έπρεπε. Σου εύχομαι καλή τύχη και ελπίζω να συμπεριλάβεις στην έσχατη λύση και εμάς που μας αφορά η ίδια εγκύκλιος.

Αποσυνδεδεμένος Angie18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδερφοι καλησπέρα.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλους -ες μας που μπήκαμε σε αυτή την επίπονη προσπάθεια και γενικότερα η κινητοποίηση και τα αποτελέσματά της να μην αφορούν μόνο τους αποφοίτους συγκεκριμένων πανεπιστημίων.
Έχοντας ως γνώμονα ότι όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε και ότι όλοι έχουμε τις ίδιες ανάγκες... αν όχι τις ίδιες, τουλάχιστον μία κοινή και βασική... την ανάγκη να εργαστούμε.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Simple αναμένουμε τα νέα σου αύριο για να δούμε και πως μπορούμε μαζικά να κινηθούμε στη συνέχεια !

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και για να μη παρεξηγηθώ αυτό που είχα ζητήσει  από τον Παπαβλασσόπουλο τη στιγμή που ο φάκελος ήταν έτοιμος από τις 10/6 και είχε πρωτοκοληθεί, ήταν αυτοί οι δύο μήνες τουλάχιστον που απαιτούνται για την αναγνώριση να τηρηθούν και να μη ξεφύγουν από τη στιγμή που θα τελείωναν τέλη Ιουνίου με τους αποφοίτους του Ιανουαρίου. Τίποτα παραπάνω. Καλή δύναμη σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα και από εμένα. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στον δοαταπ και
 μίλησα με την κ. Αρώνη, η οποία είναι γραμματέας στον 7ο όροφο!
Με ενημέρωσε ότι η αίτησή σου είναι προς υπογραφή και θα είχα την αναγνώριση αυτή την εβδομάδα!
Σήμερα μαθαίνω δυστυχώς αρνητικές εξελίξεις από εσάς...Ελπίζω να τα καταφέρουμε και να πάρουμε
την πολυπόθητη αναγνώριση. Simple περιμένουμε να μας ενημερώσεις,ώστε να κινηθούμε ανάλογα...

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Εντωμεταξύ αν κρίνω από τους αριθμούς πρωτοκόλλου(με γνωστή μου να είναι στο 17000) εκκρεμούν υπογραφές άνω των 4000 αιτήσεων!

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Μόλις είδα μια αναγνώριση μεταπτυχιακού του 2013. Πρέπει να δακτυλογραφήσουν σε κάθε αναγνώριση ονοματεπώνυμο, τμήμα από το οποίο αποφοίτησες , αριθμό πρωτοκόλλου, ημερομηνία και τον αριθμό της πράξης αναγνώρισης.Αυτό επί 4000 με 5000 , θέλει αρκετό καιρό.Για αυτό μάλλον αργούν.
Οπότε δεν είναι μόνο η υπογραφή του προέδρου.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μόλις είδα μια αναγνώριση μεταπτυχιακού του 2013. Πρέπει να δακτυλογραφήσουν σε κάθε αναγνώριση ονοματεπώνυμο, τμήμα από το οποίο αποφοίτησες , αριθμό πρωτοκόλλου, ημερομηνία και τον αριθμό της πράξης αναγνώρισης.Αυτό επί 4000 με 5000 , θέλει αρκετό καιρό.Για αυτό μάλλον αργούν.
Οπότε δεν είναι μόνο η υπογραφή του προέδρου.
Δεν είναι πια και τόσο δύσκολο αυτό...ήξεραν ότι θα έχουν μαζικές αναγνωρίσεις!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159774
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 470

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.