*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 165819 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μόλις μίλησα με ΔΟΑΤΑΠ στο κέντρο και μου είπαν οτι η αναγνώριση ειναι για παράδοση. Μην επαναπαύεστε σε μαιλ διότι μου έστειλαν και δεν το παρέλαβα. Σας θυμίζω οτι ειμαι απόφοιτος Ιανουαρίου με Α.Π. 4945/26-02-2015.
Να παίρνετε συνεχώς τηλ για να ενημερωθείτε. Μόνο έτσι θα βγάλετε άκρη. Και να μην το σηκώνουν, να επιμένετε. Εγώ έπαιρνα απο τις 10 το πρωί και το απάντησαν 13.30.
Καλό κουράγιο σε όλους και με το καλό...

αν μπορεις να μας ενημερώσεις αν εχει πανω σφραγίδα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αν μπορεις να μας ενημερώσεις αν εχει πανω σφραγίδα.
Είναι δυνατόν να μην έχε σφραγίδα;; Τι λέτε τώρα;; πώς είναι έγκυρο ένα έγγραφο δημόσιου φορέα χωρίς σφραγίδα;; Μην ακούτε τι λέει ο καθένας....

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Είναι δυνατόν να μην έχε σφραγίδα;; Τι λέτε τώρα;; πώς είναι έγκυρο ένα έγγραφο δημόσιου φορέα χωρίς σφραγίδα;; Μην ακούτε τι λέει ο καθένας....
Ναι ρε παιδιά συμφωνώ απόλυτα. Δημόσιο έγγραφο ειναι. Άπειρα έχουν εκδώσει. Μην υπερβάλλουμε κιόλας...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι ρε παιδιά συμφωνώ απόλυτα. Δημόσιο έγγραφο ειναι. Άπειρα έχουν εκδώσει. Μην υπερβάλλουμε κιόλας...
Και από όσο γνωρίζω και είμαι απόλυτα σίγουρος η συγκεκριμένη σφραγίδα του Δοατάπ είναι ανάγλυφη. Δεν κάθονται να βάζουν μια μια σφραγίδα.. Πάντως λένε ότι δεν έχουν άτομα στον Δοαταπ -- το οποίο είναι μύθος-- γιατί αν ανοίξετε εκεί που λέει επικοινωνία αναφέρει τουλάχιστον 10 διαφορετικά άτομα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Σε email που έστειλα στον Παπαβλασοπουλο έλαβα ως απάντηση ότι τις επόμενες μέρες θα αρχίσουν να κάνουν την έκδοση των πράξεων και πως δε μπορεί να υποσχεθεί κάτι σε σχέση με τις ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Σωστά!!! Εμένα το πτυχίο μου δεν εχει πάνω σφραγίδα όπως την έχουμε συνηθίσει. Ειναι ανάγλυφη και παρατηρείται μονο με την αφή και αν βάλεις το χαρτί στο ήλιο. Ειναι χαρτιά έτοιμα πάνω στα οποία εκτυπώνουν τα κείμενα. αντί για Α4 χαρτί βάζουν αυτά στον εκτυπωτή.
Πάντως όπως και να εχει θα το παραλάβω στο τέλος της άλλης εβδομάδας (διότι θα λείπω) και θα σας ενημερώσω εδώ.
Να ξέρετε πάντως οτι για αυτούς που τους ενδιαφέρει να σταλεί πρεπει να κάνουν μια εξουσιοδότηση σε αστυνομικό τμήμα και με αυτήν να πάνε στο κούριερ.

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Παιδιά ξέρει κανείς από σας πόσο καιρό κάνει κανείς για μια διπλωματική, να την εκπονήσει εννοώ.

όσοι έκαναν πόσο καιρό έκαναν να πάρουν και τον τίτλο ;

Λέτε να υπάρχει πρόβλημα στη μοριοδότηση του μεταπτυχιακού για καμιά θέση επειδή δεν θα έχει εργασία διπλωματική ;




Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά όσοι τελειώσατε τον Ιούνιο, λογικό είναι να είστε στην κόψη του ξυραφιού για την αναγνώριση.  Εγώ απορώ με όσους τελείωσαν σε Ιταλία. Ξεκίνησαν τον Σεπτέμβριο,  τελείωσαν τον Ιουνίου και. ευελπιστούν και σε αναγνώριση.Α ρε Ελλάδα. ..όλα express! Κριμα...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Παιδιά ξέρει κανείς από σας πόσο καιρό κάνει κανείς για μια διπλωματική, να την εκπονήσει εννοώ.

όσοι έκαναν πόσο καιρό έκαναν να πάρουν και τον τίτλο ;

Λέτε να υπάρχει πρόβλημα στη μοριοδότηση του μεταπτυχιακού για καμιά θέση επειδή δεν θα έχει εργασία διπλωματική ;
Δεν ενδιαφέρει την δνση εκπαίδευσης που θα καταθέσεις τα χαρτιά σου αν έκανες διπλωματική ή όχι. Αν έχεις αναγνωρισμένο το μεταπτυχιακό θα ελέγξουν...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά όσοι τελειώσατε τον Ιούνιο, λογικό είναι να είστε στην κόψη του ξυραφιού για την αναγνώριση.  Εγώ απορώ με όσους τελείωσαν σε Ιταλία. Ξεκίνησαν τον Σεπτέμβριο,  τελείωσαν τον Ιουνίου και. ευελπιστούν και σε αναγνώριση.Α ρε Ελλάδα. ..όλα express! Κριμα...
Της Ιταλίας κ της Βουλγαρίας δεν θα έπρεπε καν να φερουν το τίτλο του μεταπτυχιακου
 Μαρεσει που δίνει κ επάρκεια ιταλικής γλώσσας. Όποιον απόφοιτο κ να ρωτήσεις δεν ξέρει λέξη στα ιταλικά!!!!

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Εδω δινουν τα ιδιωτικα πανεπιστημια! Τι να λεμε τωρα.(πχ της κυπρου και ιδιωτικα κολλεγια)

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
marilou σε ποιό τηλέφωνο μίλησες χθες και το σήκωσαν, μπορείς να το γράψεις σε παρακαλώ;
Τηλεφωνώ από το πρωί το 5281000 και δεν το σηκώνει κανείς...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εδω δινουν τα ιδιωτικα πανεπιστημια! Τι να λεμε τωρα.(πχ της κυπρου και ιδιωτικα κολλεγια)
Δηινειρα...έχω μια απορία....ποιο μεταπτυχιακό τελείωσες;; Σίγουρα όχι της Κύπρου...γιατί θα ήξερες ότι είναι πλέον Ιδιωτικό Πανεπιστήμιο και όχι ιδιωτικό κολέγιο...Τα ιδιωτικά κολέγια ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ δεν αναγνωρίζονται από τον Δοατάπ. Μην λέμε ότι θέλουμε.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ειλικρινά δεν μπορώ να συγκρίνω ένα μεταπτυχιακό που έχει σε κάθε μάθημα εργασία των 15 με 20 σελίδων και εξετάσεις συνήθως με κλειστά βιβλία με ένα ιταλικό μεταπτυχιακό που υπάρχει μεταφραστής που στα κάνει όλα και μια εξέταση όλη και όλη με 60 πολλαπλής επιλογής εκ των οποίων τα μισά και παραπάνω ήδη στα έχουν δώσει έτοιμα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.