*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 165104 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Angie18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους /-ες. Τραγικά δυστυχώς είναι πολλά που βιώνουμε και επιτρέψτε μου γιατί είμαστε όλοι εν δυνάμει ή εν ενεργεία εκπαιδευτικοί, τραγικά είναι και ορισμένα σχόλιά μας στην ενότητα αυτή... Κι ίσως θα πρέπει να είμαστε πιο προσεχτικοί στους χαρακτηρισμούς μας λόγω ειδικότητας και μόνο... Μακάρι να γίνουν οι αναγνωρίσεις όλων μας κι ελπίζω πως έτσι θα γίνει... Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία δεν λένε; Ήθελα να ζητήσω μια πληροφορία. Όσοι /-ες έχετε ενημερωθεί ότι οι πράξεις αναγνώρισης θα εκδοθούν, πότε καταθέσατε αιτήσεις; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Διατυπώνοντας μια απλή εικασία και μόνο, νομίζω πως ο κύριος Παπαβλασόπουλος εφυγε ήδη. Συνήθως ειναι πολυ τυπικός στα μέιλ και απαντά την επόμενη μερα. Δεν είχα απάντηση σε ερώτημα μου, ούτε από την κυρία Παφλιώτη, που επίσης απαντά την επομενη. :-\

Μια παρέμβαση. Ο Παπαβλασόπουλος θα εργάζεται στον οργανισμό μέχρι και Παρασκευή 7 Αυγούστου. Την άλλη Δευτέρα ξεκινάει η άδειά του. Ύστερα, αναλαμβάνει η Παφλιώτη που είναι αυτή τη στιγμή σε άδεια. Επίσης, συνάδελφοι, μου τονίστηκε από τον ίδιο, ότι, αν δεν έχουμε κάποιο καλό νέο μέχρι την Τετάρτη, να τον συναντήσω ξανά στην Αθήνα. Η αλήθεια είναι ότι αν και αιμορραγώ οικονομικά τον τελευταίο καιρό (πάνω από 200€ σε βενζίνες), σκέφτομαι να υλοποιήσω ό,τι μου πρότεινε...

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μια παρέμβαση. Ο Παπαβλασόπουλος θα εργάζεται στον οργανισμό μέχρι και Παρασκευή 7 Αυγούστου. Την άλλη Δευτέρα ξεκινάει η άδειά του. Ύστερα, αναλαμβάνει η Παφλιώτη που είναι αυτή τη στιγμή σε άδεια. Επίσης, συνάδελφοι, μου τονίστηκε από τον ίδιο, ότι, αν δεν έχουμε κάποιο καλό νέο μέχρι την Τετάρτη, να τον συναντήσω ξανά στην Αθήνα. Η αλήθεια είναι ότι αν και αιμορραγώ οικονομικά τον τελευταίο καιρό (πάνω από 200€ σε βενζίνες), σκέφτομαι να υλοποιήσω ό,τι μου πρότεινε...
Αυτό είναι ευχάριστο.. Στην ουσία δεν μένει κενή η θέση του Παπαβλασόπουλου, όταν θα απουσιάζει σε άδεια..
Συνάδελφε γιατί να επωμίζεσαι εσύ όλο αυτό το βάρος και να πηγαίνεις Αθήνα.. Ειλικρινά δεν υπάρχει κάποιος από Αθήνα που θα μπορούσε να πάει και να ενημερωθεί;; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση μέχρι Τετάρτη να έχουμε αναγνωρίσεις;;

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πιο πίσω σας είπα ότι απόφοιτη 26-05-2015 της Λευκωσίας είχε πράξη αναγνώρισης 29-07-2015  αλλά το περάσατε στο ντούκου και κολλήσατε στην έλλειψη στρογγυλής σφραγίδας . Τα πρακτικά συνεδρίασης περιλαμβάνουν πολλά- πολλά ονόματα μέσα ,άρα σε πολλούς της Λευκωσίας έχει ήδη εκδοθεί πράξη αναγνώρισης και δεν το ξέρουν με ημερομηνία 29-07-2015.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πιο πίσω σας είπα ότι απόφοιτη 26-05-2015 της Λευκωσίας είχε πράξη αναγνώρισης 29-07-2015  αλλά το περάσατε στο ντούκου και κολλήσατε στην έλλειψη στρογγυλής σφραγίδας . Τα πρακτικά συνεδρίασης περιλαμβάνουν πολλά- πολλά ονόματα μέσα ,άρα σε πολλούς της Λευκωσίας έχει ήδη εκδοθεί πράξη αναγνώρισης και δεν το ξέρουν με ημερομηνία 29-07-2015.
Και πως μπορούμε να μάθουμε ποια άτομα είναι μέσα με πράξη αναγνώρισης 29/7/2015?---Ξέρεις ονόματα dimitris75??
Όσο για την στρόγγυλη σφραγίδα είναι ανάγλυφη... και πρέπει να ξέρεις για να την διακρίνεις..

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
dimitris  τα άτομα αυτά έχουν ήδη την αναγνώριση;

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
dimitris  τα άτομα αυτά έχουν ήδη την αναγνώριση;
Από όσο ξέρω δεν υπάρχει άτομο απόφοιτος Μαίου που να πήρε αναγνώριση!

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και πως μπορούμε να μάθουμε ποια άτομα είναι μέσα με πράξη αναγνώρισης 29/7/2015?---Ξέρεις ονόματα dimitris75??
Όσο για την στρόγγυλη σφραγίδα είναι ανάγλυφη... και πρέπει να ξέρεις για να την διακρίνεις..

Ενδέχεται να μην υπήρχε στρογγυλή σφραγίδα γιατί ήταν ''Σχέδιο'' το οποίο μπαίνει στον φάκελο του καθενός (απλά το έγγραφο δεν ανέγραφε ''Σχέδιο'' για να είναι διακριτό) .Από την στιγμή που είχε υπογραφή Προέδρου τελείωσε ,άρα ξεκινάτε τηλ όσοι είστε με αυτή την ημερομηνία 26-05-2015 (τελειόφοιτοι) . Τα άτομα τα μαθαίνεις μόνο εάν πληρώσεις και πάρεις αντίγραφο των πρακτικών συνεδρίασης . Εκεί φαίνεται το ''πακέτο'' των ατόμων που είναι μέσα .

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημερα συναδελφοι,υπαρχει καποιο νεωτερο για τις αναγνωρισεισ του Μαιου??Δυστυχως εγω δε καταφερνω να βγαλω γραμμη...... :( :( :( :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημερα συναδελφοι,υπαρχει καποιο νεωτερο για τις αναγνωρισεισ του Μαιου??Δυστυχως εγω δε καταφερνω να βγαλω γραμμη...... :( :( :( :( :( :( :( :(
και εγω προσπαθω αλλα ματαιος κοπος!!!

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λέτε να προλάβουμε τις αιτησεις για ειδικη αγωγη????

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Παιδιά το ξερω οτι παιδεύεστε και σπάνε τα νεύρα σας πάνω στα τηλεφωνα αλλα να παίρνετε με επιμονή και υπομονή. Τα εχω περάσει και σας λέω οτι...κάποτε θα απαντήσουν

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελικά κατάφερε κανείς να τηλεφωνήσει στον δοαταπ; Μπορεί να μας ενημερώσει για οποιαδήποτε πληροφορία;

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
"Σύμφωνα με τον αιρετό του ΚΥΣΠΕ Δημήτρη Μπράτη η εγκύκλιος για την ειδική αγωγή ετοιμάζεται και θα εκδοθεί, αν δεν υπάρξει πρόβλημα, ως το τέλος της βδομάδας.Προθεσμίες υποβολής αιτήσεων δυο βδομάδες από την έκδοσή της.
Πιθανότατα από 10 μέχρι 22Αυγούστου."

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 520
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.